۳۰ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهادکشاورزی:

برخی در داخل همسو با رسانه‌های خارجی،بحث آب و طبیعت را مدام برجسته می‌کنند و به‌دنبال تعطیلی کشاورزی هستند

وزیرجهادکشاورزی گفت:طرح های توسعه سامانه های نوین آبیاری و آبخیزداری برای افزایش بهره وری آب اجرا می شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر کشاورزی در مورد تعرفه واردات محصولات کشاورزی قانع شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر کشاورزی در مورد تعرفه واردات محصولات کشاورزی قانع شدند.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

برنج داخلی جوابگوی نیاز کشور نیست و دولت باید ملاحظه برخی از مصرف‌کنندگان را نیز بکند

حجتی: امروز تعرفه واردات برنج ۲۶ درصد با دلار ۴۲۰۰ تومانی است. برنج داخلی جوابگوی نیاز کشور نیست و دولت باید ملاحظه بخشی از جامعه را که ناچار به استفاده از برنج خارجی هستند، بکند. در سال های اخیر هم تعرفه واردات افزایش یافته و هم قیمت دلار افزایش یافته است، افزایش تعرفه موجب تبدیل واردات به قاچاق می شود.

۲۹ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد‌کشاورزی:

مخالف واردات بیش از حد برنج هستم، اما دولت مسئولیت تنظیم بازار را به وزیر صنعت داده است

حجتی: زمانی که وارد وزارتخانه شدم تعرفه واردات برنج را از ۲۶ درصد به ۴۰ درصد رساندم، الان هم مخالف پایین آمدن تعرفه واردات هستم؛ معتقدم برنج بیش از نیاز وارد کشور شده است اما دولت این مسئولیت را به رئیس ستاد تنظیم بازار که وزیر صنعت معدن و تجارت است، سپرده تا بر اساس آمارهای بانک مرکزی و سازمان حمایت از مصرف کننده، سیاستگذاری کند.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

با تأمین نهاده‌های دامی با ارز مبادله‌ای و خرید مرغ مازاد از حمایت‌های دولت بوده است

حجتی: در دولت تدبیر و امید از طریق ارائه ارز مبادله‌ای برای تامین نهاده های ذرت و کنجاله سویا و همچنین وضع تعرفه صفر درصد از صنعت مرغداری حمایت و این اقدام موجب پایداری تولید شده است. قیمت هر کیلوگرم ذرت در سال ۹۲، ۱۲۵۷ تومان بود در حالی که علیرغم افزایش قیمت ارز هم اکنون ذرت با قیمت هر کیلوگرم ۱۱۴۰ تا ۱۱۶۰ تومان معامله می شود. با هدف جلوگیری از زیان تولیدکنندگان،دولت در مقاطعی،مرغ مازاد بر نیاز بازار را از تولیدکنندگان خریداری و در ایام پرمصرف نظیر شب عید به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ها و زیان مصرف کنندگان،این محصول را با قیمت تنظیم بازار عرضه می کند.

۱۴ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

به دلیل عدم همکاری واردکنندگان، دولت ناچار به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان یارانه برای واردات تخم‌مرغ شد

حجتی: به منظور کاهش قیمت تمام شده،حذف واسطه‌ها و بهره‌مندی تولیدکنندگان از ارزش افزوده فعالیت خود،زنجیره تولید از مرحله تامین نهاده تا بازار باید توسط تعاونی‌ها و تشکل‌های تولیدی تشکیل شود. در حالی که عده ای، قیمت شانه ای ۹ هزار تومان برای تخم مرغ داخلی را گران می دانستند،وقتی به خاطر بیماری آنفلوانزا مجبور به تامین حدود ۱۰ هزارتن تخم مرغ از خارج شدیم،واردکنندگان از قیمت تنظیم بازاری هر شانه ۱۲ هزار ۶۰۰ تومان برای تخم مرغ وارداتی استقبال نکردند و دولت به ناچار ۲۰ میلیارد تومان یارانه نیز برای این منظور اختصاص داد.

۱۴ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

در طرح‌هایی همچون آبخیزداری،مقابله با ریزگردها و …باید از مشارکت مردم،بسیج و NGOها استفاده کنیم

حجتی: در اجرای طرح هایی همچون آبخیزداری،مقابله با ریزگردها،مالچ پاشی و … باید از مشارکت مردم،بسیج و NGO ها استفاده کنیم. زمینه فرهنگی مشارکت مردم در اجرای طرح های منابع طبیعی فراهم است. در هرمزگان «خیرین آبخیزداری» میلیاردها تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری در این استان مشارکت داشته اند.

۷ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

ادامه زنجیره تولید کشاورزی در حوزه بسته‌بندی، فرآوری و نگهداری، تغییر کاربری محسوب نمی‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در سال ۹۲ حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن سردخانه در بخش کشاورزی موجود بوده است، اظهار داشت: ظرف چهار سال و نیم اخیر یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن به این ظرفیت اضافه شده است.

۲۳ اسف ۱۳۹۶

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس رأی نیاورد

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس برگزار شد. وقف‌چی، عضو کمیسیون کشاورزی، بدری، سخنگوی کمیسیون عمران، قاضی‌پور نماینده ارومیه، سعیدی، نماینده مبارکه، نوروزی نماینده رباط کریم، لاهوتی، نماینده لنگرود، کوهکن، نماینده لنجان در موافقت استیضاح حجتی صحبت کردند. همچنین جعفرزاده ایمن آبادی، قائم مقام فراکسیون ولایی و نیکزادی پناه، نماینده مردم بم در مخالفت با استیضاح حجتی پشت تریبون رفتند. در نهایت با ۱۱۷ رأی مخالف استیضاح، ۱۰۵ رأی موافق و ۷ رأی ممتنع، استیضاح وزیر جهاد کشاورزی رأ نیاورد و حجتی، مجددا وزیر ماند.

۲۳ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

مدیریت آب حتما باید به دست وزارت جهادکشاورزی باشد

وقف‌چی: بحرانی که داریم بحران آب و تهدید کننده حیات این کشور است و مدیریت این بخش حتما باید به دست وزارت جهادکشاورزی باشد.

۱۶ اسف ۱۳۹۶

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اعلام وصول شد

طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در جلسه علنی امروز مجلس اعلام وصول شد.

۲۵ بهم ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

از سال ۹۲ تا ۹۵، بهره‌وری آب با ۷ درصد افزایش، از ۳۷درصد به ۴۴درصد رسیده است

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:طبق ارزیابی های انجام شده، راندمان بهره وری آب از ۳۷ درصد در سال ۹۲، به ۴۴ درصد در سال ۹۵ رسیده که به معنای افزایش ۷ درصدی بهره وری آب در بخش کشاورزی است.

۲۳ بهم ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای کشاورزی سازگار با طبیعت و محیط‌زیست در کشور وجود دارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در هیچ دوره‌ای از تاریخ کشور، میزان سرمایه‌گذاری در بخش آب و خاک مانند امروز نبوده و این امر به دلیل عنایت رهبری به بخش کشاورزی و موافقت ایشان با پیشنهادهای دولت و مجلس محقق شده است.

۱۹ بهم ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

اجرای پروژه‌های آب‌وخاک در نقاط مختلف کشاورزی چهره حوزه کشاورزی را متحول خواهدکرد

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: پروژه های آب و خاک بزرگی در نقاط مختلف کشاورزی در حال اجراست که با تکمیل انها چهره حوزه کشاورزی متحول خواهد شد.

۱۴ بهم ۱۳۹۶

وزیر جهاد کشاورزی باید در خصوص واردات بی‌رویه محصولات تراریخته در صحن مجلس پاسخگو باشد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از واردات بی رویه محصولات تراریخته به داخل کشور گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید در این خصوص با حضور در صحن مجلس پاسخگو باشد.