۲۴ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد در امور باغبانی:

کشاورزی باید به صورت قراردادی و قطبی پیگیری شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی در همایش مدیران شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور با بیان اینکه کشاورزی باید به صورت قراردادی و قطبی پیگیری شود، گفت: این مساله سبب خواهد شد تا در صادرات محصولات در بازارهای جهانی موفق عمل کنیم.

۱ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر جهادکشاورزی:

سرمازدگی و بارش برف در روزهای اخیر به باغات ۱۷استان کشور آسیب جدی وارد کرده است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سرمازدگی فروردین ماه به باغات ۱۷ استان کشور خسارت جدی وارد کرد.

۱ فرو ۱۳۹۷

با اجرای سیاست بازار در ازای بازار، رکورد صادرات سیب با ۵۳۵ هزارتن صادرات، شکسته شد

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:صادرات سیب کشور تا ۲۰ اسفندماه سال جاری از مرز ۵۳۵ هزارتن گذشت که این میزان در تاریخ کشور رقمی بی‌سابقه محسوب می‌شود.

۲۳ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیرجهاد:

برجام زمینه ارتباط با اتحادیه اروپا برای دست‌یابی به نهال‌وبذر اصلاح‌شده کشاورزی را فراهم کرده‌است

معاون امور باغبانی وزیرجهاد کشاورزی گفت: برجام زمینه برقراری و ارتباط با اتحادیه اروپا برای دست یابی به نهال و بذر اصلاح شده کشاورزی را برای فعالان این بخش در کشور فراهم کرده است.

۷ بهم ۱۳۹۶

معاون وزیر جهادکشاورزی نسبت به قطع انشعاب آب، برق و گاز واحدهای تولیدی دارای بدهی توسط وزارت نیرو و نفت اعتراض کرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی به قطع انشعاب آب، برق و گاز واحدهای تولیدی داری بدهی توسط وزارت نیرو و نفت اعتراض کرد و خواهان طرح این موضوع قبل از اقدام در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شد.

۲ بهم ۱۳۹۶
معاون وزارت جهاد:

ماحصل ۶ ساله توسعه آبیاری نوین، دراراضی سنتی ۷۰۰ هزار هکتار و در اراضی تجدید‌شده ۲۵۰هزارهکتار آبیاری تحت فشار است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی: وجود کشاورزان پیشرو و نخبه و وجود ارتباط در سطح ملی و بین المللی موجب شده که البرز ویترین کشاورزی کشور باشد.

۱ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

فرانسوی‌ها با سفر به ایران در حال مطالعه روی باغ زیرزمینی در کشور ما هستند

وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات مازاد تولید مرکبات، پیشنهاد جایزه صادراتی ۵۰۰ تومانی را به دولت ارائه داده، اما هنوز خبری مبنی بر تأیید آن به وزارت جهاد کشاورزی اعلام نشده است. همچنین فرسایش سالانه خاک در ایران به‌طور متوسط ۱۶.۴ تن در هکتار است.

۱۱ آبا ۱۳۹۶
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی:

باید با تغییر الگوی کشت و تبدیل اراضی مثمر در زمین‌های شیب‌دار، بهره‌وری را افزایش داد

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت که در دولت تدبیر وامید ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی شیبدار در سطح کشور به کشت باغات و درختان مثمر قرار گرفت.

۱۷ ارد ۱۳۹۶

آبیاری تحت فشار برای تمام گیاهان دارویی اجباری شد

طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی: توسعه اراضی شیبدار در برنامه ششم توسعه، ۵۰۰ هزار هکتار قید شده که متکی به آب باران است. برای کشت گیاهان داروئی به ویژه زعفران در استان خراسان، قبلا اعلام می شد که امکان استفاد ه از آبیاری تحت فشار وجود ندارد، اما به تازگی بخشنامه ای تصویب شد که طبق آن تمامی گیاهان داروئی باید با آبیاری تحت فشار کشت شود. ارزش افزوده محصولات کشاورزی در اعطای پول و یارانه نیست، بلکه در فرآوری محصولات است، دوره خام فروشی تمام شده و باید ریسک سرمایه گذاری را در بخش کشاورزی کاهش داد. طرح های گلخانه ای، گیاهان داروئی، نهال و اراضی شیبدار جزء طرح های اقتصاد مقاومتی است.

۵ ارد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

وسعت گلخانه‌های کشور طی سال‌های اخیر ۳۰۰۰هکتار افزایش یافت

طهماسبی، معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی: در سال ۹۱ مجموع وسعت گلخانه های کشور، هشت هزار و ۳۲۶ هکتار بود، اما ظرف مدت سه سال اخیر بیش از سه هزار هکتار به وسعت گلخانه ها افزوده شده و اکنون به یازده هزار و ۴۲۵ هکتار رسیده است. برای هر متر گلخانه پنج تا هشت میلیون ریال سرمایه گذاری می شود و دولت در صدد است برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال، گلخانه های کوچک مقیاس را راه اندازی کند. در رابطه با احداث گلخانه هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و تسهیلات و اعتبارات حمایتی در این راستا از محل صندوق توسعه ملی پرداخت خواهد شد.

۱ ارد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ایجاد گلخانه‌ ها در کشور، جزو طرح‌های اقتصاد مقاومتى محسوب می‌شوند

طهماسبی، معاون وزیر کشاورزی: ایجاد گلخانه ها با توجه به اینکه بازدهی مناسبی دارد و از طرفی اشتغال زایی می‌کنند، جزو طرح های اقتصاد مقاومتى لحاظ می شود. ۱۱ هزار و ٢٠٠هکتار سطح زیر کشت گلخانه است که ٢هزار هکتار به تولیدات گل و گیاه زینتی اختصاص دارد.

۱ ارد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

امسال، سالِ فراوانی و ارزانی میوه است

طهماسبی، معاون وزیر کشاورزی در امور باغبانى: خوشبختانه برخی از میوه هاى درختى مانند لیموترش و انواع میوه های هسته دار در گلخانه ها تولید شده است. تا امروز سرمازدگی از نقاط مختلف کشور گزارش نشده است و کل سرمازدگی، کمتر از ٣۵درصد است. وضع میوه امسال بسیار خوب و سال ارزانی میوه است.

۲۲ فرو ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

در یک هکتار فضای گلخانه‌ای، ۱۲ برابر فضای آزاد تولید صورت می‌گیرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: با انتقال محصولات آب بر به محیط های کنترل شده همچون گلخانه ها با کمترین میزان مصرف آب می توان حتی به بهره وری ۲۰ برابری همراه با کیفیت بالاتر محصول دست یافت.

۲۲ دی ۱۳۹۵
معاون حجتی تأیید کرد؛

توقیف ۱۵۰ تن موز قاچاق در مرز بازرگان/گمرک این‌بار با کم‌اظهاری واردکنندگان برخورد کرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: برخی از واردکنندگان میوه در گمرک کم‌اظهاری می‌کنند که این بار گمرک با هوشیاری توانست جلوی آنها را بگیرد و ۱۵۰ تن موز قاچاق در مرز بازرگان متوقف شد.

۱۹ دی ۱۳۹۵

ذخیره ۵۰۰ هزار تن پرتقال در سردخانه های مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۵۰۰ هزار تن پرتقال سالم در انبارهای فنی و سردخانه های استان وجود دارد و نیازی به واردات پرتقال نیست.