۲۲ ارد ۱۳۹۷
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو:

در سالهای نه چندان دور، ارزش صادرات خودروهای ما حدود ۴۰۰ میلیون دلار بود در حالیکه سال گذشته این عدد به ۲۰ میلیون دلار رسیده است

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: بیش از ۵۰ درصد قطعات منفصله وارداتی خودرو برای خودروسازان از کشور چین وارد می‌شود که ارزش آنها حدود دو برابر ارزش خودروهای وارداتی در سال گذشته است.

۲۳ اسف ۱۳۹۶

رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات : افزایش تعرفه‌ها باعث افزایش قاچاق کالا می‌شود

رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات تصریح کرد: افزایش تعرفه‌ها باعث کاهش چشمگیر واردات از مجاری رسمی می‌شود و می‌تواند به افزایش قاچاق کالا دامن بزند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

یک مقام مسئول: بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو های خارجی باعث افزایش قیمت خودروهای خارجی و خروج ارز از کشور شد

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت: بسته شدن سایت ثبت سفارش خودروهای خارجی در حدود یکسال در نهایت خسارت نزدیک به هزار میلیارد تومانی را از محل ایجاد بازار سیاه، از دست رفتن شفافیت در این بازار و افزایش قیمت انواع خودروهای خارجی به دنبال داشته است.

۹ دی ۱۳۹۶

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو: وزیر صنعت هنوز دستورالعمل جدید واردات خودرو را ابلاغ نکرده است

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه علی رغم قول شفاهی وزیر صنعت هنوز دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ نشده است، گفت: دولت حاضر به پاسخگویی نیست و نمایندگان مجلس باید به این موضوع ورود پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

۲ مهر ۱۳۹۶

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو: برخی خودروها با توقف ثبت سفارش واردات افزایش ۸۰ درصدی داشتند

فرهاد احتشام زاد: بستن ثبت سفارش، موجب شد خودروهای وارداتی ۲۲۰ میلیون تومانی، ۳۰۰ میلیون تومان و خودروهای ۸۰ میلیون تومانی هم ۱۵۰ میلیون تومان به فروش برسد.

۲۵ مرد ۱۳۹۶

رئیس کنفدراسیون واردات: واردات خودرو در چهارماهه اول سال ۴۳ درصد افزایش یافت

درحالی که رییس سازمان توسعه تجارت میزان افزایش واردات خودرو در چهار ماهه ابتدای امسال را ۳۰ درصد اعلام کرده است، رئیس فدراسیون واردات از افزایش ۴۳ درصدی واردات خودرو در این مدت خبر می‌دهد!

۲۲ مرد ۱۳۹۶
رئیس انجمن واردکنندگان خودروی ایران:

بسته‌شدن سایت ثبت سفارش خودرو غیرقانونی است

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه بسته‌شدن سایت ثبت سفارش خودرو غیرقانونی است، گفت: خسارت واردکنندگان در بسته‌شدن سایت ثبت سفارش خودرو را به‌صورت قانونی پیگیری قضایی خواهیم کرد.

۱۴ مرد ۱۳۹۶
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ایران:

در خردادماه برای واردات خودرو ۲٫۵ برابر ارز از کشورخارح شد

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: قرار بود با اجرای بخشنامه جدید توقف ثبت سفارش خودرو از خروج ارز جلوگیری شود اما متأسفانه در همین خردادماه ۲.۵ برابر ارز از کشور خارج و نزدیک به ۱۰ هزار خودرو وارد کشور شد.

۲۴ ارد ۱۳۹۶

رئیس فدراسیون واردات: ۸۰ درصد واردات نیاز بازار و تولیدکنندگان است

رئیس فدراسیون واردات اعلام کرد که حدود ۸۰ درصد از کالاهای وارداتی در سال گذشته کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده که بر اساس نیاز بازار و تولیدکنندگان انجام شده است.

۱۹ دی ۱۳۹۵

التهاب در بازار خودروهای وارداتی، با تغییر سیاست‌گذاری

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از غیرفعال بودن واردکنندگانی که فعالیت آنها از سوی وزارت صنعت متوقف شده خبر داد و گفت:عدم ثبات در سیاستگذاری‌ها، بازار خودروهای وارداتی را ملتهب می‌کند.

۱۵ دی ۱۳۹۵

“عضو اتاق بازرگانی تهران: باید خودروساز وارد کنیم، نه خودرو! “

رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سهم ۲ درصدی صنعت خودرو از رشد اعلامی توسط دولت برای اقتصاد کشور گفت: واردات خودرو در شرایط فعلی مکروه است.

۱۴ تیر ۱۳۹۵
یک قطعه‌ساز خودرو:

کشف ۲۵ انبار بزرگ لوازم خانگی قاچاق/ پورشه‌های قاچاق باید له شوند

یک قطعه ساز خودرو با بیان این که چیزی به عنوان تولید خودروی چینی در داخل نداریم گفت: آن چیزی که در داخل انجام می شود واردات خودروی چینی به صورت سی بی یو است و تنها کاری که در ایران انجام می شود بستن یه مشما روی در است.

۳۱ خرد ۱۳۹۵
رییس انجمن واردکنندگان خودرو:

مصرف سوخت و قیمت، پارامترهای درست تشخیص خودروی لوکس وارداتی است

رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در هیچ جای دنیا، مشخصات فنی هیچ محصولی به تنهایی نشان دهنده لوکس بودن آن نیست، بلکه مصرف سوخت و قیمت آن محصول پارامترهایی درست برای تشخیص خودروهای لوکس است.

۳۰ خرد ۱۳۹۵
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو:

واردات و ترخیص شورلت همچنان ممنوع است/ جزئیات مصوبه جدید دولت برای واردات خودرو

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با تشریح جزئیات مصوبه جدید دولت برای واردات خودرو، گفت:‌ ثبت سفارش، واردات و ترخیص شورلت‌ همچنان ممنوع است و مصوبه جدید راهی برای آزاد شدن واردات خودروهای آمریکایی ایجاد نمی‌کند.

۸ خرد ۱۳۹۵
رئیس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان خودرو اعلام کرد

رونق نسبی در بازار خودروهای وارداتی

در حال حاضر به نظر می رسد که جو روانی حاصل از پسا برجام که در سال گذشته باعث رکود در بازار خودرو شده بود جای خود را به رونق و ثبات در این بازار داده است.