۲۳ شهریور ۱۳۹۵
معاون آموزش ابتدایی:

کمبود معلم در مدارس ابتدایی همچنان وجود دارد

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: کمبود معلم در مدارس ابتدایی همچنان وجود دارد و امسال با حضور ۱۳ هزار دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان، تا حدودی سعی شده این کمبود جبران شود و بخشی از این کمبود نیز با خرید خدمات در مناطق مختلف کشور رفع خواهد شد./در سال تحصیلی جدید (۹۶ – ۹۵)، حدود ۲۰۰ هزار نوآموز دوره پیش دبستانی دوره یکساله را در مدارس دو زبانه بصورت رایگان خواهند گذراند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۵

کمبود معلم در مقطع ابتدایی در آستانه شروع سال تحصیلی

دیمه‌ور ، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: بر اساس آخرین آمار در دوره ابتدایی هفت میلیون و چهارصدهزار دانش‌آموز در دوره ابتدایی ثبت‌نام کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود بیش از یک میلیون و چهارصد هزار دانش‌آموز اول ابتدایی داشته باشیم./ امسال ۱۳ هزار معلم جدید وارد دوره ابتدایی می‌شوند بااین‌حال با کمبود معلم روبروییم.

۱۸ شهریور ۱۳۹۵

اجرای نظام دوری در ۶۰ درصد مدارس ابتدایی بالای ۲۰۰ دانش آموز

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: از مدیران آموزش و پرورش خواسته‌ایم تا اجرای نظام دوری را در مدارس بالای ۵۰۰ دانش‌آموز دنبال کند./ بخشنامه آموزش معلمان دارای شش سال سابقه را به استان‌ها ارسال کردیم./ اکنون ۶۰درصد از مدارس بالای ۲۰۰ دانش‌آموز کشور این برنامه را اجرا کرده‌اند./ حدود ۴۷ هزار تکرار پایه در کلاس اول در دو سال اخیر داشته‌ایم.

۷ شهریور ۱۳۹۵

بازگشت ۷۶ هزار و ۴۴۹ دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس های درس

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: در طول دوسال اجرای برنامه انسداد مبادی بی سوادی ۷۶۹ دانش آموز بازمانده وتارک تحصیل جذب نظام آموزش رسمی کشور شده اند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۴۶۳ نفر دختر و ۳۸ هزار و ۹۸۶ نفر آنها پسر می باشد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۵

پیش بینی پوشش ۹۸ درصدی تحصیل دوره پیش دبستانی تا پایان برنامه ششم

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: برنامه انسداد مبادی بی سوادی تا سال پایان برنامه ششم پوشش ۹۸ درصدی کودکان واجد شرایط یکسال پیش از دبستان پیش بینی شده است./ برنامه حمایت از نوآموزان پیش دبستانی اقشارآسیب پذیر از دوسال قبل آغاز شده است./ به منظور ارتقای خدمات تربیتی اوان کودکی، اقدامات مداخله ای مناسب برای نوآموزان دیرآموزشناسایی شده.

۳۰ مرداد ۱۳۹۵

تامین ۲۸ میلیارد تومان جهت تجهیز مدارس ابتدایی

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: درسال جاری۲۸۰میلیاردریال جهت تامین تجهیزات مدارس ابتدایی با اولویت کلاس های چندپایه تخصیص یافت./ حدود ۶۰ درصد مدارس بالای ۲۰۰ نفر دانش‌ آموز اکنون به صورت دوری اداره می‌شوند.

۲۸ مرداد ۱۳۹۵

لزوم ورود مشاوره تحصیلی و تربیتی در مقطع ابتدایی و طرح شهاب

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: حدود ۳۵ هزار مدرسه ابتدایی وجود دارد که تمامی آنها نیاز به مشاور برای اجرای فرآیند هدایت تحصیلی دارند./ بحث مشاوره و هدایت تحصیلی از دوره ابتدایی در بین دانش آموزان با تلاش معاونت پرورشی و فرهنگی سال آینده آماده خواهد شد./ بر اساس اقتضائات سند تحول بنیادین و مدارس باید حضور مشاور در دوره ابتدایی در اولویت قرار گیرد./ پیش بینی می شود تعداد دانش آموزان در دوره ابتدایی برای سال تحصیلی جدید به هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برسد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۵

مردودی ۴۷ هزار اول دبستانی در ۲ سال گذشته

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: ۴۷ هزار دانش‌آموز پایه اول در دو سال گذشته مردودی داشته‌ایم که این در حالی است که ارزشیابی کیفی و توصیفی در دوره ابتدایی اجرا می‌شود.

۱۹ مرداد ۱۳۹۵

ابلاغ دستورالعمل راهبران آموزشی به استان‌ها

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که بخشنامه و دستورالعمل راهبران آموزشی ظهر امروز به استان‌ها ابلاغ شد گفت: بر اساس این دستورالعمل افرادی که در این پست قرار دارند از امتیازاتی که به مدیران مدارس تعلق می‌گیرد برخوردار می‌شوند و ماموریتی ده‌گردشی و مراقبت و نظارت از مدارس روستایی و عشایری را بر عهده می‌گیرند

۱۸ مرداد ۱۳۹۵
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش:

باید چند چرخش اساسی در نظام تعلیم و تربیت صورت گیرد

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش: پرورش خلاقیت دانش‌آموزان جزء جهت‌گیری برنامه درسی ملی است که در طرح شهاب لحاظ شده براین اساس طرح «الگوی مصرف» در دوره ابتدایی با هدف توجه به خلاقیت دانش‌آموزان در حال اجراست./ طرح شهاب در محیط طبیعی تعلیم و تربیت با ارزشیابی مستمر و محوریت معلم نسبت به شناسایی استعدادها و نخبگی در جهت توسعه سرمایه انسانی و رشد ملی اجرا می‌شود./ نوآوری عنصر مهمی است که باید در اولویت‌های آموزش و پرورش و به‌ویژه در طرح شهاب مورد توجه قرار گیرد./ در سند تحول بنیادین و نگاه تحول‌زای مبتنی بر این سند، چند چرخش اساسی باید در نظام تعلیم و تربیت صورت گیرد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵

نباید هیچ‌گونه جداسازی و امتیاز مادی و تحصیلی ویژه‌ای برای دانش‌آموزان صورت گیرد

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: با توجه به تغییرات طبیعی ناشی از رشد شخصیت، استعدادها و توانایی‌های کودکان و اجرای طرح در مراحل کنونی هدف اصلی از اجرای طرح شهاب، شناسایی حوزه‌های استعدادی دانش‌آموزان در سطوح ابتدایی است، اگرچه برای حصول این هدف، نباید هیچ‌گونه جداسازی در کلاس درس و امتیاز مادی و تحصیلی ویژه‌ای برای هیچ‌یک از دانش‌آموزان صورت گیرد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۵
معاون آموزش ابتدایی:

چتر پوشش آموزشهای پیش دبستانی در سطح ایران به ۶۵ درصد می رسد

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: چتر پوشش آموزشهای پیش دبستانی در سطح ایران به ۶۵ درصد می رسد./ تمامی نوآموزان در مناطق محروم، دوزبانه و عشایری زیر پوشش رایگان آموزشهای پیش دبستانی قرار می گیرند./ ۱۷۰ هزار دانش آموز عشایر در ایران تحصیل می کنند که افزون بر ۸۲ درصد آنها یعنی ۱۴۵ هزار نفر در دوره ابتدایی شاغل به تحصیل هستند.

۱۰ مرداد ۱۳۹۵

آموزش رایگان ۱۵۰ هزار نوآموز در مناطق دو زبانه کشور/ کمک به جذب کودکان بازمانده از تحصیل با طرح انسداد مبادی بی‌سوادی

دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: در ردیف بودجه دولت ۵۰ میلیارد تومان برای توسعه کمی و کیفی پیش‌دبستانی گنجانده‌شده است./ آموزش رایگان ۱۵۰ هزار نوآموز در مناطق دو زبانه کشور./ طرح انسداد مبادی بی‌سوادی کمک به جذب کودکان بازمانده از تحصیل است./ در سطح کشور ۵۲ هزار کلاس چندپایه با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ هزار دانش‌آموز وجود دارد./

۱ مرداد ۱۳۹۵

اختصاص بودجه ویژه برای توسعه پیش دبستانی در مناطق دوزبانه

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: ردیف بودجه اختصاصی برای توسعه پیش دبستانی به ویژه در مناطق دوزبانه کشور درنظر گرفته شده است./ امسال حدود ۱۵۰ هزار کودک در مناطق دوزبانه تحت پوشش برنامه توسعه پیش دبستانی قرار گیرند./ نرخ پوشش دوره ابتدایی در ایران در حال حاضر ۹۸٫۵ درصد است.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

معاون آموزش ابتدایی: نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی به ۹۸٫۶ درصد رسیده است

دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش: در سال گذشته حدود ۴۱ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل جذب مدارس شدند./ نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی به ۹۸٫۶ درصد رسیده است./ وقتی درصد پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بالا می‌آید، جذب سخت می‌شود و مجبور هستیم خانه به خانه در موضوع انسداد بیسوادی جستجو و این بچه‌ها را پیدا کنیم.