۲۲ اسفند ۱۳۹۶
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده:

الگوی اشتغال تغییر کرده و با الگوهای سنتی نمی‌توان بیکاری را حل کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: خانواده گسترده و سنتها فواید زیادی دارند اما اگر خانواده نتواند به نیازهای جوانان و مطالبات آنها پاسخ دهد کارکرد خود را از دست می دهد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

منشور حقوق شهروندی دستور جدی دولت و در حال پیگیری و اجرایی شدن است

ابتکار: منشور حقوق شهروندی که دستور جدی دولت است در حال پیگیری و اجرایی شدن است و سرکار خانم ملاوردی برای عملیاتی شدن آن پیگیری مستمر دارند که می‌تواند برای کانون وکلا هم محور کار باشد. کانون وکلا باید بتواند در تحقق منشور حقوق شهروندی به رسالت خود عمل کند و مباحث مهمی چون محیط‌زیست را هم پوشش دهد که امیدواریم این نگرش با جدیت دنبال شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت آماده تصویب است

ابتکار: لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در آخرین مراحل خود برای نهایی شدن است که این لایحه جامع است و ابعاد مختلف این خشونت را در برمی‌گیرد و می‌تواند موجب تحول در جامعه شود. لایحه دیگر که در مجلس است لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان است که امیدواریم کانون وکلا از همه ظرفیت اجتماعی، حقوقی، سیاسی خود استفاده کرده و برای تصویب آن استفاده کند تا قوانین کارآمد، پیشرو و روزآمد در جامعه جاری شود.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: نیم درصد بودجه جاری استانداری‌ها به اداره کل زنان و بانوان اختصاص یافت

تدوین طرح توسعه زنان و خانواده هر استان در حال پیگیری است که به همه استان‌ها ابلاغ و موافقت‌نامه‌هایی به استاندارها امضا کرده‌ایم و اطلس اطلاعاتی دقیق و آماری مربوط به زنان را با سرشماری سال ۹۵ تطبیق داده و آن را به‌عنوان پایه کار به مدیران تمام استان‌ها می‌دهیم تا برنامه‌ای را مطابق با استان، منطقه و دهستان خود در خصوص زنان ارائه دهند چراکه هر منطقه شرایط خاص خود را دارد. این نیم درصد باید در جهت اجرا، رصد و پایش این برنامه‌ها خرج شود ضمن آنکه چارچوب نظارتی برای اجرای تکالیف ابلاغ‌شده به استان‌ها ایجاد و دنبال می‌شود و جلسات تخصصی و موضوعی بسیاری برگزار شده است.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: در ۵ ماه اخیر ۴۲ مدیر زن در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: طبق آخرین آمار سازمان اداری – استخدامی در ۵ ماه اخیر ۴۲ مدیر زن در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند که ۱۹ نفر از آن‌ها در سطح عالی مشغول به کار شده‌اند.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار:‌۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در استان‌ها باید به زنان برسد

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: معرفی سیاست‌های دولت برای تمامی مقامات دولتی ازجمله بحث تفویض اختیار پست‌های مدیریتی به زنان تا ۳۰ درصد و رصد کم و کیف اجرای این سیاست در استان‌ها از دیگر اهداف سفرهای استانی است؛ درواقع در دو سطح ملی و استانی این موضوع با همکاری سازمان اداری – استخدامی رصد و نظارت می‌شود. هدف اصلی توان‌افزایی مدیران زن است که بتوانند با شایستگی کامل این ۳۰ درصد سهم خود از پست‌های مدیریتی را دریافت و وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند. سهم زنان در مجلس شورای اسلامی نیز باید به ۳۰ درصد افزایش یابد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: عدالت جنسیتی و خانواده به‌عنوان دو مسئله مهم در قانون برنامه ششم پیگیری می‌شود

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: اقدامات و برنامه‌های آقای روحانی در دولت یازدهم در حوزه زنان به‌خوبی مشهود بود. ضمن آنکه تکالیف قانونی برنامه ششم را در مواد ۱۰۱، ۱۰۲ و ۸۰ این برنامه در خصوص عدالت جنسیتی و خانواده پیش رو داریم که باید اجرای و دنبال شوند. ستاد زنان و خانواده ستادی فرابخشی و قوه‌ای است لذا حضور اعضای فراکسیون زنان مجلس در آن بسیار اهمیت دارد که در این ستاد تکالیف مواد ۱۰۱ و ۱۰۲ و شاخص‌های دیگر برای حرکت در مسیر توسعه را تعریف، مشخص و کمی خواهیم کرد.

۶ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: زنان باسواد ۲ برابر بیشتر از مردان «بیکار» هستند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت بدنبال تقویت حضور زنان در عرصه‌های مختلف جامعه و برقراری عدالت جنسیتی است.

۵ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: در سند ششم توسعه مطالبات جوانان و بانوان بررسی می‌شود

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: طرح ملی گفت‌وگوی بین نسلی به‌منظور رفع شکاف و خلأهای بین نسلی به صورت جدی و با ابعاد گسترده در کشور دنبال می‌کنیم. تلاش داریم بر اساس برنامه‌هایی که دولت دوازدهم ارائه کرده و طبق تکالیفی که در برنامه ششم توسعه آمده و بر اساس این برنامه‌ها و مطالبات مردمی به‌ویژه مطالبات جوانان و زنان دولت را پیش ببریم و جهت‌گیری‌ها را بر این اساس شکل دهیم.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

ابتکار: بسیاری از طلاق‌ها به دلیل مسئله اعتیاد در خانواده رخ داده است

بسیاری از طلاق‌ها به دلیل مسئله اعتیاد در خانواده رخ داده و خشونت نسبت به کودکان در خانواده نیز به همین دلیل بوده است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

ابتکار: پایان دوره دولت ۳۰ درصد مناصب مدیریتی به زنان اختصاص داده می‌شود

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده: انتصاب زنان در مناصب مدیریتی در حال افزایش است و تا پایان دوره دولت ۳۰ درصد این پست‌ها به زنان اختصاص داده می‌شود. همچنین بسیاری از پست‌های مدیرکلی در سطوح دولتی و محلی به زنان اختصاص یافته است؛ اخیراً وزارت کشور یک خانم اهل تسنن را در پست فرماندار منصوب کرده است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

ابتکار: اولویت دولت در توانمندسازی زنان و تحکیم بنیان خانواده است

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده: اولویت دولت در توانمندسازی زنان و تحکیم بنیان خانواده است. تاکنون اقدامات و تلاش‌های فراوانی برای تضمین اهداف برنامه ششم توسعه و سیاست‌های اعلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفته است. یکی از اهداف اصلی ما در حوزه آموزش، دسترسی دختران به آموزش ابتدایی است که تا الآن توانسته‌ایم بر بسیاری از چالش‌ها در این زمینه فائق شویم. اقدامات خوبی را برای دسترسی زنان به مراقبت‌های اولیه بهداشتی، تأمین تمام فرصت‌ها و امکانات بهداشتی انجام داده است. دسترسی زنان به تحصیلات عالیه محقق شده و اصلاح برخی قوانین نیز در دست اقدام است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶
معصومه ابتکار:

با علمای اهل تسنن برای جلوگیری از ازدواج کودکان گفت‌وگو کرده‌ایم

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: ما گفت‌وگوهایی با علمای اهل تسنن در استان‌های سیستان و بلوچستان و گلستان داشته‌ایم و تلاش داریم که از طریق این گفت‌وگوها در ارتباط با ارتقای وضعیت زنان، کودکان و جلوگیری از ازدواج کودکان اقداماتی انجام دهیم و همان‌طور که اشاره کردم در این زمینه بحث‌ها و رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

معصومه ابتکار: با علمای اهل تسنن برای جلوگیری از ازدواج کودکان گفت‌وگو کرده‌ایم

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اقدامات موثر و کارآمدی در ممانعت از اعمال خشونت علیه زنان در ایران صورت گرفته است، تاکید کرد: علیرغم اقدامات خوبی که انجام شده ما هنوز با چالش‌ها و موانعی در این زمینه روبرو هستیم.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

ابتکار: اشتغال زنان باعث بیکاری آقایان نمی‌شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اشتغال زنان باعث بیکاری آقایان نمی‌شود، گفت: شرع و قانون هم استقلال مالی را برای خانم‌ها به رسمیت شناخته است و هیچ‌کس نمی‌تواند این حق را از زنان ایرانی سلب کند.