۱۷ شهریور ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی:

قیمت از روی کالاها هنوز برداشته نشده شاهد گران فروشی هستیم

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه در حال حاضر و باوجود درج قیمت با پدیده گران‌فروشی روبه‌رو هستیم، گفت: در صورتیکه با برداشته شدن الزام درج قیمت محصول از کارخانه، اجناس با قیمت‌ها بالاتری در بازار فروخته شود این طرح شکست خورده است.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران:طرح حذف درج قیمت کالا در صورت عدم کاهش قیمت‌ها شکست خورده است

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با بیان اینکه اگر با اجرای طرح حذف درج قیمت از روی کالاهای اساسی قیمت این کالاها کاهش نیابد، طرح شکست خورده است، گفت: قیمت‌های درج شده بر روی کالاهایی که با تخفیف‌های زیاد در بازار عرضه می‌شود غیرواقعی است.

۱۰ آبان ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی:

خرید هم‌زمان دولتی‌ها، برنج را گران کرد

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با ذکر دلایل افزایش قیمت حبوبات و برنج در ماه‌های اخیر، گفت: خرید هم‌زمان برنج توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی برای تأمین ذخایر خود یکی از عوامل گرانی برنج بود.

۷ مهر ۱۳۹۵

افزایش قیمت حبوبات و گوشت قرمز در آستانه ماه محرم

آقا طاهر، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی: قیمت برنج در ماه‌های اخیر کاهش نیافته است و حتی در روزهای اخیر در استان‌هایی که این محصول را کشت می کنند هم افزایش داشته است؛ اما نرخ برنج‌های خارجی ثابت بوده است و از آنجایی که در ماه محرم بیشتر برنج خارجی پخت می شود(۷۰ درصد) بنا بر این مشکل خاصی وجود ندارد ؛ اما این که نرخ برنج داخلی چه زمانی کاهش خواهد داشت مشخص نیست. متاسفانه در کشور ما هرچه تقاضا افزایش پیدا کند قیمت نیز بالا می رود که این مساله اصلا درست نیست. قیمت شکر نیز نسبتا کاهش یافته است و به نظر نمی‌رسد شاهد افزایش قیمتی مانند ماه‌های گذشته باشم چرا که به مقدار کافی از این محصول در بازار وجود دارد. متاسفانه حبوبات روند افزایشی دارد و عدس و لپه نیز ۷ درصد رشد داشته اند؛ البته باز هم تاکید می کنم که فرهنگ تقاضا در کشور وجود ندارد و در ماه محرم با توجه به حجم تقاضایی که در آن وجود دارد نباید انتظار ثبات قیمت داشته باشیم.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

ذکرعلت گرانی برنج از زبان رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ضمن تشریح علت گرانی برنج پیش از آغاز ماه مبارک رمضان و پشت پرده‌های آن، از کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی این ماده غذایی با به دست آمدن محصول جدید خبر داد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

صادرات خرما در ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه صادرات خرما در ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست، گفت: گرانی نرخ خرما برای عاملی همچون صادرات عذری بدتر از گناه است.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

حذف دلالان خرما با فعال شدن تعاونی ها/صنعت بسته بندی خرما کارآمد نیست

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه فعال شدن تعاونی ها حذف دلالان خرما را در پی دارد،گفت: گرانی نهاده های کشاورزی، نبود سازو کاری مناسب برای فروش مستقیم به مصرف کننده خرماداران را با مشکلات بی شماری روبرو کرده است.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

دلایل افزایش قیمت عدس در بازار/ عدس از برنج هم گران‌تر شد

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: دلال‌بازی و کاهش سطح کشت تولید عدس در کشور دو عامل افزایش قیمت این حبوب هستند، اما وزارت جهاد هم باید فکری به حال تولید و توزیع این گونه کالاها برای جلوگیری از افزایش قیمت کند.

۳۰ فروردین ۱۳۹۵

سکوت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان در گرانی برنج

به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، هیچ کمبودی در بازار برنج وجود ندارد و وجود دلالان و به نوعی جوسازی عده ای سودجو، دلیل اصلی گرانی اخیر برنج شده است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید در این زمینه پاسخگو باشد و این درحالی است که علیرغم پیگیری‌های ما، این سازمان همچنان، موضع سکوت اختیار کرده است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۵

برنج گران نشده/ شایعه سازان به دنبال افزایش قیمت

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه قیمت برنج افزایشی در مقایسه با قبل از عید ندارد گفت: شایعه سازان به دنبال افزایش قیمت هستند و حتی مسائلی چون صادرات برنج ایرانی را مطرح می‌کنند اما با مراجعه به آمار گمرک کذب بودن آن مشخص می‌شود.

۳ مهر ۱۳۹۴

پشت پرده ترفند «یکی بخر، دو تا ببر»

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: درج قیمت مصرف‌کننده روی کالاها، ابزاری برای سوء استفاده برخی افراد شده است در صورتیکه اگر قیمت کارخانه روی کالاها درج شود بسیاری از فروشگاه‌ها و عرضه کنندگان نمی‌توانند از عنوان “تخفیف” برای کالاهای خود استفاده کنند و تحت عناوین “یکی بخر دو تا ببر” از این موضوع به نفع خود بهره ببرند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۴

تصمیم وزارت صنعت برای واردات شکر

مدت‌ها واردات شکر به کشور ممنوع بوده؛ اما این اقدام چه تاثیری بر بازار این محصول گذاشته است؟

۲۳ خرداد ۱۳۹۴

بی نظمی در بازار عرضه محصولات کشاورزی

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از آغاز طرح فروش فوق‌العاده ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح تا ۲۶ تیرماه (شب عید فطر) ادامه خواهد داشت و مواد غذایی عرضه شده در این طرح از تخفیف حداکثر ۱۲ درصدی برخوردارند.

۳ آبان ۱۳۹۳
رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی:

برنج خارجی با افزایش تعرفه گران شده؛ کمبود نداریم

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اعلام اینکه هیچ کمبودی در آستانه ماه محرم در بازار نداریم، گفت: افزایش قیمت برنج خارجی با افزایش تعرفه صورت گرفته است.