۳۰ دی ۱۳۹۶

کارگروهی برای پیگیری روابط آموزشی و پژوهشی وزارت علوم و جهاد کشاورزی تشکیل می‌شود

وزارتخانه های «علوم،تحقیقات و فناوری» و «جهاد کشاورزی» در زمینه تربیت نیروی انسانی و تامین نیازهای پژوهشی بخش کشاورزی همکاری می کنند.

۲۹ دی ۱۳۹۶

با نامه حجتی به شریعتمداری، ثبت سفارش واردات برنج از اول بهمن لغایت ۳۱ خرداد۹۷ آزاد شد

وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ثبت سفارش واردات برنج را از یکم بهمن ماه امسال تا پایان خردادماه سال آینده مجاز اعلام کرد.

۲۸ دی ۱۳۹۶

حجتی: محور دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی افزایش ظرفیت تولید و رونق صادرات است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه مجتمع های کشاورزی، دامپروری و آبزی پروری،سیاست کلیدی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

۲۸ دی ۱۳۹۶

حجتی: اتحادیه اروپا بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال به محصولات کشاورزی یارانه پرداخت می‌کند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اقتصاد کشاورزی کشور به نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره نیاز دارد و بخش خصوصی باید با قدرت بیشتر وارد میدان شوند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

حجتی: واسطه‌گری یکی از مشکلات عمده در چرخه تولید و توزیع محصولات کشاورزی است که حل آن به نیازمند نهادسازی است

وزیر جهاد کشاورزی: واسطه‌گری یکی از مشکلات عمده در چرخه تولید و توزیع محصولات کشاورزی است. کوتاه کردن دست واسطه ها نیازمند نهادسازی است. زنجیره تولید تا توزیع باید تعریف شود و تعاونی های کارآمد و توانمند اقتصادی در بخش کشاورزی باید ایجاد و تقویت شوند تا دست واسطه ها کوتاه گردد. وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید و تأمین محصولات کشاورزی را به عهده دارد و توزیع این محصولات با هماهنگی دیگر دستگاه ها و اصناف صورت می‌گیرد.

۲۵ دی ۱۳۹۶

حجتی:از سال آینده بخشی از گندم تولیدی کشاورزان توسط بخش خصوصی از طریق بورس معامله می‌شود و مازاد آن را دولت خواهدخرید

وزیر جهاد کشاورزی: دولت برای تامین منابع خرید تضمینی گندم در بودجه سال آینده تمهیداتی اتخاذ کرده است. بخشی از بودجه خرید تضمینی گندم از طریق اوراق اسناد خزانه تامین می‌شود. وی از تغییر نظام خرید گندم در سال های آتی خبر داد و گفت: بخشی از گندم تولیدی کشاورزان توسط بخش خصوصی از طریق بورس معامله می شود و مازاد آن را دولت خواهد خرید و کشاورزان از بابت خرید گندم خود نگرانی نداشته باشند. عرضه جو و ذرت در بورس کالا از دو سه سال گذشته آغاز شده و امیدواریم امسال گندم هم از طریق بورس عرضه شود.

۲۵ دی ۱۳۹۶

حجتی: بیمه محصولات کشاورزی از جمله بیمه‌های بسیار پرریسک و حمایتی است که در سراسر دنیا از جانب دولت‌ها تأمین می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان مطمئن باشند دولت گندم تولیدی آنان را در هر شرایطی به طور کامل خریداری خواهد کرد.

۲۵ دی ۱۳۹۶

حجتی: امسال همانند سال گذشته حدود ۱۷ میلیون قطعه مرغ تخمگذار به دلیل آنفولانزای مرغی معدوم شدند

وزیر جهادکشاورزی: به دلیل شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان سال گذشته حدود ۱۷ میلیون قطعه مرغ تخمگذار معدوم و امسال نیز تقریبا همین میزان معدوم شده است. سازمان دامپزشکی با جدیت مقابله با این بیماری را دنبال می‌کند. برای جلوگیری از کاهش تولید،ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی فعال شده و از آنجا که دوره رشد مرغ تخم گذار حدود چهار ماه طول می‌کشد،کسری نیاز جامعه از خارج تامین می‌شود. هم اکنون تخم مرغ با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود. حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان از خسارت سال گذشته بیماری آنفلوانزای پرندگان به مرغدارای ها از طریق بیمه پرداخت شده و پرداخت خسارت سال جاری در حال پیگیری است.

۲۵ دی ۱۳۹۶

در حکمی از سوی وزیر جهادکشاورزی، علی اسحاقی به سمت رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی منصوب شد

بنا به پیشنهاد معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی و در حکمی از سوی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی،دکتر علی اسحاقی به سمت رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی منصوب شد.

۲۰ دی ۱۳۹۶

۱۱ دلیل ۱۰۰ نماینده مجلس برای استیضاح حجتی

دلایل بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برای استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی، منتشر شد.

۲۰ دی ۱۳۹۶

با دستور حجتی، حمید ورناصری به جای محمد ولی، به عنوان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام منصوب شد

با دستور حجتی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تغییر کرد و حمید ورناصری از امروز به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت فعالیت خود را آغاز می‌کند.

۱۴ دی ۱۳۹۶

حجتی: بعد از دارو ضروری‌ترین ارز تخصیصی دولت به تامین نهاده‌های دامی اختصاص می‌یابد

وزیر جهاد کشاورزی: وزارت جهاد کشاورزی از تامین نهاده های دامی حمایت می کند. بعد از دارو ضروری ترین ارز تخصیصی دولت به تامین این نهاده ها اختصاص می یابد و تامین این ارز بدون وقفه ادامه دارد. واردات برخی محصولات از جمله ذرت و سویا با تعرفه پنج درصد هم انجام می‌شود. دولت دوازدهم از هیچ تلاشی برای رونق و توسعه بخش کشاورزی دریغ نمی کند. نرخ کنونی شیر را مناسب است. کمبود نقدینگی مهمترین مشکلات دامداران است اما امیدواریم با همراهی نظام بانکی و پرداخت تسهیلات تنگناهای این بخش کاهش یابد.

۱۴ دی ۱۳۹۶

حجتی: ارتقای بهره‌وری آب در بخش کشاورزی و توسعه طرح‌های آبیاری نوین در مزارع از رویکردهای مهم دولت دوازدهم است

وزیر جهاد کشاورزی: ارتقای بهره وری آب در بخش کشاورزی و توسعه طرح های آبیاری نوین در مزارع از رویکردهای مهم دولت دوازدهم است. قنات ها در تامین آب بسیار ارزشمند و حیاتی هستند. با وجود محدودیت منابع آبی باید با نگاه ویژه ای به قنات و تخصیص اعتبارات مناسب برای لایروبی و بهسازی آنها تلاش کرد. قنات بهترین روش دریافت آب از سفره های زیرزمینی بدون آسیب به طبیعت است. در بودجه سال آتی کشور اعتبارات ملی برای قنات ها به میزان ۹۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شد. علاوه بر آن اعتباراتی هم از منابع استانی و خودیاری مردمی به این بخش تخصیص می یابد.

۱۱ دی ۱۳۹۶

حجتی: کشور ما اقلیم خشک و کم‌آب دارد، اما دخالت بشر بر اقلیم باعث گرمتر شدن زمین شده است

وزیر جهاد کشاورزی: بخش‌های دانش‌بنیان فراوانی در کشور وجود دارد که برای کشاورزی از ظرفیت آنها استفاده می‌شود و این شائبه که برخی فکر می‌کنند،کشاورزی در حد نهایت خود قراردارد،اشتباه است،چراکه برای توسعه چه در بخش کشاورزی،چه درهر بخش دیگری محدودیتی وجودندارد. کشت گلخانه، پرورش آبزیان در قفس و گیاهان دارویی از بخش‌های مهمی است که ظرفیت‌های خوبی در کشور برای آن داریم، اما متأسفانه از آن غافل شده‌ایم و اگر سخن از محدودیت به میان می‌آید، باید گفت آبا و اجداد ما نیز با همین محدودیت‌ها دست و پنجه نرم کرده‌اند و با مشکلات همچون قحطی و بی‌بارانی مواجه بوده‌اند. کشور ما اقلیم خشک و کم‌آب دارد، اما دخالت بشر بر اقلیم باعث گرمتر شدن زمین شده است.

۱۱ دی ۱۳۹۶

حجتی: برای تأمین کسری تولید تخم‌مرغ به دلیل شیوع آنفولانزای مرغی، مجبور شدیم از طریق واردات نیاز بازار را تأمین کنیم

وزیر جهاد کشاورزی بابت وضعیت قیمت شیر از دامداران و مردم عذرخواهی کرد و گفت: امیدواریم شرایطی فراهم شود که بتوانیم مصرف شیر را در کشور افزایش دهیم.