۲۵ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

دستورالعمل‌های بالینی در خدمات پاراکلینیک باید در آموزش پزشکی کشور لحاظ شود

معاون درمان وزارت بهداشت بر ساماندهی خدمات آزمایشگاهی تاکید کرد و گفت: فراهم نمودن زیرساخت، ایجاد بازار مناسب و استاندارد کردن خدمات در کنار توانمندسازی ارائه دهندگان خدمت از مولفه های اصلی سازماندهی خدمات آزمایشگاهی است.

۲۴ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

برخورد با دریافت‌های غیرمتعارف پزشکان تکلیف شرعی ماست

جان‌بابایی: نظارت بر تعرفه‌ها باید در راستای اهداف مدیریت هزینه‌ها انجام شود. در خصوص دریافت‌های غیرمتعارف به‌هیچ‌وجه به شرایط قبل بازنخواهیم گشت و نظارت و برخورد با تخلف‌ها، تکلیف شرعی ما محسوب می‌شود. تغییر رفتار لازمه و مقدمه برقراری عدالت در سلامت است، بنابراین باید تغییر رفتار ایجاد شود تا به سمت عدالت در ارائه خدمات پیش برویم.

۲۴ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

وظیفه ما نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های حوزه درمان و دفاع از حقوق شهروندان است

جان‌بابایی: تخلفات و اقدامات غیرعلمی هیچ‌گونه توجیهی ندارد، بیماری که به بیمارستان می‌آید، نزد ما امانت است، چنانچه تیمی وجود داشته باشد که از تخلفات احتمالی پیشگیری کرده و یا با آن‌ها برخورد کند، درواقع به ارائه خدمت پرداخته است و فرآیند درمان را کامل می‌کند. وظیفه ما و مسئولین نظارت، نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های حوزه درمان و دفاع از حقوق شهروندان است.

۲۳ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

نظام ارجاع برای کلینیک‌های ویژه الزامی می‌شود

جان‌بابایی: نظام ارجاع برای کلینیک‌های ویژه الزامی می‌شود. در جلسه‌های کارگروهی که با حضور روسای دانشگاه‌ها برگزار شد، سطح‌بندی و نظام ارجاع و همچنین وضعیت بیمارستان‌ها از لحاظ منابع، مصارف، هزینه‌ها، ملزومات، تجهیزات و دارو مورد بررسی قرار گرفت. چنانچه در بیمارستان از پذیرش بیمار تا ترخیص بیمار درست شناسایی شده و به رئیس و مدیر بیمارستان ارجاع داده شده تا به سمت حل این موضوع بروند، بیمارستان‌ها خوب اداره می‌شوند.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

مدیریت ارائه خدمات سلامت یک نیاز اساسی است

جان‌بابایی: با توجه به محدودیت منابع، مدیریت ارائه خدمات سلامت یک نیاز اساسی است، این موضوع تنها به معنی کاهش مصارف نیست بلکه باید بتوان دسترسی عادلانه به خدمات ایمن و باکیفیت را برای مردم فراهم نمود و اولویت ما در این دوران این مهم خواهد بود.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

برقراری نظام ارجاع نیز با همکاری معاونت بهداشت در دستور کار است

جان بابایی گفت: برقراری نظام ارجاع با همکاری معاونت بهداشت در دستور کار است، این برنامه در فاز اول خود در کلینیک‌های ویژه و بعد بیمارستان‌ها اجرا خواهد شد.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

با نوشتن راهنماهای بالینی و استانداردها، قابلیت مدیریت هزینه‌ها در بخش سلامت را داریم

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به وجود بی نظمی در ارائه خدمات سلامت در کشور، گفت: با نوشتن راهنماهای بالینی و استانداردها، می توان هزینه های سلامت را مدیریت کرد.

۵ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

در رویکرد معاونت، موضوع اعتباربخشی مراکز درمان ناباروری مورد توجه قرار می‌گیرد

جان‌بابایی:‌ بسته ترویج زایمان طبیعی با رویکرد جدید بازنگری شده است. در این رویکرد موضوع اعتباربخشی مراکز درمان ناباروری و افرادی که این خدمات را ارائه می‌دهند، مورد توجه قرار می‌گیرد. در برخی از استان‌ها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد زنان در سنین باروری، نابارور هستند.

۵ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

با ترویج زایمان طبیعی رایگان نرخ سزارین در برخی استان‌ها به زیر ۳۰ رسیده است

جان‌بابایی:‌ تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، در بعضی از استان‌ها آمار سزارین به بالای ۹۰ درصد هم رسیده بود. تا کنون دو هزار اتاق زایمان طبیعی در کشور راه‌اندازی شده و طی سه سال گذشته دو میلیون زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت انجام شده است. ترویج زایمان طبیعی رایگان در طرح تحول سلامت، باعث شده میزان سزارین در برخی استان‌ها به زیر ۲۵ تا ۳۰ درصد برسد. بالا بودن آمار سزارین منجر به افزایش تولد نوزادان نارس خواهد شد، بنابراین به دنبال ترویج زایمان طبیعی برای داشتن نوزاد سالم خواهیم بود. به آن دسته از بیمارستان‌هایی که آمار سزارین آن‌ها به زیر ۳۰ درصد برسد مدرک درجه یک عالی اعطا خواهد شد.

۴ ارد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

سند توسعه درمان تهران با تأیید وزیر بهداشت آماده شد

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: سند توسعه درمان تهران با تایید وزیر بهداشت آماده شد.

۸ فرو ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

۱۳۰ خدمت بیمه‌ای برای حمایت از بیماران ویژه بازنگری شد

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۱۳۰ خدمت پایه برای ارتقای پوشش بیمه ای و حمایت از بیماران ویژه از لیست بیمه خارج و بازنگری شده است.

۸ فرو ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

در تعطیلات نوروزی پزشکان بیش از ۳۰ هزار عمل جراحی انجام دادند

معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از فعالیت بیش از ۸۵۰ پزشک متخصص مقیم در مراکز درمانی کشور طی تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت که در این مدت بیش از ۳۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان ها انجام شد.

۲۸ بهم ۱۳۹۶
معاون درمان وزیر بهداشت:

به دنبال دفاع و صیانت از حقوق بیمار هستیم

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه مهمترین کار در حوزه بهداشت و درمان آگاهی مردم از حق قانونی خودشان است، گفت: چنانچه مردم با حق قانونی خود آشنا شوند، بزرگ ترین نظارت اتفاق می افتد و می تواند باعث نهادینه شدن نظارت در جامعه و امنیت در سلامت می شود.

۲۴ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر بهداشت:

آیین‌نامه انجام سونوگرافی سطح یک توسط متخصصان زنان و زایمان به خاطر رعایت حقوق بیمار است

۲۰۰ شهر کشور رادیولوژیست ندارند و به اذعان مسوولان وزارت بهداشت کمبود متخصص رادیولوژی در سراسر کشور واضح است؛ سوال این است که در خلاء این کمبود، نیازهای اورژانسی ساکنان این مناطق چگونه باید پاسخ داده شود؟

۲۲ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر بهداشت:

«طرح تحول نظام سلامت» با قوت ادامه می‌یابد

قاسم جان بابایی: طرح تحول نظام سلامت با وجود بدهی ۱۴ هزار میلیارد تومانی سازمان‌های بیمه‌گر به بیمارستان‌های کشور، با قوت و بدون هرگونه وقفه و خدشه تداوم می‌یابد. با وجود مطالبات بالای بیمارستان‌ها و بخش دولتی از سازمان‌های بیمه‌گر، هیچ خدشه‌ای در اجرای طرح تحول نظام سلامت و ارائه خدمات درمانی به بیماران وارد نشده و خدمات بدون هیچ وقفه‌ای به مردم ارائه می‌شود.