۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

هرگونه افزایش نرخ ویزیت پیش از اعلام تعرفه‌های جدید تخلف از قانون است

امینی فرد: هرگونه افزایش بهای ویزیت‌های درمانی تا قبل از اعلام تعرفه‌ها خلاف قانون است، طبق اطلاعات کسب شده شورای عالی بیمه پیشنهادات خود را درخصوص افزایش تعرفه‌ها به هیئت دولت اعلام کرده است؛ بنابراین دولت تا پیش از شروع سال جدید باید زمینه‌های ایجاد تخلف در افزایش نرخ ویزیت را کاهش دهد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت هر چه زودتر تکلیف تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ را روشن کند

امینی فرد: خدمات هتلینگ به دلیل تأخیر در اعلام میزان تعرفه‌ها افزایش پیدا نمی‌کند، اما برای خدمات سرپایی، دولت باید هرچه سریع‌تر تکلیف این مسئله را روشن کند. تاکنون افزایش میزان تعرفه‌ها قطعی نشده است، اما طبق شواهد افزایش‌ها هم راستا با میزان تورم نیست. در گذشته تعرفه‌ها با تاخیرهای چند ماهه در سال جدید اعلام می‌شد، در حال حاضر با تاکیدات صورت گرفته میزان تأخیر کاهش پیدا کرده است، به طورحتم دولت باید مشوق نظم بوده و نظم پذیری را به تمامی آحاد جامعه تسری دهد؛ بنابراین تأخیر در اعلام تعرفه‌ها پسندیده نیست.

۶ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

شرایط اجتماعی و اقتصادی برای افزایش فرزندآوری فراهم نیست

امینی‌فرد: شرایط اجتماعی و اقتصادی برای افزایش فرزندآوری فراهم نیست، تا زمانی که نتوان برای جمعیت فعلی شغل ایجاد و سیاست‌های گذاری مناسبی برای افزایش رفاه اجتماعی نداشته باشیم اقدامات شعارگونه به جایی نخواهد رسید و سیر تاریخی جامعه حتماً حاکمیت خود را به ما تحمیل خواهد کرد.

۶ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد

امینی‌فرد: در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که اگر دولت امکاناتی را فراهم کند که هزینه‌های درمانی این قشر به میزان زیادی کاهش یابد می‌توان با این سیاست نرخ موالید را افزایش داد.

۷ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزارت بهداشت گزارش اجرای پرونده الکترونیک سلامت را به مجلس ارائه کند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس خواستار ارائه گزارش نحوه اجرای پرونده الکترونیک سلامت به مجلس شد و افزود: برای قانونمند شدن سیستم ارائه خدمات، راهی جز اجرای پزشک خانواده وجود ندارد.

۱۸ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دریافت مالیات پلکانی از پزشکان مجدداً در دستور کار قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ انتهای بررسی لایحه بودجه دریافت مالیات پلکانی از پزشکان مجدد در دستورکار قرارمی گیرد.

۱۷ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:‌

انجمن پرستاری شرایط جلوگیری از جذب کمک بهیار در بیمارستان‌ها را ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ انجمن پرستاری شرایط جلوگیری از جذب کمک بهیاران، بهیاران و نیروهای آموزش دیده در بیمارستان ها را ندارد.

۱۴ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

باید برای واردات دارو ارزی را در نظر گرفت که کمترین اثر گرانی را بر اقلام دارویی و صنعت داروسازی بگذارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه ارزش مالی واردات دارو درمقایسه با میزان آن قابل مقایسه نیست، گفت:‌ اختصاص ارزی با کمترین اثر گرانی بر اقلام دارویی از وظایف دولت و مجلس است.

۲۱ آذر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون غذا و دارو:

طب سنتی به شکل واحدهای مشخص در طب عمومی گنجانده شود

عضو فراکسیون غذا و دارو مجلس از پیشنهاد این فراکسیون برای گنجاندن طب سنتی به‌شکل واحدهای مشخص در طب عمومی و برپایی دوره‌های پودمانی برای پزشکان عمومی خبر داد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

باید یک ردیف استخدامی ویژه برای پرستاران اعزامی به مناطق محروم درنظر گرفته شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اقدامات موثر درحل مشکلات پرستاران را تشریح و برضرورت افزایش جذب نیروی پرستار درمراکز درمانی تاکید کرد.

۱۵ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

وزارت بهداشت تعهدی برای جذب بهیاران ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پیگیری وضعیت طرح تربیت بهیار یک ساله از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای جذب کمک پرستاران نداشته و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد کرد.

۲۳ آبا ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

ارزش ریالی ۱۰ درصد داروی وارداتی با ۹۰ درصد داروی تولیدی برابری می‌کند

امینی فرد: ۸ تا ۱۰ درصد اقلام داروی مصرفی کشور وارداتی است و ارزش ریالی این میزان دارو با ۹۰ درصد داروی تولیدی در کشور برابری می کند.

۱۰ آبا ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

بودجه‌ای که برای وزارت بهداشت تخصیص می‌یابد در موارد عدیده‌ای یا تخصیص نمی‌یابد یا خزانه قادر به تامین آن نیست

عضو کمیسیون بهداشت نشست مشترک اعضای کمیسیون بهداشت، برنامه و بودجه و مسئولان وزارت بهداشت را تشریح کرد.

۲۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

یارانه دارو تنها از طریق سیستم بیمه‌ای اعمال می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه بخش اعظم داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود، گفت : بازار دارویی ایران برای شرکت های دارویی از جذابیت لازم برخوردار است.

۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

نشست امروز کمیسیون بهداشت با مسئولان مرتبط با سلامت مواد غذایی با دستور دکتر لاریجانی انجام شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: نشست امروز کمیسیون با مسئولان مرتبط با سلامت مواد غذایی با دستور دکتر لاریجانی انجام شد.