۲۱ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

جهاد کشاورزی برعکس مسیر رسیدن به خودکفایی برنج حرکت می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: به دلیل رانتی که در پشت پرده واردات برنج وجود دارد و قدرت مافیای واردکنندگان این محصول جهاد کشاورزی برعکس مسیر رسیدن به خودکفایی برنج حرکت می‌کند.

۱۱ آبان ۱۳۹۶

وزیر کشاورزی خودش هم نمی‌داند با واردات بیش از اندازه برنج خارجی چه کند

وزیر کشاورزی خودش هم نمی‌داند با واردات بیش از اندازه برنج خارجی چه کند. بارها دست نیاز بلند کرده است اما به سمت چه کسی معلوم نیست! چند وقت پیش هم رسما گفت که «برای واردات برنج تحت فشارم»، نگفت از سوی چه کسی و چه نهادی، اما مشخص است کسانی که برنج وارد می‌کنند قدرت زیادی دارند که محمود حجتی آنها را می‌شناسد اما اسمی از آنها نمی‌برد! همچنین محمدصادق حسنی، نماینده مجلس گفت: بنده طبق آمار دقیقی که کاملا مستند است و از وزارتخانه جهاد کشاورزی آن را دریافت کرده‌ام می‌گویم که احتیاجی به واردات برنج نداریم، اما مافیای برنج در کشور آنقدر قوی است و به‌حدی از این راه سود به دست می‌آورد که حتی می‌تواند خود وزیر را بخرد.

۱۶ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

۹۰ درصد برنج تولیدی کشاورز دست واسطه‌ها می‌چرخد

حسنی: ۱۰ درصد برنج تولیدشده کشاورزان در دستشان است و به جرأت می‌توان گفت ۹۰ درصد برنج تولیدشده در دست واسطه‌ها می‌چرخد. گیلان ظرفیت افزایش ۵۰ تنی تولید برنج را دارد.

۳ تیر ۱۳۹۶
نمایند مجلس:

وزارت کشاورزی بازار برنج را رها کرده است

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه عدم برنامه ریزی مناسب برای ساماندهی بازار برنج در وزارت کشاورزی مشهود است،گفت: وزارت کشاورزی بازار برنج را رها کرده است.

۱۷ آذر ۱۳۹۵
حسنی جوریابی تاکیدکرد؛

افزایش تولید کلزا نیازمند ایجاد بازار تضمینی خرید توسط دولت

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه توسعه کشت کلزا نیازمند حمایت ویژه دولتی است،گفت: افزایش تولید کلزا نیازمند ایجاد بازار تضمینی خرید توسط دولت است.

۲۳ مهر ۱۳۹۵
نماینده رشت در مجلس:

برنج کمتر از ۱۲ هزار تومان برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد

نماینده رشت در مجلس گفت: در حال حاضر برنج با کاهش قیمت مواجه است و براساس اطلاعات واصله از بازار کیلویی ۹ هزار تومان به فروش می رسد در حالی که برنج کمتر از ۱۲ هزار تومان برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد.