۱۰ شهریور ۱۳۹۷
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

عرضه نفت در بورس یکی از ابزارهای مقابله با تحریم‌ها است

مسعود پزشکیان با اشاره به ضرورت خروج از حالت فروش نفت به صورت متمرکز گفت: عرضه نفت در بورس یکی از راهکارهای جلوگیری از کاهش میزان صادرات است.

۲۹ تیر ۱۳۹۷
مشکلات اقتصادی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی:

آشفتگی کنونی در بازار دارو ناشی از نحوه مدیریت روند تولید یا واردات دارو است

نایب رئیس مجلس گفت: اعمال تحریم‌ها به‌طور مستقیم بازار دارو و تجهیزات پزشکی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

۱ خرداد ۱۳۹۷
مشکلات اقتصادی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

مهم‌ترین مشکل در اجرای قانون کاداستر کمبود انگیزه و اراده در مدیران است

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای قانون کاداستر اظهار کرد: به عنوان یک نماینده پیگیر این هستم که این قانونن اجرا شود زیرا ایجاد ستاد مبارزه با زمین خواری بدون جمع آوری داده‌های مربوط به این حوزه معنا ندارد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
مشکلات اقتصادی نایب رئیس مجلس:

دولت برای رفع مشکلات موسسات مالی هزینه نکرده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در حوزه موسسات مالی پولی نداده است، گفت: منابع مالی موسسات در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
مشکلات اقتصادی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی:

اگر قانون درست اجرا می‌شد وزارت بهداشت به مشکل نمی‌خورد

نایب رئیس مجلس بعد از اعلام قانع شدن محجوب از پاسخ‌های وزیر بهداشت خطاب به قاضی زاده هاشمی گفت: اگر قوانین به درستی اجرا می شد، شاهد هرج‌ومرج و گرفتاری‌ها در حوزه بهداشت نبودیم.

۱۴ فروردین ۱۳۹۷
مشکلات اقتصادی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی:

مکانیسم پرداخت ها در نظام سلامت غیر عادلانه است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: مکانیسم پرداخت ها در سیستم بهداشت و درمان کشور غیرمنصفانه و غیر عادلانه بوده بنابراین افزایش تعرفه ها مشکلی را حل نمی کند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
نائب رئیس مجلس:

طرح تحول سلامت از ابتدا اشتباه بود

نایب رئیس مجلس گفت اگر چه عده‌ای از اجرای طرح تحول نظام سلامت تعریف می‌کنند، لیکن اجرای این طرح از همان ابتدا اشتباه بود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
نایب‌رئیس مجلس:

پیاده‌سازی طرح ارجاع، راهکار اصلی حل مشکلات حوزه سلامت است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیاده سازی طرح سطح بندی، ارجاع و پزشک خانواده در شرایط کنونی راهکار اصلی حل مشکلات حوزه سلامت و نظام بهداشت و درمان در ایران است.

۲ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: پارک‌های فناوری یکی از پایه‌های اصلی دسترسی به اقتصاد دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری توسعه پارک‌های فناوری را یکی از پایه‌های اصلی رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان دانست و گفت: بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مجموع فروش شرکت‌های داخل پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال گذشته شده که این نشان از ظرفیت بالایی ثروت‌آفرینی از طریق این پارک‌ها و منابع انسانی در کشور است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
نایب رییس مجلس:

نیازی به افزایش اعتبار و منابع حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۷ نیست

نایب رییس مجلس گفت: نیازی به افزایش اعتبار ومنابع حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۷ نیست.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس مجلس:

مطالبات سپرده گذاران کاسپین با خط اعتباری پرداخت می‌شود

پزشکیان: با این خط اعتباری در نظر گرفته‌شده ۹۶ درصد مشکلات سپرده گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون موسسه کاسپین حل می شود.۹۰درصد سپرده و سود سپرده تا سال ۹۴ پرداخت می شود و مابقی بعد از فروش اموال این موسسه پرداخت می شود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
نایب رییس مجلس:

ادغام آموزش پزشکی با آموزش عالی امری غلط است

نایب رییس مجلس شورای اسلام با تاکید بر اینکه ادغام آموزش پزشکی با آموزش عالی امری غلط است، گفت: دانشجویان رشته‌های پزشکی به دلیل آموزش‌های همراه با مهارت بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می‌شوند؛ اگر چه تفکیک این حوزه از آموزش عالی از ابتدا غلط بود اما ادغام در شرایط فعلی امری غلط تر است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
مشکلات اقتصادی

نایب رئیس مجلس: پژوهش‌های بلااستفاده معضل اصلی دانشگاه‌ها است

نایب رئیس مجلس آن دسته مقالات علمی را که در ISI پذیرفته می‌شوند ولی راه حلی برای رفع مشکلات کشور ندارند، مفید فایده ندانست.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
مشکلات اقتصادی

پزشکیان: راه دیگری برای ارائه خدمت مطلوب جز تجمیع منابع وجود ندارد

نایب رئیس مجلس: راه دیگری برای ارائه خدمت مطلوب جز تجمیع منابع وجود ندارد. ما باید منابع را جمع کنیم و بر اساس منابع سرویس خدمت تعریف کنیم . هر انسانی که هزینه درست کند اما از پول جیبش خبر نداشته باشد و نداند چقدر باید خرج کند، طرف مقابل را که پرداخت کننده است، به ورشکستگی می کشاند. در نتیجه کسی که می خواهد هزینه تعریف کند، اول باید بداند چه مقدار پول دارد و چه خدماتی را می تواند بخرد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶
مشکلات اقتصادی

پزشکیان: سیستم پزشک خانواده تنها نسخه‌ی حل مشکلات نظام سلامت است

نایب رئیس مجلس: در سیستم بهداشت و درمان کشور، دفترچه بیمه درمان به دست هر فرد داده ایم و به او گفته ایم هر زمان که خواستی و پیش هر پزشکی که خواستی برو، سیستم بخش عمده هزینه های تو را پرداخت می کند، اما با این روند نمی توانیم نظام سلامت را اداره کنیم. اید سیستم و ساختار بهداشت و درمان کشور اصلاح شود، سیستم پزشک خانواده تنها نسخه ای است که برای حل مشکلات مدیریتی، مالی، ساختاری و برنامه ای نظام سلامت وجود دارد، چون منابع محدود است و نمی توانیم بگوییم مردم هر چقدر دلشان خواست و هر جور دلشان خواست هزینه کنند.