۲۸ شهریور ۱۳۹۶

رئیس جمهوری پیوست حکم وزیر جهاد کشاورزی را ابلاغ کرد

ضمایم حکم وزیر جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: دولت بیش از ۶۰ درصد طلب گندم‌کاران را پرداخت کرده است

وزیر جهاد کشاورزی درباه پرداختی به گندم‌کاران گفت: دولت تا کنون بیش از ۶۰ درصد طلب گندم‌کاران پرداخت کرده است.

۱۷ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: به منظور تعادل‌بخشی عرضه و تقاضا، خرید و فروش توافقی برخی محصولات کشاورزی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم حفظ و احیای قنات ها برای بهره برداری بهینه و پایدار از سفره های زیرزمینی تاکید کرد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: حفظ قنات‌ها برای بهره برداری بهینه از سفره‌های زیرزمینی لازم است

وزیر جهاد کشاورزی: حفظ قنات‌ها برای بهره برداری بهینه از سفره‌های زیرزمینی لازم است. ساختار قنات، بر پایه بهره برداری بهینه و پایدار از سفره های زیرزمینی و همچنین رعایت مسائل زیست محیطی بوده که در دهه های گذشته توجه چندانی به آن نشده و ما به عنوان وارثان این میراث گرانبها، صیانت از آن را بر عهده داریم. از سوی دولت اعتباراتی برای قنات ها اختصاص یافته و تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از منابعی که در اختیار داریم قنات ها را حفظ و احیا کنیم.  

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: با راه انداریِ صنایع تبدیلی در روستاهای پرجمعیت، بخش زیادی از مشکلات حاشیه‌نشینی و مهاجرت به شهرها حل خواهد شد

وزیر جهاد کشاورزی از رشد ۶۵ درصدی صادرات آبزیان در چهارماهه امسال خبر داد و گفت: در توافق با بانک سینا قرار شد پنج درصد سود تسهیلات روستاییان و مناطق محروم را بنیاد مستضعفان و پنج درصد را استانداری ها بپردازند که سهم افراد فقط هشت درصد می شود.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

تاکنون ۶۷ درصد از مطالبات گندم کاران را پرداخت کرده‌ایم

حجتی: تاکنون ۶۷ درصد از مطالبات گندم کاران را پرداخت کرده‌ایم و به مرور مکانیزمی ایجاد می‌کنیم که خرید گندم از طریق روش قیمت تضمینی و فروش در بورس انجام شود. ما از مکانیزمی استفاده می‌کنیم که بخشی از پول گندم که در بورس به فروش می‌رود به کشاورز پرداخت و مابقی را ما تامین می‌کنیم.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: سامانه رصد آنلاین محصولات کشاورزی راه‌اندازی شد

وزیر جهاد کشاورزی: بسیاری از مزارع ما اکنون به صورت الکترونیک کنترل می‌شود. ۴۰ درصد از مزارع گندم و ۶۰ درصد از سایر مزارع از این طریق کنترل می‌شود و امیدواریم کمتر از یک سال دیگر با یک سیستم هوشمند، میزان سطح زیرکشت محصولات را کنترل کنیم.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

واردات گندم قطعاً ممنوع است

حجتی: هیچ دلیلی برای واردات گندم وجود ندارد و بیشتر از نیاز موجود است. شکر و برنج نیز باید به اندازه ای که کسری داریم وارد شود. از آنجا که کشورهای توسعه یافته با حمایت از بخش کشاورزی قیمت تمام شده محصول را مدیریت می کنند ، نباید اجازه دهیم قیمت محصولات وارداتی از قیمت محصولات تولید داخل کمتر باشد بنابر این مدیریت قیمت محصولات وارداتی نیز از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است. با اجرای برنامه قیمت تضمینی حجم تأمین و پرداخت نقدینگی کاهش می یابد و کار سنگینی از دوش دولت برداشته می شود.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

مصوبه ۱٫۵ میلیارد دلاری مجلس برای اشتغال مناطق روستایی ابلاغ شد

حجتی: بالاخره مصوبه دولت در مجلس نهایی و توسط شورای نگهبان هم تأیید شد تا یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شود که همکاران بخش وزارت جهاد کشاورزی می‌توانند بیشترین اثربخشی را در این زمینه داشته باشند. از توافق سازمان بنیاد مستضعفان و بانک سینا برای پرداخت تسهیلات با سود ۸ درصد به صنایع مناطق محروم خبر داد و افزود: این تسهیلات با سود ۱۸ درصد است که ۵ درصد سود به صورت یارانه توسط بنیاد مستضعفان و ۵ درصد توسط بانک سینا تأمین می‌شود و امیدواریم نقش بسزایی در رونق مناطق روستایی داشته باشد.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: آب عامل محدود کننده کشاورزی در کشور نیست

وزیر کشاورزی گفت: محدودیت آب نباید مانع ظرفیت‌های ما در خصوص مسائل باغبانی شود. ما در کشور ظرفیت‌های مغفول بسیاری داریم که راحت از کنار آنها می‌گذریم. هر جای این کشور را که نظاره کنیم مملو از ظرفیت‌هایی است که از آنها غافل بوده‌ایم.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: مرداد ماه، پیشنهاد خود را در رابطه با نرخ خرید تضمینیفبه شورای اقتصاد داده‌ایم

وزیر جهاد کشاورزی در مورد علت اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید، گفت: مرداد ماه پیشنهاد خود را به شورای اقتصاد داده‌ایم و ما هم علاقه‌مندیم که زودتر این نرخ‌ها اعلام شود.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: صادرات محصولات باغی باید از شکل فله‎ای خارج شود

وزیر جهاد کشاورزی: بخش عمده محصولات باغی ایران به شکل فله ای صادر می شود که باید به تدریج به سمت صادرات محصولات بسته بندی و توزیع زنجیره ای گام برداریم. در سال های گذشته رشد خوبی در عرصه صنایع تبدیلی داشته ایم که باید با قوت آن را ادامه دهیم. اگر بناست براساس تقاضای مصرف کننده محصولی را در بازارهای جهانی عرضه کنیم، باید تولید خود را به نوعی با مصرف کنندگان و شبکه های زنجیره ای که در دنیا وجود دارد، پیوند بزنیم.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶
میراث یازدهم(7)؛ تمرکز بر خودکفایی

بررسی عملکرد وزیر جهاد کشاورزی در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد مسئولین دولت یازدهم اختصاص دارد. در هفتمین گزارش از این پرونده با عنوان «تمرکز بر خودکفایی»، عملکرد محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته است.

۹ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: خام‌فروشی محصولات کشاورزی در کشور متوقف شود

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ایجاد زنجیره تولید راه برون‌رفت مشکلات تولیدکنندگان کشاورزی است گفت: خام‌فروشی محصولات کشاورزی در کشور متوقف شود.

۷ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: بخش کشاورزی خصوصی‌ترین بخش اقتصادی کشور است

وزیر جهاد کشاورزی: بخش کشاورزی، خصوصی‌ترین بخش اقتصادی کشور است. نقش عمده دولت در بخش کشاورزی، سرمایه گذاری در زیرساخت‌های آب و خاک، بیمه کشاورزی و ارائه تسهیلات است.