۲۲ فرو ۱۳۹۷
معاون اقتصادی رئیس جمهور:

با سیاست‌های جدید در بازار ارز در تلاشیم تا ریشه تأمین مالی قاچاق را بخشکانیم

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: مردم به ویژه تولید کنندگان، وارد کنندگان و صادرکنندگان نگران نباشند زیرا دولت تمامی مصارف ارزی کشور را با نرخ ۴۲۰۰ تومان تأمین می‌کند.

۱۹ بهم ۱۳۹۶

نهاوندیان: آثار طرح بازآفرینی شهری منحصر به مسکن نیست.

معاون اقتصادی رییس‌جمهور با اشاره به اینکه جامع‌نگری، بلندمدت نگری و درون‌زایی از ویژگی‌های طرح ملی بازآفرینی شهری است، گفت: آثار این طرح منحصر به بخش مسکن نخواهد بود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی رئیس جمهور:

مهم‌ترین مانع ارتباط اقتصادی ایران و عراق روابط بانکی است

نهاوندیان: مانع شماره یک روابط اقتصادی ایران و عراق روابط بانکی است زیرا روابط بانکی به تناسب روابط تجاری جلو نرفته است.ایران و عراق باید به سمت موافقت‌نامه های تجاری ترجیحی و آزاد پیش بروند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی رئیس جمهور:

بورس کالا حضور خود را در بازارهای بین‌المللی گسترش دهد

نهاوندیان: بورس کالا حضور خود را در بازارهای بین المللی گسترش دهد.تجربه ما از عرضه اوراق ایران در بازارهای بین المللی بسیار مثبت می‌باشد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

نهاوندیان: ترامپ می‌خواهد ثبات اقتصاد ایران را به هم بزند

معاون اقتصادی رئیس جمهور: مقصود ترامپ از سخنانش علیه برجام این است که آرامش و ثباتی را که به‌وجود آمده بدون اینکه برای او هزینه‌های بین المللی نقض پیمان را داشته باشد، برهم بزند./ضرورت دارد که ساختار اقتصادی ایران از دولت‌محوری به خصوصی‌محوری تغییر کند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

روحانی، «نیلی» و «نهاوندیان» را به عنوان اعضای شورای پول و اعتبار منصوب کرد

رئیس‌‌جمهور به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و در حکمی، محمد نهاوندیان و مسعود نیلی را به عنوان «عضو شورای پول و اعتبار» منصوب کرد.

۷ شهر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی رئیس جمهور:

دنبال رشد اقتصاد همراه تورم پائین هستیم

نهاوندیان: نقش معاونت اقتصادی، هماهنگی برای اجرای سیاست‌های پولی، مالی، اشتغال، بازار کار و دیگر مواردی است تا سیاست منسجم و تصمیم‌گیری درست صورت بگیرد.دنبال رشد اقتصاد همراه تورم پائین هستیم. سودهای بانکی بالا منجر به آن می‌شود بانک‌ها نتوانند تسهیلات مورد نیاز را در اختیار بخش اقتصاد قرار دهند. خوشبختانه از طریق سیستم بانکی، مؤسسات غیرمجاز حذف شدند، اگرچه با خسارتی همراه بود و برخی متضرر شدند، اما بانک مرکزی و دولت در حد توان به وسط آمدند و با اعمال نظارت دقیق بهانه برای بی‌انضباطی گرفته شده است.

۱۷ مرد ۱۳۹۶

رئیس دفتر ریاست جمهوری، با ارسال نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی، خواستار رسیدگی به مطالبات دامپزشکان شد

نهاوندیان، رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در نامه‌ای خطاب به محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، ضمن اشاره به پیشنهادها و مطالبات بخش دامپزشکی از دولت، خواستار بررسی و رسیدگی وی به این موضوع و اعلام نتیجه اقدامات انجام گرفته در این باره شد.

۸ مرد ۱۳۹۶

نهاوندیان: خودکفایی در گرو بهره‌برداری از منابع موجود در کشاورزی است

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: با بهره‌گیری از امکانات موجود در بحث کشاورزی و بهره‌برداری مثمر ثمر می‌توانیم خودکفایی در محصولات کشارورزی را رقم بزنیم.

۱۷ بهم ۱۳۹۵
نهاوندیان خبر داد:

تسهیل رویکرد محیط کسب و کار برای فعالان شرکت‌های دانش بنیان

عضو هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:امیدواریم با کاهش مقررات زائد رویکرد تسهیل محیط کسب و کار را برای فعالان شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.

۲۲ آذر ۱۳۹۵
رئیس دفتر ریاست جمهوری:

سیاست تهدید آمریکا بانک های سوئیس را در رابطه با ایران محتاط کرده است

نهاوندیان، رئیس دفتر ریاست جمهوری: در حدود ۱۱ ماه پس از اجرای برجام بانکهای سوئیس تاکنون ۸ میلیارد دلار عملیات بانکی با ما داشته اند ./ ۱۱۰ بانک سوئیس درگیر مقررات آمریکاییهاست و سیاست ارعاب و تهدید آمریکاییها این بانک ها را در رابطه با ایران محتاط کرده است.

۳ مهر ۱۳۹۵
رئیس دفتر ریاست جمهور:

گشایشهای بانکی بین المللی مطلوب نیست

نهاوندیان، رئیس دفتر ریاست جمهور: بانکهای بزرگ به دلیل نگرانی از تحریمهای اولیه و یک جانبه آمریکا، حاضر به همکاری با ایران نیستند./ایران در زمانی این تصمیم را گرفت که اروپایی ها هم با ما هم نوا و هم سخن شدند و این یکی از دستاوردهای ماست که اروپایی ها هم به آمریکا معترض هستند/ نگرانی هایی که در برخی از مؤسسات بزرگ بانکی وجود دارد ثانوی است زیرا آن ها معاملات بانکی زیادی با آمریکا دارند

۳۰ مرد ۱۳۹۵

تشکیل سریالی کمیته‌ رفع اختلافات وزارت علوم با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف چند رشته

اختلاف میان وزارت بهداشت و وزارت علوم پیرامون رشته‌های مشترک بین این دو وزارتخانه پای رئیس‌جمهور را هم به میان کشید تا جایی که گویا کمیته‌ای برای حل اختلافات تشکیل شده است، هرچند وزیر علوم طبق معمول خبر از رفع مشکلات می‌دهد.

۲۵ مرد ۱۳۹۵

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خواستار استفاده از نرخ‌های ترجیحی برای پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری میان اعضای سازمان اکو شد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خواستار استفاده از نرخ‌های ترجیحی برای پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری میان اعضای سازمان اکو شد.

۱۵ اسف ۱۳۹۴

اولویت با سرمایه‌گذار خارجی است که با تامین مالی به ایران بیاید

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه مسیر حرکت در حوزه اقتصاد را خدمات و تسهیلات بانکی تعیین می‌کند، گفت: در ایران طرف تجاری که با پیشنهاد تامین مالی حضور یابد در اولویت است.