۲۶ اسفند ۱۳۹۷

بهانه جدید دولت برای توجیه گرانی‌ها/ آیا تشکیل وزارت بازرگانی راه‌حل است؟

تاکید بر تشکیل وزارت بازرگانی با هدف تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها درحالی مطرح شده است که تجربیات گذشته نشان دهنده خلاف این ادعا است.

۲۶ آبان ۱۳۹۶

واعظی: تشکیل وزارتخانه آب، محیط زیست و منابع طبیعی در لایحه دولت نبوده اما نمایندگان در کمیته‌ای روی آن کار می‌کنند

رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد خبرهایی که حاکی از تشکیل وزارتخانه آب، محیط زیست و منابع طبیعی دارند، توضیحاتی داد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۶

رئیس دفتر رئیس جمهور: بخش مسکن در سه ماه گذشته رشد خوبی داشته است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بخش مسکن در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: بر اساس آمار در این بخش طی سه ماه گذشته رشد خوبی داشتیم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
وزیر ارتباطات:

دولت برای وزارت علوم سرپرست انتخاب می‌کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید: رئیس جمهوری برای تصدی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری یک سرپرست منصوب می کند و در فرصتی مناسب، وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی خواهد کرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۶

​وزیر ارتباطات: تمام مراکز علمی و دانشگاه‌ها به شبکه علمی کشور متصل خواهند شد

​وزیر ارتباطات گفت: تمام مراکز علمی و دانشگاه‌ها به شبکه علمی کشور متصل خواهند شد.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات: شبکه علمی کشور راه‌اندازی می‌شود

وزیر ارتباطات از راه‌اندازی شبکه علمی کشور بعد از ۲۹ اردیبهشت (برگزاری انتخابات) با همکاری وزارت علوم خبر داد و گفت: راه‌اندازی این شبکه نیز کمکی به دانشگاه مجازی علوم پزشکی خواهد بود زیرا یک دسترسی دو طرفه در شبکه علمی کشور و دانشگاه مجازی ایجاد می‌شود که تحول بزرگی را به وجود خواهد آورد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات:رجیستری موبایل از تیر ماه کلید می‌خورد

وزیر ارتباطات با تایید زمان اعلامی اجرای رجیستری از سوی ستاد مبارزه با کالا و قاچاق ارز گفت: احیای طرح رجیستری موبایل را از تیر ماه کلید خواهیم زد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

کارخیرین مدرسه‌ساز، مصداق اقتصاد مقاومتی است

واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: اگر یک دانش‌آموز در یک نقطه از شهر به خوبی تربیت شود می‌تواند برای جامعه مفید باشد. کارخیرین مدرسه‌ساز، مصداق اقتصاد مقاومتی است، اینکه به مناطق کم برخوردار توجه می‌شود یک اقدامات خداپسندانه و از مصادیق اقتصاد مقاومتی در حوزه آموزش و پرورش است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

واعظی: بردن اینترنت به روستاها، به منظور ریشه‌کنی فقر و جلوگیری از مهاجرت است

واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، مطابق با دغدغه‌های دولت به ویژه در موضوع اشتغال و رسیدگی به وضعیت معیشتی محرومان و مردم است. راه‌اندازی اینترنت در روستاها به این دلیل است که روستائیان بتوانند از طریق آن از خدماتی مانند دوره‌های آموزشی جهاد کشاورزی و پرونده سلامت الکترونیک بهره‌مند شوند. به دنبال استفاده از اینترنت و امکانات ارتباطی برای معرفی بهتر مناطق کشور به ویژه روستاها برای گردشگری، تولید، عرضه صنایع دستی با همکاری فارغ‌التحصیلان هستیم.

۱۱ فروردین ۱۳۹۶
گزارش/

وضعیت ماهواره های ایرانی در سال ۹۵؛ ماهواره «دوستی» به فضا نرفت

با وجود قول های متعدد مسئولان هوافضای کشور برای پرتاب حداقل یک ماهواره در سال ۹۵، این وعده در سالی که گذشت محقق نشد و ماهواره های «دوستی» و «ناهید ۱» به فضا فرستاده نشدند.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵
رویترز خبر داد

نشست امروز واعظی و نواک در مسکو درباره فروش نفت به روسیه

رویترز اعلام کرد: امروز وزیر ارتباطات ایران با وزیر انرژی روسیه درباره قرارداد فروش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت به مسکو دیدار کرد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
واعظی در آیین درختکاری:

توجه به حفظ محیط زیست، سیاست اساسی دولت است

واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توجه به حفظ محیط زیست و شادابی مردم را از سیاست های اساسی دولت یازدهم برشمرد. باید در هر مکان مناسب، درخت کاشت.

۳ اسفند ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات: ماهواره «پارس ۱» با کمک دانشگاه‌ها ساخته می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی و ساخت نخستین ماهواره مشارکتی با نام «پارس ۱» با همکاری تمامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در حوزه هوافضا و طبق دستور رئیس جمهور خبر داد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

تعویق زمان پرتاب ماهواره‌ها، نتیجه کم توجهی به توسعه فضایی کشور

با توجه به اهمیت موضوع فناوری‌های فضایی در مسائل مخابراتی و اطلاعاتی نیاز است که به این حوزه با نگاه سرمایه‌گذاری برای آینده و به صورت برنامه بلندمدت نگاه شود تا علاوه بر بی نیازی در این حوزه حساس، زمینه حرکت پرشتاب در این حوزه از علم مهیا گردد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات: ماهواره ملی ایرانی تا دوسال و نیم دیگر در مدار قرار می‌گیرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نخستین ماهواره ملی کشور با قابلیت کاملاً عملیاتی و تحت مالکیت ۱۰۰ درصد ایران تا ۲سال و نیم دیگر پرتاب و در مدار زمین قرار می‌گیرد.