۲۱ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان محیط‌زیست:

تنها راه احیای تالاب های کشور برگرداندن حقابه آن‌ها و صرفه‌جویی در بالادست تالاب‌ها است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حقابه از دست رفته تالاب های کشور برای احیای این سرمایه های ملی باید بازگردد.

۲۳ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان محیط‌زیست:

برای رسیدن به خودکفایی، با ۱۲۳ میلیون دام، پوشش گیاهی مراتع را از بین بردیم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه امروز از سرمایه، تکنولوژی و نیروی انسانی تنها برای تخریب منابع استفاده می‌کنیم، گفت: با طبیعت بدرفتاری کرده‌ایم.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان محیط‌زیست:

ایران برای جلب حمایت‌های مالی و معنوی بین‌المللی برای احیاء دریاچه ارومیه علاقه‌مند است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمرکز بر مسایل اجتماعی و تغییر رفتار جوامع محلی از نقاط قوت پروژه همکاری برای احیای دریاچه ارومیه با الگوسازی مشارکت جوامع محلی» است.

۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان محیط زیست:

منشا تمام ریزگردهای بهار و تابستان خارجی است

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه منشا تمام ریزگردهای بهار و تابستان خارجی است، گفت: رایزنی ظریف برای طرح مسئله در مجامع بین‌المللی موثر است.

۱۲ فرو ۱۳۹۷
رئیس سازمان محیط‌زیست:

آب برای بخش کشاورزی، محیط‌زیست و حق‌آبه تالاب کم است

کلانتری: دوران پرآبی کشور به انتها رسیده است. جمعیت کشور به ۸۱ میلیون نفر رسیده و بارش‌های ما بیش از ۲۰ درصد کم شده است و به علت گرمایش کره زمین، تبخیر بالقوه افزایش پیدا کرده است و لذا مردم به خصوص کشاورزان باید بدانند که چگونه با کم آبی زندگی کنند.ان‌شاء‌الله امیدورام که با همت مردم، آموزش عمومی مردم و با تلاش کارشناسان در بخش‌های مختلف از کشاورزی، صنعت، محیط‌زیست و آب، بتوانیم دانش مردم را برای کم آبی افزایش دهیم. آب گرچه کم هست ولی خوشبختانه به اندازه کافی برای مصرف شرب و بهداشتی در کشور وجود دارد. مردم از این نظر نباید نگران باشند. آب برای بخش کشاورزی، محیط‌زیست و حق‌آبه تالاب کم است.

۲۵ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان محیط‌زیست:

منشأ آلودگی اهواز ریزگردها و دلیل آن عدم پرداخت حق‌آبه محیط‌زیستی است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کاوه مدنی معاون این سازمان بازداشت نشده است و وزارت اطلاعات و ما پیگیر بازداشت فعالان محیط زیست هستیم.

۲۴ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

سهم خودروهای غیراستاندارد در بروز معضل آلودگی هوا بسیار بالاست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این‌که مردم کلانشهرهای کشور، ۹۰ روز از سال را در هوای سمی و آلوده تنفس می‌کنند، گفت: سهم خودروهای غیراستاندارد در بروز این معضل بسیار بالاست.

۱۴ بهم ۱۳۹۶

کلانتری: برای احیای دریاچه ارومیه درصدد جذب منابع مالی از کشورهای خارجی هستیم

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور از جذب منابع مالی از کشورهای خارج برای احیای دریاچه ارومیه خبر داد.

۱۴ بهم ۱۳۹۶

کلانتری براساس توافقات قبلی با وزیر نفت با احداث واحدهای پتروشیمی در استان‌های شمالی موافقت کرد

در پانزدهم آبان ماه، نامه‌ای از دفتر زنگنه، وزیر نفت به دفتر کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌رسد که درباره «موافقت اصولی با احداث واحدهای پتروشیمی در استان‌های شمالی» و پیرو مذاکرات قبلی نوشته شده است. کلانتری ظرف ۲۴ ساعت ‌در پی‌نوشت نامه دستورداد: «فوری- جناب آقای دکتر تجریشی، با توجه به عدم توسعه در استان گیلان و مازندران و تفاهمات اولیه که کلیه ضوابط زیست‌محیطی را رعایت خواهند کرد، اقدام کنید».این‌که منظور از این تفاهمات اولیه چیست، مشخص نیست. آنچه که کاملا مشخص است این است که ارزیابی‌‌هایی زیست‌محیطی احداث واحد پتروشیمی، چه در وسط کویر و چه در میان دریا، مقوله‌‌ای نیست که با تفاهمات اولیه ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزارت نفت بتوان انجام داد.

۱۴ بهم ۱۳۹۶

سازمان محیط‌زیست متولی تخصیص آب به خارج حوضه نیست و وزارت نیروست

عیسی کلانتری از زمانی که به سازمان محیط زیست آمده در پاسخ به همه انتقادها و پرسش‌ها گفته این موارد در مقایسه با آب اهمیت چندانی ندارند. اما این سازمان در حوزه آب چه کرده است؟

۶ بهم ۱۳۹۶
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی:

متولیان محیط‌زیست به‌جای ممنوعیت مصرف آب بسته‌بندی باید نرخ بازیافت بطری‌های پلاستیکی را افزایش دهند

انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی به تصمیم سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر ممنوعیت استفاده از آب بطری بسته‌بندی در این سازمان و مجموعه‌های وابسته آن در سطح کشور واکنش نشان داد.

۳ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست:

درخواست رسمی واردات گازوئیل را ارائه کرده‌ایم

کلانتری با اشاره به درخواست رسمی واردات گازوئیل به دولت گفت: میزان گوگرد گازوئیلی که در تهران عرضه می شود حدود ۲۰۰ واحد است، در حالی که میزان گوگرد گازوئیل عرضه شده در مشهد هشت هزار و در اصفهان پنج هزار واحد است. با توجه به کیفیت نامناسب گازوئیل، درخواست رسمی واردات گازوئیل را ارائه کرده‌ایم.

۳ بهم ۱۳۹۶

کلانتری: بیشتر توفان‌های گردوغبار خوزستان در فصل زمستان، منشا داخلی دارند اما گردوغبارهای چند روز گذشته منشا خارجی داشتند

رئیس سازمان محیط زیست: درخصوص لزوم مهار کانون های خارجی گرد و غبار، با سفیر ترکیه در ایران مذاکراتی صورت گرفت تا شاهد اقدامات موثری در سوریه و عراق باشیم. برچیده شدن حکومت داعش زمینه ای برای تسریع در مهار کانون های خارجی ایجاد کرد. گرد و غبارهای برخاسته از کانون های کشور عراق باید سریعتر مهار شوند. بیشتر توفان های گرد و غبار خوزستان در فصل زمستان، منشا داخلی دارند اما به صورت استثنا در چند روز گذشته شاهد گرد و غبار با منشا خارجی بودیم.

۳ بهم ۱۳۹۶

کلانتری: برای بهبود شرایط عرصه‌های بیابانی بایستی حق‌آبه محیط‌زیست داده شود اما وزارت نیرو گفته فعلا نمی‌تواند حق‌آبه محیط‌زیست را پرداخت کند

رئیس سازمان محیط زیست: برای بهبود شرایط عرصه های بیابانی لازم است که حق آبه محیط زیست را دریافت کنیم و همچنین در نقاطی که امکان کشت نهال و بوته وجود دارد این امر صورت گیرد اما وزارت نیرو اعلام کرده که فعلا نمی تواند حق آبه محیط زیست را پرداخت کند. برای مهار کانون های داخلی گرد و غبار دستگاه های اجرایی مانند سازمان جنگل ها و مراتع و سازمان جهاد کشاورزی مشغول به فعالیت هستند و تقریبا صد درصد اعتبار نقاط مصوب شده از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته اما به طور کامل از سوی خزانه پرداخت نشده است.

۳ بهم ۱۳۹۶

کلانتری: در طول ۴۰ سال اخیر بزرگترین صدمات به محیط‌زیست توسط خود ما انجام شده‌است

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: این ما بودیم که بدون آینده نگری و بدون کار کارشناسی منابع آبی خود را بی رویه مصرف کردیم و به هدر دادیم.