۲۹ خرداد ۱۳۹۷
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران:

دولت علی‌رغم ادعای مطرح شده، گندم را به صورت نقدی خرید نمی‌کند

رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران گفت: با آنکه دولت ادعا می‌کند نرخ خرید تضمینی گندم را به بهانه پرداخت نقدی افزایش نداده اما در عمل قول تسویه آبان را داده‌اند و از طرف دیگر دلالان آرد و مرغداران برای خرید نقدی گندم به میان آمده‌اند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۷
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران:

قیمت گندم وارداتی بیش از ۱۵۰۰ تومان تمام می‌شود

ایمانی:اگر دولت بخواهد با ارز ۴۲۰۰ تومانی گندم وارد کند با توجه به نرخ جهانی این محصول قیمت گندم وارداتی برای کشور در بنادر بیش از ۱۵۰۰ تومان تمام می شود ضمن اینکه هزینه های گمرکی، تخلیه بار و حمل و نقل را نیز باید در این زمینه محاسبه کرد. در صورت آغاز تحریم ها ما به راحتی نمی توانیم واردات مستقیم انجام دهیم و واردات غیرمستقیم نیز هزینه ها را افزایش می دهد همچنین اگر حجم بالای تقاضای ایران در بازارهای جهانی قیمت جهانی گندم را به شدت افزایش خواهد داد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۷
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران:

با‌توجه به ورود دلالان به خرید و دپوی گندم احتمال افزایش قیمت آن در ماه‌های آینده وجود دارد

ایمانی: با رویکردی که دولت در مقابل گندمکاران در پیش گرفت،میزان کشت در سال آینده هم کاهش خواهد یافت.دلالان و واسطه‌ها وارد بازار شده اند و گندم را از تولیدکنندگان به قیمت‌های مختلف بسته به شرایط خریداری و دپو می‌کنند تا آن را گران‌تر بفروشند.احتمالا طی چند ماه آینده گندم به قیمت ۱۳۰۰تومان برای مصارف انسانی پیدا نخواهد شد.اگر تدابیر جدی اندیشده نشود شرایط بدتر خواهد شد.گندم دارای سیکل مرتب و منظمی بود و برنامه‌ریزان برنامه‌ریزی برای تولید، کشت و خرید آن طراحی می‌کردند اما متاسفانه در حال حاضر از چنین برنامه‌ای خبری نیست.با این اقدامات دولت،ممکن است کشور به شرایط سالیان ۹۱ و ۹۲که بخش عمده‌ای از گندم مورد نیاز داخل وارد می‌شد، بازگردد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۷
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران:

کشاورزان به دلیل عدم اعتماد به دولت گندم خود را به صورت نقدی به مرغداران و دامداران می‌فروشند

ایمانی:کشاورزان به دلیل عدم اعتماد به دولت در حال فروش گندم خود به مرغداران و دامداران کیلویی۱۲۰۰تومان به صورت نقدی هستند.با‌توجه به نقض قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت در سالجاری و عدم افزایش نرخ خرید گندم و در کنار آن نابسامانی بازار ارز و واردات نهاده‌های دامی باعث شده دلالان، واسطه‌ها،مرغداران و دامداران به خرید گندم روی بیاورند و به جای جو،ذرت و کنجاله سویا که افزایش قیمت چشمگیری داشته،از گندم که از همه ارزانتر است،به عنوان خوراک دام استفاده کنند.بررسی‌ها نشان می‌دهد خرید گندم توسط دولت نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته، دلیل این کاهش نیز افت تولید نبوده اما گندم از گردونه مصرف انسانی خارج شده و به چرخه خوراک دام رفته است.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس بنیاد گندم‌کاران:

با احتساب افزایش هزینه‌ها و تورم، قیمت اعلام‌شده برای گندم، ۳۰ درصد به ضرر کشاورزان است

رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران با گلایه از نمایندگان مجلس و دولت در عدم حمایت از کشاورزان گفت: هزینه‌های جانبی کشاورزی ۲۰ درصد افزایش داشته و اگر نرخ ۱۰ درصدی تورم را به آن اضافه کنیم، قیمت گندم ۳۰ درصد پایین‌تر از نرخ سال گذشته است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۷
رئیس بنیاد گندم‌کاران:

تولید داخل تنها خودرو و کالاهای صنعتی نیست بلکه اصلی‌ترین محور آن بخش کشاورزی است

ایمانی: در سال‌های گذشته قیمت بذر،کود و سموم افزایش داشته درحالی‌که دولت تصمیمی برای افزایش قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی ندارد. سال ۸۳ نیز چنین اتفاقاتی افتاد و ضریب خوداتکایی دانه‌های روغنی را که به ۱۷ درصد رسیده بود تحت تاثیر قرار داد و به ۲درصد رساند؛ آیا قرار است برای گندم نیز دوباره همین ماجرا تکرار شود؟ مقام معظم رهبری در سال جاری بر حمایت از کالای ایرانی تاکید کرده‌اند، اما متاسفانه در شرایط کنونی نه تنها از تولید داخلی حمایت نمی‌شود بلکه اصلا به آن توجه هم نمی‌شود؛ تولید داخل تنها شامل خودرو و کالاهای صنعتی نیست بلکه اصلی‌ترین محور آن بخش کشاورزی است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۷
رئیس بنیاد گندم‌کاران:

کشاورزی محور اصلی اشتغال روستاها است، بهتر است به جای ایجاد مشاغل جدید، مشاغل فعلی را حفظ کنیم

ایمانی: دولت در حالی از محل این منابع برای اشتغال‌زایی در روستاها، تسهیلات پرداخت می کند که اقدامات اخیر دولتمردان سبب نارضایتی کشاورزان شده و ممکن است منجر به از بین رفتن اشتغال آنان شود! کشاورزی از محورهای اصلی اشتغال در روستاها است و ما بهتر است به جای اینکه به فکر ایجاد مشاغل جدید باشیم، مشاغل فعلی را حفظ کنیم؛ بسیاری از دامداری ها و مرغداری های ما به دلیل عدم حمایت خالی مانده در حالی که اگر به خوبی حمایت انجام می شد نیازی به واردات گوشت به کشور نبود. اینکه ما یک شغل ایجاد و ۵ نفر را بیکار کنیم، سیاست درستی نیست.

۱۱ اسفند ۱۳۹۶
رئیس بنیاد گندمکاران:

در شورای اقتصاد، فقط حجتی از تولید ملی دفاع می‌کند

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: اینکه برخی منفعت‌طلبان گندم بی‌کیفیت خارجی را وارد کرده و به عنوان تولید داخل به دولت می‌فروشند، به کشاورزان ربطی ندارد، بلکه دولت باید بعد نظارتی خود را در مبادی ورودی از جمله گمرک تقویت کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران:

کشت محصولات کم‌آب‌بر،روش‌های نوین آبیاری و اصلاح روش‌های انتقال آب راهکارهای مدیریت منابع آب هستند

علی قلی ایمانی، دبیر خانه کشاورز استان گلستان و رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران با اشاره به بحران آب در کشور گفت: کشت محصولات کم آب بر، استفاده از روش های نوین برای آبیاری و اصلاح روش های انتقال آب از جمله راهکارهای مدیریت منابع آب در کشت بهاره است.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶
رییس بنیاد توانمندسازی گندمکاران:

قیمت خرید تضمینی گندم تنها درصورت افزایش ۱۰ درصدی، با واقع‌بینی مورد انتظار مطابقت خواهد داشت

بر اساس برخی شنیده ها و تعلل های در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم که با شبهه جدید عدم افزایش قیمت مطابق نرخ تورم رخ داده است، می توان شبهات قبلی مبنی بر تلاش دست های پشت پرده برای شکست طرح خوداتکایی گندم را جدی گرفت.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران:

قیمت خرید گندم از سایر کشورها بیشتر از قیمت تضمینی گندم داخلی خواهد بود

رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران با بیان اینکه عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم می تواند خودکفایی در تولید این محصول را با تهدید روبرو کند، گفت: ملاک تعیین قیمت برای گندم کاران فقط متن صریح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی است و باید قیمت گندم در سال آینده به میزان ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

۳ دی ۱۳۹۶
رئیس بنیاد گندم‌کاران:

میزان بذر اصلاح شده گندمکاران در حد مطلوبی قرار ندارد

رییس بنیاد توانمندسازی گندمکاران گفت: پیش بینی می‌شود که امسال سطح زیر کشت گندم به ۵ میلیون و ۸۰۰ تا ۶ میلیون هکتار برسد.

۱ دی ۱۳۹۶
یک مسئول:

برای جلوگیری از کاهش تولید و تحت تاثیر قرارگرفتن خودکفایی گندم باید هرچه سریع‌تر نرخ خرید تضمینی اعلام شود

با گذشت ۹۰ روز از آغاز فصل کشت پاییزه، نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم توسط دولت اعلام نشد.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس بنیاد گندم‌کاران:

گندم‌کاران نسبت به تغییر سیاست خرید تضمینی گندم، نگران هستند

ایمانی گفت: قبل از تغییر در سیاست خرید باید تمامی زوایا مورد بررسی قرار گیرد چراکه در غیر این صورت کشاورزان تنها از چاله به چاه می افتند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس بنیاد گندم‌کاران:

عرضه گندم در بورس، از جهات مختلف نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تری دارد

ایمانی: اگر این کار درست اتفاق بیفتد، دو مزیت بسیار بزرگ دارد؛ نخست آنکه وقتی گندم در بورس به فروش می‌رسد، مبلغ حاصل از فروش آن در بورس کالا سریعاً به‌حساب تولیدکنندگان واریز می‌شود؛ همچنین بار مالی دولت در بحث خرید تضمینی گندم کم می‌شود و این امکان را به دولت می‌دهد که بتواند مابه‌التفاوت مربوط به فروش گندم در بورس را، در اسرع وقت به‌حساب کشاورزان واریز کند. اما اینکه ما چگونه این گندم را جمع‌آوری کنیم، چگونه آن را در بورس عرضه کنیم، خریدار چگونه و چه زمانی آن را خریداری کند و پول آن را به چه صورت پرداخت کند؛ پروسه طویلی دارد که باید تمام زوایای آن به‌دقت موردتوجه قرار گیرد. عرضه گندم در بورس، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تری دارد.