۹ خرداد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت موظف به تأمین نیاز دارویی تمام بیماران است

قربانی: دولت موظف است که نیازهای دارویی تمام بیماران را تأمین کند، البته در شرایط کنونی با اینکه مشابه بسیاری از داروها در داخل تولید می‌شود، اما برخی به دلیل حساسیت‌ها یا ذائقه‌ای که دارند برای تهیه داروی خارجی تلاش می‌کنند و چون مشابه آن در ایران تولید شده و از خارج وارد نمی‌شود از طریق قاچاق اقدام به تهیه اقلام دارویی مدنظر خود می‌کنند و اینجاست که مسئولان باید توجه ویژه‌ای به ارتقای کیفیت داروهای تولید داخلی داشته باشند تا بیماران تمایلی به تهیه داروهای خارجی نداشته باشند.

۹ خرداد ۱۳۹۷
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

کمتر از نیم درصد داروها نایاب است

قربانی: بی‌تردید قاچاق معضل بسیار مهمی در تمام عرصه‌های اقتصادی کشور از جمله حوزه دارو است، هرچند که شاید در این شرایط کمتر از نیم درصد اقلام دارویی در داروخانه‌ها موجود نباشد که این امر محتملی بوده که در تمام دنیا می‌تواند وجود داشته باشد. پیشنهاد می‌دهم که بیماران تهیه دارو را تنها از کانال‌های قانونی دنبال کنند، چراکه وقتی از مسیر ناصرخسرو اقدام به خرید دارو کنند نه کیفیت دارو مورد تأیید بوده و نه اصالت دارو؛ ضمن اینکه اغلب این داروها تاریخ مصرف گذشته هستند و مبادی تهیه و شرایط نگهداری آن‌ها نیز مشخص نیست.

۶ خرداد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

مطالبات داروخانه‌ها طبق آمار تا آبان ماه سال ۹۶ پرداخت شده است

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلسط نسبت به وجود آمدن کمبود دارو ناشی از بی توجهی به پرداخت مطالبات سیستم دارویی کشور هشدار داد.

۲ خرداد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

برای اجرای پزشک خانواده باید نیروی انسانی کافی جذب شود

قربانی: برای اجرای پزشک خانواده باید نیروی انسانی کافی جذب شود، باید مجوز جذب نیرو توسط سازمان امور اداری و استخدامی صادر شود، ضمن اینکه باید برای فعالیت پزشکان خانواده در مناطق محروم مشوق‌های لازم در نظر گرفته شود؛ البته که در مشاغل دیگر مشوق‌های لازم برای فعالیت در نظر گرفته شود.

۲ خرداد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مهم‌ترین مشکل نبود زیرساخت برای اجرای پزشک خانواده است

قربانی: مهم‌ترین مشکل نبود زیرساخت برای اجرای پزشک خانواده است، هنوز نیروی انسانی کافی برای اجرای پزشک خانواده تأمین نشده است، ضمن اینکه ذائقه مردم در این خصوص بازتعریف شده است؛ به این صورت که فردی دارای دفترچه بیمه درمانی به‌عنوان چک سفیدامضاء به هر بیمارستان دولتی مراجعه می‌کند، به‌طور حتم در هیچ کشوری بیمار نمی‌تواند با داشتن دفترچه بیمه برای کوچک‌ترین بیماری‌ها به بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی مراجعه کند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

شورای سیاست‌گذاری قیمت دارو تصمیمی برای افزایش قیمت داروها ندارد

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: شوراى سیاستگذارى قیمت دارو به این نتیجه رسیده که نیاز به افزایش قیمت دارو وجود ندارد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

۸۰ درصد مردم از خدمات طرح تحول سلامت بهره‌مند شده‌اند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: یکی از اقدامات موثر فراجناحی در کشور، اجرای طرح تحول سلامت است که توانسته به ۸۰ درصد مردم خدمات ارائه دهد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

افزایش ۵ درصدی تعرفه‌ها کارشناسی بوده و باید از قانون تبعیت کرد

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: افزایش ۵ درصدی تعرفه ها با نگاه کارشناسی بوده و باید از قانون تبعیت کرد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

حداقل زمان استاندارد برای معاینه هر بیمار بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از گسترش معاینه فله ای بیماران توسط پزشکان، گفت: حداقل زمان استاندارد برای معاینه هر بیمار بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مردم توان پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی را ندارند

نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: یکی از راهکارهای ارایه خدمات بیمه ای دندان پزشکی مدیریت هزینه های بهداشت و درمانی است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

ارقام مطالبات وزارت بهداشت از بیمه‌ها صحیح نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری تعیین منابع ۶۴هزار میلیاردی برای حوزه سلامت از دولت خواست تا به تکالیف قانونی خود در جهت تحقق اعتبارات وزارت بهداشت عمل کند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزارت بهداشت متولی اصلی قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت متولی اصلی قیمت گذاری تجهیزات پزشکی است و وزارت صنعت، معدن و تجارت حق ورود به قیمت گذاری تجهیزات پزشکی را ندارد.

۳ فروردین ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تعرفه‌ها مطابق با نرخ تورم افزایش پیدا کند

قربانی: قانون‌گذار وظیفه تعیین میزان تعرفه‌ها را در اختیار سازمان نظام پزشکی و شورای عالی بیمه قرار داده است که هرساله متناسب با نرخ تورم میزان تعرفه‌های پزشکی را تعیین کند، بنابراین نمی‌توان تورم را افزایش داد؛ اما تعرفه‌های پزشکی تغییری نکند. متناسب با تورم میزان تعرفه‌ها باید افزایش پیدا کند، نکته مهم آن است که در این حوزه باید بر کیفیت درمان نیز نظارت شود.

۳ فروردین ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعلام دیرهنگام تعرفه‌های پزشکی خطر کاهش ارائه خدمات درمانی را به همراه دارد

قربانی: نمی‌توان در خصوص تعیین تعرفه‌های پزشکی تنها به یک بعد موضوع توجه کرد، ضمن اینکه شورای عالی بیمه باید افزایش تعرفه‌ها را درهمان روزهای ابتدایی سال اعلام کند؛ نه اینکه پس از گذشت نیمی از سال تعرفه‌های پزشکی اعلام شود؛ به طور حتم این بی‌تدبیری‌ها سبب افزایش دریافتی‌های غیرمتعارف و کاهش ارائه خدمات درمانی می‌شود، همچنین ممکن است همچنین در چنین شرایطی میان بخش خصوصی و دولتی تفاوت‌هایی به وجود آید.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

راه کاهش هزینه‌های نظام سلامت مدیریت منابع است

قربانی گفت: بیمه سلامت با کاهش سرانه بیمه‌ای دچار مشکل خواهد شد.