۲۲ شهریور ۱۳۹۶

فقر فرهنگی و مالی عوامل باز ماندن دختران از ادامه تحصیل

امینی‌فرد نماینده مردم ایرانشهر در مجلس: عدم توازن عدالت آموزشی در استان‌های مرزی به یکی از معضلات اساسی در این مناطق تبدیل شده است البته باید دلایل این بی‌عدالتی را در عدم تخصیص بودجه آموزشی، پراکندگی جمعیت، دوری مسافت و.. جستجو کرد. فقر آموزشی بیش از فقر فرهنگی موجب باز ماندن دختران از تحصیل شده است.

۱ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

نقطه آغازین توفیقات سیستم بهداشت و درمان کارآمد، سیستم ارجاع است

امینی فرد: نقطه آغازین توفیقات سیستم بهداشت و درمان کارآمد، سیستم ارجاع است لذا امیدواریم با رای قاطعی که نمایندگان مجلس در جلسه رای اعتماد به وزیر بهداشت و درمان دادند، در دوره مدیریت جدید طرح تحول سلامت استمرار و اصلاح رویکردها محقق شود.

۸ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

درحال حاضر نیز وزارت بهداشت دارای تولیت است، اما این تولیت ها جزیره ای بوده و درهمه شرایط تولیت در دست وزارت بهداشت نیست

امینی فرد: درطول یکسال گذشته در نشست های کمیسیون بهداشت و درمان و تعاملات با وزارت بهداشت موضوع تعدد وظایف درحوزه سلامت بارها مورد تاکید قرار گرفت. البته درحال حاضر نیز وزارت بهداشت دارای تولیت است، اما این تولیت ها جزیره ای بوده و درهمه شرایط تولیت در دست وزارت بهداشت نیست؛ بنابراین درخصوص سلامت و حیطه حاکمیتی سلامت تولیت باید به شکل یکپارچه در اختیار وزارت بهداشت و درمان باشد.

۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس:

زنجیره سیستم خدمات سلامت با خدمات دارویی، جراحی و درمانی تکمیل می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تکمیل زنجیره خدمات سلامت با خدمات دارویی، تاکید کرد: امکان دخالت شورای رقابت در تصمیمات دارویی به جهت مسائل فنی وجود ندارد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان:

اقدامات وزارت بهداشت سبب شده تمایل و شیب استفاده از داروی قاچاق در کشور فاقد صرفه اقتصادی شود

امینی فرد: خوشبختانه اقدامات وزارت بهداشت سبب شده تمایل و شیب استفاده از داروی قاچاق در کشور فاقد صرفه اقتصادی شود، اما مسئله دیگر ورود دارو از خارج به داخل کشور می باشد که ارایه هرنوع دارو و کالای سلامت محور طبق تاکیدات برنامه ششم به طورحتم باید دارای شناسه بهداشتی باشد.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس:

در حال حاضر خرید خدمات پزشکی فی فور سرویس است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از نظر تامین سرانه تامین سلامت، رتبه خیلی خوبی نداریم و بر خلاف تبلیغاتی که می‌شود، همچنان در میانه جدول کشورهای دنیا هستیم.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

مشکلات درحوزه دارو آرامش و امنیت روانی را میان مردم دستخوش تغییرقرار می‌دهد

امینی فرد: تا زمانی که بدهی وسیع و گسترده بیمارستان ها به شرکت های پخش و این مراکز به شرکت های دارویی تعیین تکلیف نشود، شرایط به سمتی پیش خواهد رفت که چندین قلم دارویی در نزدیکی مرزبحران قرارمی گیرند؛ بنابراین باید این زنجیره معیوب را درحوزه دارو قطع کرد؛ زیرا مشکلات درحوزه دارو آرامش و امنیت روانی را میان مردم دستخوش تغییرقرار می دهد.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس:

برای جلوگیری از انحصار واردات دارو شورای رقابت باید قوانین ضد انحصار را تدوین کند

امینی فرد: برای جلوگیری از انحصار واردات دارو شورای رقابت باید قوانین ضد انحصار را تدوین کند، انحصار در کشور ما به دلیل عدم وجود قوانین شفاف و تمایل ذاتی در برخی گروه های اجتماعی همیشه وجود داشته است؛ البته درکشورهای پیشرفته تلاش می شود که موضوع انحصار تا حد امکان شکسته شده و فضای قانونی برای استفاده از انحصار علیه منافع عمومی وجود نداشته باشد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

طرح تربیت پرستار بیمارستانی نیازی به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد

امینی فرد: طرح تربیت پرستار بیمارستانی نیازی به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد. تربیت نیرو نیازی به این مصوبه نداشته و وزارت بهداشت می تواند برای موارد مقطعی اقدام به اجرای چنین طرح هایی کند. دوره های در سطح کارشناسی و محدود که استانداردهای کیفی و کمی را دارا هستند از لحاظ قانونی نیازی به اخذ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نداشته و وزارت بهداشت به نوعی در این موارد مرجع تعیین صلاحیت است.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

بدون وجود راهنماهای بالینی اعمال نظارت بیمه‌ها امکان پذیر نیست

امینی فرد: راهنمای بالینی مهم ترین مسئله دراعمال نظارت بیمه ها است؛ بنابراین زمانی که بیمه ها راهنمای بالینی مدونی دراختیار ندارند به چه طریق می توانند اعمال نظارت کرده و از تجویزغیرمنطقی دارو پیشگیری کنند؛ بنابراین نباید این مسئله راتنها به پزشکان تجویزکننده ارجاع داد و نفص اصلی بر عهده سیستم بیمه ای است.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

باید تغییراتی در تعرفه سال ۹۶ لحاظ شود

امینی فرد: یکی از وظایف شورای عالی بیمه تعیین تکلیف تعرفه ها است که با توجه به نرخ تورم، سود عادلانه و استهلاک، تعرفه های پزشکی در هرسال اعلام می شود که به نظر می رسد باید تغییراتی در تعرفه سال ۹۶ لحاظ شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس:

ورود تجهیزات پزشکی به اسم کالای خانگی/ قانون را دور می‌زنند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، معتقد است برخی وارد کنندگان تجهیزات پزشکی، قانون را دور می زنند.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

راه برون رفت از معضل کاهش منابع بیمه و افزایش مطالبات، مشارکت مردم در بیمه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه آزمون وسع برای شناسایی افراد متمول تحت پوشش بیمه سلامت، گفت: با توجه به کاهش شدید منابع بیمه ای یک راه برون رفت از این معضل، مشارکت شهروندان در امر بیمه است.

۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

آزادشدن خمیرمرغ در تهیه سوسیس و کالباس با شرایط خاص منعی ندارد

امینی فرد: آزادشدن خمیرمرغ در تهیه سوسیس و کالباس با شرایط خاص منعی ندارد، در این زمینه سازمان غذا و دارو باید نظارت خود را افزایش دهد.

۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تصویب مراقبت‌های پرستاری در منزل گامی جدی در اشتغالزایی پرستاران محسوب می شود

امینی فرد: تصویب مراقبت های پرستاری در منزل از سوی هیات دولت از لحاظ اقتصادی برای بیماران و کشور مقرون به صرفه بوده و از سویی مسائل فرهنگی و عاطفی را پوشش و به اشتغال زایی قشر پرستاری کمک می کند؛ در واقع مردم، قشر پرستاران و ارائه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی از مزایای این مصوبه بهره مند می شوند.