۲۵ اسفند ۱۳۹۵

وزیر علوم بر ضرورت فرهنگ سازی در حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در آموزش عالی تاکید کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی با اشاره به لزوم استقرار نظام یکپارچه با رویکرد ایجابی و هم افزایی به جای موازی کاری، گفت: با توجه به نقش ویژه امر نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضرورت دارد برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، حوزه ستادی، اعضای هیئت علمی و کارشناسان فرهنگ سازی شود.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

گزارش/ پژوهش از برنامه بودجه عقب ماند

سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی با وجود سیاست ها و اهداف از پیش تعیین شده در زمینه علم و فناوری و برنامه پنجم توسعه هنوز به نیم درصد نرسیده و با وضعیت فعلی بودجه ها امیدی به تحقق آن نیست.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵
فرهادی خبر داد؛

افزایش ۱۵ درصدی سهم بودجه دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سهم بودجه دانشگاه‌های کشور نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش یافته وعلاوه برآن، اعتبارات ریالی و ارزی خوبی برای تامین تجهیزات علمی، به غیر از بودجه‌های رسمی پیش‌بینی شده است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: بودجه پژوهشی امسال به بالای ۱ درصد تولید ناخالص داخلی می‌رسد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه بودجه پژوهشی کشور از سهم تولید ناخالص داخلی به ۳ درصد می رسد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: فعالیت دانشگاه‌های غیراستاندارد متوقف می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌های غیراستاندارد باید اقدام به تکمیل امکانات خود کند در غیر این صورت با تصمیم شورای گسترش آموزش عالی فعالیت آن‌ها متوقف می‌شود.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

وزیر علوم: ۱۴۰ طرح تحقیقاتی دانشگاهی با کشورهای اروپایی منعقد شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دولت تدبیر و امید، ۱۴۰ طرح تحقیقاتی دانشگاهی در زمینه های مختلف با کشورهای اروپایی منعقد شده است.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

وزیر علوم: ۵۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه های سراسر کشور در تمامی مقاطع تحصیلی امسال با کاهش تعداد دانشجو مواجه بودند به طوری که اکنون ۵۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه های کشور وجود دارد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح آمایش آموزش عالی را در حال اجرا دارد

وزیر علوم،تحقیات و فناوری گفت: در راستای اجرای طرح آمایش آموزش عالی ، دانشگاه های سطح کشور به ۱۰ منطقه تقسیم شده اند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۵
فرهادی عنوان کرد؛

تاثیر تولیدات فناورانه دانشگاه آزاد در روند شتاب علمی کشور

وزیر علوم با اشاره به تاثیر دانشگاه آزاد در روند شتاب علمی کشور گفت: دانشگاه آزاد با راه اندازی پارک‌های علم و فناوری توانسته است در بخش‌هایی از پیشرفت علمی کشور جزو بهترین دانشگاه‌ها باشد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: هم‌افزایی سبب توسعه علمی کشور در بخش‌های مختلف می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دستاوردهای عظیمی در دانشگاه داشتیم که نشان می‌دهد هم افزایی سبب توسعه علمی کشور در بخش های مختلف از جمله بخش های دفاعی، صنعتی، نظامی و غیره می‌شود.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵
فرهادی مطرح کرد؛

اعلام ظرفیت مجدد برخی دانشگاه‌ها با وجود صندلی های خالی!

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم روز جهانی آینده؛ تصمیم سازی مبتنی بر بینش آینده‌نگری گفت: برای دستیابی به آینده مطلوب نظام آموزش عالی، باید در کنار توجه به تجارب گذشته و حال، موضوع آینده‌نگری و آینده نگاری در کانون توجه قرار گیرد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: کسب رتبه سوم شتاب علمی جهان از دستاوردهای مهم دانشگاه‌ها در دولت یازدهم است

اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشگاه‌های کشور در پژوهشگاه شیمی و مهندسی ایران صبح امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

۶ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: ظرفیت پذیرش مقطع دکتری در هر رشته ۵ تا ۷ نفر است

وزیر علوم گفت: ظرفیت پذیرش مقطع دکتری برای همه رشته‌های مصوب شورای گسترش آموزش عالی در هر رشته ۵ تا ۷ نفر است و نتایج نهایی این آزمون، شهریورماه ۹۶ اعلام می شود.

۴ اسفند ۱۳۹۵

وزیر علوم از ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها در نحوه اجرایی کردن سند دانشگاه اسلامی خبر داد

وزیر علوم از ارزیابی فعالیت های انجام شده در خصوص اجرای سند دانشگاه اسلامی و اعلام آن به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها خبر داد.

۲ اسفند ۱۳۹۵

فرهادی: مراکز علمی بیش از اندازه است و نیاز به ساماندهی دارند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نیازمند ساماندهی دانشگاه های کشور هستیم، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مسوولان اقدام به راه اندازی دانشگاه های جدیدی کردند و اکنون این مراکز علمی بیش از اندازه است.