۲۳ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: سهم زنان روستایی در آیین‌نامه ۱,۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: امروز در دولت، آئین‌نامه ۱,۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه برای اشتغال روستایی پیش‌بینی شده که امروز نهایی می شود و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌سازی خوبی که در بخش زنان روستایی و عشایری شده است، سهم زنان روستایی در این آیین‌نامه در نظر گرفته شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: در حال پیگیری وضعیت لایحه تامین امنیت زنان هستیم

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از بررسی لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت، در قوه قضاییه خبر داد و گفت: قوه قضاییه مشغول انجام کارهای نهایی مربوط به این لایحه است و منتظریم هرچه سریعتر این لایحه به نتیجه برسد و اجرایی شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: معاونت امور زنان برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری خاص و جدی در حوزه حمایت از خانواده دارد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز در ذهن جامعه مخاطب ما مانند جامعه حضرت زینب(س) القائات و مباحث منفی زیادی ایجاد شده گفت: باید فرصت کافی برای پرسشگری به نسل جوانان در مباحث اعتقادی و دینی ارائه دهیم.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: باید بتوانیم مشخص کنیم که هر یک از برنامه‌های مصوب در کشور چه تاثیری بر زنان روستایی دارد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده: با توجه به اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به پروژه های روستایی که توسط چهار بانک در کشور توزیع می شود باید در این اعتبارات مشخص شود که چه مقدار سهم زنان روستایی زحمتکش کشور است؟ باید بتوانیم مشخص کنیم که هر یک از برنامه های مصوب در کشور چه تاثیری بر زنان روستایی دارد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: قانون حمایت از تامین امنیت زنان در قوه قضاییه مراحل نهایی خود را سپری می‌کند

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور: در اولین نهادی که در خدمت مقام معظم رهبری بودیم ،ایشان به بحث خشونت خانگی تاکید ویژه ای داشتند لذا در همین راستا لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت در قوه قضاییه مراحل نهایی خود را سپری می کند و ما هم به جد پیگیر این موضوع هستیم.

۴ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: در حال تدوین جایزه ملی خانواده هستیم

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: در برنامه ششم توسعه برنامه‌ریزی شده تمام ادارات و سازمان‌ها سهم بانوان را رعایت کنند تا همه از سهم برابر در برخورداری از امکانات و خدمات برخوردار باشند. در حال تدوین جایزه ملی خانواده هستیم که اگر محقق شود، قطعا این استان کاندید نخست دریافت آن است زیرا در حوزه های مختلف در زمینه بانوان این استان بسیار خوب درخشیده است.

۴ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: در برنامه‌ریزی‌های کشور باید نقش متعادل جنسیتی برای زنان داشته باشیم

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: در طرح‌ها و برنامه‌ریزیهای کشور باید نقش متعادل جنسیتی برای زنان داشته باشیم. تغییرات بسیار خوب و مثبتی در سیاست های اجتماعی در سطح ملی برای بانوان داشته ایم که در این زمینه باید نگاه متعادل به نقش زنان در برنامه ریزی‌های کشور بیشتر شود.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار: معاونت امور زنان آمادگی کامل برای همکاری و توسعه فعالیت‌ها با آموزش و پرورش دارد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه آموزش و پرورش باید با دستگاه‌های دیگر برای آموزش بهتر مهارت‌های زندگی همکاری کند، گفت: معاونت امور زنان آمادگی کامل برای همکاری و توسعه فعالیت‌ها را با آموزش و پرورش دارد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار: خانواده‌‌های ایرانی در حال از دست دادن کارکردهای خود هستند و آنها را یکی یکی از دست می‌دهند

معـاون رییس‌جمهور در امـور زنان و خـانـواده گفت: خانواده‌‌های ایرانی در حال از دست دادن کارکردهای خود هستند و آنها را یکی یکی از دست می‌دهند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

معاونت امور زنان آمادگی کامل برای همکاری و توسعه فعالیت‌ها با آموزش و پرورش دارد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه آموزش و پرورش باید با دستگاه‌های دیگر برای آموزش بهتر مهارت‌های زندگی همکاری کند، گفت: معاونت امور زنان آمادگی کامل برای همکاری و توسعه فعالیت‌ها را با آموزش و پرورش دارد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار: سهم زنان در دانشگاه‌ها و آموزش عالی به ۴۸ درصد رسیده است

معاون امور زنان و خانواده: در حال حاضر سهم زنان در دانشگاه‌ها و آموزش عالی به ۴۸ درصد رسیده که این موضوع نشان دهنده علاقه‌مندی زنان ایرانی به کسب علم است. در عرصه جهانی نیز می‌بینیم که بسیاری از زنان ایرانی برای کشور افتخارآفرینی کرده‌اند. در حال حاضر در وزارت علوم و وزارت بهداشت ۲۷ درصد از کادر هیات علمی را بانوان تشکیل داده‌اند که این موضوع نشان دهنده پیشرفت زنان در کسب مدارج علمی است اما متاسفانه حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی این دو وزارتخانه کمرنگ است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار: سازمان‌های مردم‌نهاد بزرگ‌ترین ظرفیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: یکی از رویکردهای ما شناسایی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه زنان و خانواده است. سازمان‌های مردم‌نهاد بزرگ‌ترین ظرفیت اجتماعی در موضوعات آسیب‌های اجتماعی و محیط زیست هستند. اگر آنها را هم راستا و توانمند کنیم وپشتیبانی لازم را داشته باشیم، آنها می توانند تغییرات زیاد و اقدامات موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار: سیاستگذاری متعادل جنسیتی از موضوعات مهم در برنامه ششم توسعه است

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: سیاستگذاری متعادل جنسیتی در همه دستگاه های اجتماعی از موضوعات مهم در برنامه ششم توسعه است. طبق برنامه ششم توسعه دسترسی به منابع توسعه برای همه اقشار باید برابر باشد و اکنون در سیاستهای برنامه ریزی شده بین زنان و مردان در دستگاه های مختلف تفاوت هایی وجود دارد.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار: رویکرد دولت دوازدهم بر موضوع و حل و فصل بحرانهای خانواده در جامعه متمرکز است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده: لازمه‌ کاهش آسیبها آن است که قوه قضاییه در کنار قوای مجریه و مقننه در قالب مداخله در طلاق ورود کند و همچنین از اورژانس اجتماعی و مشاوره های تخصصی، علمی و قوی برای کاهش آسیبها بویژه طلاق بهره گیری شود. رویکرد دولت دوازدهم نیز بر موضوع و حل و فصل بحرانهای خانواده در جامعه متمرکز است بحرانهایی که بخشی ناشی از دوره گذار و بخشی ناشی از شرایط جامعه است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

ابتکار:ضرورت توجه بیشتر به تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌های کلان وجود دارد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور: میزان دسترسی برابر برای زنان در بسیاری از زمینه‌ها یکسان نیست و هنوز هم آمارها نشان دهنده شکاف‌ جنسیتی در دستیابی به فرصت‌هاست؛ این مسئله ضرورت توجه بیشتر به تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌های کلان را یادآور می‌شود.