۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در بودجه ۹۷ ردیفی برای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیش‌بینی نشده است

امینی فرد: در قانون بودجه ۹۷ ردیفی برای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیش بینی نشده است. آنچه مسلم است حوزه سلامت از نظر تأمین منابع به شدت تحت فشار است، بنابراین ما باید تلاش کنیم که در این زمینه قانون را گام‌به‌گام اجرا کنیم. امسال هم در کمیسیون تلفیق بودجه و هم سازمان برنامه و بودجه این عزم وجود دارد که موضوع قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به‌طورجدی پیگیری شود تا از طریق برنامه‌ریزی بتوان این قانون را به‌صورت مرحله‌ای اجرا کرد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای تعرفه پرستاری به نفع وزارت بهداشت است

امینی فرد: مشکلی که در تعرفه‌گذاری جامعه پرستاری وجود دارد این است که برای باید منابع آن نیز دیده شود. باید اعتبارات لازم را برای اجرای آن ببینیم که بخشی از آن حاصل از درآمدهای اختصاصی بوده و بخشی هم از منابع عمومی تأمین می‌شود. با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد خدمات در بخش دولتی ارائه می‌شود قطعاً تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به نفع وزارت بهداشت هم بوده، چراکه درصدی از این تعرفه‌ها در بخش دولتی هزینه می‌شود، بنابراین تنها دلیل معوق ماندن آن مربوط به عدم تأمین اعتبار است.

۱ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

برای حمایت از زوجین نابارور سرانه بیمه‌ها باید افزایش یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نرخ رشد جمعیت کشور را ۱.۶ درصد عنوان کرد و گفت: برای حمایت از زوجین نابارور سرانه بیمه ها باید افزایش یابد.

۱۹ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

با رشد ۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی پرداختی مردم افزایش پیدا می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه نرخ تورم دو برابر بیشتر از میزان افزایش تعرفه‌ها است، از پایین بودن رقم مقرر شده برای تعرفه‌های پزشکی انتقاد کرد.

۱۵ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

رفع ۳ میلیون همپوشانی بیمه‌ای نیازمند وحدت بیمه سلامت و تأمین اجتماعی است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با یادآوری وجود ۳ میلیون همپوشانی بیمه ای در کشور رفع همپوشانی بیمه ای را نیازمند وحدت بیمه سلامت و تامین اجتماعی دانست.

۳ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

مشکلات دارویی کشور به دلیل ساختار «خصولتی» است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: عمده مشکلات حوزه دارویی کشور به دلیل ساختار «خصولتی» اکثر کارخانجات دارویی است.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمیته چندجانبه بین دولت و مجلس درباره طرح تحول سلامت تشکیل می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که قرار است وزارت بهداشت و درمان، کمیسیون بهداشت و درمان و همچنین کمیسیون برنامه و بودجه با محوریت رئیس مجلس جلسات مشترکی درباره طرح تحول سلامت برگزار شود.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

ارائه خدمات دارویی به شکل راهنماهای بالینی در تجویز منطقی دارو مؤثر است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هرگونه افزایش قیمت داروهای بیماران که از ۳ ماه پیش ثبت سفارش شدند پذیرفتنی نیست.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

افزایش منابع طرح تحول سلامت با کمبود منابع کنونی امکانپذیر نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات اختلال در روند اجرای طرح تحول سلامت، همسو نبودن اعتبارات با برنامه‌هایی بود که در این طرح دیده شده است، گفت افزایش منابع این طرح با وجود کمبود منابع کنونی امکانپذیر نیست.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

هرگونه افزایش نرخ ویزیت پیش از اعلام تعرفه‌های جدید تخلف از قانون است

امینی فرد: هرگونه افزایش بهای ویزیت‌های درمانی تا قبل از اعلام تعرفه‌ها خلاف قانون است، طبق اطلاعات کسب شده شورای عالی بیمه پیشنهادات خود را درخصوص افزایش تعرفه‌ها به هیئت دولت اعلام کرده است؛ بنابراین دولت تا پیش از شروع سال جدید باید زمینه‌های ایجاد تخلف در افزایش نرخ ویزیت را کاهش دهد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت هر چه زودتر تکلیف تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ را روشن کند

امینی فرد: خدمات هتلینگ به دلیل تأخیر در اعلام میزان تعرفه‌ها افزایش پیدا نمی‌کند، اما برای خدمات سرپایی، دولت باید هرچه سریع‌تر تکلیف این مسئله را روشن کند. تاکنون افزایش میزان تعرفه‌ها قطعی نشده است، اما طبق شواهد افزایش‌ها هم راستا با میزان تورم نیست. در گذشته تعرفه‌ها با تاخیرهای چند ماهه در سال جدید اعلام می‌شد، در حال حاضر با تاکیدات صورت گرفته میزان تأخیر کاهش پیدا کرده است، به طورحتم دولت باید مشوق نظم بوده و نظم پذیری را به تمامی آحاد جامعه تسری دهد؛ بنابراین تأخیر در اعلام تعرفه‌ها پسندیده نیست.

۶ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

شرایط اجتماعی و اقتصادی برای افزایش فرزندآوری فراهم نیست

امینی‌فرد: شرایط اجتماعی و اقتصادی برای افزایش فرزندآوری فراهم نیست، تا زمانی که نتوان برای جمعیت فعلی شغل ایجاد و سیاست‌های گذاری مناسبی برای افزایش رفاه اجتماعی نداشته باشیم اقدامات شعارگونه به جایی نخواهد رسید و سیر تاریخی جامعه حتماً حاکمیت خود را به ما تحمیل خواهد کرد.

۶ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد

امینی‌فرد: در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که اگر دولت امکاناتی را فراهم کند که هزینه‌های درمانی این قشر به میزان زیادی کاهش یابد می‌توان با این سیاست نرخ موالید را افزایش داد.

۷ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزارت بهداشت گزارش اجرای پرونده الکترونیک سلامت را به مجلس ارائه کند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس خواستار ارائه گزارش نحوه اجرای پرونده الکترونیک سلامت به مجلس شد و افزود: برای قانونمند شدن سیستم ارائه خدمات، راهی جز اجرای پزشک خانواده وجود ندارد.

۱۸ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دریافت مالیات پلکانی از پزشکان مجدداً در دستور کار قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ انتهای بررسی لایحه بودجه دریافت مالیات پلکانی از پزشکان مجدد در دستورکار قرارمی گیرد.