۲۰ خرد ۱۳۹۷

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد. ابتکار با اشاره به حضور زنان در احزاب و نقش مهم آنان در جامعه مدنی گفت: زنان در عرصه سیاست ایران سابقه طولانی دارند و علاوه بر این در حوزه‌های محیط‌زیست، فقرزدایی، آموزش و حمایت‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. دیگر ملاقات معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در لیتوانی با خانم دلفین او- عضو کمیته سیاست خارجی پارلمان فرانسه، خانم کمرالدین وزیر امور اجتماعی و محلی مالزی، خانم تولا هاتینن معاون پارلمان فنلاند و خانم آنا ماریا آندرس وزیر گفتگوهای بین‌المللی لهستان بود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رؤسای جمهور لیتوانی و مالتا دیدار و گفتگو کرد

معاون رئیس‌جمهور در ملاقات با خانم دالیا باسکیاته رئیس‌جمهور لیتوانی بر ضرورت حمایت از صلح و نیز توافق‌نامه برجام به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای گفتگو و مذاکره برای حل مناقشات و بحران‌های منطقه‌ای اشاره کرد. معاون رئیس‌جمهور همچنین در ملاقات با خانم ماری لوئیس پریکا رئیس‌جمهور مالتا بر ضرورت توجه به نقش‌آفرینی زنان در صلح و حفظ همبستگی و انسجام کشورها تأکید و ضمن برشمردن توانمندی‌های زنان ایرانی و دستاوردهای زنان در زمینه آموزش، ورزش و مشارکت اجتماعی و حضور در جامعه مدنی، به اقدامات خاص دولت در حوزه توانمندسازی خانواده و زنان اشاره کرد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

از بستر مساجد به منظور ترویج بسته‌های آموزشی خانواده بهره خواهیم برد

ابتکار: معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در تلاش است از سازمان‌های مردمی برای این آموزش‌ها استفاده کند. نشستی در همین رابطه در شورای فرهنگ عمومی در خصوص استفاده از ظرفیت این‌گونه نهادهای مردمی برگزار شد، برنامه‌ای را نیز داریم، بحث‌هایی چون برنامه‌های زندگی، حقوق، مقابله با خشونت در یک بسته آموزشی برای خانواده‌ها اجرا شود از بستر مساجد نیز برای توسعه و ترویج این بسته آموزشی استفاده خواهیم کرد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با وزیر امور خارجه لیتوانی دیدار و گفتگو کرد

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دومین روز از سفر خود به جمهوری لیتوانی با لیناس لینکه ویشوس وزیر امورخارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

۱۸ خرد ۱۳۹۷

ایران و لیتوانی بر توسعه و گسترش همکاری‌ها تأکید کردند

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با ویکتوراس پرانسکیتس رییس پارلمان لیتوانی و کستوتیس گلاوسکاس رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و لیتوانی دیدار و گفتگو کرد.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

خواستار تسریع تصویب لوایح حمایت از حقوق کودکان و تأمین امنیت زنان هستیم

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص بررسی لوایح حمایت از حقوق کودکان و تامین امنیت زنان در مجلس گفت: من، خانم مولاوردی و خانم جنیدی در نامه‌ای مشترک به رئیس مجلس خواستار تسریع در طرح لوایح حمایت از حقوق کودکان و تامین امنیت زنان شدیم.

۱۱ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

معاونت زنان نظارتی در موضوع مرخصی زایمان کارمندان ندارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: کارمندان بخش‌های خصوصی می‌توانند از مراجع قانونی حق مرخصی زایمان خود را دنبال کنند.

۱۰ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

توجه به حقوق زنان و خانواده تکلیفی همه دستگاه‌های اجرایی است

در این سفر، معاون رییس جمهور پس از شرکت در شورای اداری شهرستان پاکدشت از اورژانس اجتماعی ۱۲۳، فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مانند جمعیت امداد دانشجویی امام علی، فعالیت های تولیدی و اشتغال زایی بانوان شهرستان پاکدشت بازدید کرد.

۹ خرد ۱۳۹۷

ابتکار: باید آموزش‌های مرتبط با موضوع کودک‌آزاری در کتب درسی مطرح شود

ابتکار: باید در رابطه با موضوع کودک‌آزاری و آزار جنسی به کودکان و نوجوانان آموزش لازم را بدهیم. این موضوع هم در کتب درسی باید مطرح شود و هم باید مهارت‌های زندگی کودکان و نوجوانان را افزایش دهیم؛ رئیس‌جمهور هم به تقویت مهارت‌های زندگی در مدارس تاکید کرد. خوشبختانه با حذف بخشی از آزمون‌های دوره ابتدایی، فضا برای مهارت‌های زندگی بیشتر باز می‌شود. افزایش مهارت‌های زندگی می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند، کودکان باید این مهارت‌ها را یاد بگیرند تا درگیر این آسیب‌ها نشوند.

۹ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

اورژانس اجتماعی موثرترین روش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کودک‌آزاری است

ابتکار: موضوع حمایت از مداخلات اورژانس اجتماعی ۱۲۳ را در حوزه زنان و خانواده پیگیری می‌کنیم. اورژانس اجتماعی موثرترین روش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کودک‌آزاری است. عموم مردم باید بدانند یک اورژانس اجتماعی وجود دارد و اگر در جایی کودک‌آزاری، همسر آزاری و انسان‌آزاری اتفاق بیفتد، این اورژانس مداخله کرده و مانع اقدامات خلاف قانون می‌شود.

۹ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

حمایت از اورژانس اجتماعی سیاست مهم معاونت زنان ریاست جمهوری است

ابتکار: اورژانس اجتماعی یکی از مهم‌ترین عوامل بازدارنده برای خشونت علیه کودکان و زنان در جامعه است. یکی از سیاست‌های مهم ما حمایت از اورژانس اجتماعی است که یک مداخله کاملاً تخصصی و علمی است. باید با آگاهی در بین اقشار مختلف جامعه طوری اقدام کنیم که اگر کسی در جامعه با مصادیقی از کودک آزاری یا خشونت مواجه شد، به اورژانس اجتماعی اطلاع دهد تا از آزار یک کودک، همسر و یا انسان جلوگیری شویم.

۹ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

خانواده‌ها باید با آموزش‌های حوزه مهارت‌های ارتباطی و حقوقی آشنا شوند

ابتکار: در کنار سیاست‌های ابلاغی دولت در بحث خانواده، علاوه بر رصد ماده ۱۰۱ و مبحث ۳۰ درصدی مشارکت بانوان در حوزه مدیریتی می‌توان به ماده ۱۰۲ نیز اشاره کرد و آن سیاست‌های حقوقی و قوانین و مقررات و آموزش‌های مختلف در حوزه‌های ازدواج است که به طور خاص به آن توجه می‌شود. در کنار این مهم سازمان‌های مردم‌نهاد و بهزیستی و کمیته امداد می‌تواند همکاری تنگاتنگی با دولت داشته باشند. خانواده‌ها باید در حال حاضر با آموزش‌هایی که در حوزه مهارت‌های ارتباطی و حقوقی در مدارس می‌دهند آشنا شوند و درست زندگی کردن و دفاع از حقوق خود را بیاموزند.

۹ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

در طرح گفت‌وگوی ملی خانواده صدای جوانان شنیده می‌شود

ابتکار:‌ طرح گفت‌وگوی ملی خانواده از دیگر مواردی است که دولت با همکاری تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند به رشد و شکوفایی برساند؛ با وجود سمن‌های متعدد و کاری در شهرستان می‌توان شاهد اعتلا و شکوفایی خوبی در حوزه خانواده و شنیده شدن صدای جوانان باشیم، اگر این جریان به درستی شکل بگیرد صدای نسل جوان در جامعه و خانواده به درستی شنیده می‌شود.

۹ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

توجه به عدالت بین زنان و مردان از ابعاد تحقق عدالت در جامعه است

ابتکار: یکی از محورهای مهم کارآمدی نظام که در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد، تحقق عدالت در جامعه است و یکی از ابعاد این عدالت، توجه به عدالت بین زنان و مردان است.

۶ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:‌

افزایش ۸۶ درصدی زنان سرپرست خانوار صحت ندارد

ابتکار: تعداد زنان سرپرست خانوار براساس آخرین آمارها بین ۲.۵ تا ۳ میلیون نفر اعلام شده است و در حد افزایش میزان جمعیت ممکن است کمی افزایش یافته باشد اما آمار افزایش ۸۶ درصدی درست نیست.