۱۴ شهر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بنادر:

“ریل- بندر” باید در دستور کار قرار گیرد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، در نشست مشترک مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن گفت: ریل- بندربه عنوان یک ضرورت باید در دستور کار قرار گیرد و لازمه این کار برگزاری جلسات مهم و مستمر، اتخاذ تصمیم‌های فوری و اثرگذار است.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بنادر و دریا نوردی:

دستورالعمل تقویت ترانشیپ در بنادر کشور تهیه می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: روش‌های تقویت ترانشیپ از بندر شهید رجایی به بنادر دیگر از سوی کارشناسان سازمان بنادر تهیه شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

مذاکره توسعه همکاری‌های دریایی و بندری ایران و اوکراین با محوریت بخش خصوصی

سفیر و مسئولان بلندپایه کشور اوکراین امروز در جلسه‌ای با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در محل این سازمان درباره توسعه همکاری‌های دریایی و بندری، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر دو طرف، آموزش و توسعه کریدورهای ترانزیتی مذاکره کردند.

۴ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: ظرفیت بنادر کشور به ۲۵۰ میلیون تن افزایش می یابد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته ظرفیت بنادر کشور تا چهار سال آینده به ۲۵۰ میلیون تن افزایش می یابد.

۲۴ خرد ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

گشایش اعتبار ۸۰ میلیون دلار از فایناس هند در بندر چابهار

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هندی‌ها قرارداد فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری در بندر چابهار دارند که ۸۰ میلیون دلار آن گشایش اعتبار شده است ضمن آنکه پیمانکار را انتخاب کرده‌اند.

۲۴ خرد ۱۳۹۶

مدیرعامل سازمان بنادر: ترانزیت روزانه کالا به بنادر قطر ادامه خواهد داشت

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد که ترانزیت کالا به بنادر کشور قطر به صورت روزانه انجام می‌شود و در آینده نیز ادامه دارد.

۱ خرد ۱۳۹۶

خارج‌سازی ۱۰۸ فروند شناور مغروقه ‌از دریا و رودخانه‌های جنوب

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به خارج‌سازی ۱۰۸ فروند مغروقه از آبراه اروند، کارون و حوضچه‌ بندر چارک، بوشهر و هرمزگان ‌با اعتبار ۲۶۱‌ میلیارد ریال گفت: اگر کسی بخواهد در دریا و سواحل تأسیسات ایجاد کند مکلف است مجوزهای لازم را از سازمان کسب کند و بدون داشتن مجوز این موضوع امکانپذیر نیست.

۲۵ ارد ۱۳۹۶

امضای تفاهم‌نامه فنی بین سازمان بنادر و دانشگاه امیرکبیر/ حمایت سازمان بنادر از پایان‌نامه‌ دانشجویی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان بنادر و دریانوردی بعدازظهر امروز به امضا رسید تا در زمینه‌ علمی، فنی، مدیریت مالی، مدیریت تکنولوژی و ایمنی به مدت ۳ سال همکاری کنند.

۹ ارد ۱۳۹۶

سرمایه‌گذاری ۸۵۰میلیون‌دلاری در بندرچابهار/سهم هند؛۲۵۰میلیون دلار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به افتتاح فاز نخست بندر چابهار بعد از انتخابات ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد و گفت: افتتاح این بندر با حضور مقامات کشورهای منطقه برگزار خواهد شد.

۲۲ فرو ۱۳۹۶

معرفی سرمایه‌گذاران خارجی بندر شهید رجایی تا ۳ماه آینده/ فعالیت‌های گردشگری در خزر رایگان است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بندر شهیدرجایی هم‌اکنون ۳ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی داریم و سرمایه‌گذاران ترمینال‌های شماره یک‌ و دو، تا ۳ ماه آینده مشخص خواهد شد.

۲۰ اسف ۱۳۹۵

تخفیف ویژه برای سرمایه‌گذاری‌ در خزر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: دریای خزر از نظر امواج، موج‌های بلندتری از دریاهای آزاد دارد و امکان صدور مجوز برای شناورهای مسافری در آن هم به سختی فراهم است، بنابراین بیشتر سفرهایی دریایی ما در بنادر جنوبی کشور متمرکز شده است.

۲۵ بهم ۱۳۹۴
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

برای حمایت از گردشگری دریایی وام ارزان قیمت به متقاضیان اعطا می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در روز دوم سفر به بندرعباس از بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین بندر مسافری کشور بازدید و با مسئولین تعاونی شناورداران بندرعباس و قشم نشست مشترکی داشت.

۲۴ بهم ۱۳۹۴
سعیدنژاد مطرح کرد؛

رونق صنعت بانکرینگ با توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری در بندر خلیج فارس

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هدف از ایجاد زیرساخت‌های بندر خلیج فارس را جذب سرمایه بخش خصوصی برای توسعه صنعت بانکرینگ و استفاده از فرصت‌های موجود برای افزایش سهم ایران در رقابت با کشورهای منطقه دانست.

۱۷ بهم ۱۳۹۴
معاون وزیر راه و شهرسازی:

شرط استفاده از تسهیلات ارزان قیمت ایتالیا در پروژه‌های بندری

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه پروژه های ریلی و بندری هم به طور قطع سهمی در تسهیلات ارزان قیمت ایتالیا خواهند داشت، گفت: شرط استفاده از این تسهیلات ارزان قیمت این است که شرکت های ایتالیایی برنده مناقصه های سازمان بنادر باشند.

۱۳ بهم ۱۳۹۴
مدیرعامل سازمان بنادر‌ در پاسخ خبر داد

فراخوان بین‌المللی جذب سرمایه‌گذار ‌فاز‌های ۲و۳ بندر شهید رجایی‌‌/ هندی‌ها سرمایه‌گذار توسعه بندر چابهار شدند‌‌

معاون وزیر راه از انعقاد قرارداد با طرف هندی برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار خبر داد و گفت: مقرر شده است این قرارداد به تأیید دولت هند هم برسد، اما از نظر ما سرمایه‌گذاری هندی‌ها در پروژه توسعه بندر چابهار ‌نهایی شده است.