۲۳ بهم ۱۳۹۶

ایران و عمان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری همکاری خود را توسعه خواهند داد

در نشست دیدار علی مرتضی بی‌رنگ، قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری با دکتر الربیعی مدیرکل حوزه دارویی وزارت بهداشت عمان بر توسعه همکاری علمی و فناوری ایران و عمان تاکید شد.

۱۵ بهم ۱۳۹۶
قائم مقام درامور بین‌الملل معاون‌علمی رئیس‌جمهور:

در سال‌های اخیر مهاجرت معکوس نخبگان محقق شده است

بیرنگ با اشاره به اینکه تاکنون ۹۰۷ نفر از محققان و متخصصان خارج از کشور بازگشته‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۶ نفر در ۲۰ دانشگاه برتر دنیا از جمله هاروارد، استنفورد، برکلی و … تحصیل کرده‌اند.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

کمیسیون همکاری‌های ایران و اتریش نقشه راه همکاری های ۵ ساله ای تنظیم کردند

سومین نشست کارگروه فناوری های کارا و معدن با حضور قائم مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری جمهوری و نیز هیات اعزامی از وزارت علوم تحقیقات و اقتصاد کشور اتریش با حضور سفیر این کشور در ایران برگزار شد.

۱۶ آبا ۱۳۹۶

همکاری‏‌های فناوری ایران و سوییس افزایش می‌یابد

هیاتی از بخش‏‌های مختلف فناوری و اقتصادی ایالت کانتون وود سوئیس، با قائم‌مقام در امور بین‌الملل و رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی دیدار کردند و به بیان قابلیت‏های مختلف این ایالت در گسترش همکاری‏‌های علمی و فناوری با ایران پرداختند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام بين‌الملل معاونت علمی:

مهاجرت دانشجویان و نخبگان ایرانی پایین‌تر از میانگین جهانی است

قائم مقام بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: در دو سال و نیم گذشته، حدود ۸۰۰ نخبه علمی به کشور بازگشته‌اند و میزان مهاجرت دانشجویان و نخبگان ایرانی پایین‌تر از میانگین جهانی است.

۱۹ ارد ۱۳۹۶
برای رونمایی گزارش آنکتاد از سیاست‌های علم و فناوری ایران در مقر سازمان ملل؛

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری وارد سوییس شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز، برای حضور در “بیستمین اجلاس سالانه کمیسیون علم و فناوری برای توسعه سازمان ملل” و رونمایی گزارش آنکتاد از سیاست‌های علم، فناوری و نوآوری ایران در این اجلاس وارد ژنو در سوییس شد.

۱۵ فرو ۱۳۹۶

معاون امور بین‌الملل معاونت علمی مطرح کرد؛ ارائه ۲۰ خدمت متنوع به شرکت‌های دانش‌بنیان ذیل کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری

معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی با هدف زمینه‌سازی برای افزایش ارتباط علمی، فناوری و نوآوری با دیگر کشورها و همچنین دستیابی به جایگاه مشخص و قابل توجهی از تجارت منطقه‌ای و جهانی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته است، این معاونت با توجه به جایگاه فرابخشی خود، مدیریت هماهنگی کلان فعالیت‌های فناوری، نوآوری در دستگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط با معاونت با خارج از کشور، صادرات کالا‌ها و خدمات دانش‌بنیان، عرضه و تقاضای فناوری (انتقال فناوری)، بسترسازی و توسعه دیپلماسی فناوری و غیره را به‌عهده دارد.

۱۰ دی ۱۳۹۵

آغاز همکاری ۴۲۶ متخصص ایرانی غیرمقیم با مراکز علمی و فناوری داخل کشور از‌ سال‌۹۴

به گزارش عیارآنلاین، علی‌مرتضی بیرنگ معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی، در چهارمین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور در پارک فناوری پردیس معاونت علمی گفت: یکی از ماموریت های اصلی دفتر امور بین الملل بنیاد نخبگان ایجاد مکانیزمی جهت استفاده از ظرفیت متخصصان و محققان ایرانی غیرمقیم و تعریف چگونگی همکاری و […]

۲۰ آذر ۱۳۹۵

معاون امور بین‌الملل معاونت علمی‌ ریاست‌جمهوری: همکاری علمی و فناوری ایران و چین به ۶ حوزه افزایش یافت

معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از افزایش همکاری بین معاونت علمی و آکادمی علوم چین از سه حوزه به ۶ حوزه و همچنین افزایش بودجه حمایتی این طرح‌های همکاری خبر داد.

۱۵ آبا ۱۳۹۵

تعیین ۱۰ طرح مشترک همکاری علمی و فناوری بین ایران و چین

معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از تعیین ۱۰ طرح مشترک همکاری در حوزه علمی و فناوری بین ایران و چین خبر داد.

۱۹ شهر ۱۳۹۵

تولید ۴ درصد علم نانو دنیا در کشور

معاون همکاری‌های بین الملل معاونت علمی و فناوری گفت:چهار درصد از علم نانو در جهان بوسیله محققان کشورمان تولید شده و این باعث انتقال تکنولوژی به خارج از کشور می شود.

۱۶ شهر ۱۳۹۵

معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی: شرکت های دانش بنیان مهارت ورود به بازارهای بین المللی را ندارند

معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تمرکز شرکت های دانش بنیان معطوف به موضوع تحقیق و توسعه است، افزود: شرکت های دانش بنیان تخصص و مهارت مورد نیاز برای ورود به بازارهای بین المللی و صادرات را ندارند.

۱۹ مرد ۱۳۹۵

ضرورت تشکیل کمیسیون عالی مشترک همکاری های فناورانه بین ایران و آلمان از زبان معاون اموربین الملل معاونت علمی

معاون اموربین الملل وتبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،تشکیل یک کمیسیون مشترک بین ایران و آلمان برای همکاری های فناورانه را ضروری دانست.

۷ بهم ۱۳۹۴

از حرف تا عمل؛ بازگشت متخصصان ایرانی به کشور

دو سال است که از فعالیت دفتر امور بین‌الملل بنیاد ملی نخبگان می‌گذرد. دو سالی که علی مرتضی بیرنگ، مشاور امور بین‌الملل بنیاد ملی نخبگان و معاون امور بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معتقد است قدم‌های مثبت و رو به جلویی برداشته شده است. البته برای ارزیابی دقیق هنوز زود است، اما می‌توان نگاهی به برنامه‌هایی داشت که این بخش برای متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم دارد. در این برنامه‌ها چندین مدل برای همکاری در نظر گرفته شده و راه را برای کسانی که می‌خواهند قدمی برای کشورشان بردارند، هموار کرده است. با مهندس بیرنگ درباره همین امکانات و برنامه‌ها به گفت‌وگو نشستیم.

۱۱ دی ۱۳۹۴
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

تصویب سند دیپلماسی علم و فناوری اولویت برنامه های شورای عالی انقلاب فرهنگی است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تصویب سند دیپلماسی علم و فناوری براساس سیاست های کلی علم وفناوری کشور، در اولویت برنامه های شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.