۲۹ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: تامل و توجه به بحث خانواده شکوفا یکی از اولویت‌های معاونت زنان خواهد بود

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اولین روز کاری‌اش تکمیل بانک اطلاعات پژوهشی را از برنامه های این معاونت اعلام کردند و گفت: نگاه ما فرا جناحی، فرا قومیتی، فرا مذهبی و فرا جنسیتی است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: نگاه ما به حوزه زنان و خانواده ملی خواهد بود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده: ائتلاف ملی برای ارتقای جایگاه خانواده، پیشبرد وضعیت بانوی ایرانی و رسیدگی به نقاط ضعف در ابعاد حقوقی، انسانی و مسائلی که ناشی از آسیب های اجتماعی می باشد، مدنظر است. نگاه ما به حوزه زنان و خانواده ملی خواهد بود و از همه دیدگاهها استفاده خواهد شد تا به یک اجماع در سیاست های کلان دست یابیم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
فعال حقوق زنان:

جابجایی مولاوردی با ابتکار آسیبی به حوزه زنان نمی‌رساند

بروجردی: جابجایی مولاوردی با ابتکار آسیبی به حوزه زنان نمی‌رساند. بتکار از گذشته سابقه فعالیت در حوزه زنان را دارد و البته به حوزه مولاوردی نیز آسیب نخواهد رسید، بلکه با پشتکاری که از وی سراغ دارم، معتقدم ورودش به عرصه حقوقی و حقوق شهروندی برای جامعه موثر خواهد بود. ابتکار قبل از هر چیز باید مانند منشور حقوق شهروندی، «منشور حقوق زنان» را در کشور تدوین کند و برای تصویب آن را به دولت ارسال کند تا زمینه عملیاتی و اجرایی شدن آن در کشور فراهم شود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده شد

با حکم رئیس جمهور، معصومه ابتکار به عنوان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده معرفی شد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: سدسازی های بزرگ ترکیه از عوامل مهم تشدید کننده ایجاد بیابان در منطقه است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: سدسازی های بزرگ ترکیه را از عوامل مهم تشدید بیابانزایی در منطقه دانست و گفت: ترکیه در حال بهره برداری از ۱۵ سد بزرگ بر رودهای جاری در عراق و سوریه به منظور ذخیره سازی ۱۰۰ میلیارد مترمکعب آب است که با این کار عراق و سوریه را خشک کرده و پدیده گرد و غبار را در منطقه تشدید می کند.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: با پیگیری ایران، مبارزه با پدیده گرد و غبار به یک مساله بین المللی تبدیل شد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: با پیگیری جمهوری اسلامی ایران موضوع گرد و غبار به عنوان یک مساله جهانی در سازمان ملل مطرح شد و راه های مبارزه با این پدیده در دستور کار محققان و دانشمندان جهان قرار گرفت. اوایل دولت یازدهم برای اجرایی کردن تفاهم نامه زیست محیطی با عراق به این کشور سفر کردیم ولی به دلیل همزمانی با حمله داعش به عراق، مسائل امنیتی و جنگ با تروریست ها در اولویت دولت عراق قرار گرفت و مسائل زیست محیطی از دستور کار دولت این کشور خارج شد. عربستان نه تنها به مسئولیت های خود در این زمینه عمل نکرده بلکه هیچ برنامه ای هم برای مبارزه با کانون های گرد و غبار شناسایی شده در این کشور نداشته و هیچ همکاری نیز در این خصوص انجام نمی دهد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: در اثر اجرای این توافق انرژی کمتر هدر می‌دهیم

معاون رئیس جمهور، درباره علت مخالفت شورای نگهبان با توافق نامه پاریس گفت: توافقنامه پاریس پیوستی ندارد و تصمیم‌گیرنده اصلی در این زمینه مجلس است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار : تصمیم‌گیرنده اصلی درباره توافق‌نامه پاریس مجلس است

رئیس سازمان محیط زیست: توافقنامه پاریس پیوستی ندارد و تصمیم‌گیرنده اصلی در این زمینه مجلس است.موافقتنامه پاریس یک سند بین‌المللی است که نه کنوانسیون است و نه پروتکل؛ بنابراین تعهدآور نیست. توافقنامه پاریس یک توافق جهانی است و هیچ مؤلفه و اشاره‌ای به تهدید و تحریم ندارد بلکه یک کار تشویقی و یک همکاری جهانی برای مقابله با گرمایش زمین است. ایران از ابتدا در تدوین این توافق نقش کلیدی داشته است و ما جزو کشورهای فعال و تأثیرگذار در تدوین سند پاریس بودیم و حتی ردپای ما در آنجا است. بنابراین فکر می‌کنیم سند خوبی است.

۹ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: آمایش سرزمینی باید مبتنی بر بحث آب تنظیم شود

رئیس سازمان محیط‌زیست: وقتی ثروتی از دست می‌رود، اقتصاد ما هم لطمه می‌بیند، آب یک عامل محدودکننده است، بنابراین سیاست‌های ما در حوزه فنی و کشاورزی و همچنین آمایش سرزمین باید مبتنی بر بحث آب تنظیم شود.

۸ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: ممبران بخشی از اقتصاد سبز است

رئیس سازمان محیط زیست: ما در دولت یازدهم با توجه به بحث محیط زیست سعی کردیم جهت گیریهای اقتصادی و صنعتی و فناوریهای کشور به سمت جهت گیریهایی برود که راه حل های زیست محیطی داشته باشد.

۸ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: حمایت از واحدهای تولیدی‌های تک که به اقتصاد سبز کشور کمک می‌کنند، ضروری است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حمایت از واحدهای تولیدی های تک که به اقتصاد سبز کشور کمک می کنند، ضروری است و دولت حمایت های لازم را در این خصوص اعمال می کند.

۸ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: معاهده پاریس تحریم نمی‌آورد

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست: در سند پاریس موارد تنبیهی وجود ندارد. استناد آقای چیت‌چیان احتمالا به قبل از قطعی شدن سند پاریس و پیش نویس آن برمی‌گردد. متن نهایی اکنون در دسترس است و همه می‌توانند ببینند که هیچ‌گونه ماده و مفادی از تنبیه و تحریم در متن تفاهمنامه وجود ندارد. سند پاریس در دولت به توافق رسیده و در مجلس هم تصویب شده و کاملا در راستای سیاست‌های ملی ماست.

۷ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: در دولت یازدهم هیچ طرح مشمولی، بدون ارزیابی زیست‌محیطی مجوز نگرفت

این واقعیتی جهانی است که قدرتمندشدن نهاد محیط زیست و جریان‌یافتن سیاست‌های محیط‌زیستی در برنامه‌های توسعه کشورها برای همگان خوشایند نیست.

۲ مرداد ۱۳۹۶

تاکید ابتکار بر ضرورت جلب مشارکت مردم در سطوح مختلف برنامه‌های ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: ستاد ملی مقابله با گرد و غبار باید در موضوع استفاده از ظرفیت نهادهای مدنی و جلب مشارکت مردم، به‌ویژه جلب همکاری تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نیز اقدام کند زیرا جلب مشارکت مردم در مراحل مختلف آموزش، پیشگیری، کاهش مواجه و تمامی مسائل مرتبط با پدیده گرد و غبار کمک می‌کند تا میزان آسیب وارده به مردم بر اثر افزایش آگاهی، کاهش پیدا کند.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

ابتکار: شورای شهر باید به محیط زیست و توسعه پایدار بپردازد

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با مرگ پلنگ رهای‌سازی شده گفت: تقصیر آنجاست که این خبر به موقع و درست منتشر نشد و کتمان شد به این موضوع رسیدگی و تحت تخلفات اداری برخورد می‌شود.