۳ اسف ۱۳۹۶

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: سالانه ۱۰ میلیارد دلار یارانه انرژی در ساختمان‌ها مصرف می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه دولت سالانه بیش از ۱۰ میلیارد دلار یارانه برای انرژی که در ساختمان ها مصرف می شود هزینه می کند گفت: روش های نوین ساختمان سازی می تواند تا ۴۰ درصد از هدر رفتن انرژی جلوگیری کند.

۵ دی ۱۳۹۶

“رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: ۳۰ درصد جمعیت ایران در بافت‎‌های ناکارآمد سکونت دارند “

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید براینکه در کل کشور ۱۴۱ هزار هکتار بافت ناکارآمد وجود دارد که ۳۰ درصد جمعیت کشور در این بافت های ناکارآمد سکونت می کنند، تصریح کرد: مشکلات آب، برق، گاز، راه و خطوط ارتباطی از جمله شریان های حیاتی هستند که پس از وقوع زلزله مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند و نیاز به توجه بیشتری دارند.

۳۰ آبا ۱۳۹۶
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

برداشت بی‌رویه ماسه از بستر رودخانه‌ها علت سیلاب‌های ویرانگر است

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تأکید بر اهمیت توجه به زیبایی در تولید نیوجرسی گفت: عمر این پیش ساخته های بتنی در ایران کوتاه است و به سرعت تخریب می شوند.

۱۳ آبا ۱۳۹۶
رئیس مرکز تحقیقات مسکن:

۸۰درصد شهرهای کشور در معرض زلزله هستند

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: باید در بازآفرینی شهری به مسئله زلزله توجه کنیم، زیرا هر ۱۰ سال یک بار زلزله بیش از ۷ ریشتر در کشور اتفاق می افتد.

۱۲ شهر ۱۳۹۶
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان با کره جنوبی همکاری خواهیم کرد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به همکاری این مرکز با مؤسسه فناوری ساختمان کره جنوبی گفت: ایران از تجربه کره برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان استفاده می‌کند.

۲۴ مرد ۱۳۹۶
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

جانمایی اشتباه مسکن مهر هزینه زیادی به دولت تحمیل کرد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: جانمایی نادرست و غیر کارشناسی پروژه‌ها موجب تحمیل هزینه‌های فراوانی به دولت و حتی متقاضیان مسکن مهر می‌شود.

۲۰ مرد ۱۳۹۶
رئیس مرکز تحقیقات مسکن:

طرح جامع بهبود کیفیت ساخت و ساز در حال تدوین است

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تدوین طرح جامع بهبود کیفیت ساخت و ساز خبر داد و گفت: ساختمان‌هایی که امروزه ساخته می‌شود نسبت به ساختمان‌های موجود کیفیت بهتری دارند اما هنوز از استاندارد مورد نظر پایین‌تر هستند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: رویه ۱۰درصد راههای کشور تا ۲ سال آینده بتنی می‌شود

روسازی جاده با بتن که عمر مفیدش ۴ تا ۵ برابر آسفالت است،اگرچه هزینه اجرا در هنگام ساخت تا ۱۰درصد گران‌تر از آسفالت تمام می شود، اما به دلیل بالا بودن عمر مفید،مقرون به صرفه‌تر از آسفالت است.

۲۳ تیر ۱۳۹۶

مرکز تحقیقات مسکن: برنامه ضربتی شناسایی ساختمان‌های بلند

یک مقام مسئول با اشاره به لزوم اجرای برنامه ضربتی برای شناسایی ساختمان‌های بلند،گفت: باید طرح جامع ایمنی ساختمان‌های موجود کشور با اولویت ساختمان‌های بلند و عمومی در دستور کار قرار گیرد.

۲۲ خرد ۱۳۹۶

تصویب نقشه گسل‌های تهران و حومه در شورای عالی شهرسازی و معماری

معاون وزیر راه و شهرسازی، از تهیه نقشه پهنه گسل های کلانشهرهای تهران، مشهد، تبریز، کرمان و کرج خبر داد.

۲۰ ارد ۱۳۹۶

رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن: میزان تعهد مسکن مهر مانع پروژه های جدید شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: میزان تعهد و منابع مالی که دولت یازدهم برای مسکن مهر برعهده داشت مانع پروژه های جدید شد و به این دلیل بود که سیاست دولت بیشتر بر مبنای توانمندسازی بود.

۱۸ ارد ۱۳۹۶

برنامه‌ریزی برای جابه‌جایی ساختمان‌های مهم پنج کلانشهر کشور

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای بهسازی یا جابه‌جایی ساختمان‌های مهم دستگاه‌های مختلف با اولویت‌دادن به پنج شهر تهران، کرج، تبریز، کرمان و مشهد خبر داد.

۱۷ اسف ۱۳۹۵

تلاش برای افزایش۲۰درصدی اجرای مبحث۱۹مقررات ملی ساختمان

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به تلاش برای افزایش ۲۰ درصدی اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، گفت: هم اکنون این مقررات به درستی در ساخت و ساز رعایت نمی شود.

۱۴ اسف ۱۳۹۵

وزارت راه هشدار داد/وجود ۲۷۰ برج بلندمرتبه در معابر باریک پایتخت

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از وجود ۲۷۰ برج بالای ۱۲ طبقه در معابر ۶ تا ۱۲ متر در تهران خبر داد که در صورت بروز آتش‌سوزی امکان ارایه خدمات آتش‌نشانی در آن مناطق دشوار است.

۱۱ اسف ۱۳۹۵

وجود ۲۷۰ ساختمان بلندمرتبه در معابر باریک تهران

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: بیش از ۲۷۰ ساختمان بالای ۱۲ طبقه در معابر ۶ تا ۱۲ متر تهران ساخته شده که اگر آتش‌سوزی رخ دهد امکان ارایه خدمات آتش‌نشانی در آن نقاط بسیار مشکل خواهد بود.