۱۵ آذر ۱۳۹۵
طریقت‌منفرد:

تقریبا هیچ یک از بندهای برنامه پنجم در بخش سلامت اجرایی نشد

طریقت منفرد، وزیر سابق بهداشت: در قانون برنامه پنجم توجه بسیاری به بحث بهداشت شده بود که متاسفانه هیچ یک از بندهای قانون برنامه پنجم اجرایی نشد.

۳ آذر ۱۳۹۵
طریقت منفرد:

طرح تحول سلامت به ضد خودش تبدیل شده است

طریقت منفرد، وزیر سابق بهداشت: وقتی به حضرت آقا این طرح را معرفی کردند، تشکر کردند و گفتند مواظب باشید که این طرح به ضد خودش تبدیل نشود، قابل استمرار باشد و قدر مطلق پرداخت مردم کاهش پیدا کند. سومی که به شدت افزایش پیدا کرده است و اینکه استمرار می‌تواند داشته باشد، می‌دانید الان در تامین منابعش به اشکال خوردیم و نهایتا این سوال را پیش می‌آورد که به ضد خودش تبدیل شده است یا نشده است.

۲ آذر ۱۳۹۵
طریقت منفرد:

باید سکان‌داری نظام سلامت از دست پزشکان خارج شود

وزیر سابق بهداشت در مراسم رونمایی از مستند آرزو در خبرگزاری فارس گفت: ساختار نظام سلامت کشورمان معیوب است، نظرات از کمیسیون بهداشتی بیرون می‌آید که متشکل از پزشکان است، در وزارتخانه توسط پزشکان اجرا و توسط همان‌ها نظارت می‌شود و بعد در صورت خطا، پزشکی قانونی به آن رسیدگی می‌کند. در کل سیستم دست پزشکان است.

۲۳ آبا ۱۳۹۵

انتقال بیمه‌ها به وزارت بهداشت به نفع مردم یا به ضرر آنها؟

یادداشت// وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در حالی به دنبال الزام دولت به تجمیع بیمه‌های درمانی هستند که براساس نظر کارشناسان اجرای این موضوع، به ضرر مردم تمام خواهد شد.

۲۵ شهر ۱۳۹۵
وزیر بهداشت سایق:

وزرای بهداشت ۱۶ کشور دنیا پزشک نیستند

طریقت منفرد، وزیر بهداشت سابق: بنابر تحقیقات انجام گرفته ۴۱ نفر از وزرای بهداشت ۱۶ کشور دنیا پزشک نیستند. همچنین مشخص نیست پزشکی قانونی و نظام پزشکی از حقوق مردم دفاع می‌کنند یا نظارت؟!

۲۲ خرد ۱۳۹۵

در مدیریت بهداشت و درمان دنیا، پزشکان فقط نقش مشورتی دارند

در کشور ما تعارض منافع اجازه نمی‌دهد قانون اجرا شود، به همین دلیل ما می‌بینیم که در کشورهای پیشرو هیچ‌وقت یا بسیار نادر است که رئیس بخش و مدیر بخش از ذی‌نفعان باشد. یک آماری را به دست آوردیم که از ۴۴ وزیر بهداشت ۱۶ کشور دنیا، ۴۱ نفر غیرپزشک بودند، یعنی غیر ذی‌نفعی بودند که تخصص لازم را هم برای مدیریت بخش بهداشت و درمان داشتند. آن تعداد محدودی هم که ذی‌نفع بودند، مجاز نبودند در طول تصدی و بعد از تصدی در بخش‌های انتفاعی فعالیت داشته باشند.

۲۱ خرد ۱۳۹۵

همه دفاعیات وزیر بهداشت از طرح تحول سلامت

با روی کار آمدن دولت یازدهم، سلامت همراه با سیاست خارجه در صدر اولویت‌های دولت قرار گرفت، نتیجه این کار اجرای طرح تحول و اختصاص بودجه قابل‌توجه به وزارت بهداشت شد، در ابتدای این طرح، وزارت بهداشت همراهی دستگاه‌های بسیاری همانند وزارت رفاه، هیئت دولت و نمایندگان مجلس را برخوردار بود و مردم و ارائه‌دهندگان خدمات سلامت نیز رضایت نسبی داشتند اما به‌مرور تیغ تیز انتقادات تند بر روی وزارت بهداشت و طرح تحول کشیده شد، حتی وزرای سابق بهداشت و نمایندگان حامی دولت هم انتقاداتی نسبت به وزارت بهداشت مطرح کردند تا جایی که وزیر فعلی بهداشت در رسانه‌ها اعلام کرد که برخی به‌جای آنکه دست وزارت را بگیرند، پایش را گرفتند یا این‌که غیرمستقیم در مورد یک برنامه تلویزیونی گفت که عده‌ای که سواد درستی ندارند، اعلام کردند درآمد پزشکان دولتی پنج برابر پزشکان آمریکایی است و به طرح تحول ظلم شده است.

۲۱ ارد ۱۳۹۵

«طرح تحول سلامت» کودک دوست‌داشتنی ناقص‌الخلقه!

طرح تحول سلامت از نیمه اردیبهشت‌ماه ۹۳ کلید خورد؛ طرحی که بنا بود تحولی را در نظام سلامت کلید بزند و در گام‌های نخست تا حدی هم توانست موفق عمل کند. اما این طرح از همان ابتدا منتقدانی جدی داشت؛‌ منتقدانی که معتقد بودند بودجه‌ای که برای این طرح خرج شده، بنا بود صرف ارتقای سلامت مناطق محروم شود نه جیب پزشکان متخصص.

۱۶ شهر ۱۳۹۴

انگلیس با ۲۰۰راهنمای بالینی و ایران با ۲گایدلاین که در ویترین خاک می‌خورد

معاون اسبق وزارت‌بهداشت گفت: براساس سیاست‌های کلی «سلامت» رهبرمعظم انقلاب، باید وزارت بهداشت راهنمای بالینی را تهیه کند،ولی در ۳۶ سال گذشته فقط دو راهنمای بالینی نگاشته شد که آن هم در ویترین جا گرفت، در حالیکه انگلیس ۲۰۰ راهنمای بالینی دارد.

۱۱ مهر ۱۳۹۳

تنها مشکل جدی بخش سلامت به گفته وزیر سابق بهداشت

نشست هم اندیشی و کمیته علمی سمینار بین المللی نقشه راه سلامت در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد.

۱۷ شهر ۱۳۹۳
گلایه وزیر سابق بهداشت:

هزینه‌های سلامت بدون اطلاع مردم دریافت می‌شود

وزیر سابق بهداشت با ابراز ناخرسندی از اینکه هزینه‌ها تحت عناوین مختلف از مردم و بدون اطلاع آنان دریافت می‌شود، گفت: مقداری از ‏این هزینه‌ها به دلیل عدم تعهدات دارویی بیمه‌ها است. مردم در هیچ ‏امری از حقوق خود اطلاع ندارند.