۲۶ آبان ۱۳۹۶

تشکل‌های محیط‌زیستی نسبت به پیامدهای انتقال آب ونک (از سرشاخه‌های کارون) به رفسنجان با دستور کلانتری هشدار دادند

فعالان محیط زیست با اعلام اینکه رودخانه کارون دهشتناک‌ترین روزگار خود را می‌گذراند نسبت به پیامدهای صدور مجوز انتقال آب ونک به رفسنجان با دستور عیسی کلانتری هشدار دادند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

کلانتری: یکی از وظایف محوله رییس جمهوری به محیط زیست گرفتن حق‌آبه‌ها و احیای تالاب‌هاست

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه اجرای سیاست های برنامه ششم توسعه نیازمند ۳۶ میلیارد مترمکعب آب است، گفت: این در حالی است که در زمان حاضر ۱۱ میلیارد متر مکعب بیش از منابع موجود آب‌های تجدید پذیر مصرف می کنیم.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

کلانتری: در جاهایی کشاورزی را توسعه دادیم و آب را مصرف کردیم، بدون آنکه به مسائل ریزگردها توجهی صورت گیرد

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست گفت: تمام مشکلات موجود در کشور در حوزه محیط زیست با روش‌های نوین قابل حل است، ولی بنا به گفته فناوران با صاحبان ایده‌های نوین برخوردهای مناسبی صورت نمی‌گیرد.

۷ آبان ۱۳۹۶
زورآزمایی با پدرخوانده‌ها برای مقابله با آلودگی هوا

۲۰ درصد آلودگی هوای تهران ناشی از فعالیت یک نیروگاه/ کمک ۲ میلیارد دلاری دولت درحوزه پسماند

رییس سازمان حفاظت محیط زیست از دستور ویژه رییس جمهور برای پرداخت دو میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی برای حل مشکل پسماند کشور خبر داد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

نگاه وزیر نفت به محیط زیست مثبت است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این‌که سوخت تولیدی پتروشیمی‌ها در ابتدای دولت یازدهم حذف شد، گفت: نگاه مثبت وزیر نفت به مقوله محیط زیست سبب حذف این سوخت آلاینده شد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

کاوه مدنی سرپرست مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست شد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حکمی کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش را با حفظ سمت به سرپرستی مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های این سازمان منصوب کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

کلانتری: ۲۰ درصد از آلودگی هوای کشور سهم نیروگاه‌ها است

حرف‌های دیروز عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پنجمین کنفرانس انرژی‌های به حدی تکان دهنده بود که دل هر شهروند ایرانی را به درد می آورد، وی با انتقاد از عملکرد در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر گفت : تا جایی که توانسته ایم به محیط زیست آسیب رسانده ایم، دلیل قابل استفاده بودن انرژی باد و خورشید در زمان فعلی این است که به اینها دستمان نرسیده است.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

کلانتری: تمام بودجه سازمان محیط زیست حدود ۳ درصد اعتبار یک منطقه شهرداری تهران است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام بودجه سازمان محیط زیست حدود ۳ درصد اعتبار یک منطقه شهرداری تهران است و با این میزان اعتبار نمی توان محیط زیست کشور را حفظ کرد.

۳۰ شهریور ۱۳۹۶

کلانتری: ‘اردکانیان’ دیگر وزیر سازه نیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد انتخاب رضا اردکانیان برای تصدی وزارت نیرو و دغدغه‌هایی که فعالان محیط زیست در مورد عملکرد این وزیر پیشنهادی دارند، گفت: تفکرات آقای اردکانیان به طور کلی نسبت به ۲۰ سال گذشته تغییر کرده و ایشان دیگر یک وزیر سازه نیست، بلکه به یک وزیر محیط زیستی به حساب می‌آید.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست شد

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کاوه مدنی را به عنوان معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

کلانتری:دستگاه‌های دولتی از گرانی کالاهای اساسی خوشحالند/ تنظیم بازار برای حجتی و نعمت‌زاده مهم نیست

وزیر اسبق کشاورزی گفت: تنظیم بازار برای این وزارت کشاورزی مهم نیست چرا که هدف اولیه آنها حمایت از تولید است، ضمن اینکه وزارت صنعت نیز همین وضعیت را دارد و درحال حاضر مصرف کننده بدون پشتوانه مانده است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

حجتی: آب عامل محدودکننده کشاورزی در کشور نیست

سخنان حجتی در دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران حاوی نکات مهمی بود که توسط رسانه‌های خاص سانسور شد؛ سخنان او را می‌توان پاسخ به جریانهای شکل‌گرفته در سازمان محیط زیست دانست که با هدف محدودکردن کشاورزی ایران، «آب» را بهانه قرار داده‌اند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

کلانتری برای توضیح درباره تولید محصولات تراریخته به کمیسیون کشاورزی می رود

افضلی: بعد از تعطیلات تابستانی مجلس رئیس سازمان محیط زیست برای توضیح درباره تولید محصولات تراریخته به کمیسیون مربوطه می آید. در برنامه ششم توسعه تولید، واردات و صادرات محصولات تراریخته ممنوع شده است. باید توجه داشت در برنامه ششم توسعه این استراتژی مطرح است اما عده ای از دوستان سعی دارند بگویند ذرت و سویای غیرتراریخته در جهان پیدا نمی شود. در حالی که بسیاری از کشورها از محصولات تراریخته مصرف نمی کنند و ما هم باید به این سمت برویم.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

تراریخته اولویت دست چندم در مسایل محیط زیست است

کلانتری: هر قسمت از ایران مشکلات خاص خود را دارد و حوزه محیط زیست اولویت‌های متعددی داشته که باید به آنها توجه شود، مسئله محصولات تراریخته را اولویت دست چندم سازمان حفاظت محیط زیست است.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶

کلانتری: ادعای سرطان‌زا بودن تراریخته‌ها بی‌اساس است

عیسی کلانتری گفت: در حال حاضر بخش بزرگی از واردات کشاورزی کشور از محصولات تراریخته است و همه مردم هم آن را مصرف می‌کنند و تاکنون مشکلی هم به وجود نیامده است.