۲۹ آبان ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: مؤسسات علمی مشترک با دانشگاه‌های خارجی تأسیس می‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: آیین نامه ایجاد موسسات علمی مشترک با دانشگاه های خارجی در این وزاتخانه درحال تدوین است و برای تصویب به هیات دولت ارائه خواهد شد.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

وزارت علوم از ایده تأسیس مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی مشترک با کشور چین استقبال می‌کند

معاون آموزشی وزارت علوم از تصویب طرحی در وزارت علوم مبنی بر ایجاد موسسات علمی مشترک با دانشگاه های خارجی خبر داد.

۱۴ آبان ۱۳۹۶

“شریعتی نیاسر: نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران؛ سرآغاز حرکت جدید در ارزیابی دانشگاه‌های منطقه است “

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه سی و نهمین اجلاس کنفرانس عمومی یونسکو با بلیغ الرحمان وزیر علوم پاکستان دیدار و اقدام اخیر وزارت علوم در تدوین نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را «سرآغاز حرکتی جدید در ارزیابی سطح علمی دانشگاه‌های منطقه» توصیف کرد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: همکاری‌های دوجانبه تهران و کابل در زمینه آموزش عالی باید تقویت شود

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دیدار با معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان بر لزوم تقویت همکاری های دو جانبه در زمینه آموزش عالی و تبادل تجربه های آموزشی پژوهشی و فناورانه میان تهران و کابل تاکید کرد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

لازم است همکاری‌های علمی ، فرهنگی میان ایران و یونسکو ارتقا یابد

معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در دیدار با معاون آموزش سازمان آموزشی،علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های فعالیت آن سازمان از جمله آموزش، فرهنگ، علوم و ارتباطات را تشریح و بر لزوم ارتقای همکاری ها و ارتباطات میان تهران و یونسکو تاکید کرد.

۸ آبان ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: نتایج نهایی سطح‌بندی ۱۲۰ دانشگاه دولتی اعلام شد

معاون آموزشی وزارت علوم از اعلام نتایج نهایی سطح‌بندی ۱۲۰ دانشگاه دولتی خبر داد و گفت: براساس این سطح‌بندی تمامی دانشگاه‌های دولتی ماموریت‌گرا شدند.

۶ آبان ۱۳۹۶

مراسم تودیع ۳ مدیرکل وزارت علوم برگزار شد

مراسم تودیع مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم و قائم مقام و مشاور وزیر علوم برگزار شد .

۲۶ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

مدارک دانشجویانی که پیش از انحلال پژوهشکده شاخص پژوه از پایان‌نامه‌ خود دفاع کرده‌اند تایید می‌شود

معاون آموزشی وزارت علوم طی نامه‌ای به رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد که تایید مدارک دانشجویانی که تا پیش از انحلال از پایان‌نامه خود در پژوهشگاه‌ شاخص‌پژوه دفاع کرده‌اند، بلامانع است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

به منظور توسعه کیفی آموزش عالی، انجمن‌های علمی با مراکز دانشگاهی باید تعامل داشته باشند

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر ضرورت تعامل انجمن‌های علمی و از جمله انجمن مهندسی شیمی ایران با وزارت علوم و دانشکده‌های مهندسی شیمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، به منظور نقش آفرینی در توسعه کیفی آموزش عالی کشور، تأکید کرد.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: نتایج نهایی سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی تا هفته آینده اعلام می‌شود

به گزارش عیارآنلاین، معاون آموزشی وزارت علوم از اعلام نتایج نهایی سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی تا هفته آینده (پایان مهرماه جاری) خبر داد. مجتبی شریعتی‌نیاسر  گفت: «برنامه سطح‌بندی دانشگاه‌های وزارت علوم از یک‌سال پیش شروع و نتایج آن برای موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال گذشته نیز اعلام شد.» او ادامه داد: «برنامه سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی از […]

۱۸ مهر ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: دانشگاه‌ها توسعه رشته‌های علوم پایه را اولویت آموزشی خود قرار دهند

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه بجنورد، برضرورت توجه به علوم پایه در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد و گفت: دانشگاه ها باید رشته های علوم پایه را در اولویت آموزشی خود قرار دهند چرا که علوم پایه، بسترساز توسعه علمی کشور است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

باید دانشگاه‌های مرزی جذب هرچه بیشتر دانشجویان را در اولویت کاری خود قرار دهند

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۵۵ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند و دانشگاه های مرزی تلاش دارند تا دانشجویان خارجی بیشتری را جذب کنند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: سرانه مراکز آموزش عالی کشور از چین بیشتر است

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سرانه مراکز آموزش عالی کشور با توجه به جمعیت کشور از تعداد مراکز علمی چین با جمعیت میلیاردی بیشتر است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

باید تدبیری بیاندیشیم تا مجددا آموزش پزشکی و غیر پزشکی کشور یکپارچه شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: باید تدبیری بیاندیشیم و طرحی نو در اندازیم تا مجددا آموزش پزشکی و غیر پزشکی کشور یکپارچه شود.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: نتایج سطح بندی دانشگاه‌ها تا پایان مهرماه اعلام می شود

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سطح بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نهایی شده است و نتایج آن تا پایان مهرماه اعلام می شود.