۷ خرداد ۱۳۹۶

پیگیری همزمان وزارت خارجه، اقتصاد و بانک مرکزی برای حل مشکل انتقال ارز پتروشیمی‌ها/ اختلالی در بازار ارز نداریم

قائم مقام انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی از پیگیری همزمان وزارتخانه‌های امورخارجه، اقتصاد و بانک مرکزی برای حل مشکل ارز پتروشیمی‌ها خبر داد و گفت: یکی از راه کارهای کوتاه مدت ایجاد صرافی است.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

آمریکا؛ تهدید جدید بازار پتروشیمی/ آغاز موج کاهش قیمت پتروشیمی‌ها

قائم‌مقام انجمن کارفرمایی پتروشیمی از آمریکا به‌عنوان تهدید جدید بازار جهانی پتروشیمی یاد کردوگفت: با ورود پلیمرهای آمریکایی به بازار، موج جدید قیمت‌شکنی‌ محصولات پتروشیمی کشورها آغازمی‌شود.

۲۶ دی ۱۳۹۴
قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی

انتظار برای اعلام نرخ خوراک پتروشیمی/ نرخ خوراک ۹ سنت حاصل فرمول جدید

قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به ابلاغ فرمول نرخ خوراک پتروشیمی به وزارت نفت، تصریح کرد: بر اساس محاسبات بخش خصوصی این نرخ کمتر از ۹ سنت برای پتروشیمی‌ها تمام می‌شود.

۷ دی ۱۳۹۴
قائم مقام انجمن گروه کارفرمایان صنعت پتروشیمی گفت:

ورشکستگی شرکت های پتروشیمی با نرخ خوراک بیش از ۸ سنت

وزارت نفت در خصوص تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها حتماً باید در چارچوب قانون تنظیم مقررات مالی دولت، این کار را انجام دهد و از هر راه حلی که استفاده می کند بایستی در مفاد جز ۴، بند الف ماده یک این قانون قرار بگیرد. قیمت ها همواره باید بر اساس یک فرمول مشخص شده باشد چراکه برای یک دوره بلند مدت طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد و یک قیمت ثابت در این بازه زمانی معنادار نمی باشد.

۱۵ مهر ۱۳۹۴

نرخ خوراک پتروشیمی‌ها؛ لایه پنهان نامه ۴ وزیر

یکی از موضوعات پنهان در نامه اخیر ۴ وزیر کابینه به رئیس‌جمهور درباره وضعیت اقتصادی کشور با محوریت بورس، نرخ خوراک پتروشیمی‌ها است، چنانکه وزرای دفاع و رفاه که صاحب سهام عمده شرکت‌های بورسی هستند، در کنار وزیر صنعت به عنوان پدر معنوی پتروشیمی‌ها و وزیر اقتصاد که ریزش مداوم شاخص بورس شدیدا وی را تحت فشار گذاشته، این نامه را امضا کرده‌اند.

۲۹ شهریور ۱۳۹۴

دلیل تدوین صورت‌های مالی پتروشیمی‌ها بر اساس گاز ۸ سنتی

قائم‌مقام دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: ما از رئیس سازمان بورس مهلت خواستیم که اجازه دهد، ما با تأخیر بیش‌تری صورت‌های مالی را ارسال کنیم که ضوابط بورس چنین اجازه‌ای نداد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

اختلاف نظر جدی وزیران نفت و صنعت در تعیین نرخ خوراک/ رانت کلان پتروشیمی‌ها برمی‌گردد؟

انتظار توافق برای تعیین نرخ خوراک گاز پتروشیمی‌ها از سوی سه وزارتخانه نفت، صنعت و اقتصاد در حالی وجود دارد که به نظر می‌رسد میان وزیران نفت و صنعت بر سر قیمت‌گذاری اختلاف نظرهای جدی وجود دارد، هر چند نعمت‌زاده تاکنون توانسته است ابتکار عمل را در تدوین آیین‌نامه‌ها در اختیار داشته باشد.