۲۴ بهمن ۱۳۹۶

رئیس‌دانشگاه جامع علمی‌کاربردی: دانشگاه‌های علمی‌کاربردی و فنی وحرفه‌ای در سال۹۷ به۲۰۰هزار سرباز وظیفه، آموزش‌های مهارتی ارائه می‌دهند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاههای جامع علمی کاربردی و فنی حرفه ای کشور با قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح به منظور ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه خبر داد و گفت: براساس توافق های انجام شده، قرار است در سال ۹۷ به ۲۰۰ هزار سرباز وظیفه، آموزش های مهارتی ارائه شود.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: مراکزعلمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال تحصیلی۹۷– ۹۸به بخش غیردولتی واگذار شوند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال تحصیلی۹۷/۹۸ به بخش غیردولتی واگذار شوند و یا منحل شوند.

۲۳ آذر ۱۳۹۶
رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی :

بیش از ۷۵ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه علمی کاربردی در کشور جذب بازار کارشده‌اند

رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی کشور گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار شده و یا در صورت شاغل بودن در دستگاه‌های اجرایی ارتقای شغلی پیدا کرده‌اند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علمی کاربردی: جذب دانشجوی خارجی بهترین راهِ پر کردن ظرفیت خالی دانشگاه‌ها است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: بیش از یک میلیون ظرفیت خالی در دانشگاه‌هایمان داریم که می‌توان آن را با دانشجوی خارجی پر کرد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی‌: برای ایجاد یک شغل‌ ۳۰۰ میلیون تومان هزینه می‌شود

امید گفت: مشکل ما در نظام آموزشی بی توجهی به پژوهش‌های کاربردی و دوره‌های مهارتی است.

۴ آذر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره‌های مهارتی کل کشور شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اعلام این که این دانشگاه به عنوان متولی دوره‌های مهارتی کل کشور تعیین شده است، تصریح کرد: از اول مهر امسال هر دانشگاهی که بخواهد دوره های مهارتی برگزار کند باید از دانشگاه جامع علمی کاربردی مجوزهای لازم را بگیرد.

۱۶ آبان ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی: افرادی مانع حذف کدرشته محل‌های اضافی می‌شوند

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: مهرماه امسال ۵۵۰ هزار ظرفیت اعلام کردیم که ۱۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند یعنی ۴۰۰ هزار ظرفیت خالی داریم که حداقل ۱۰۰ هزار ظرفیت از رشته‌های بسیار مورد نیاز کشور در مراکز خوب ما هستند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: تعداد دانشجویان مهارتی کشور کمتر از میزان هدف‌گذاری است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: براساس اهداف برنامه ششم توسعه در حال حاضر باید ۸۶۰ هزار دانشجوی مهارتی داشته باشیم که این تعداد ۶۰۰ هزار نفر است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۶

راه اندازی مراکز رشد و شتاب دهنده‌ها برای واحد‌های دانشگاهی علمی و کاربردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: در کنار واحد‌های دانشگاهی مراکز رشد و شتاب دهنده‌ها با هدف تولید محصولاتو ایجاد اشتغال برای دانشجویان راه اندازی می‌شود.

۷ مرداد ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی: ایجاد یک ستاد مشترک برای دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای و علمی و کاربردی در حال بررسی است

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی گفت: هیچ گاه موضوع ادغام دو دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی مطرح نبوده است اما ایجاد یک ستاد مشترک برای این دو دانشگاه در حال بررسی است.

۳ مرداد ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: ۱۵ درصد دانشجویان کشور مهارتی هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر اینکه ۱۵ درصد دانشجویان کشور مهارتی هستند، گفت: برنامه های آموزشی این دانشگاه باید به نحوی باشد که مهارت‌ها مطابق با استانداردهای جهانی باشد.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی شاغل هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای توسعه آموزش‌های مهارتی و کاربردی در کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه دارای شغل هستند.

۲۰ تیر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی: در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد دانشجویان ما مهارتی هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد دانشجویان ما مهارتی هستند و این عدد باید تا پایان برنامه ششم به ۳۰ درصد برسد.

۱ تیر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: دوره‌های مشترک دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه‌های مهارتی اروپا برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزاری دوره‌های مشترک با بعضی از دانشگاههای کشورهای اروپایی را از دیگر برنامه‌های بین‌المللی دانشگاه عنوان کرد و گفت: در این راستا دانشجویان با گذراندن نیمی از دوره تحصیل در ایران و نیم دیگر در آن کشور مدرک بین‌المللی مشترک دریافت خواهند کرد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم در ستاد خیرین: گفتمان خیرین و حامیان آموزش عالی کاملا تثبیت شده است

قائم مقام وزیر علوم در ستاد خیرین از تبدیل موضوع خیرین و حامیان علم و فناوری به گفتمانی غالب در آموزش عالی استقبال و از تثبیت این گفتمان در تمامی ارکان آموزش عالی کشور ابراز خرسندی کرد.