۲۴ مهر ۱۳۹۸
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

ترجیح میدهم راجع به مصوبه حذف سمپاد سکوت کنم

مهاجرانی درخصوص مصوبه اخیر مجلس که در آن به حذف مدارس سمپاد تاکید شده، گفت: با توجه به صحبت­‌های روز گذشته وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اهمیت حفظ و جلوگیری از تعطیلی سمپاد و جمله معروف رهبری که گفته‌اند سمپاد خیلی مهم است، ترجیح میدهم سکوت کنم و کارهای معمول خودم را در سمپاد انجام دهم.

۲۶ خرداد ۱۳۹۷

نتایج آزمون پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی اواخر تیر اعلام می‌شود‌/ سؤالات این آزمون لو نرفته بود

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با بیان اینکه نتایج آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی تا آخر تیرماه اعلام می‌شود، گفت: در این آزمون حدود ۲۷۰ هزار نفر شرکت کرده بودند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان:

نمی‌توان گفت آموزش و پرورش بدون امتحان باشد

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر تعدد آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان گفت: لزوما حذف آزمون و یا تجمیع چند آزمون با یکدیگر طرح کارآیی نیست و نیاز به مطالعه همه جانبه دارد.

۷ آذر ۱۳۹۶
سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان:

احیای «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» در دستور کار قرار گرفت

سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: احیای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) به همراه هیأت امنا، در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم این موضوع تحقق یابد.

۸ آبان ۱۳۹۶
سرپرست سازمان استعدادهای درخشان:

حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ درصد افراد تیزهوش هستند

سرپرست سازمان استعدادهای درخشان گفت: آفتی که اکنون تمام کشور را گرفته این است که افراد خود را تیزهوش می دانند اما در جامعه حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ درصد افراد تیزهوش هستند.

۶ آبان ۱۳۹۶
سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان:

احیای سازمان سمپاد در شورای انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود

مهاجرانی: ۷۰ نفر از دانش‌آموزان سمپادی احیای سازمان سمپاد را از رهبری درخواست کرده‌اند و مقام معظم رهبری هم دستور پیگیری در مورد افت کیفیت مدارس سمپاد را صادر کردند؛ مسئله احیای سازمان سمپاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی است.

۶ آبان ۱۳۹۶
سرپرست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان:

تعداد مدارس استعدادهای درخشان کاهش می‌یابد

مهاجرانی: رشد کمی ۸۰ درصدی آن هم در ۴ سال قطعاً تنزل رشد کیفی را به دنبال دارد، ایده‌آل ما کاهش تعداد این مدارس است اما نمی‌توان رقمی برای آن بیان کرد، اما قطعاً به دنبال افزایش کیفیت و کاهش کمی این مدارس هستیم. افزایش کمی با این شدت تبعاتی به وجود آورد برای مثال زمانی که برچسب تیزهوش به افرادی که واقعاً تیزهوش نیستند می‌زنیم، فرد را دچار چالش روحی بسیاری می‌کنیم یا زمانی که تعداد زیادی از دانش‌آموزان متوسط به بالا را از مدارس دولتی می‌گیریم، باعث افت کیفیت مدارس دولتی می‌شویم.

۲۶ مهر ۱۳۹۶

فاطمه مهاجرانی به ریاست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان منصوب شد

مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز که مدتی است آماج نقدهای گسترده قرار گرفته است به «فاطمه مهاجرانی» سپرده شد.