۱۸ بهمن ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دریافت مالیات پلکانی از پزشکان مجدداً در دستور کار قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ انتهای بررسی لایحه بودجه دریافت مالیات پلکانی از پزشکان مجدد در دستورکار قرارمی گیرد.

۱۷ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:‌

انجمن پرستاری شرایط جلوگیری از جذب کمک بهیار در بیمارستان‌ها را ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ انجمن پرستاری شرایط جلوگیری از جذب کمک بهیاران، بهیاران و نیروهای آموزش دیده در بیمارستان ها را ندارد.

۱۴ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

باید برای واردات دارو ارزی را در نظر گرفت که کمترین اثر گرانی را بر اقلام دارویی و صنعت داروسازی بگذارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه ارزش مالی واردات دارو درمقایسه با میزان آن قابل مقایسه نیست، گفت:‌ اختصاص ارزی با کمترین اثر گرانی بر اقلام دارویی از وظایف دولت و مجلس است.

۲۱ آذر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون غذا و دارو:

طب سنتی به شکل واحدهای مشخص در طب عمومی گنجانده شود

عضو فراکسیون غذا و دارو مجلس از پیشنهاد این فراکسیون برای گنجاندن طب سنتی به‌شکل واحدهای مشخص در طب عمومی و برپایی دوره‌های پودمانی برای پزشکان عمومی خبر داد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

باید یک ردیف استخدامی ویژه برای پرستاران اعزامی به مناطق محروم درنظر گرفته شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اقدامات موثر درحل مشکلات پرستاران را تشریح و برضرورت افزایش جذب نیروی پرستار درمراکز درمانی تاکید کرد.

۱۵ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

وزارت بهداشت تعهدی برای جذب بهیاران ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پیگیری وضعیت طرح تربیت بهیار یک ساله از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای جذب کمک پرستاران نداشته و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد کرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

ارزش ریالی ۱۰ درصد داروی وارداتی با ۹۰ درصد داروی تولیدی برابری می‌کند

امینی فرد: ۸ تا ۱۰ درصد اقلام داروی مصرفی کشور وارداتی است و ارزش ریالی این میزان دارو با ۹۰ درصد داروی تولیدی در کشور برابری می کند.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

بودجه‌ای که برای وزارت بهداشت تخصیص می‌یابد در موارد عدیده‌ای یا تخصیص نمی‌یابد یا خزانه قادر به تامین آن نیست

عضو کمیسیون بهداشت نشست مشترک اعضای کمیسیون بهداشت، برنامه و بودجه و مسئولان وزارت بهداشت را تشریح کرد.

۲۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

یارانه دارو تنها از طریق سیستم بیمه‌ای اعمال می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه بخش اعظم داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود، گفت : بازار دارویی ایران برای شرکت های دارویی از جذابیت لازم برخوردار است.

۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

نشست امروز کمیسیون بهداشت با مسئولان مرتبط با سلامت مواد غذایی با دستور دکتر لاریجانی انجام شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: نشست امروز کمیسیون با مسئولان مرتبط با سلامت مواد غذایی با دستور دکتر لاریجانی انجام شد.

۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

جمع قاچاق تجهیزات پزشکی، دارو و لوازم بهداشتی در کشور ۴۰۰ میلیون دلار است

امینی فرد: قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در همه کشورها درصدی وجود دارد، اگر میزان قاچاق تجهیزات پزشکی، دارو کالاهای بهداشتی درکنار هم مورد توجه قرار گیرد؛ حدود ۴۰۰ میلیون دلار در سال قاچاق از این بخش صورت می گیرد.

۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار امکان پذیر نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار امکان پذیر نیست،گفت: بیمه ها از توانمندی لازم برای ارایه همه خدمات درمانی به بیماران برخوردار نیستند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

فقر فرهنگی و مالی عوامل باز ماندن دختران از ادامه تحصیل

امینی‌فرد نماینده مردم ایرانشهر در مجلس: عدم توازن عدالت آموزشی در استان‌های مرزی به یکی از معضلات اساسی در این مناطق تبدیل شده است البته باید دلایل این بی‌عدالتی را در عدم تخصیص بودجه آموزشی، پراکندگی جمعیت، دوری مسافت و.. جستجو کرد. فقر آموزشی بیش از فقر فرهنگی موجب باز ماندن دختران از تحصیل شده است.

۱ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

نقطه آغازین توفیقات سیستم بهداشت و درمان کارآمد، سیستم ارجاع است

امینی فرد: نقطه آغازین توفیقات سیستم بهداشت و درمان کارآمد، سیستم ارجاع است لذا امیدواریم با رای قاطعی که نمایندگان مجلس در جلسه رای اعتماد به وزیر بهداشت و درمان دادند، در دوره مدیریت جدید طرح تحول سلامت استمرار و اصلاح رویکردها محقق شود.

۸ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

درحال حاضر نیز وزارت بهداشت دارای تولیت است، اما این تولیت ها جزیره ای بوده و درهمه شرایط تولیت در دست وزارت بهداشت نیست

امینی فرد: درطول یکسال گذشته در نشست های کمیسیون بهداشت و درمان و تعاملات با وزارت بهداشت موضوع تعدد وظایف درحوزه سلامت بارها مورد تاکید قرار گرفت. البته درحال حاضر نیز وزارت بهداشت دارای تولیت است، اما این تولیت ها جزیره ای بوده و درهمه شرایط تولیت در دست وزارت بهداشت نیست؛ بنابراین درخصوص سلامت و حیطه حاکمیتی سلامت تولیت باید به شکل یکپارچه در اختیار وزارت بهداشت و درمان باشد.