۴ مرداد ۱۳۹۷

امسال صادرات ۱۶ درصد بیشتر شد

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران از افزایش ۱۶ درصدی صادرات در سال جاری خبر داد و گفت: میزان صادرات به امارات بیش از ۴۳ درصد افزایش یافته است. در عین حال کمترین میزان صادرات ایران به کره جنوبی بوده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۷

نکات مثبت و منفی بازار ثانویه/ ارز حاصل از صادرات غیرنفتی ۲ برابر تقاضا

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه بخشنامه جدید واردات در مقابل صادرات دارای نکات مثبت و منفی است، گفت: با توجه به ۲ برابر بودن ارز حاصل از صادرات غیرنفتی نسبت به تقاضا ممکن است نرخ اظهارنامه‌های صادراتی به قیمت واقعی نرسد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۷

انتقاد از عدم صدور تخصصی کارت بازرگانی/فعالیت ۱۰شرکت مدیریت صادرات

محمد لاهوتی علت وجود کالاهای بی کیفیت در بازارهای صادراتی با نام ایران را به رسمیت شناخته نشدن عضویت در تشکل ها و صادر نشدن تخصصی کارت های بازرگانی می داند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران:

صادرات خرد با تفاوت نرخ رسمی و بازاری ارز در وضعیت بلاتکلیفی قراردارد

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه تفاوت نرخ ارز آزاد در بازار آزاد و رسمی مشوق واردات و سرکوب‌گر صادرات است، گفت: به دنبال سیاست‌های ارزی صادرکنندگان خرد دچار بلاتکلیفی شده‌اند و حتی عده‌ای صادرات را متوقف کرده‌اند.

۷ خرداد ۱۳۹۷

رئیس کنفدراسیون صادرات :۸۰ درصد صادرات غیرنفتی مشمول سیاست الزام ارزی می‌شود

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان این که اقلام صادراتی که امکان فروش ارز خارج از سامانه نیما برای آنها وجود داشته، کالای صادرکنندگان غیردولتی است، گفت: این کالاها ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی کشور را شامل می‌شود.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس کنفدراسیون صادرات:

رئیس جمهور دستور ایجاد اوراق سلف ارزی داد

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با تشریح جزییات جلسه فعالان بخش خصوصی با رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور دستور دادند تا شرایط پیش خرید ارز صادراتی (سلف) راه اندازی شود.

۶ فروردین ۱۳۹۷

رئیس‌کنفدراسیون‌صادرات: رشد صادرات به علت افزایش قیمت ارز در چند ماه اخیر است

رئیس کنفدراسیون صادرات با اشاره به رشد صادرات به علت افزایش قیمت ارز در چند ماه اخیر گفت: رشد صادرات موقتی است زیرا ماندگاری قیمت ارز در همین حد و تاثیر افزایش قیمت ارز در واردات باعث می‌شود مجددا شرایط صادرات به گذشته برگردد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: حجم قاچاق کالا از ۱۲ میلیارد دلار به ۱۰.۵ میلیارد دلار رسید

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه با ممنوعیت ثبت سفارش واردات کالا با دلار آمریکا قطعا تقاضا برای یورو افزایش می‌یابد، گفت: بهتر بود بانک مرکزی ثبت سفارش زیر ۱۰۰ هزار دلار را از این ممنوعیت مستثنی می‌کرد.

۸ بهمن ۱۳۹۶

رئیس کنفدارسیون صادرات ایران: افزایش ناگهانی نرخ ارز مورد حمایت صادرکنندگان نیست

رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: نرخ دلار در حال حاضر واقعی نیست و به زودی این حباب خالی خواهد شد. این خودش نوعی ضد حمایت از صادرات است و این مدل افزایش نرخ ارز مورد حمایت هیچ یک از فعالین اقتصادی نخواهد بود.

۱۵ دی ۱۳۹۶
رئیس کنفدراسیون صادرات:

تراز تجاری کشور ۶ میلیارد دلار منفی است

رئیس کنفدراسیون صادرات با اشاره به وضعیت تجارت خارجی ایران، از جبران بخشی از رشد منفی صادرات در نه ماهه خبر داد و گفت: کیفیت واردات ایران افزایش یافته و بر کالاهای واسطه‌ای متمرکز شده است.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
عضو شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی:

هزینه صادرات به کشورهای cis به دلیل مقررات بانکی ۵ تا ۱۰ درصد گرانتر می‌شود

عضو شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی با برشمردن مشکلات پیش روی تجارت ایران با کشورهای CIS گفت: صرافی‌ها از هر یک دلار ۱۰۰ تومان بابت هزینه مراوده بانکی دریافت می‌کنند.

۱۳ آذر ۱۳۹۶

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: بازرگانان با صادرات ۵۰۰ هزار دلار تا ۳ میلیون دلار به عنوان صادر کننده نمونه معرفی شدند

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: امسال صادرکنندگان نمونه از بین ۱۶گروه‌ و ۱۷ شرکت، با کف صادراتی ۵۰۰ هزار دلار تا سقف ۳ میلیون دلار بررسی شد و برای شرکت‌هایی که رشد صادراتی داشتند، امتیازاتی در نظر گرفته شد.

۱ آذر ۱۳۹۶

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: خلأ حضور در سازمان تجارت جهانی با تعرفه ترجیحی پر شود

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: خلأ حضور در سازمان تجارت جهانی باید با انعقاد تعرفه ترجیحی با کشورهای مختلف پر شود.

۱ آبان ۱۳۹۶

رئیس کنفدراسیون صادرات: تراز تجاری مثبت در سال گذشته واقعی نبود

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت : پارسال به دلیل محدودیت واردات سهم تجارت خارجی ما افزایش نیافت و سبب شد تراز تجاری کشور مثبت شود.

۱۴ مهر ۱۳۹۶

رئیس منفدراسیون صادرات ایران: علی رغم رونده کاهنده صادرات، در بخش سایر کالاها کاهش ۵٫۵ درصدی را تجربه کردیم

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت:با توجه به سهم زیاد پتروشیمی، میعانات‌گازی و محصولات معدنی در سبد صادراتی دولت باید با حمایت از واحدهای پایین دستی به سمت ایجاد ارزش افزوده بالاتر و خلق ارزش افزوده بیشتر سیاست‌گذاری‌‌ها را تنظیم کند.