۱۹ فروردین ۱۳۹۷

رییس سازمان امور دانشجویان: وام ویژه دکتری در سال جاری افزایش می‌یابد

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از تصمیم این وزارتخانه برای افزایش میزان وام ویژه دانشجویان دکتری در سال جاری خبر داد و گفت: میزان مبلغ افزایشی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود.

۱۵ فروردین ۱۳۹۷

معاون وزیر علوم: ۶۰ هزار مدرک تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه‌های خارج تایید شد

معاون وزیر علوم گفت: در سه سال گذشته حدود ۲۰ هزار مدرک تحصیلی در هر سال تایید شده که بیشتر مربوط به دانشگاه های تراز یک یا دو کشور (سطح تهران و برخی مراکز استان ها) است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور دانشجویان:

آیین‌نامه اعطای بورسیه به دانشجویان غیرایرانی در راستای ارائه اختیارات بیشتر به دانشگاه‌ها بازنگری می‌شود

رئیس سازمان امور دانشجویان از بازنگری اعطای بورسیه به دانشجویان غیرایرانی خبر داد و گفت: پس از امضای دو وزیر تغییرات آئین نامه‌ای ابلاغ خواهد شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
رییس سازمان امور دانشجویان:

امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالا بدون آزمون از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان نمونه ارائه خواهد شد

در آیین تقدیر از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجویان نمونه کشور، دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم ، رئیس سازمان امور دانشجویان و دبیر این جشنواره ، با تاکید بر اینکه هدایای دانشجویان نمونه وزارت علوم صبح امروز به حساب آنها واریز شد، گفت: امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالا بدون آزمون،‌گذراندن دوره‌های کوتاه مدت مطالعاتی و استفاده از امکانات بنیاد ملی نخبگان از مهم‌ترین تسهیلاتی است که به دانشجویان نمونه ارائه خواهد شد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

رئیس سازمان امور دانشجویان: اعطای بورس داخلی دانشجویان دکتری متوقف شد

رئیس سازمان امور دانشجویان از توقف اعطای بورس داخلی دانشجویان دکتری به دلیل بالا بودن تعداد فارغ‌التحصیلان خبر داد و گفت: امسال تعداد ۲۰۰۰ نفر از جمعیت دانشجویی از فرصت مطالعاتی داخل و خارج از کشور استفاده می‌کنند.

۵ بهمن ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: توسعه غیر هدفمند آموزش عالی موجب خالی شدن ظرفیت‌ها شده است

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال تحصیلی گذشته به چهار میلیون و ۷۰ هزار نفر در سالجاری کاهش پیدا کرده است.

۳ بهمن ۱۳۹۶

معاون دانشجویی وزیر علوم: اعزام دانشجویان بورسیه به خارج از کشور کاهش یافته است

معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناروی گفت: با توجه به توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور اعزام دانشجو به خارج از کشور کاهش یافته است.

۱۷ دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان امور دانشجویان: تا پایان برنامه ششم توسعه باید۷۵۰۰۰ دانشجوی خارجی جذب کنیم ولی تاکنون۲۶۰۰۰ دانشجوی خارجی جذب کرده‌ایم

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۷۵۰۰۰ دانشجوی خارجی جذب کنیم ولی تاکنون ۲۶۰۰۰ دانشجوی خارجی جذب کرده ایم که ۱۷۰۰۰ نفر از آنان از کشور افغانستان هستند.

۱۷ دی ۱۳۹۶

غلامی: وزارت علوم در زمینه همکاری‌های علمی بین‌الملی نقش هماهنگی بین دانشگاه‌ها را برعهده دارد و به دنبال تصدی‌گری نیست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عملکرد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را در توسعه همکاری های علمی و بین المللی در چارچوب سیاست ها و برنامه های مصوب « خوب» ارزیابی کرد و گفت: با وجود برخی محدویت های مالی، دانشگاه ها براساس برنامه هایی که وزارت علوم منطبق با اسناد بالادستی ابلاغ کرده است، اهداف مشخصی را در این حوزه دنبال می کنند که این برنامه ها باید مبتنی بر اولویت های تعیین شده به صورت دقیق تر و هدفمندتر پیگیری شود.

۱۱ دی ۱۳۹۶

غلامی: حذف فرآیندهای دست وپاگیر و ایجادشفافیت درانجام فعالیت‏ها ازفرصت‏های موردانتظار دراستقرار سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) به شمار می‌رود

منصور غلامی وزیر علوم در بازدید از سازمان امور دانشجویان، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های دولت الکترونیک و فناوری‌های نوین تأکید کرد.

۶ دی ۱۳۹۶

معاون دانشجویی وزیر علوم: سهیمه دانشجویان بورس داخل به دانشگاه‌های سطح ۳ و ۴ در رشته‌های مورد نیاز اعطا می‌شود

معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سهیمه دانشجویان بورس داخل به دانشگاه‌های سطح ۳ و ۴ و در رشته‌های مورد نیاز اعطا می‌شود.

۷ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور دانشجویان:

روابط علمی و دانشگاهی ایران و الجزایر افزایش می‌یابد

رئیس سازمان امور دانشجویان از افزایش روابط علمی و دانشگاهی بین دو کشور الجزایر و ایران خبر داد و آمادگی کشورمان را برای همکاری با اساتید و دانشجویان رشته فارسی در الجزایر اعلام کرد.

۲ آذر ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم : مشکلات و پیچیدگی‌های دانشگاه نسبت به گذشته تغییر کرده و نیازمند توجه به موضوعات جدید است

معاون وزیر علوم گفت: مشکلات و پیچیدگی‌های دانشگاه نسبت به گذشته تغییر کرده و نیازمند توجه به موضوعات جدید است.

۲۶ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

مدارک دانشجویانی که پیش از انحلال پژوهشکده شاخص پژوه از پایان‌نامه‌ خود دفاع کرده‌اند تایید می‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم طی نامه‌ای به رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد که تایید مدارک دانشجویانی که تا پیش از انحلال از پایان‌نامه خود در پژوهشگاه‌ شاخص‌پژوه دفاع کرده‌اند، بلامانع است.

۵ شهریور ۱۳۹۶

رئیس سازمان امور دانشجویان: نقطه ممتاز وزارت علوم دولت یازدهم عملکرد صندوق رفاه دانشجویان بود

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: نقطه ممتاز وزارت علوم دولت یازدهم عملکرد صندوق رفاه دانشجویان بود و حرکت این صندوق در دو سال اخیر کاملا رو به جلو بوده است.