۱۱ ارد ۱۳۹۷
وزیر امور خارجه:

وزارت امور خارجه پیگیری‌های ویژه‌ای در زمینه حقابه هیرمند داشته است

وزیر امور خارجه گفت: دو یادداشت اعتراض به افغانستان برای عدم تامین حقابه هیرمند در فروردین ماه و اسفند سال گذشته ارسال شده است.

۲۱ اسف ۱۳۹۶

خط لوله‌ی آی پی محور اصلی مذاکرات ظریف و نخست وزیر پاکستان بود

محمد جواد ظریف و شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان، در نشستی مشترک، بحث اجرای خط لوله صادرات گاز ایران به پاکستان (IP) را مورد بررسی قرار دادند.

۱۷ اسف ۱۳۹۶
وزیر امور خارجه:

پذیرفتن خشونت علیه زنان به معنای پذیرش نسل‌کشی در آینده است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اگر خشونت علیه زنان را تحمل کردیم فردا باید نسل کشی را تحمل کنیم. بفهمیم که اگر فرهنگ خشونت و حذف و نفرت را پذیرفتیم، باید شاهد افراط نیز باشیم.

۱۵ شهر ۱۳۹۶
میراث یازدهم(14)؛ گل یا پوچ

بررسی عملکرد وزارت امور خارجه در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد مسئولین دولت یازدهم اختصاص دارد. در چهاردهمین گزارش از این پرونده با عنوان «گل یا پوچ»، عملکرد وزیر امور خارجه در دولت یازدهم مورد بررسی قرار گرفته است.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

وزیر امور خارجه: وزارت امور خارجه آمادگی دارد تا روان سازی در بخش خدمات مرتبط با امور دانشگاه‌ها را تقویت کند

وزیر امور خارجه از آمادگی وزارت امور خارجه برای تقویت روان سازی در بخش خدمات مرتبط با امور دانشگاه‌ها خبر داد.

۲۷ ارد ۱۳۹۶

ظریف در دیدار قائم مقام وزیر خارجه هند، بر رفع موانع توسعه همکاری بانکی ایران و هند تاکید کرد

وزیر امورخارجه بر رفع موانع بر سر راه توسعه همکاریهای بانکی میان ایران و هند و ضرورت ایجاد تسهیلات برای دانشجویان ایرانی در این کشور تاکید کرد.

۱۰ ارد ۱۳۹۶
سفیر ایران در آلمان:

خروج از لیست کشورهای غیرهمکار FATF یکی از مهم‌ترین بایدهای روابط بانکی ایران با اروپا است

ماجدی، سفیر ایران در آلمان: یکی از عوامل عملی نشدن انتظارات بانکی ایران در پسابرجام، نقش آمریکا در بانکداری جهانی است./ خروج از لیست کشورهای غیرهمکار FATF را یکی از مهم‌ترین بایدهای روابط بانکی ایران با اروپا است./ انتظار داریم در ماه ژوئن یا جولای ایران به‌طور کامل از فهرست سیاه این گروه خارج شود./ در هفته جاری مذاکرات ایران و مقامات FATF در ایتالیا ادامه خواهد یافت.

۲۹ فرو ۱۳۹۶

ظریف: پس از برجام روند نزولی قیمت نفت متوقف شد

محمد جواد ظریف با انتشار تصویری از یک نمودار در صفحه اینستاگرامش خاطرنشان کرد: پس از برجام، به لطف خدا و با تلاش مدیران و کارکنان صنعت نفت، نه تنها سهم ایران از بازار جهانی نفت بازپس گرفته شد، بلکه با دیپلماسی موفق نفتی، روند نزولی قیمت ها نیز متوقف شد.

۲۶ فرو ۱۳۹۶
وزیر امور خارجه در همایش بورس، بیمه و بانک:

اگر توافق ژنو به نتیجه نرسیده بود فروش نفت به صفر می‌رسید

وزیر امور خارجه گفت: در صورتی که توافق ژنو به نتیجه نرسیده بود امروز فروش نفت به کمتر از ۱۰۰ هزار بشکه و صفر می‌رسید.

۱۳ آذر ۱۳۹۵
سفیر ایران در دهلی نو:

واردات نفت هند از ایران به سطح پیش از تحریم‌ها رسید

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو گفت: نفت هم اکنون بخش زیادی از مبادلات ایران و هند را به خود اختصاص داده است، میزان واردات نفت هند از ایران به سطح پیش از تحریم‌ها رسیده است.

۲ مهر ۱۳۹۵

ظریف: آمریکا مقصر اصلی عدم همکاری بانکهای اروپایی با ایران است

وزیر امور خارجه کشورمان، آمریکا را مقصر اصلی عدم همکاری بانک‌های اروپا با ایران دانست و گفت: بانک‌های اصلی اروپایی با گذشت هشت ماه از توافق هنوز هم نمی‌خواهد معامله‌ای با ایران داشته باشد.

۶ شهر ۱۳۹۵

ایران و ونزوئلا یک سند همکاری بانکی امضا کردند

توافقنامه پرداخت بانکی میان بانکهای مرکزی دو کشور ایران و ونزوئلا امضا شد/هدف این توافقنامه ایجاد مکانیسم پرداخت بانکی با هدف تسهیل مبادلات بانکی، تجاری و اقتصادی میان دو کشور است.

۴ شهر ۱۳۹۵

سفر وزیر خارجه به امریکای لاتین با هدف توسعه ارتباطات بویژه تعاملات تجاری

سفر وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به آمریکای لاتین با هدف توسعه دامنه ارتباطات سیاسی- اقتصادی بویژه تقویت تعاملات تجاری با کشورهای این منطقه با اتکا به تولید درونزا و برونگرا در بخش خصوصی صورت گرفته است.

۳ شهر ۱۳۹۵

تفاهم برای گشاشی حسابهایی به ارزهای یورو و محلی میان ایران و اکوادور

بانک مرکزی ایران و اکوادور توافق کردند حساب هایی به ارزهای یورو و محلی گشایش و در عین حال هماهنگی های لازم برای ایجاد روابط کارگزاری میان بانک‌های تجاری دو کشور در حوزه صدور ضمانتنامه های ارزی به نفع تجار طرفین و نیز امکان گشایش و ابلاغ اعتبارات فراهم شود.

۲۴ خرد ۱۳۹۵
وزیر امور خارجه در مجلس پاسخ داد

چقدر از پول‌های بلوکه شده ایران آزاد شد؟

وزیر امور خارجه با حضور در مجلس، آمارها و اطلاعات جدیدی از دستاوردهای اقتصادی توافق هسته‌ای در پنج ماه‌ سپری شده از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک به نمایندگان مجلس دهم ارائه کرد.