۲۵ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس:

در حال حاضر خرید خدمات پزشکی فی فور سرویس است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از نظر تامین سرانه تامین سلامت، رتبه خیلی خوبی نداریم و بر خلاف تبلیغاتی که می‌شود، همچنان در میانه جدول کشورهای دنیا هستیم.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

مشکلات درحوزه دارو آرامش و امنیت روانی را میان مردم دستخوش تغییرقرار می‌دهد

امینی فرد: تا زمانی که بدهی وسیع و گسترده بیمارستان ها به شرکت های پخش و این مراکز به شرکت های دارویی تعیین تکلیف نشود، شرایط به سمتی پیش خواهد رفت که چندین قلم دارویی در نزدیکی مرزبحران قرارمی گیرند؛ بنابراین باید این زنجیره معیوب را درحوزه دارو قطع کرد؛ زیرا مشکلات درحوزه دارو آرامش و امنیت روانی را میان مردم دستخوش تغییرقرار می دهد.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس:

برای جلوگیری از انحصار واردات دارو شورای رقابت باید قوانین ضد انحصار را تدوین کند

امینی فرد: برای جلوگیری از انحصار واردات دارو شورای رقابت باید قوانین ضد انحصار را تدوین کند، انحصار در کشور ما به دلیل عدم وجود قوانین شفاف و تمایل ذاتی در برخی گروه های اجتماعی همیشه وجود داشته است؛ البته درکشورهای پیشرفته تلاش می شود که موضوع انحصار تا حد امکان شکسته شده و فضای قانونی برای استفاده از انحصار علیه منافع عمومی وجود نداشته باشد.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

بدون وجود راهنماهای بالینی اعمال نظارت بیمه‌ها امکان پذیر نیست

امینی فرد: راهنمای بالینی مهم ترین مسئله دراعمال نظارت بیمه ها است؛ بنابراین زمانی که بیمه ها راهنمای بالینی مدونی دراختیار ندارند به چه طریق می توانند اعمال نظارت کرده و از تجویزغیرمنطقی دارو پیشگیری کنند؛ بنابراین نباید این مسئله راتنها به پزشکان تجویزکننده ارجاع داد و نفص اصلی بر عهده سیستم بیمه ای است.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس:

ورود تجهیزات پزشکی به اسم کالای خانگی/ قانون را دور می‌زنند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، معتقد است برخی وارد کنندگان تجهیزات پزشکی، قانون را دور می زنند.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

راه برون رفت از معضل کاهش منابع بیمه و افزایش مطالبات، مشارکت مردم در بیمه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه آزمون وسع برای شناسایی افراد متمول تحت پوشش بیمه سلامت، گفت: با توجه به کاهش شدید منابع بیمه ای یک راه برون رفت از این معضل، مشارکت شهروندان در امر بیمه است.

۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

آزادشدن خمیرمرغ در تهیه سوسیس و کالباس با شرایط خاص منعی ندارد

امینی فرد: آزادشدن خمیرمرغ در تهیه سوسیس و کالباس با شرایط خاص منعی ندارد، در این زمینه سازمان غذا و دارو باید نظارت خود را افزایش دهد.

۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تصویب مراقبت‌های پرستاری در منزل گامی جدی در اشتغالزایی پرستاران محسوب می شود

امینی فرد: تصویب مراقبت های پرستاری در منزل از سوی هیات دولت از لحاظ اقتصادی برای بیماران و کشور مقرون به صرفه بوده و از سویی مسائل فرهنگی و عاطفی را پوشش و به اشتغال زایی قشر پرستاری کمک می کند؛ در واقع مردم، قشر پرستاران و ارائه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی از مزایای این مصوبه بهره مند می شوند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

در شرایط فعلی مشکلی در تهیه دارو برای بیماری‌های نادر و خاص وجود ندارد

امینی فرد: تا پیش از اجرای طرح تحول سلامت بازار دارویی کشور شرایط مناسبی نداشت. اواخر سال ۹۱ بازار دارویی دچار تلاطم های شدید شد و همزمان تحریم های ظالمانه مشکلاتی را به وجود آورده بود، البته باتوجه به اینکه گفته شده بود که بازار دارویی کشورتحریم نیست؛ اما به علت برخی مشکلات به نوعی تحریم ها دربازار دارویی کشور اثرداشت. درهمه مقاطع مشکلات و معضلاتی درخصوص تهیه دارو وجود دارد، به عنوان مثال دربرخی شرایط یک قلم داروی خاص دچار کمبود می شود، اما به طور طبیعی جایگزین می شود؛ هرچند که گزارشی از کمبود دارویی درطی ماه های اخیر به کمیسیون بهداشت و درمان واصل نشده است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

افزایش ۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی به مصلحت نظام سلامت است

امینی فرد: برای تعیین تعرفه های پزشکی، شورای عالی بیمه مطالعاتی انجام داده و سپس بر اساس شاخص های مهمی همچون تورم سالیانه و استهلاک سرمایه، برآوردهای لازم را صورت داده و پیشنهاهای خود را به هیات وزیران اعلام کرده است. امسال نیز در ابتدا میزان افزایش تعرفه ها ۱۰ درصد در نظر گرفته شده بود، اما با در نظر گرفتن مشکلات مالی سازمان های بیمه گر و همچنین افزایش تعرفه های پزشکی که در سال های گذشته صورت گرفته بود، فکر می کنم افزایش پنج درصدی تعرفه های تشخیصی و درمانی، اصولی و منطقی بوده است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سالانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار تجهیزات پزشکی در کشور قاچاق می‌شود

امینی فرد: دود ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا درکشور وجود داشت که درطی دو سال گذشته این میزان به حدود ۱۵ میلیارد دلار رسیده است، البته ازاین مقدار تخمین زده می‌شود که حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار مربوط به قاچاق تجهیزات پزشکی است؛ بنابراین کاهش کلی در قاچاق رخ داده، گرچه به دلیل نبود آمار دقیق و عدم شناسه‌دار بودن کالاهای سلامت محور نمی‌توان ارزیابی قطعی انجام داد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمارستان‌ها با افزایش ۵ درصدی تعرفه‌های درمانی سامان نمی‌یابند

امینی فرد: به نظر می رسد هیات دولت برای حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه های درمانی افزایش ۵ درصدی تعرفه های پزشکی را در نظر گرفته است؛ به طور قطع با افزایش ۵ درصدی وضعیت مراکز درمانی و بیمارستان ها سر و سامان نمی یابد زیرا در حال حاضر میانگین نرخ تورم ۹ درصد است و نرخ بسیاری از خدمات از تورم بالاتر بوده بنابراین این تورم به بخش ارائه کنندگان خدمات بهداشتی ودرمانی نیز منتقل می شود.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

طب سنتی نیازمند بازنگری است

امینی فرد: طب سنتی نیازمند بازنگری است، با بازنگری در طب سنتی ناکامی‌ها و توفیقات طب سنتی مشخص و بر این اساس می‌توان سهمی از طب سنتی را در سبد سلامت تعریف کرد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سازمان استخدامی مجوز جذب نیروی مورد نیاز وزارت بهداشت را صادر کند

امینی‌فرد: سازمان امور اداری و استخدامی باید مجوز لازم را برای به کارگیری نیروی انسانی بیشتر دروزارت بهداشت صادر کند، البته درکنار این موضوع وزارت بهداشت و درمان باید در خرید راهبردی خدمات فعال‌تر عمل کرده و به طور حتم باید از بخش خصوصی با در‌نظر گرفتن منافع عموم مردم استفاده کرد.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

تعرفه‌ها باید زودتر اعلام شوند

امینی فرد: در صورتی که شورای عالی بیمه به وظایف خود عمل نکند و با توجه به اینکه ما اکنون در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با درخواست‌ها و مشکلات مراکز درمانی مواجه هستیم، اگر ظرف ۲ هفته آینده در این رابطه تصمیمی گرفته نشود کمیسیون در این زمینه ورود خواهد کرد.