۲۰ بهمن ۱۳۹۶

رئیس سازمان توسعه تجارت: حکم توقف تعرفه‌ جدید واردات خودرو به سازمان ابلاغ نشده است

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: حکمی از دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف تعرفه‌های جدید واردات خودرو برای سازمان توسعه تجارت نیامده است.

۹ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان توسعه تجارت:

در مورد واردات برنج تاکید کارگروه تنظیم‌بازار، طبق روال گذشته، اختصاص ارز مبادله‌ای است

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: واردات کالاهای اساسی از جمله برنج تاکنون با ارز مبادله‌ای انجام می‌شده و تا امروز هم تاکید کارگروه تنظیم بازار همین بوده است.

۲۹ دی ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: ۱۶۰۰ کارت بازرگانی مسدود شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از مسدود شدن ۱۶۰۰ کارت بازرگانی خبر داد و گفت: پیگیری برای طولانی کردن مدت اعتبار کارت بازرگانی در حال انجام است؛ به گونه‌ای که کارت بازرگانی برای تجار قدیمی و باسابقه باید پنج ساله و برای افراد تازه‌کار مدت اعتبار کمتری مثلا یک تا دو ساله باشد.

۲۸ دی ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: صادرات قطعات خودرو رشد داشته است

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران عنوان کرد: ارزش صادرات قطعات خودرو تولیدی با ظرفیت صادراتی به بالاتر از دو برابر ارزش صادرات خودرو داخلی رسید که نشان از موفقیت قطعه سازان در زمینه صادرات این محصول است.

۲۳ دی ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت : احتمال ارایه اوراق اسناد خزانه به صادرکنندگان بابت مطالبات و معوقات جوایز صادراتی وجود دارد

معاون وزیر صنعت از احتمال ارایه اوراق اسناد خزانه به صادرکنندگان بابت مطالبات و معوقات جوایز صادراتی خبر داد.

۲۰ دی ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت:

سیاست‌های اتخاذشده، برنج تولید داخل را به قیمتی رسانده که امکان تأمین آن برای عموم میسر نیست

معاون وزیر صنعت گفت: براساس سیاست های اتخاذ شده در سال‌های گذشته تولید برنج داخلی به قیمتی رسیده که امکان پاسخگویی به همه نیازهای مردم و امکان تامین آن برای عموم میسر نیست.

۷ دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان توسعه تجارت: سایت ثبت سفارش واردات خودرو در روزهای آینده باز خواهد شد

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت:تا زمانی که مجوز ثبت سفارش همراه با سود بازرگانی، میزان تعرفه ها و اینکه واردات چه مدل از خودروها و با چه برندی مجاز است، اعلام نشود، ثبت سفارش انجام نخواهد شد.

۲۷ آذر ۱۳۹۶

رئیس سازمان تجارت: دستورالعمل واردات خودرو جنبه تشویقی دارند

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه درد مردم کوچه و بازار امروز خودروی خارجی نیست، گفت: ظرف سه روز آینده ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو تعیین تکلیف خواهد شد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر صمت:

افزایش تعرفه واردات لبنیات به عراق برای تمامی کشورها است و هیچگونه تبعیضی برای ایران قائل نشدند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: عراق به تازگی فعالیت‌هایی در حوزه تولید لبنیات آغاز کرده و این افزایش تعرفه در راستای حمایت از تولید داخل خودشان است و ما هم نمی توانیم آنها را مجبور کنیم که برای ما استثنا قائل شوند. لذا هر فردی که مستنداتی در اختیار دارد که عراق تبعیض برای عربستان یا ترکیه شرایط ویژه قائل شده‌ به ما مراجعه کند.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان توسعه تجارت:

یک ریال از بودجه صادرات پرداخت نشد

رئیس کل سازمان توسعه تجارت علت نوسان تراز تجاری کشور طی ماههای اخیر را کاهش مهلت اعتبار ثبت سفارش از ۶ ماه به سه ماه و مهلت تسویه کارمزدها ظرف ۷۲ ساعت اعلام کرد.

۹ آذر ۱۳۹۶

ثبت سفارش تایر همچنان باز است

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: بر اساس ضوابط و در چارچوب‌های قانونی، ثبت سفارش تایر خودرو کما‌فی‌السابق باز است.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

خسروتاج در ریاست سازمان توسعه تجارت ایران ابقا شد

با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت مجتبی خسروتاج به عنوان معاون صادراتی وزیر منصوب و در سمت خود به عنوان رییس سازمان توسعه تجارت ایران ابقا شد.

۳۰ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: کاهش صادرات در فولاد، مس و پتروشیمی باعث کاهش صادرات شش ماهه شده است

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال در کشورمان، صادرات، کاهش و واردات، افزایش داشت.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

پیشنهاد معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت برای بازتعریف نهاد تجارت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:«صادرات با کم رمق شدن عزم ملی آسیب می بیند که باید بازتعریف نهادهای سازمان های توسعه ای مثل سازمان توسعه تجارت در مورد آن صورت گیرد و همه امکانات را در این زمینه به خط کرد.»

۲۹ مهر ۱۳۹۶

ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی به کشور نیازمند تدوین قوانین و شرایط است

درباره جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید به این نکته نیز توجه کرد که آنها می توانند اطلاعات دقیقی از بازار کشورمان کسب کرده و به مراتب راحت‌تر این بازار را در اختیار بگیرند.