۲۸ دی ۱۳۹۵

حجتی: تولید محصولات کشاورزی باید با رویکرد صادرات محور و بازار پسند همراه باشد

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تولید محصولات کشاورزی صادرات محور و متناسب با ذائقه مصرف کننده ضروری است و به توسعه و پایداری تولید می‌انجامد.

۲۵ دی ۱۳۹۵
مدیرکل صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛

کاهش مهاجرت روستاییان در صورت تخصیص تسهیلات ۱٫۵ میلیارد دلاری برای رونق صنایع تبدیلی و کشاورزی

در پی اعلام خبر تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در روستاها از سوی وزیر جهاد کشاورزی، جزئیات آن از طرف مدیرکل صنایع تبدیلی و تکمیلی این وزارتخانه اعلام شد.

۲۴ دی ۱۳۹۵

تنفس جنگل‌ها ۴ سال عقب افتاد

لایحه ممنوعیت بهره‌برداری تجاری از جنگل‌های کشور، معروف به طرح تنفس جنگل‌ها که قرار بود در برنامه ششم توسعه اجرا شود و در آن جایگاهی برای صنایع بزرگ چوب دیده نشده بود، با نحوه تصویب مجلس عقب افتاد و زمان اجرای آن به سال چهارم برنامه موکول شد.

۱۹ دی ۱۳۹۵

ابلاغ بخشنامه جدید واردات گندم با ارز مبادله‌ای به ۳ وزیر

معاون اجرایی رئیس جمهور بخشنامه جدید واردات گندم با ارز مبادله‌ای را به ۳ وزیر اطلاعات، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.

۱۳ دی ۱۳۹۵
حجتی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

سهم ۲۰ درصدی کشاورزی در اشتغال‌زایی

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سهم بخش کشاورزی در اشتغال‌زایی کشور حدود ۲۰ درصد است، گفت: عمده مشکلات بخش کشاورزی مربوط به دوران بعد از تولید محصولات است.

۱۳ دی ۱۳۹۵

حجتی: تولید کشاورزی بدون زنجیره، ابتر است

وزیر جهاد کشاورزی در سخنرانی مراسم انتخاب نمونه‌های برتر کشاورزی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما گفت: بخش زنجیره تولید گمشده بخش کشاورزی است و متأسفانه در این حوزه نتوانستیم آن طور که باید و شاید قدم برداریم.

۱۳ دی ۱۳۹۵

حجتی: کم‌اطلاعی و سوء نیت دو آفت «ما می‌توانیم» در کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برخی به خاطر تنبلی و بی‌حوصلگی می‌گویند که بخش کشاورزی کشور توجیه اقتصادی ندارد، گفت: “ما می‌توانیم” در بخش کشاورزی مورد توجه است به طوریکه توانسته‌ایم در مزرعه بهره‌وری آب را از ۳۷ به ۴۴ درصد برسانیم.

۱۲ دی ۱۳۹۵

ستاد بحران کشور به زودی برای بررسی آنفلوانزای پرندگان تشکیل جلسه می‌دهد

با گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور و معدوم کردن مرغ های آلوده مرغ داری های مناطق آلوده، ستاد بحران کشور به زودی برای بررسی این بیماری تشکیل جلسه می‌دهد.

۱ دی ۱۳۹۵
وزیر جهاد کشاورزی:

ابلاغ دیرهنگام نرخ‌های خرید تضمینی ربطی به وزارت جهاد کشاورزی ندارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ابلاغ دیرهنگام نرخ‌های خرید تضمینی ربطی به وزارت جهاد کشاورزی ندارد و مطالبه کشاورزان درباره اعلام به‌موقع نرخ‌های خرید تضمینی را باید از دیگران پیگیری کرد.

۲۸ آذر ۱۳۹۵
با حضور وزیران جهاد کشاورزی و علوم صورت گرفت؛

رونمایی از ۷ طرح تحقیقاتی برتر کشاورزی

بعدازظهر امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی از ۷ طرح تحقیقاتی برتر حوزه کشاورزی رونمایی شد.

۲۸ آذر ۱۳۹۵

حجتی: امیدواریم نرخ‌های تضمینی به گونه‌ای تصویب شود که رضایت کشاورزان را جلب کند

وزیر جهاد کشاورزی در مورد اعلام نشدن نهایی نرخ خرید تضمینی، گفت: ما پیشنهادمان را مرداد ماه داده بودیم و امیدواریم نرخ‌ها به گونه‌ای تصویب شود که نظر کشاورزان را جلب کند و تا تصویب نهایی حرفی نمی‌زنم.

۲۷ آذر ۱۳۹۵
وزیر کشاورزی خبر داد؛

آغاز تکثیر مشارکتی بچه‌ماهی با فرانسوی‌ها

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از شرکت های تکثیر بچه میگو به صورت مشترک با فرانسوی‌ها برنامه تکثیر ۱۰ میلیون بچه ماهی در این جزیره را آغاز کرده است.

۲۶ آذر ۱۳۹۵
وزیر جهاد کشاورزی:

پرورش ماهی در قفس باید در کشور بومی شود

وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از نخستین مرکز تولید و پرورش در قفس گونه های بومی ماهیان خلیج فارس گفت:برای اقتصادی کردم تولید ماهی در قفس باید فعالیت‌های پیش و از پس از تولید بومی شود .

۲۵ آذر ۱۳۹۵

شناسایی رقم جایگزین لیمو به نام پرشین لایم

‌وزیر جهاد کشاورزی گفت: درزمینهٔ مشکلات باغداران و لیمو کاران، سرطانی که به جان لیموهای کشور افتاد بیماری جاروک جادوگر بود که مشکلات زیادی را ایجاد کرد.

۲۵ آذر ۱۳۹۵

بزرگ‌ترین گلخانه جنوب کشور به بهره‌برداری رسید

با حضور وزیر جهاد کشاورزی، بزرگ‌ترین گلخانه جنوب کشور در رودان به بهره‌برداری رسید.