۴ دی ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷: مُرّ روش دولت برای حذف یارانه تصویب نمی‎شود

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفت: قاعدتا مجلس مُرّ روشی را که دولت برای حذف یارانه‌ها پیشنهاد کرده است، تصویب نخواهد کرد.

۲۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

طبق آمار رسمی، ۶میلیون تحصیل‎کرده بیکار داریم

رئیس­ کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد،دولت می گوید حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در جامعه فعال و همین مقدار بیکار تحصیل کرده در جامعه غیر فعال داریم که بنا بر آمار رسمی دولت، جمعیت حدود ۵ تا ۶میلیون نفر در جامعه فارغ التحصیلان کشور بیکار داریم.

۲۲ آبا ۱۳۹۶

ستاری : دانشگاه‌ها نباید متکی به شهریه باشند

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروزبه همراه غلامرضا تاجگردون نماینده محترم مجلس شورای اسلامی به گچساران سفر کرد و پس ازحضور درگلزار شهدای این شهرو ادای احترام به مقام شامخ شهدا در جلسه‌ای با حضور دانشگاهیان، مسوولان نفت و نخبگان صنعتی استان کهگیلویه و بویر احمد و شهرستان […]

۱۳ مهر ۱۳۹۶
روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس:

نسبت به جلوگیری از پرداخت سود سهام عدالت اقدام شود

تاجگردون و پورابراهیمی روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه وبودجه مجلس در نامه ای به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از پرداخت سود سهام عدالت شدند. پرداخت نفری ۹ هزارتومان سود سهام عدالت گره ای از خانواده ای باز نمی کند.

۲۰ خرد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، راهکار ماندگاری جمعیت در روستا است

تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی راهکار ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی و عشایر است که منجر به امنیت غذایی، کاهش وابستگی به بیگانگان و رونق صنعت گردشگری می‌شود.

۲۸ فرو ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

انتقاد مجلس به طرح تحول سلامت منصفانه است

تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: طرح تحول سلامت برای این کمیسیون بسیار مهم است و به عملکرد آن همانند عملکرد بودجه توجه می کنیم از طرفی از اجرای این طرح خوشحال هستیم.

۲۰ فرو ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات:

حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از جرایم وام‌های زیر ۱۰ میلیونی بخشوده شد

تاج گردون، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات: در پایان سال ۹۵ حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از جرایم وام های زیر ۱۰ میلیونی، بخشوده شد./ در طول سال ۹۶ منابع به گونه ای شود که تمامی وام های زیر ۱۰۰ میلیون تومان بخشیده شوند.

۱۶ اسف ۱۳۹۵

تاجگردون: بار رشد ۵ درصدی اقتصاد در سال آینده بر دوش صنعت و مسکن است

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در بودجه سال آینده رشد اقتصادی پنج درصد پیش بینی شده است البته نفت و گاز و بخش کشاورزی رشد خود را کرده اند و برای تحقق رشد اقتصادی پنج درصد، بخش مسکن و صنعت باید رونق بگیرد.

۱۷ بهم ۱۳۹۵

قیمت بنزین و دیگر حامل های انرژی در سال ۹۶ افزایش نخواهد یافت

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق بودجه قیمت حامل های انرژی مانند بنزین، گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی در بودجه سال آینده افزایش نمی یابد.

۲۳ دی ۱۳۹۵

مخالفت مجلس با انتشار میزان وام های دریافتی مدیران و کارمندان بانک ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار میزان وام های دریافتی مدیران و کارمندان بانک ها مخالفت کردند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵

نماینده مجلس: مدیریت کلان وزارت علوم بر دانشگاه‌ها ضعیف است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از رویکرد اجرایی وزارت علوم انتقاد و تصریح کرد: مدیریت کلان بر دانشگاه‌ها توسط این وزارتخانه ضعیف است.

۲ آبا ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

اختصاص۴۰ درصد مالیات ارزش افزوده کلانشهرها به روستاها

۴۰ درصد اعتبارات کلانشهرها از محل سهم مالیات بر ارزش افزوده به روستاها اختصاص دارد.

۲ آبا ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از اجرای تک نرخی شدن ارز تا پایان سال خبر داد

تاج گردون، رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس: سال‌های ۸۱ تا ۸۳ با پشتوانه ارزی مناسب، یکسان‌سازی نرخ ارز را دنبال کردیم و توانستیم شکاف مالی حاصل را با پشتوانه دولت جبران کنیم، در نتیجه تورمی ایجاد نشد اما در سال‌های اخیر که شاهد رشد قیمت ارز و در کنار آن منابع مالی محدود بودیم، این شکاف پر نشد و تورم سنگینی بر کشور تحمیل شد./ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از اجرای تک نرخی شدن ارز تا پایان سال خبر داد.

۲ شهر ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: رشد ۵ درصدی اقتصاد ناشی از افزایش تولید نفت خام بود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس در نشست امروز بیش از آنچه که دولت فکرش را می‌کرد، دست دولت را باز گذاشت، گفت: رشد ۵ درصدی اقتصاد ناشی از افزایش تولید نفت خام بود.

۳۱ مرد ۱۳۹۵

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس : کشور سالانه به خاطر عدم راه ‌اندازی یک فاز پارس جنوبی ضرر ۳٫۵ میلیارد دلاری را تحمل می‌کند

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای قراردادهای نفتی گفت که کشور به خاطر عدم راه ‌اندازی یک فاز پارس جنوبی ۳٫۵ میلیارد دلار در سال ضرر می‌کند.