۳۰ خرداد ۱۳۹۷
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی:

تعیین سقف ریالی در ویزیت و نسخه‌نویسی پزشکان مشکل‌ساز است

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی، تعیین سقف ریالی در ویزیت و نسخه نویسی پزشکان را مشکل‌ساز خواند و گفت: درست است که بیمه باید در سقف منابع تعیین شده حرکت کند، اما نحوه اجرای چنین طرح‌هایی درست نیست و ما خواهان آن هستیم که جامعه پزشکی در جریان درمان مردم دغدغه نداشته باشند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی:

کاهش پرداخت از جیب مردم از دلایل اصلی هزینه‌های انباشته بیمه سلامت است

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی، تعیین سقف ریالی در ویزیت و نسخه نویسی پزشکان را مشکل‌ساز خواند و گفت: درست است که بیمه باید در سقف منابع تعیین شده حرکت کند، اما نحوه اجرای چنین طرح‌هایی درست نیست و ما خواهان آن هستیم که جامعه پزشکی در جریان درمان مردم دغدغه نداشته باشند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۷
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی:

رشد تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۳۹۷ به میزان تورم حوزه سلامت باشد

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: انتظار داریم رشد تعرفه های پزشکی در سال ۱۳۹۷ به میزان متوسط نرخ تورم در حوزه سلامت باشد.

۱ مهر ۱۳۹۶
معاون نظارت سازمان نظام پزشکی:

باید رابطه مالی بین بیمار و پزشک حذف شود

جهانگیری: به نظر بنده باید رابطه مالی بین بیمار و پزشک برداشته شود. ما در ساختار نظام سلامت با مشکل مواجه هستیم. واقعیت امر این است که در طرح تحول سلامت، بخش خصوصی حمایت لازم را نداشته و مطالبات پزشکان به موقع پرداخت نشده است اما همه این ها موجب نشده که درباره حقوق بیمار اجحاف شود.

۱۳ خرداد ۱۳۹۶
معاون سازمان نظام پزشکی:

تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی موجب کاهش کیفیت در خدمات می شود

جهانگیری:چهار ماه از زمان اعلام تعرفه های پزشکی در بخش های دولتی و خصوصی گذشته و این تاخیر نگران کننده است. باید سوال کرد چرا کسانی به جای مردم و جامعه پزشکی در زمینه تعرفه های پزشکی تصمیم گیری می کنند چون این موضوع موجب کاهش کیفیت در خدمات می شود و هیچ تعارفی هم در این زمینه نداریم

۸ دی ۱۳۹۵
معاون سازمان نظام پزشکی؛

هدف قرار دادن جامعه پزشکی لطمه به تمدن کشور است

جهانگیری، معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران: افرادی که جامعه پزشکی را هدف گرفته اند، در واقع به فرهنگ و تمدن کشور لطمه وارد می کنند.

۱ مهر ۱۳۹۵

ایران از نظر جامعه پزشکی در میان کشورهای برتر منطقه

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر ارتقای خدمات فوق تخصصی، گفت: جامعه پزشکی ایران در تولید علم رتبه اول یا دوم منطقه را دارد که باید در حفظ این مسیر تمامی تلاش خود را به کار گیریم.

۲۵ شهریور ۱۳۹۵
درخواست نظام پزشکی؛

مجلس حق تعرفه گذاری بخش خصوصی را به نظام پزشکی برگرداند

جهانگیری، معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی: بازگشت حق تعیین تعرفه های بخش خصوصی به سازمان نظام پزشکی منجر به افزایش نظارت های و توسعه خدمات موثر این بخش در سراسر کشور می شود، طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۳/۱/۲۵ تعیین تعرفه های بخش خصوصی به سازمان نظام پزشکی محول شد، اختیاری که از سال ۹۵ و در طی اجرای برنامه پنجم توسعه از این سازمان سلب شد.

۶ شهریور ۱۳۹۵

طلب۵۰هزار میلیاردی داروخانه ها از بیمه

جهانگیری، رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه خدمات درمانی: ۵۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات داروخانه داران توسط سازمانهای بیمه گر پرداخت نشده و مطالبات داروخانه ها همواره با شش ماه تاخیر پرداخت می شود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵

افزایش ۵ درصدی مراجعه به بخش دولتی

جهانگیری، معاون نظارت سازمان نظام پزشکی: در حال حاضر مراجعه به بخش دولتی از ۸۰ درصد به ۸۵ درصد افزایش یافته است و مراجعه به بخش خصوصی از ۸۰ درصد به ۶۰ درصد کاهش یافته است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۵

انبوه «کسری‌ها» به دلیل پوشش بیمه بدون «اعتبار» 

جهانگیری، رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور: پوشش دارو همیشه بیشترین هزینه را برای بیمه‌ها در بر دارد، بنابراین ردیف اعتباری نباشد پوشش دارو حتی ایرانی نیز در اولویت نخواهد بود.

۱۴ تیر ۱۳۹۵

نوسان ویزیت پزشکان از ۳۵ تا ۱۲۰ هزار تومان

گزارش// علی رغم اعلام تعرفه‌های بخش خصوصی مردم گاهی در مراجعات‌شان به این بخش بویژه در حوزه سرپایی مجبورند هزینه ویزیت را دو یا سه برابر بیشتر از تعرفه مصوب دولت پرداخت کنند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵

ورود دیوان محاسبات به دعوای پزشکان و پرستاران

تفاوت حقوق پزشکان و سایر گروه‌های درمانی یکی از مناقشات قدیمی نظام سلامت کشور است اما انگار حالا با بالا گرفتن اختلافات وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری این چالش قدیمی فرصت تازه‌ای برای مطرح شدن پیدا کرده و دوباره سر زبان‌ها افتاده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

رشد ۱۵ درصدی نرخ ویزیت پزشکان

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: دبیرخانه شورای عالی بیمه تعرفه‌های درمانی سال ۹۵ را امروز ابلاغ کرد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۴
کدام پزشکان از مالیات معاف می‌شوند؟

جزئیات مالیات‌ پزشکان در سال ۹۳

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی توضیحاتی درباره مالیات‌های جامعه پزشکی با وجود عدم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی ارائه داد و در عین حال در واکنش به تعیین مالیات‌های سنگین برای داروخانه‌ها گفت: متاسفانه گاهی نرخ داروها بر حسب تخمین مقایسه شده و این کار به اقتصاد داروخانه‌ها آسیب رسانده است.