۲۳ آبان ۱۳۹۶
معاون اول رئیس جمهوری غنا:

پیگیری می کنیم تا بزودی زمینی برای کشت فراسرزمینی در اختیار ایران قرار ‌گیرد

باهامیه: غنا از همکاری ایران برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، ایجاد تاسیسات گلخانه ای، تامین کودهای شیمیایی و آلی و واکسن های دامی استقبال می کند. برای توسعه همکاری های کشاورزی، پیگیری می کنیم تا بزودی زمینی برای کشت فراسرزمینی در اختیار ایران قرار گیرد و از دانش فنی متخصصان ایرانی در ساخت سد استفاده کنیم.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

حجتی: حاضریم توانمندی‌های صنعتی و کشاورزی خود در زمینه های مختلف را در اختیار غنا قرار دهیم

وزیر جهاد کشاورزی: حاضریم توانمندی های صنعتی و کشاورزی خود در زمینه های مختلف از جمله کشت مکانیزه و شیوه های نوین ابیاری و فراوری محصولات کشاورزی را در اختیار غنا قرار دهیم. دستیابی کشور به این دستاوردها حاصل بکارگیری راهبرد افزایش بهره وری و بهره گیری از دانش فنی و تکنولوزهای روز است. آمادگی داریم این دانش و تجارب را به ویژه در زمینه سدسازی، مسایل اموزشی و مواد معدنی در اختیار غنا قرار دهیم.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

یکی از محورهای اصلی مذاکرات حجتی در غنا کشت فرا سرزمینی است

وزیر جهاد کشاورزی ایران در سفر به غنا با معاون رییس جمهور این کشور دیدار خواهد کرد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

حجتی: بهره‌گیری از فناوری‌های فضایی برای توزیع هدفمند کالاهای کشاورزی از جمله اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی: به کارگیری فناوری‌های فضایی و هوشمندسازی کشاورزی برای افزایش بهره‌وری تولید و کاهش مصرف انرژی در بخش کشاورزی لازم است. بهره‌گیری از فناوری‌های فضایی برای توزیع هدفمند کالاهای کشاورزی از جمله اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است. به کارگیری فناوری‌های هوشمند به منظور کاهش فاصله عرضه و تقاضا ضروری است. مدیریت آنلاین عرصه‌های کشاورزی از نظر میزان سطح زیر کشت، انجام عملیات داشت و برداشت و همچنین کنترل آفات از دیگر اولویت‌های بخش کشاورزی است. می‌توانیم با به کارگیری سیستم‌های نظارت و کنترل از راه دور (اسکادا) از جمله تصاویر ماهواره‌ای، وضعیت تولید محصولات کشاورزی را بهتر کنترل کنیم.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

حجتی: یک شرکت اروپایی در منطقه بیرجند سرمایه‌گذاری کرده تا فراورده‌های آرایشی و لبنی را از شیر شتر بسازد

وزیر جهاد کشاورزی: زمانی تخم چشم‌زده ماهی را برای تولید ماهی قزل‌آلای پرورشی از فرانسه می‌آوردیم، ولی امروز همین کشور در سواحل قشم یا مزارع پرورشی ما تخم چشم‌زده را تولید می‌کند، مضاف بر آنکه سرمایه‌گذاران اروپایی زیادی به کشور آمده‌اند تا در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند. یک شرکت اروپایی در منطقه بیرجند و نهبندان ما سرمایه‌گذاری کرده تا فراورده‌های آرایشی و لبنی را از شیر شتر بسازد و همچنین تولید لبنیات و پرورش شتر را هم در دستور کار دارد.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

حجتی: کنسرسیوم کشاورزی اتحادیه اروپا در ازای خرید زعفران، پسته و شترمرغ انتظار صدور لبنیات، گوشت و روغن زیتون به ایران را دارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سرمایه‌گذاری در تولید لبنیات شتر از طرف اروپایی در دو منطقه از خراسان انجام شده تا در این زمینه از طریق کارخانه‌های فرآورده‌های لبنی محصولات تولیدی آن به اروپا صادر شود.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
کمیسیونر اتحادیه اروپا:

می‌خواهیم صادرات گوشت گاو از اتحادیه اروپا بدون محدودیت سنی از سوی ایران تسهیل شود

کمیسیونر اتحادیه اروپا و هیات همراه در دیدار امروز خود با وزیر جهاد کشاورزی و معاونینش درخواست‌های عجیبی از حجتی داشت که می‌توان به صادرات گوشت گاو بدون محدودیت سنی، لبنیات، شیرخشک و میوه تازه از جمله کیوی اشاره کرد.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

حجتی: ما گندم را برای صادرات تولید نمی‌کنیم

وزیر جهاد کشاورزی: ممکن است برخی محصولات در کشور به مقدار خوبی تولید شود، اما لزوماً برای صادرات نیست و ما به دنبال صادرات محصولاتی هستیم که ترجیحات نسبی برای صادرات آن داشته باشیم. ما گندم را برای صادرات تولید نمی‌کنیم و اگر یک سال خدا لطف کرده و گندم به میزان خوبی تولید شده به مفهوم آن نیست که می‌خواهیم آن را صادر کنیم که البته میزان گندم مازاد در بازار منطقه به شکل آرد قابل جذب است، مضاف بر آنکه اروپا خود به عنوان یکی از تولیدکنندگان گندم است که ما آن را به عنوان بازار صادراتی گندم نمی‌بینیم و در دستور کار هم نداریم.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

حجتی: امسال موفق شدیم دام‌های مولد را از گوشه و کنار اروپا شناسایی و گله‌های مادری را به کشور بیاوریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما گندم برای صادرات تولید نمی‌کنیم و همان میزان مازاد نیز در بازار منطقه قابل جذب است و صادرات گندم به اروپا را در دستور کار نداریم.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

حجتی: برنامه ۱۰ ساله‌ای تدوین کرده‌ایم که طی آن آب را در بخش کشاورزی به طور کامل به بهره‌وری برسانیم

برنامه ۱۰ ساله ای تدوین کرده ایم که طی آن آب را در بخش کشاورزی به طور کامل به بهره وری برسانیم، ضمن اینکه در زراعت، به سمت اجرای سیستم های نوین هوشمند آبیاری حرکت می کنیم.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

حجتی: مشکلی برای واردات گوشت قرمز از اتحادیه اروپا نداریم به شرط تایید سازمان دامپزشکی و توانایی رقابت با گوشت برزیل

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که در صورت تایید سازمان دامپزشکی و رقابت‌پذیر بودن گوشت اتحادیه اروپا با برزیل، مشکلی برای واردات این محصول نداریم اما دامداران ایران مانند تولیدکنندگان لبنیات اروپا با مشکل برای بازار محصول‌شان مواجه هستند.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

حجتی: باید موانع بانکی توسعه همکاری ایران با اروپا برطرف شود که بیشتر مشکل از طرف اروپایی است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه ۱۰ ساله ای تدوین کرده ایم که طی آن آب را در بخش کشاورزی به طور کامل به بهره وری برسانیم.

۱۸ آبان ۱۳۹۶

حجتی: امیدواریم اوایل هفته آینده ۹۵ درصد مطالبات کشاورزان گندمکار پرداخت شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: وضعیت بازار سیب امسال خوب بود و سیب های پادرختی همه ساله در حاشیه باغها تلنبار و سپس برای تولید کنسانتره به کارخانه ها ارسال می شوند.

۹ آبان ۱۳۹۶

طی احکامی جداگانه از سوی وزیر جهاد کشاورزی، مجریان طرح‌های مقابله با پدیده بیابان‌زایی و آبخیزداری و آبخوانداری منصوب شدند

طی حکمی از سوی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، رضا احمدی به سمت مشاور وزیر و مجری طرح مقابله با پدیده بیابانزایی و کنترل کانون های بحرانی گرد و غبار منصوب شد.

۳ آبان ۱۳۹۶

حجتی در خصوص انتخاب شریعتمداری به عنوان رئیس کارگروه نان و گندم پاسخی نداد

وزیر جهادکشاورزی حاضر به پاسخ گویی درباره دلایل عدم اعلام نرخ خرید تضمینی گندم ، تاخیر در پرداخت مطالبات گندم کاران و سوال تسنیم درباره دلیل ریاست وزیر صنعت بر کارگروه گندم که متناقض قانون انتزاع است، نشد‌.