۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نماینده سابق مجلس:

بیمه زنان خانه‌دار در دولت یازدهم بر زمین ماند

افتخاری: موضوع بیمه زنان خانه‌دار در برنامه پنج توسعه دیده شده بود و در سال ۹۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. بیمه زنان خانه دار لایحه گره‌گشایی برای زنان و خانواده بود که در دولت یازدهم به آن توجهی نشد. معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری وعده داده بود که لایحه‌ای برای اجرای بیمه زنان خانه‌دار ارائه می‌دهد و ما همچنان منتظر ارائه لایحه بیمه زنان خانه‌دار از سوی دولت هستیم.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی:

احیای دوباره سازمان ملی جوانان پاک کردن صورت مساله است

افتخاری: احیای دوباره سازمان ملی جوانان، نوعی پاک کردن صورت مسئله است و با استفاده از مدیران شایسته در همین وزارتخانه موجود می توان مسائل و معضلات جوانان را حل کرد. ضعف درونی وزارتخانه باعث شده در نگاه توأم به ورزش و جوانان دچار مشکل شویم، این در حالی است که در برخی از کشورها، آموزش و پرورش، آموزش عالی، ورزش و جوانان دارای یک وزارتخانه هستند که به شایستگی اداره و هدایت می‌شوند.

۹ خرداد ۱۳۹۵

دولت در اجرای قانون ۹ ماه مرخصی زایمان پیش قدم نبود/ مجلس دهم پیگیر اجرای سیاستهای جمعیتی باشد

نماینده مجلس نهم تصریح کرد: قانون ۹ ماهه شدن مرخصی زایمان چون بار مالی داشت به مشکل خورد زیرا دولت خودش پیش‌قدم نبود و حتی اگر بیمه زنان خانه دار اجرا می شد، کمک می کرد به اینکه زنان با آسودگی خاطر به فرزندآوری و تربیت بپردازند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۴

عدم اختصاص اعتبار و برنامه‌ مشخص مرتبط با قرآن در احکام برنامه ششم

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی معتقد است تجمیع تمامی بودجه‌های قرآنی در «شورای توسعه فرهنگ قرآنی» سبب می‌شود این بودجه‌ها به سامان رسیده و به فراخور نیاز در مناطق مورد نظر تقسیم شوند.

۱۷ بهمن ۱۳۹۴

برنامه ششم توسعه بدون کار کارشناسی تهیه شده است

عضو کمیسسیون فرهنگی گفت: برنامه ششم توسعه شتابزده و بدون کار کارشناسی تهیه شده است و کمیسیون‌ها آن را رد کرده‌اند.

۵ بهمن ۱۳۹۴

در بحث زنان و خانواده و دستگاه های فرهنگی مشکلات زیادی در برنامه ششم وجود دارد

لاله افتخاری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلام این خبر که بخش فرهنگی برنامه ششم توسعه در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی شد، گفت: بخش فرهنگی برنامه ششم توسعه را در کمیسیون فرهنگی به جمع بندی رساندیم.

۱۵ آبان ۱۳۹۴

دلایل مخالفت لاله افتخاری با طرح افزایش جمعیت

لاله افتخاری نماینده اصولگرای مجلس که در جریان بررسی کلیات طرح جامع جمعیت در مجلس انتقاداتی را به آن وارد کرده، می‌گوید که خروجی این طرح باعث کاهش جمعیت می‌شود.

۴ آبان ۱۳۹۴

بخشی عمده ای از طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده مجلس قابل دفاع نیست / مخالف کلیت طرح هستم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بخشی عمده ای از این طرح قابل دفاع نیست، برخی از اینها ظاهرش مشوق است ولی سنگ بزرگی برای افزایش جمعیت خواهد بود و مشکلات و موانع جدی دارد که خلاف قانون اساسی است.

۴ مهر ۱۳۹۴
لاله افتخاری:

توجه به کالاهای فرهنگی موجب رونق اقتصادی می شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که از طریق تولید و خودکفایی کالاهای فرهنگی کشورمان می توانیم فرهنگ کشورمان را صادر کنیم و بدین طریق به کشورهای دیگر نشان دهیم که تولیدات فرهنگی مان تا چه اندازه غنی است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۴

لزوما وضعیت اقتصادی بهتر،فرزند آوری بیشتر به همراه ندارد

یک استاد جمعیت شناسی، با بیان اینکه در تهران در قسمت بالای شهر نسبت به پایین شهر میزان فرزند آوری کمتر است ،‌تصریح کرد: تحقیقات بیانگر این موضوع است که لزوما وضع اقتصادی بهتر به فرزند آوری بیشتر منجر نمی شود.

۱۰ مرداد ۱۳۹۴
رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان مجلس:

دولت در زمینه بهره‌برداری از محصولات ایرانی کوتاهی می‌کند

رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش‌بنیان مجلس گفت: دولت در زمینه بهره‌برداری از محصولات ایرانی کوتاهی می‌کند.

۲۱ تیر ۱۳۹۴

قانونی شدن مالکیت فکری؛ طرح یا لایحه؟

براساس نقشه جامع علمی به عنوان یک سندبالادستی، ثبت و اعتبارسنجی مالکیت فکری باید در قوه مجریه صورت گیرد و نهاد دادرسی متخصص علم و فناوری برای رسیدگی به شکایات در قوه قضائیه باشد.

۱۵ تیر ۱۳۹۴

معطلی ۱۴ ماهه طرح جمعیت وتعالی خانواده درمجلس

پس از هشدارها نسبت به کاهش نرخ جمعیت وتبعات پیر شدن جمعیت بود که مسئولان به تکاپو افتادند تا با تدوین قوانین جدید و اصلاح سیاست های گذشته خطای انجام گرفته را جبران کنند.دراین راستا ازسوی نمایندگان طرح جمعیت و تعالی خانواده با موضوع اصلی افزایش جمعیت و تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری با ۵۵ ماده تدوین شد.

۲ خرداد ۱۳۹۴
افتخاری در سومین جشنواره زیست‌فناوری ایران:

حوزه زیست‌فناوری از وضعیت به سامان و مطلوبی برخوردار است

رییس فراکسیون نخبگان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که، آینده درخشانی در انتظار حوزه‌های علمی و فناورانه کشور است، گفت: چه در زمینه قانون‌گذاری و چه در زمینه تعاملات از هیچ‌گونه حمایتی دریغ نمی‌کنیم.

۲۳ دی ۱۳۹۳

گزارش ستاری به فراکسیون نخبگان برای کاهش وابستگی به نفت

رئیس فراکسیون نخبگان مجلس٬ از حضور سورنا ستاری در فراکسیون نخبگان خبر داد و گفت: استماع گزارش عملکرد معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جهت کاهش وابستگی اقتصاد به نفت مهم ترین محور این جلسه بود.