۲ تیر ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت برق حرارتی:

امیدی به جذب منابع برای احداث نیروگاه جایگزین ری توسط ژاپنی ها وجود ندارد

طرزطلب: کسری نقدینگی و منابع برای ساخت نیروگاه‌ ها معضل و مشکل و باعث شد تا احداث نیروگاه‌های جدید و خروج نیروگاه‌های فرسوده به تأخیر بیافتد بنابراین مهمترین برنامه‌ای که برای خروج نیروگاه‌های فرسوده داریم، نیروگاه ری بود که قرار بود، با ژاپن این اقدام صورت گیرد اما امیدوار نیستیم که آن منابع برای این طرح فراهم شود بنابراین برنامه‌های دیگری را هم در آن زمان در نظر گرفته بودیم که اگر با تأخیر مواجه شد، بتوانیم از این برنامه استفاده کنیم.

۲۰ خرداد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت برق حرارتی :

پروژه یونیت در حال حاضر در انتظار صدور ضمانت‌نامه توسط وزارت اقتصاد است

طرز‌طلب: با توجه به تفاهمنامه ریاست جمهوری ایران و روسیه در سال ۹۵، مقرر شد برای احداث نیروگاه حرارتی «سیریک» در منطقه مکران، از فاینانس روسیه استفاده کنیم. طی فراز و نشیب‌های فراوان، این قول را به ما دادند که در ماه‌های آینده، «ال‌سی» پروژه گشایش یابد. پروژه «یونیت» نیز اولین سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه تولید برق است که سرمایه گذار باید منابع را به‌صورت «ساخت، بهره‌برداری و واگذاری» تامین کند. این پروژه در حال حاضر در انتظار صدور ضمانت‌نامه توسط وزارت اقتصاد است. همچنین، زمان شروع این پروژه برای پیمانکار شهریور سال جاری است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت برق حرارتی :

اینکه گفته می‌شود نباید نیروگاه جدیدی تاسیس شود، حرف درستی نیست

طرز‌طلب: اینکه گفته می‌شود نباید نیروگاه جدیدی تاسیس شود، حرف درستی نیست. استدلال دوستان این است که کشور از نظر تامین برق مشکلی ندارد و تنها دوران پیک مصرف فصل تابستان است که تامین برق را با مشکل مواجه می‌کند؛ بنابراین پیشنهاد می‌دهند که ما می‌توانیم با اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ‌سازی در بین مشترکان، دوران پیک مصرف را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی:

تا پایان سال ۹۶ ،۲۰۰۰ مگاوات برق وارد مدار شد

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار بود که نیروگاه‌های جدید برای تامین نیاز برقی کشور وارد مدار شوند که پیش بینی می‌شود نهایتا تا انتهای خرداد ماه این اتفاق بیفتد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت برق حرارتی:

تابستان امسال ۴ هزار مگاوات کسری برق داریم

طرزطلب : ۸۵ درصد تعمیرات نیروگاهی انجام شده و تعمیرات تا پایان اردیبهشت تمام می‌شود، امسال تا ۴ هزار مگاوات کسری برق داریم که باید از طریق مدیریت مصرف و تقاضا جبران شود.

۲۰ فروردین ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی:

سه هزار مگاوات واحد نیروگاهی جدید تا پیک تابستان امسال وارد مدار تولید خواهد شد

طرزطلب: تا پیش از پیک تابستان امسال سه هزار مگاوات واحد نیروگاهی جدید با افتتاح واحد بخار نیروگاه‌های کاشان، جهرم و پرند و واحد گاز نیروگاه‌های کاسپین و هرمز وارد مدار تولید می شود. از تابستان سال گذشته تاکنون دو هزار مگاوات از این واحدها عملیاتی شده است و یک هزار مگاوات باقی مانده آن نیز تا پیش از این پیک وارد مدار تولید خواهد شد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶
یک مقام مسئول :

امیدواریم تا پایان سال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه یونیت در مکان‌های مورد نظر عملیاتی و اجرایی شود

طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی: یکی از دلایل طولانی شدن پروژه ساخت نیروگاه توسط شرکت یونیت اینترنشنال نحوه‌ی سرمایه‌گذاری در صنعت برق به شکلی متفاوت بود، بدین معنا که سرمایه‌گذار خارجی منابع مالی با خود به صنعت برق آورد و همین موضوع باعث شد تا یک مقدار کار طولانی شود. امیدواریم تا پایان سال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه در مکان‌های مورد نظر عملیاتی و اجرایی شود،در حال حاضر در مرحله صدور ضمانت‌نامه پرداخت توسط وزارت اقتصاد هستیم.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶
یک مقام مسئول :

پیگیر اخذ دریافت وام کم‌بهره از شرکت جایکا ژاپن برای نوسازی دو نیروگاه هستیم

طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی: برای ساخت یک نیروگاه جدید در کنار نیروگاه قدیمی ری نیز با ژاپنی‌ها مذاکرات شده که منتظر هستیم مذاکرات‌مان با شرکت‌های ژاپنی به نتیجه برسد تا خط اعتباری میان ایران و ژاپن نهایی شود و بتوانیم از منابع آنها استفاده کنیم. به دنبال این هستیم تا وام کم‌بهره از شرکت جایکا برای دو نیروگاه شهید رجایی و مفتح اخذ کنیم که همین امروز مذاکرات ما با این شرکت ژاپنی به نتیجه رسید و موافقت‌نامه آن میان شرکت برق حرارتی و شرکت جایکا به امضا رسید.

۹ دی ۱۳۹۶
یک مقام مسوول خبر داد؛

افزایش ۳۰۰۰مگاواتی ظرفیت نیروگاه ها/سرمایه گذاری داخلی راهگشا شد

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه های حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است که تا تابستان سال آینده حدود ۳۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار کنیم که تمام سرمایه آن از محل سرمایه گذاری داخلی است.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
یک مقام مسوول خبر داد؛

۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه تعمیرات سالانه نیروگاه ها

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور گفت: هزینه تعمیرات سالانه نیروگاه‌های کشور ۱۵۰۰ میلیارد تومان است که از این مقدار ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به بخش نیروگاه‌های دولتی است.

۱۷ آبان ۱۳۹۶

پشتِ‌پای وزارت نیرو به ظرفیت‌های داخلی با قرارداد یونیت‌اینترنشنال

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حالی تأمین مالی را علت اصلی انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه‌ای یونیت‌اینترنشنال به‌منظور احداث نیروگاه در ایران عنوان کرده است که مسئولین بورس از ظرفیت ابزارهای نوین بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های کلان کشور تا بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان خبر می‌دهند.

۱۵ آبان ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد

واردات توربین‌های کلاس H و J به صنعت نیروگاهی کشور منع قانونی ندارد

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: اگر سرمایه گذاران نیروگاه های خصوصی بخواهند از توربین های کلاس H و یا J که تکنولوژی و راندمان بالاتری دارند در نیروگاه های خود استفاده کنند، ما طبق قانون نمی توانیم مانع آنها شویم.

۱۴ آبان ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق نیروگاه‌های حرارتی اعلام کرد

رقابت توربین‌های بخار و گاز ایران با مشابه اروپایی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی از ورود سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به مدار تا تابستان آتی خبر داد و گفت: توربین‌های بخار و گاز تولید داخل با دستگاه های ساخت شرکت‌های اروپایی قابل رقابت است.