۶ آبان ۱۳۹۶
مشاور وزیر آموزش و پرورش:

۲ هزار و ۷۰۰ روحانی در مدارس کشور فعالیت می کنند

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیّت ۲ هزار و ۷۰۰ روحانی در مدارس کشور بیان کرد: باید از ظریف این افراد در مدارس استفاده کرد. هیچ نقطه کوری در کشور وجود ندارد که در آن دانش آموز وجود نداشته باشد.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
دبیر ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش:

نقش حوزه علمیه در تحقق سند ملی تحول بنیادین در آموزش و پرورش

دبیر ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش، نقش حوزه علمیه در تحقق سند ملی تحول بنیادین در آموزش و پرورش را تشریح کرد.

۹ اسفند ۱۳۹۵

همکاری با مدارس غیردولتی بستر توسعه و ترویج حیات طیبه در مدارس

ملکی، دبیرستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش: در ساحت های ۶ گانه سند تحول، ساحت تربیتی اعتقادی و اخلاقی در راس ساحت های دیگراست و این ساحت به عنوان چتری گسترده تمامی ابعاد را پوشش می دهد. آموزش وپرورش در حال حاضر نیازمند اخلاق ایمان محور و دستیابی به درجاتی از حیات طیبه است که امیدواریم با توجه به راهکارهای سند تحول بنیادین و همکاری سازمان مدارس غیر دولتی، بستر توسعه و ترویج آن در این مدارس ایجاد شود.

۱۲ دی ۱۳۹۵

حضور و فعالیت بیش از ۱۰ هزار روحانی در آموزش و پرورش

ملکی، دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش وپرورش: سند تحول فصل مشترک حاکمیت و مردم است و بر اساس راهکارهایی که در سند تدوین شده، رسالت همه نهادها برای اجرایی کردن تربیت اسلامی مشخص شده است. برای همکاری بیشتر دو نهاد حوزه و آموزش و پرورش، باید فهم عمیق تری از سند تحول و مبانی نظری آن در استان ها به دست آید و سپس بر اساس آن گام های مشترک برداشته شود. با توجه به حضور ده هزار روحانی در آموزش پرورش اگر دوره هایی برای مهارت افزایی و توانمندی روحانیون برگزار شود، بهتر می توان از ظرفیت آنان استفاده کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۵

ظرفیت ۴۳ درصدی سند «تحول بنیادین» برای ورود حوزه علمیّه

ملکی، دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیّه و آموزش و پرورش: بالغ بر ۴۳ درصد از راه کارهای سند تحول، ظرفیت تعامل و همکاری با حوزه های علمیه را دارد که باید در میدان عمل شاهد اجرای آن باشیم. امروز شاهد آن هستیم که اجرای طرح امین در مقایسه با سال ۱۳۹۱ در مدارس آموزش و پرورش ۲۰ برابر بیشتر شده است.
تثبیت جایگاه ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش از جمله کارهایی بوده که به دنبال آن بوده تا دستخوش تغییرات کلان نگردد که در این راستا مصوبه ای با عنایت شورای عالی حوزه های علمیه، تحت عنوان تأسیس دفتر همکاری ها تصویب و مورد تأیید قرار گرفته است.

۹ آبان ۱۳۹۵

ضرورت تغییر رویکرد آموزشی آموزش و پرورش به تربیتی

ملکی، مشاور وزیر آموزش و پرورش: رویکرد آموزشی آموزش و پرورش باید به تربیتی تغییر پیدا کند. ۴۳ راهکار سند تحول بنیادین نیازمند همکاری حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش است. در سال جاری برای نخستین مرتبه فعالیت‌های مشترک حوزه‌های عملیه و آموزش و پرورش احصاء شده که سه برنامه با ۱۳ فعالیت مربوط به آموزش و پرورش است.

۱۲ مهر ۱۳۹۵

اولویت مقطع دبستان در برنامه های آموزشی مجموعه تعلیم و تربیت نظام

ملکی، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش: توجه ویژه بر برنامه های آموزشی دانش آموزان دبستانی در اولویّت قرار دارد./ اگر توجه به دبستانی ها را اولویت قرار داده بودیم بدون شک امروز شاهد بسیار از مشکلات اجتماعی نبودیم./ دانش آموزان هرچه نخبه تر باشند، حساسیّت و دقت نظر بیشتر خواهد بود.

۲۴ شهریور ۱۳۹۵

رشد ۴۴ برابری حضور روحانیون در مدارس طی ۴سال

ملکی، دبیر ستاد همکاری‌ حوزه‌های علمیه و آموزش‌و‌پرورش: در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ در کمتر از ۵۰ مدرسه، روحانی به‌طور مستمر و همیشگی وجود داشت اما در سال تحصیلی ۹۵-۹۴، به بالغ بر دو هزار و۲۰۰ مدرسه رسیده‌ است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵

طلاب دوران خدمت «سربازی» خود را در آموزش و پرورش می‌گذرانند

ملکی، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش: آموزش و پرورش نهاد ساخته و پرداخته فکر و فلسفه ما نیست و آنچه به دنبال آن بودیم هنوز در این مجموعه محقق نشده است./ یکسان‌سازی و تولید انبوه از معضلات اساسی آموزش‌وپرورش است./ برای گذراندن دوران وظیفه خدمت سربازی طلاب در آموزش و پرورش برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است./ در یک سال گذشته اجرای طرح امین را در بیش از دو هزار مدرسه کشور توسعه دادیم.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵

طلاب دوران خدمت «سربازی» خود را در آموزش و پرورش می‌گذرانند

ملکی، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش: آموزش و پرورش نهاد ساخته و پرداخته فکر و فلسفه ما نیست و آنچه به دنبال آن بودیم هنوز در این مجموعه محقق نشده است./ یکسان‌سازی و تولید انبوه از معضلات اساسی آموزش‌وپرورش است./ برای گذراندن دوران وظیفه خدمت سربازی طلاب در آموزش و پرورش برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است./ در یک سال گذشته اجرای طرح امین را در بیش از دو هزار مدرسه کشور توسعه دادیم.

۱۹ مرداد ۱۳۹۵

اعتبار یک میلیارد و ۸۲۵ میلیونی برای اعزام مبلغان به مدارس در سال ۹۴

ملکی، دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش: ۹۰ هزار روز مبلغ به مدارس در سال ۱۳۹۴اعزام شدند و اعتبار یک میلیارد و ۸۲۵ میلیون برای آنان در نظر گرفته شد./ از ۱۵۶ برنامه ابلاغی که طبق نقشه راه سند تحول بنیادین برنامه ریزی شده است سه برنامه با ۱۳ فعالیت متعلق به ما است.

۴ مرداد ۱۳۹۵

استفاده از ظرفیت فرهنگیان و دانش آموزان برای نماز جماعت مدارس

ملکی، دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش: در حال حاضر حتی به اندازه مساجد موجود در کشور روحانی نداریم./ حضور روحانیون با آموزش های ویژه در مدارس نیز یکی از اولویت های سیاستگذاران و برنامه ریزان حوزه های علمیه قرار گرفته است./ یکی از مهمترین موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد بحث تجهیز نمازخانه های مدارس است./ بر ای اقائمه نماز جماعت مدارس می توانیم از ظرفیت فرهنگیان متدین استفاده کنیم./ در برخی از مدارس دانش آموزان به اقامه نماز جماعت می پردازند که این ها همه جزء ظرفیت های درونی آموزش و پرورش هست.

۳ خرداد ۱۳۹۵

حوزه علمیه می تواند در کنار مدارس حوزوی مدارس غیر دولتی تاسیس کند

ملکی، دبیرستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش وپرورش: ضمن اعلام همکاری همه جانبه حوزه علمیه با بخش مشارکت های مردمی گفت : حوزه علمیه می تواند در کنار مدارس حوزوی مدارس غیر دولتی تاسیس کند و برای بالا بردن کیفیت تربیتی مدارس غیر دولتی، دوره های آموزشی تربیتی برای دبیران و مدیران این مدارس با استفاده از ظرفیت حوزه نماید ./ یکی از دغدغه های اصلی نسبت به عملکرد مدارس غیردولتی بحث فعالیت های تربیتی آن است

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

مشاور وزیر آموزش و پرورش: ازطلبه های سرباز وظیفه درفعالیت دینی مدارس استفاده می شود

ملکی، دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش: طرح امین از طرحهای مهم است که در زمان حاضر در یکهزار و ۶۰۰ مدرسه کشور اجرا می شود./ طرح امین از سال۹۰ با اجرا در۲۰ مدرسه کشورآغاز شد و درقالب این طرح روحانیون با حضور در مدرسه ها مشاوره‌های مذهبی و فعالیتهای تبلیغی انجام می دهند.

۲۹ فروردین ۱۳۹۵

موافقت رهبری با خدمت سربازی طلاب در آموزش و پرورش

ملکی، دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش:‌ با موافقت رهبر معظم انقلاب، طلاب علاقه‌مند و واجد شرایط می‌توانند دوره خدمت سربازی را در آموزش و پرورش بگذرانند.