۲۹ دی ۱۳۹۵

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: یونسکو و دیگر نهادهای بین‌المللی با رویکردی عموماً مغایر با اهداف انقلاب اسلامی شکل‌گرفته‌اند

وزیرعلوم با اشاره به سند ملی آموزش ۲۰۳۰ گفت: آنچه رونمایی شده یک پیش‌نویس است و حتماً باید با در نظر گرفتن اسناد بالادستی ویرایش و بازنگری شود.

۲۹ دی ۱۳۹۵

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: سند ملی آموزش ۲۰۳۰ باید متوقف شود

وی ادامه داد: چون تمام اسناد بالادستی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده، همکاران ما در دبیرخانه یونسکو حتما باید با شورای عالی انقلاب فرهنگی هماهنگی لازم را به عمل می آوردند، حالا که این اتفاق رخ نداده، باید متوقف شود تا هماهنگی های لازم انجام شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

اجرای سند آموزش ۲۰۳۰ منوط به بررسی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی

نصیری قیداری، دبیر کمیسیون ملی یونسکو: آنچه که توسط کمیسیون ملی یونسکو تدوین شده، چارچوب و برنامه اقدام ملی است و سند محسوب نمی‌شود.
حتماً باید در نهادهای بین‌المللی حضور داشته باشیم تا بتوانیم بر این نهادها و تصمیمات آنها تأثیرگذار باشیم. بدون تصویب نهادهای مسئول تعهدی برای کشور ایجاد نمی شود. تا موضوع کاملاً در نهادهای مسئول و از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب نشود هیچ‌گونه تعهدی برای کشور ایجاد نخواهد شد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
وزیر علوم تأکید کرد؛

سیاست جدی دولت در گسترش زبان و فرهنگ فارسی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: گسترش زبان و فرهنگ فارسی در زمره سیاست‌های جدی دولت قرار گرفته و روند تجهیز و نظارت در کرسی‌های زبان‌آموزی و ایران‌شناسی در خارج از کشور رشد داشته است.

۲۲ دی ۱۳۹۵

فرهادی: مسیر اقتصاد مقاومتی از معبر اقتصاد دانش بنیان می‌گذرد

وزیر علوم‌، تحقیقات و فناوری در پیامی به مناسبت برگزاری پنجاهمین نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تصریح کرد: اعتقاد داریم که مسیر اقتصاد مقاومتی از معبر اقتصاد دانش بنیان می‌گذرد.

۱۴ دی ۱۳۹۵

وزیر علوم از اتصال ۴۰۰ مرکز آموزش عالی شهرتهران به شبکه علمی کشور تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ خبر داد

در نشست بررسی شبکه علمی کشور که امروز با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، مهندس جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و برخی از روسای دانشگاههای تهران برگزارشد، مقرر شد تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ ،۴۰۰ مرکز آموزش عالی در سطح شهر تهران به این شبکه متصل شوند.

۱۲ دی ۱۳۹۵

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان عضو اولین دوره کمیته ملی علوم پایه کمیسیون ملی یونسکو شد

طی حکمی از سوی محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس کمیسیون ملی یونسکو، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان به عنوان عضو اولین دوره کمیته ملی علوم پایه کمیسیون ملی یونسکو منصوب شد.

۵ دی ۱۳۹۵

آمار بالای تلقب علمی صدای دانشگاه ها را درآورد

علی رغم اظهارات فرهادی در خصوص ناچیز بودن تقلبات علمی در کشور، معاون پژوهشی وزارت علوم از شکایت‌های زیاد دانشگاه‌های کشور در مورد جعل پایان‌نامه خبر داد.

۳ دی ۱۳۹۵
فرهادی خبر داد؛

انعقاد تفاهم‌‌نامه با وزارت صنعت برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: عرضه دستاوردهای محققان کشورمان در نمایشگاه هفته پژوهش نشان داد که وزارت علوم، حمایت از فناوری‌ها را در دستور کار دارد.

۲ دی ۱۳۹۵

پیشرفت ۱۵ طرح جندی شاپور بین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایران و فرانسه

وزیر علوم از پیشرفت خوب ۱۵ طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایران و فرانسه (تحت عنوان طرح جندی شاپور) خبر داد.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

فرهادی: دانشگاه پیام نور با تکیه بر آموزش از راه دور و نیمه حضوری، نباید هیچ محدودیتی در جذب دانشجو داشته باشد

دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح تلویزیون تعاملی دانشگاه پیام نورگفت: مهم ترین ویژگی دانشگاه پیام نور ، شیوه آموزش تلفیقی در ارائه خدمات نیمه حضوری و بهره گیری از روش های نوین آموزشی است.

۲۸ آذر ۱۳۹۵
با حضور وزیران جهاد کشاورزی و علوم صورت گرفت؛

رونمایی از ۷ طرح تحقیقاتی برتر کشاورزی

بعدازظهر امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی از ۷ طرح تحقیقاتی برتر حوزه کشاورزی رونمایی شد.

۲۸ آذر ۱۳۹۵
فرهادی اعلام کرد؛

حمایت وزارت علوم از توسعه محصولات دانش‌بنیان ایرانی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم از فعالیت‌های در راستای توسعه محصولات دانش‌بنیان ساخت داخل حمایت می‌کند؛ البته در این راستا تولیدکنندگان نیز باید علم و دانش صحیح معرفی و عرضه محصولات خود را داشته باشند.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

فرهادی: حضور دانشجویان در عرصه صنعتی باید جدی تر دنبال شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حضور دانشجویان در عرصه صنعتی باید با آگاهی کامل و جدی تر دنبال شود.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

پیش‌بینی سهم یک درصدی اعتبارات پژوهشی وزارت علوم از تولید ناخالص ملی در سال ۹۵

وزیر علوم در مراسم افتتاح دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار سال ۹۵ از ۴۰ محصول دانش‌بنیان رونمایی کرد.