۱۱ ارد ۱۳۹۷
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز:

حتما باید در نرخ کلزا تجدید‌نظر شود تا طرح خوداتکایی دانه‌های روغنی شکست نخورد

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ضمن انتقاد شدید از افزایش ۳ درصدی نرخ خرید تضمینی کلزا، گفت: به تبع این اتفاق انگیزه کشاورزان کاهش می یابد و ما شاهد ورود روغن‌های مختلف به کشور خواهیم بود.

۲۵ فرو ۱۳۹۷
عضو خانه کشاورز:

عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم،قطعاَ در تصمیم کشاورزان برای کشت محصولات استراتژیک تأثیر منفی خواهد داشت

عضوشورای مرکزی خانه کشاورز با انتقاد از اقدام اخیر دولت در تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، گفت:کشت سال آینده محصولات استراتژیک تحت تاثیر این مسائل قرار خواهد گرفت.

۵ فرو ۱۳۹۷
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز:

با توجه به تسهیلات، ابزار و امکانات موجود،اجرای کشاورزی حفاظتی در کشور شعاری بیش نیست

اسدی گفت:امکان دریافت تسهیلات و استفاده از ابزارهای نوین برای کشاورزان وجود ندارد بنابراین اجرای کشاورزی حفاظتی شعاری بیش نیست.

۳ فرو ۱۳۹۷
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز:

کشت فراسرزمینی به قیمت نابودی کشاورزان تمام می‌شود

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: کشت فراسرزمینی به قیمت نابودی جامعه کشاورزی تمام می شود.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس تشکل‌های بخش کشاورزی:

گندم، تنها یک محصول کشاورزی نیست و در هر برهه زمانی، تولید آن باید در حد خودکفایی باشد

اسدی: کشور از لحاظ امنیت ملی به غلات وابسته است. گندم، تنها یک محصول کشاورزی نیست و در هر برهه زمانی تولید این محصول باید در حد خودکفایی و تامین نیاز کشور باشد تا دشمنان نظام به عنوان ابزارتهدید آمیز برای فشار آوردن به سیاست های بین المللی استفاده نکنند. گندم، یکی از مهم ترین محصولات استراتژیک به شمار می رود که در صورت تغییر سیاست خرید تضمینی، مقامات ارشد نظام برای حفظ منافع کشور باید وارد قضیه شوند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس تشکل‌های بخش کشاورزی:

اجرای سیاست قیمت تضمینی برای گندم تولیدی کشور خط قرمز است چراکه این‌امر خلاف مصالح کشور و امنیت‌ملی است

اسدی: سیاست خرید تضمینی در دنیا منسوخ و قیمت تضمینی جایگزین آن شده است. جایگزینی این سیاست با توسعه مدرنیزاسیون کشاورزی و اقتصاد باز کشورها تغییر کرده است. بنده به‌عنوان نماینده جامعه کشاورزی، اجرای سیاست قیمت تضمینی را برای گندم تولیدی کشور خط قرمز می‌دانم چراکه این امر خلاف مصالح کشور و امنیت ملی است. سالهاست که کشاورزان به خرید تضمینی محصولات از سوی دولت عادت کردند به همین امر نسبت به جایگزینی این سیاست با قیمت تضمینی نگرانی‌هایی دارند. اسدی با اشاره به ارجحیت سیاست خرید تضمینی نسبت به قیمت تضمینی گندم افزود: اگرچه سیاست قیمت تضمینی در سایر محصولات کشاورزی می‌تواند دستاوردهای مهمی برای کشاورزان به همراه داشته باشد اما اجرای آن در محصول استراتژیکی نظیر گندم، فاجعه‌بار است.

۲۵ شهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

حداقل نرخ خرید تضمینی برای هر کیلو گندم درسال زراعی جدید باید هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شود

گندم یکی از مهم‌ترین محصولات اساسی کشور بوده و اعلام نرخ خرید تضمینی آن بر مبنای تورم سالانه برای کشاورزان، از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲۴ مرد ۱۳۹۶
رئیس تشکل‌های بخش کشاورزی:

با ورود گندم به بورس کالا مخالف هستم چون گندم یک محصول استراتژیک است

حدود چهل روز پیش برخی کشاورزان گندم خود را تحویل دادند، اما هنوز یک ریال هم دریافت نکرده اند که این امر مشکلاتی برای آنها رقم زده است.

۲۲ مرد ۱۳۹۶
رئیس تشکل‌های بخش کشاورزی:

سازمان برنامه و بودجه، منابع مورد نیاز بهای خرید گندم را در اختیار بانک عامل قرار نداد

اسدی: سازمان برنامه و بودجه برخلاف سیاست های نظام، منابع مورد نیاز بهای خرید گندم را در اختیار بانک عامل قرار نداد که این امر انتقاد شدید گندمکاران را به همراه داشته است. گرچه از ابتدای فصل، وزارت بازرگانی و غله در خرید تضمینی گندم کار خود را به درستی انجام داد، اما سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تامین منابع کوتاهی می نماید. تا کنون ۵۰ درصد بهای گندم های تحویلی ۱۵ خرداد تا ۱۷ تیرماه پرداخت شد که این امر بیانگر تاخیر ۶۴ روزه مطالبات گندمکاران است.

۱۳ مرد ۱۳۹۶
رئیس تشکل‌های بخش کشاورزی:

وزارت نیرو در اجرای جرای طرح ۵۵۰ هزار هکتار در دو استان خوزستان و ایلام سنگ اندازی می‌کند

رئیس تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: با وجود آنکه اجرای طرح ۵۵۰ هزارهکتار در دو استان خوزستان و ایلام منفعت ملی را به همراه دارد، اما وزارت نیرو در اجرای آن سنگ اندازی می کند.

۱۱ اسف ۱۳۹۵
رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی عنوان کرد؛

کشاورزان خوش‌حساب بی‌‌نصیب از بخشودگی جرائم بانکی هستند

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی کشور گفت: کشاورزان خوش حسابی که هر سال بدهی خود را به همراه سود دیرکرد در قالب تسهیلات جدید تمدید کرده‌اند، مشمول بخشودگی جرائم تا زیر ۱۰۰ میلیون تومان نمی‌شوند، زیرا ملاک آخرین قرارداد جدید است.

۱۸ آذر ۱۳۹۵
رئیس تشکل های بخش کشاورزی:

۳۳درصد رشد اقتصادی متعلق به بخش کشاورزی است

رئیس تشکل های بخش کشاورزی گفت: نتیجه بررسی‌های صورت گرفته نشان می دهد که ۳۳درصد رشد اقتصادی متعلق به بخش کشاورزی است.

۳ دی ۱۳۹۴

کشاورزان خوزستانی چشم انتظار دریافت خسارت طرح نکاشت!

خشک‌سالی و مدیریت منابع مالی سبب شد که سازمان آب و برق خوزستان برای کشاورزان ممنوعیت کشت تعیین کند و در ازای جبران خسارت ناشی از آن به کشاورزان معوض پرداخت شود که تاکنون این مهم انجام نشده است

۱۷ آذر ۱۳۹۴

الگوی کشت و توسعه صنایع تبدیلی دو راهکار برای جلوگیری از تکرار داستان امحاء محصولات کشاورزی

رئیس هیات مدیره مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور گفت: امحای سیب زمینی از سوی دولت اقدامی اساسی در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی بود اما متاسفانه برخی منتقدان از این موضوع سوء استفاده سیاسی و تبلیغاتی کردند.

۱۳ آبا ۱۳۹۴

واکنش به نرخ جدید خرید تضمینی گندم/ حداقل حق کشاورزان رعایت نشد

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی گفت: نرخ خرید تضمینی تصویب شده برای گندم، ۶۵ تومان از حداقل حق قانونی کشاورزان کمتر است.