۲۴ مهر ۱۳۹۶
درخواست شریعتمداری از کرباسیان:

صندوق‌های حمایتی وزارت صنعت، از فهرست مشمول واگذار خارج شوند

محمد شریعتمداری در نامه‌ای از کرباسیان درخواست کرد تا صندوق‌های حمایتی این وزارتخانه از فهرست شرکت‌های مشمول واگذاری سال ۱۳۹۶ خارج شوند. این در حالی است که پیش از این نعمت‌زاده نیز در نامه‌ای به طیب‌نیا نامه‌ای با همین مضمون نوشته بود.

۱ مهر ۱۳۹۶

کالای بدون برچسب قیمت قبل از دستور وزیر تولید شده‌ است

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه دستور وزیر درباره تعویق یک ماهه حذف برچسب قیمت‌ دیر اعلام شده است، گفت: کالاهایی که امروز بدون برچسب قیمت کارخانه به بازار وارد شده قبل از دستور وزیر تولید و بسته‌‌بندی شده است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

حمایت شریعتمداری از قراردادهای خودروسازی دوره نعمت‌زاده

محمد شریعتمداری: باید با مشارکت خودروسازهای بزرگ و معروف جهان، ساخت داخل را تقویت کنیم تا به یکی از خودروسازهای بزرگ منطقه تبدیل و با سرعت بیشتری در صنعت خودرو عمیق شویم

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

وزیر صنعت: مصوبه حذف برچسب قیمت از کالا ایراد دارد

محمد شریعتمداری که طی روزهای گذشته به لیست کالاهای بدون قیمت که آخرین مصوبه نعمت‌زاده بود، هفت قلم کالای دیگر اضافه کرده است، می‌گوید ” نه موافق و نه مخالف مصوبه حذف برچسب قیمت از برخی کالاهاست و این مصوبه در دولت یازدهم و از سوی آقای نعمت‌زاده ابلاغ شده که محترم و لازم‌الاجراست اما ایراداتی دارد که باید اصلاح شود”.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

آزادسازی قیمت‌ها آغاز اشاعه‌ی تفکر لیبرالی است

به نظر میرسد لیبرال‌های دولت روحانی در طرح “عدم درج قیمت برای مصرف کننده” قصد اجرای طرح پروفسور ارهارد آلمانی را بدون ایرانیزه کردن آن در اقتصاد ایران دارند. بدون شک پشت پرده این ابلاغیه صرفا به نعمت‌زاده و وزارت صمت محدود نمی‌شود، بلکه آغازی برای اشاعه تفکر لیبرال‌ها در راستای محو کامل سیاست‌های حمایتی و نظارتی دولت از بازار است.

۸ شهریور ۱۳۹۶
میراث یازدهم(3)؛ رشد کاغذی

بررسی عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد وزرای دولت یازدهم اختصاص دارد. در سومین گزارش از این پرونده با عنوان «رشد کاغذی»، عملکرد محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم مورد بررسی قرار گرفته است.

۷ شهریور ۱۳۹۶

وزیر سابق صنعت: نظام بانکی باید اصلاح شود

محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت گفت: برخورد بانک‌های خارجی با سرمایه‌گذاران ایرانی به مراتب مثبت‌تر از بانک‌های ایرانی است.

۷ شهریور ۱۳۹۶

وزیر صنعت: رکود مسکن ۱۲۰ صنعت را راکد کرد

شریعتمداری با بیان اینکه نعمت‌زاده برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد و خود را مکلف به اجرای ۴۴ بند اقتصاد مقاومتی دانست، افزود: با اقدامات نعمت‌زاده نرخ رشد بخش صنعت به ۶ و نیم درصد در سال ۹۵ رسید.

۷ شهریور ۱۳۹۶

مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق: رهگیری کالا بر اساس شناسه کالا هم اکنون انجام نمی‌شود

مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه ایجاد ادبیات مشترک بین دستگاه‌های مختلف موثر در تجارت کشور تنها با سامانه شناسه کالا امکان‌پذیر است، گفت: با اجرای این سامانه اختلافات آماری از بین می‌رود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت عدم الزام درج قیمت روی بسته بندی کالا را ابلاغ کرد

با ابلاغ وزیر صمت، الزام درج قیمت مصرف کننده بر روی بسته بندی گروه های کالایی خوراکی و بهداشتی از ابتدای مهرماه سال جاری برداشته می شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

قرار است که وزیر جدید صنعت، تنظیم بازار را مجدد به وزارت صنعت بازگرداند

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت: قرار است که وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در صورت کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، تنظیم بازار را مجدد به وزارت صنعت بازگرداند. البته تمرکز اصلی بر این است که در گام اول، شرکت بازرگانی دولتی ایران مجدد به بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگشته و در این وزارتخانه مدیریت شود. این در حالی است که وزیر جهاد کشاورزی نیز تا حدود زیادی با این موضوع موافقت کرده است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیرپیشنهادی صنعت:

واردات مکمل صادرات است

با عبور از یکسالگی برجام تجارت خارجی کشور نیازمند توجه جدی است، مسئله‌ای که جز با رونق تولید و بهبود کیفیت محصولات داخلی در جهت افزایش حجم صادرات امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این به دلیل رکود صنعتی و نیز غفلت از بخش معدنی کشور، این دو نیازمند تدوین استراتژی‌های مدون و اجرای برنامه‌های اثرگذار توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم هستند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

وزیرصنعت: در زمینه تولید داخلی و اشتغال حمایت همه‌جانبه باید صورت بگیرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد منفی ۱۰٫۵ درصدی بخش صنعت در سال ۹۲ با مساعدت همگان و صبر و بردباری صنعتگران و کارآفرینان به بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت.

۲۰ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: خوشبختانه شریعتمداری هم در صنعت و هم در تجارت تبحر دارد

وزیرصنعت، معدن وتجارت با حمایت از معرفی «محمد شریعتمداری» به عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه در دولت دوازدهم اعلام کرد: خوشبختانه وزارت صنعت معدن وتجارت قرار است به دست کسی بیفتد که هم در صنعت و هم در تجارت تبحر دارد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: شرکت ناصح به دلیل اصل ۴۴ قانون اساسی وارد قرارداد مشارکت شده‌است

وزیر صنعت: بعد از توافقنامه هسته ای و رفع تحریم های ظالمانه، فضای بین المللی این فرصت را به شرکت های ایرانی داد تا با شرکت های ذیصلاح جهان وارد همکاری شوند.