۱۵ بهمن ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

دانشگاه‌های مهارتی باید برنامه مهارت محور در مقطع تحصیلات تکمیلی داشته باشند

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا در حوزه آموزشی عالی شناخته می‌شود و حتما این دانشگاه می‌تواند پذیرش دانشجو در همه مقاطع را داشته باشد.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: دانشگاه پیام نور می‌تواند در تمام مقاطع ورود کند

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: دانشگاه پیام نور می تواند در همه مقاطع ورود کند البته متناسب با نیازها و زیرساخت هایی که برای آن متصور است.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه پیام نور ممنوع شد

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در حال حاضر دانشگاه پیام نور در پذیرش دانشجوی دکتری ممنوعیت دارد.

۴ بهمن ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیرعلوم: حذف کامل کنکور به اجرای شروطی همچون برگزاری آزمون‌سراسری ازسوی آموزش و پرورش نیازمنداست

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه کنکور تا ۳ سال دیگر حذف نخواهد شد، گفت: حذف کامل کنکور به اجرای شروطی همچون برگزاری آزمون سراسری ازسوی آموزش و پرورش نیازمند است.

۲۹ دی ۱۳۹۶
معاون‌آموزشی وزارت‌علوم:

تکمیل ظرفیت در واحدهای مراکز محروم دانشگاه‌آزاد امسال انجام گرفته اما ازسال آینده این‌امکان وجود نخواهد داشت

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری معتقد است دانشگاه آزاد باید منبع دیگری بجز شهریه دانشجویان برای برطرف کردن مشکلات مالی و اقتصادی خود بیابد.

۲۹ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: مدیریت دانشگاه‌ها مسئول اختلاط کلاس دانشجویان روزانه و پولی است

معاون آموزشی وزارت علوم درباره اختلاط کلاس های روزانه و پردیس های خودگردان(پردیس های پولی)در برخی دانشگاه ها گفت: تشخیص این موضوع با خود دانشگاه هاست و باید آن را تدبیر کنند.

۲۶ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: نحوه سطح بندی دانشگاه‌ها بازنگری می‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: سطح بندی دانشگاه ها در طرحی به صورت سالانه و در طرحی دیگر به صورت دو سالانه بازنگری می شود و در جریان بازنگری ممکن است، سطوح برخی از دانشگاه ها تغییر کند.

۲۶ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: دانشجویان کارشناسی ارشد در همه زیرنظام‌ها موظف به ارائه پایان‌نامه هستند

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشجویان کارشناسی ارشد در همه زیرنظام‌ها موظف به ارائه پایان نامه هستند، گفت: با دانشگاه‌هایی که خارج از آیین‌نامه‌های آموزشی ابلاغی تصمیم گیری کنند، برخورد خواهد شد.

۲۵ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: اقدام دانشگاه علمی‌کاربردی در اساسنامه‌دار کردن مراکز کاملا قانونی و طبیعی است

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: چارچوب سیاست‌گذاری هر مؤسسه در قالب اساسنامه تعریف می‌شود، بنابراین هر مؤسسه‌ای قطعاً باید اساسنامه داشته باشد و مراکزی که تاکنون اساسنامه نداشتند باید به زودی دارای اساسنامه شوند.

۲۴ دی ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزیر علوم:

قوانین مربوط به اعتراض نمرات به دانشگاه‌ها واگذار شده است

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: قوانین مربوط به اعتراض نمرات به دانشگاه‌ها واگذار شده و تیم داخلی مسئول موضوعاتی از قبیل نمره دهی و نظام نمره دهی می‌باشد و برای آن تصمیم گیری می‌کند.

۲۰ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیرعلوم: حرکت دانشگاه‌ها از دانشگاه پژوهش‌محور به جامعه‌محور یکی‌از مهمترین اهداف پروژه ارتقای۱۰ دانشگاه‌ برتر کشور به‌ تراز بین‌المللی است

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، ارتقای جایگاه ایران در نظام علم و فناوری دنیا، افزایش رقابت دانشگاههای کشور در سطح بین المللی، حرکت دانشگاهها از دانشگاه پژوهش محور به جامعه محور و افزایش اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی نظام علم و فناوری را از مهمترین اهداف پروژه ارتقای ۱۰ دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین المللی برشمرد.

۲۰ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: رقم و مبلغ شهریه را هیات امناء دانشگاه تصویب می کند

معاون آموزشی وزارت علوم درباره پولی شدن سنوات تحصیلی گفت: وزارت علوم دانشگاه ها را مکلف نمی کند که شهریه چگونه باید باشد، مبلغ شهریه را هیات امناء دانشگاه تصویب می‌کند.

۱۸ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیرعلوم: ۴۲ شاخص به منظور تعیین پژوهشگاه و دانشگاه مورد تأیید برای کسب تراز جهانی در نظر گرفته شده است

معاون آموزشی وزیر علوم: وزارت علوم موافق حذف کنکور است و ما همچنان به دنبال تحقق آن هستیم.

۱۸ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیرعلوم: براساس سیاست‌های جدید، دانشگاه‌ها می‌توانندشیوه‌های درون سازمانی خودرا درباره موضوعات مختلف ازجمله پایان‌نامه‌ها تعیین کنند

معاون آموزشی وزیر علوم: بر اساس سیاست‌های جدید، دانشگاه‌ها می‌توانند شیوه‌های درون سازمانی خود را درباره موضوعات مختلف از جمله پایان نامه‌ها تعیین کنند.

۱۸ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: طرح حذف مرحله تکمیل ظرفیت در دستور کار شورای سنجش و پذیرش قرار گرفته است

معاون آموزشی وزارت علوم به تشریح برنامه‌های این وزارت خانه در حوزه آموزش عالی پرداخت و گفت: حذف کنکور یکی از سیاست‌های جدی ماست که البته یک فرایند است و باید دستگاه‌های ذیربط نظیر مجلس، وزارت آموزش و پرورش به طور جدی در این مسئله ورود کنند.