۲۶ مرداد ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

قرار است که وزیر جدید صنعت، تنظیم بازار را مجدد به وزارت صنعت بازگرداند

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت: قرار است که وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در صورت کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، تنظیم بازار را مجدد به وزارت صنعت بازگرداند. البته تمرکز اصلی بر این است که در گام اول، شرکت بازرگانی دولتی ایران مجدد به بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگشته و در این وزارتخانه مدیریت شود. این در حالی است که وزیر جهاد کشاورزی نیز تا حدود زیادی با این موضوع موافقت کرده است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیرپیشنهادی صنعت:

واردات مکمل صادرات است

با عبور از یکسالگی برجام تجارت خارجی کشور نیازمند توجه جدی است، مسئله‌ای که جز با رونق تولید و بهبود کیفیت محصولات داخلی در جهت افزایش حجم صادرات امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این به دلیل رکود صنعتی و نیز غفلت از بخش معدنی کشور، این دو نیازمند تدوین استراتژی‌های مدون و اجرای برنامه‌های اثرگذار توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم هستند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

وزیرصنعت: در زمینه تولید داخلی و اشتغال حمایت همه‌جانبه باید صورت بگیرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد منفی ۱۰٫۵ درصدی بخش صنعت در سال ۹۲ با مساعدت همگان و صبر و بردباری صنعتگران و کارآفرینان به بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت.

۲۰ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: خوشبختانه شریعتمداری هم در صنعت و هم در تجارت تبحر دارد

وزیرصنعت، معدن وتجارت با حمایت از معرفی «محمد شریعتمداری» به عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه در دولت دوازدهم اعلام کرد: خوشبختانه وزارت صنعت معدن وتجارت قرار است به دست کسی بیفتد که هم در صنعت و هم در تجارت تبحر دارد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: شرکت ناصح به دلیل اصل ۴۴ قانون اساسی وارد قرارداد مشارکت شده‌است

وزیر صنعت: بعد از توافقنامه هسته ای و رفع تحریم های ظالمانه، فضای بین المللی این فرصت را به شرکت های ایرانی داد تا با شرکت های ذیصلاح جهان وارد همکاری شوند.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: کارخانه مدرن موتورسازی در پی قرارداد رنو_ایدرو ایجاد می‌شود

وزیر صنعت، معدن وتجارت راه اندازی یک مرکز فنی و مهندسی توسط رنو و ایجاد یک خط تولید موتور مستقل را از ویژگی های قرارداد ایدرو با شرکت رنو عنوان کرد.

۱۲ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: قراردادهای خودروسازی با خارجی‌ها باید محرمانه باشد

هیچ کجای دنیا مفاد قراردادها اعلام نمی‌شود/ قرارداد خودروسازان ایرانی با پژو و رنو باید محرمانه باشد!/ دنبال تولید خودرو ارزان قیمت بودم، اما متأسفانه تحقق پیدا نکرد.

قراردادهای خودروسازان ایرانی با خارجی‌ها باید محرمانه باشد. هیچ کجای دنیا مفاد قراردادها اعلام نمی‌شود. وزارت صنعت هم کپی قراردادها را ندارد و ما تنها در جریان امور قرار می‌گیریم.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

وزیرصنعت: قیمت محصولات سنگ آهن از سال‌های قبل پایین‌تر است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به کمیسیون اقتصادی مجلس، اعلام کرد: نرخ سنگ‌آهن را در زمان مناسب تعیین می کنیم.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: هدف جدی وزارت صنعت تکمیل زنجیره تولید مواد معدنی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از اهداف جدی این وزارتخانه این است که زنجیره تولید مواد معدنی را کامل کنیم تا سبب شود صادرات مواد خام را قطع کنیم و به کالاهای باارزش افزوده و موجب فناوری، اشتغال و سرمایه‌گذاری تبدیل شود.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: چارچوب اقتصادی کشور باید بازتعریف شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: چارچوب اقتصادی کشور باید بازتعریف شود. سال‌ها فقط بر پایه فرهنگ نفت کار شد اما آموزش‌های لازم در زمینه تحقیق، پژوهش و فناوری و همچنین واردات آزاد دانش فنی نیاز امروز بخش تولید و صنعت است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: ایران در دولت یازدهم به صادرکننده فولاد تبدیل شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران در دولت یازدهم از واردکننده فولاد به صادرکننده فولاد تبدیل شده بطوری که پارسال پنج میلیون تن صادر شد و امسال نیز هشت میلیون فولاد از ایران به خارج از کشور صادر می شود.

۹ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: تولید مشترک واگن با همکاری روسها با داخلی سازی ۵۵ درصدی شروع شد

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت تاکید کرد : مناسبات و روابط خود را با کشور دوست روسیه بالاخص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و استقلال و شرایط جدید روسیه توسعه می دهیم.

۹ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: تولید ۲۰۰۰ دستگاه واگن در دستور کار قرارگرفته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که واگن‌هایمان در تهران و شهرستان‌هایی که مترو دارند بسیار محدود است، اعلام کرد: تولید ۲۰۰۰ دستگاه واگن در فاز اول در دستور کار قرار گرفته است.

۹ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صادرکنندگان اعطا می‌شود

وزیر صنعت: امروز بحث مهم صادرات غیر نفتی در دستور کار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار داشت و تمام وقت جلسه را به خود اختصاص داد.

۸ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت:ازشرایط پس از برجام برای گسترش سرمایه گذاری استفاده می کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پس از برجام فرصت بسیار مغتنمی برای بهره مندی از فضای امن گسترش سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم شد و از این فرصت هر چه بیشتر بهره برداری خواهیم کرد.