۲۵ دی ۱۳۹۵

وزیر صنعت: باید مرزهای کشور را به سوی کشورهای پیشرفته صنعتی باز بگذاریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با ایجاد بانک اطلاعاتی می‌توان تجربه های صنعتی و معدنی را از یک صنعت به صنعت دیگر و از استاد به دانشجو و در اختیار عموم قرار داد و با روش‌های دیالوگ و مجازی دانایی‌های خود را به اشتراک بگذاریم.

۱۷ دی ۱۳۹۵

۷ ماه گذشت؛ خبری از احیای “ارج “نیست

در حالی بیش از ۷ ماه از تعطلیلی کارخانه ارج می گذرد که هنوز خبری از سروسامان یافتن این واحد تولیدی به گوش نمی رسد.

۱۷ دی ۱۳۹۵

نعمت‌زاده: با شرکت کره‌ای مشارکتی کشتی می‌سازیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان “اختلافی بین من و وزیر نفت وجود ندارد” گفت: مشارکت‌نامه و مقدمات قرارداد کشتی‌سازی با شرکتی از کره انجام شد.

۱۷ دی ۱۳۹۵

نعمت‌زاده واردات واگن را “تکذیب و تایید” کرد

وزیر صنعت با اعلام اینکه شایعه ورود واگن به داخل کذب است زیرا این مسئله اجرائی نشده، در عین حال گفت: البته تعدادی قرارداد از قبل عقد شده که درحال مذاکره با طرف خارجی هستیم و امکان ورود تعدادی واگن به داخل در نظر گرفته شده تا نیاز فوری را تامین کند.

۱۴ دی ۱۳۹۵

۸٫۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در دوره دولت یازدهم جذب شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران گفت: در دوره خدمت دولت یازدهم بالغ بر ۸٫۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی تنها در بخش صنعت و معدن کشور جذب شده است.

۱۴ دی ۱۳۹۵

سفر وزیر صنعت و تجارت ایران به آنکارا

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان امروز( سه‌شنبه) وارد آنکارا شد و از سوی ابراهیم طاهریان سفیر ایران در ترکیه مورد استقال قرار گرفت.

۶ دی ۱۳۹۵

ثبت سفارش ریل از خارج لطمه به توان داخلی است

درحالی لطمات سنگین خرید واگن های خارجی به صنعت داخلی محرز است و وزارت صنعت هم این گزاره را با مقاومتی که در گذشته در خصوص واردت واگن ها از خود نشان داده بود، تایید می کند که برخی خبرها از کوتاه آمدن وزارت صنعت حکایت دارد.

۴ دی ۱۳۹۵

“نعمت زاده: فقط ۱۳ درصد از حقوق دولتی معادن در امور زیربنایی خرج شده است “

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۶۵ درصد از درآمد حاصل از حقوق دولتی معادن باید برای هزینه‌کرد امور زیربنایی معادن اختصاص یابد که بیشترین رقمی که به این بخش اختصاص یافته ۱۳ درصد بوده است.

۱ دی ۱۳۹۵

نعمت زاده: طرح کارت خرید کالای ایرانی شکست خورد چون بانک مرکزی پول نداد

وزیر صنعت از شکست طرح کارت خرید کالای ایرانی به‌دلیل تأمین‌نشدن منابع مالی آن از سوی بانک مرکزی خبر داد.

۱ دی ۱۳۹۵

نعمت زاده : رشد ۹٫۱ درصدی صنعت در شش ماهه نخست امسال محقق گردید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آخرین آمار مربوط به رشد اقتصادی، از رشد ۹٫۱ درصدی صنعت در نیمه نخست امسال خبر داد.

۱ دی ۱۳۹۵

صادرکنندگان سنگ در نامه‌ای به وزیر صنعت پیشنهاد توقف خام‌فروشی در ۳ مرحله دادند

صادرکنندگان سنگ در حالی که وزیر صنعت ۲۰ روز پیش از آنان خواسته بود خام‌فروشی نکنند می گویند اقتصاد مقاومتی با بخشنامه و آئین‌نامه عملی نمی‌شود و برای تبدیل صادرات سنگ خام به فراوری شده باید برنامه‌ریزی دقیق شود در غیر این صورت بازارهای جهانی را از دست خواهیم داد.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

نعمت زاده: شورای همکاری تجاری و اقتصادی ایران و بلاروس ایجاد می‌گردد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار وزیر صنایع بلاروس، پیشنهاد ایجاد شورای همکاری تجاری و اقتصادی ایران و بلاروس را مطرح کرد و قرار شد دو طرف زمینه‌های ایجاد این شورا را فراهم کنند.

۲۱ آذر ۱۳۹۵

نعمت زاده: محدودیت‌ سرمایه‌گذاری در معادن رفع می‌شود/ تفاضل ۲۵ میلیارددلاری بین خام فروشی سنگ آهن و واردات فولاد وجود داردنعمت زاده: محدودیت‌ سرمایه‌گذاری در معادن رفع می‌شود/ تفاضل ۲۵ میلیارددلاری بین خام فروشی سنگ آهن و واردات فولاد وجود دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: طی ۱۰ سال گذشته ۵ میلیارد دلار صادرات سنگ آهن خام صورت گرفت و این در حالی است که برای واردات فولاد در این مدت ۳۰ میلیارد دلار هزینه شده است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

نعمت زاده: کشور سالانه درآمد ۱۲۰ میلیون دلاری از صادرات کیف و کفش دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سالانه ۲۰۰ میلیون جفت کفش در کشور تولید و از صادرات آن ۱۲۰ میلیون دلار درآمد داریم.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

نعمت زاده از برقراری تجارت ترجیحی ایران با کشورهای اوراسیا تا ۳ ماه آینده صورت می‌گیرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس تفاهمات صورت گرفته با کشورهای اوراسیا شامل روسیه، روسیه سفید، قزاقستان، قرقیزستا ن و ارمنستان تجارت ترجیجی آنها با ایران ۳ ماه آینده آغاز می‌شود.