۲۶ بهمن ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر کشاورزی توضیح داد؛

استیضاح حق نمایندگان است؛ اما الان درست نیست

حجتی، دقیقا از وقتی که وزیر کشاورزی شده روزهای پر فراز و نشیبی داشته و با وجود دریافت کارت سبز از مجلس گذشته، حالا پس از دریافت کارت زرد از نمایندگان، استیضاحش در دستور کار بهارستانی‌ها قرار گرفته و مشخص نیست با رای نمایندگان از زمین بازی اخراج می‌شود یا اینکه می‌ماند و به کارش در پنج – شش ماه باقی مانده دولت ادامه می‌دهد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
حجتی عنوان کرد

با شورای اقتصاد بر سر افزایش قیمت گندم اختلاف نظر داریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر سر افزایش قیمت گندم با شورای اقتصاد دچار اختلاف نظر شده‌ایم که امیدواریم به زودی این اختلاف به تفاهم تبدیل شود.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

وزیر جهاد کشاورزی: تولید برنج تراریخته نداریم

وزیر جهاد کشاورزی عملکرد بخش کشاورزی در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: تولید برنج تراریخته نداریم، انحصاری در واردات روغن نیست. برسر قیمت خرید گندم با شورای اقتصاد اختلاف نظر داریم.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
وزیرجهاد کشاورزی:

تاکنون بیش از۲۰۰ مورد تسهیل فضای کسب و کار داشته‌ایم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد تسهیل در فضای کسب و کار توسط همکاران ما و وزارتخانه ها و استانداریها داشته ایم و فکر می کنم اگر در عمل بتوانیم همکارانمان را پایبند کنیم که بازهم امضای اضافه ای را حذف و حضوری را از میان بردارند ، در آینده وضعیت بهتری را داشته باشیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نایب رئیس مجلس:

فرصتی برای استیضاح حجتی نداریم

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با توجه به اشتغال مجلس به برنامه و بودجه و همچنین وجود تعطیلات و انتخابات فرصت لازم برای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی وجود ندارد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵

حجتی: ۳۸ هزار میلیارد ریال در اختیار بانک کشاورزی قرار می‌گیرد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تقویت منابع بانک کشاورزی به منظور اعطای تسهیلات بیشتر به کشاورزان و رفع موانع تولید در دستور کار دولت است و در این راستا ۳۸ هزار میلیارد ریال تا پایان امسال در اختیار این بانک قرار می گیرد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵

حجتی: دوره کشاورزی معیشتی گذشته است

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه دوره کشاورزی معیشتی و تولید برای استفاده سنتی گذشته است، گفت: امروز باید به فکر کشاورزی اقتصادی مدرن باشیم که لازمه این کار نیز توجه به زنجیره تولید در این بخش است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
حجتی خبر داد؛

نرخ خرید تضمینی گندم تصویب شد

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: قیمت خرید تضمینی گندم در شورای اقتصاد تصویب شده است که امیدواریم تا چند روز دیگر ابلاغ شود.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با ۵۰ امضا کلید خورد

نماینده مردم قائمشهر در مجلس از ارائه طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به هیئت‌رئیسه پارلمان با امضاء ۵۰ نماینده خبر داد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۵
حجتی در رابطه با کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی مطرح کرد؛

این اقدام در جهت تضغیف قدرت تولیدکنندگان داخلی نبوده است

نعمت‌زاده و حجتی علت کاهش تعرفه‌های واردات خارجی را افزایش قیمت تمام شده محصولات وارداتی عنوان کردند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

اعلام وصول سوالی درباره توزیع واکسن‌های از رده خارج شده از حجتی

سوالی ملی نماینده قائمشهر از وزیر کشاورزی درباره علت توزیع واکسن‌های از رده خارج شده اعلام وصول شد.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

نامه‌نگاری حجتی با نعمت‌زاده برای تعیین مهلت ۵ ماهه واردات برنج

وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت یادآور شد: پیرو مصوبه کاهش تعرفه واردات ۸ کالای اساسی، حساس و ضروری، واردات برنج تا ابتدای مرداد ماه سال آینده امکان پذیر است و بعد از این مدت شامل ممنوعیت واردات در فصل برداشت خواهد بود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

حجتی: تولید محصولات کشاورزی باید با رویکرد صادرات محور و بازار پسند همراه باشد

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تولید محصولات کشاورزی صادرات محور و متناسب با ذائقه مصرف کننده ضروری است و به توسعه و پایداری تولید می‌انجامد.

۲۵ دی ۱۳۹۵
مدیرکل صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛

کاهش مهاجرت روستاییان در صورت تخصیص تسهیلات ۱٫۵ میلیارد دلاری برای رونق صنایع تبدیلی و کشاورزی

در پی اعلام خبر تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در روستاها از سوی وزیر جهاد کشاورزی، جزئیات آن از طرف مدیرکل صنایع تبدیلی و تکمیلی این وزارتخانه اعلام شد.

۲۴ دی ۱۳۹۵

تنفس جنگل‌ها ۴ سال عقب افتاد

لایحه ممنوعیت بهره‌برداری تجاری از جنگل‌های کشور، معروف به طرح تنفس جنگل‌ها که قرار بود در برنامه ششم توسعه اجرا شود و در آن جایگاهی برای صنایع بزرگ چوب دیده نشده بود، با نحوه تصویب مجلس عقب افتاد و زمان اجرای آن به سال چهارم برنامه موکول شد.