۲ فروردین ۱۳۹۷
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی:

مرغداران معتقدند ورود شرکت پشتیبانی امور دام در عرضه مرغ گرم، علیه تولید است

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی از اعتراض مرغداران نسبت عرضه مرغ گرم توسط شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی:

برای تاخیر در نمایشگاه دام و طیور به دلیل احتمال شیوع آنفولانزا، تاکنون اعلام رسمی نشده است

کمالی سروستانی درباه احتمال شیوع بیماری آنفولانزای حادپرندگان در کشور ناشی از برگزاری نمایشگاه بین المللی دام و طیور در فصل نامناسب، هشدار داد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

از سوی ستاد تنظیم بازار قیمت ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان برای خرید هر کیلو مرغ تصویب شد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی از تصویب و ابلاغ دامنه قیمتی جدید برای گوشت مرغ از کیلویی ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان از سوی ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: البته پیش از این هم قیمت ۷۵۰۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ در بازار مصرف به عنوان قیمت سقف از سوی وزارت جهاد کشاورزی تعیین شده بود.

۲۶ خرداد ۱۳۹۶
مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن:

لغو قانون انتزاع، افزایش قیمت نهاده را به همراه دارد

ترکاشوند: تعدد تصمیم گیری‌های مختلف در تامین کالا به ویژه مواد غذایی از جمله مسائل- مشکلات- بخش کشاورزی به شمار می‌رود. با اجرای قانون انتزاع شاهد ثبات قیمت نهاده‌های دام و طیور بودیم که لغو این قانون می‌تواند افزایش قیمت نهاده را به همراه داشته باشد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
مدیر عامل اتحادیه مرغداران:

گران‌فروشی مرغ به مرغداران ربطی ندارد

کمالی سروستانی: در بازار ماه رمضان همه چیز به زیان تولیدکنندگان است و اگر در جایی گران‌فروشی می‌شود به مرغداران ارتباطی ندارد.در بخش کشاورزی تنها امید تولید کنندگان و بهره‌برداران این بود که با تصویب قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی یک نهاد مسئول و پاسخگوی سیاست گذاری و تصمیم‌ گیری در بخش کشاورزی است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی مطرح کرد؛

افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی و هزینه‌های سرقفلی، عامل گرانی مرغ

در حالیکه قیمت گوشت مرغ در بازار پس از چند هفته ثبات و کاهش نسبی قیمت مجددا رو به افزایش حرکت می‌کند، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام می‌گوید هیچ مشکلی در بازار تولید، تامین و عمده‌فروشی این محصول وجود ندارد نهایتا کیلویی ۷۲۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان باید فروخته شود، در غیر اینصورت دستگاه‌های نظارتی باید با گران‌فروشان برخورد کنند.

۱۱ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی :

گرانی سویا هیچ ربطی به نرخ دلار ندارد/ شرکت پشتیبانی ورود کند

نماینده بخش خصوصی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، درباره افزایش نرخ سویا ابراز نگرانی کرد.

۲۲ آذر ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی:

آنفلوآنزا هنوز به گوشت مرغ نرسیده است/ مرغداران پنهان‌کاری نکنند

حدود یک ماه از شیوع آنفلوآنزا مرغی در کشور می‌گذرد اما مانند سنوات گذشته به سرعت همه‌گیر نشده است به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی نه تنها این شیوع جدید سرعت انتقال پایین‌تری دارد بلکه هنوز به مرغداری های پرورش مرغ گوشتی نرسیده است.

۱۷ آذر ۱۳۹۵

تامین ۹۰ درصد گوشت مورد نیاز کشور در داخل

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت که هم اکنون حدود ۹۰ درصد از گوشت سفید و قرمز مصرفی کشور با همت تولید کنندگان در داخل کشور تامین می شود.

۱۰ آبان ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغدارن کشور:

مصرف کننده بابت خرید هر راس مرغ وزن بالا ١٧ هزار ریال دور ریز دارد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغدارن کشور گفت: هم اکنون هزینه تولید مرغ در کشور بطور میانگین ۴۴٠٠٠ ریال و میزان تلفات حدود ١۵ درصد است. طبیعی است که در این شرایط تولیدکننده متضرر خواهد شد. مصرف کننده هم در ازای خرید هر قطعه مرغ ١٧٠٠ تومان ضرر می کند و چربی و مواد زاید آن دور ریز می شود.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد:

بازار مرغ در خط تعادل/ ادامه توزیع مرغ دولتی

قیمت گوشت مرغ طی ماه‌های اخیر روند افزایشی داشت و از قیمت منطقی اعلامی وزارت کشاورزی هم عبور کرد تا اینکه مسئولان این وزارتخانه تصمیم‌ به توزیع مرغ منجمد دولتی برای تنظیم بازار گرفتند و به گفته مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گرچه بازار این محصول در خط تعادل قرار دارد اما تا رسیدن به قیمت منطقی، توزیع مرغ منجمد ادامه می‌یابد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه مرغداران:

عرضه دولتی هم مرغ را ارزان نکرد/ دلالان دست دارند

درحالی که گوشت مرغ منجمد دولتی با هدف تنظیم بازار طی دو هفته‌ اخیر عرضه شده نتوانسته قیمت گوشت مرغ را کاهش دهد و همچنان نرخ این محصول پروتئینی پر مصرف بالاست که به گفته مرغداران، دلالی عده‌ای سودجو در بازار باعث گرانی این محصول شده وگرنه هیچ کمبودی وجود ندارد.

۳ بهمن ۱۳۹۴

تشریح شرایط بازرگانی بخش کشاورزی پس از برجام/ ایران بازار ۷۰ میلیونی کشورهای اروپایی نیست

بخش کشاورزی پس از برجام برای ورود به بازارهای بین‌المللی، باید با بازمهندسی سیاست‌های صادراتی و از طریق تجهیز امکانات، منابع، حمل و نقل، قانون‌های بهداشتی و استانداردهای غذایی پشتیبانی شود و سیاست‌های پذیرش کشورهای خارجی به‌گونه‌ای باشد که نشان دهد ایران بازار هدف ۷۰ میلیونی برای کالاهای اروپایی نیست.

۱۳ مهر ۱۳۹۴

سازمان نظام مهندسی کشاورزی توانایی صدور شناسنامه برای تولیدات داخلی را دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از دعوت نشدن نمایندگان این سازمان به مذاکرات با هیأت تجاری فرانسوی در تهران گلایه کرد.