۲۹ بهمن ۱۳۹۶
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران:

تسهیلات مشترک صندوق توسعه و بانکها با نرخ ۱۴ درصد به صادرکنندگان پرداخت می‌شود

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: در بسته صادرات غیرنفتی سال ۹۶ منابع صندوق توسعه ملی با نرخ سود ۱۱ درصد و منابع بانکی با نرخ سود ۱۶ تا ۱۸ درصد و به طور متوسط این تسهیلات با نرخ ۱۴ درصد در اختیار صادرکنندگان قرار گرفته است.

۶ آبان ۱۳۹۶
مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

رابطه کارگزاری ایران با کشورهای آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر برقرار می شود

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: رابطه کارگزاری ایران با کشورهای آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر برقرار می شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس بانک توسعه صادرات:

در گذشته عامل تعیین‌کننده انتخاب بانک برای سپرده‌گذاری‌نرخ سود بالا بود،اما اکنون، ریسک مهم‌ترین موضوع است

عضو شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با بیان اینکه اگرچه در گذشته نرخ سود بالا، تنها عامل تعیین‌کننده برای انتخاب بانک در سپرده‌گذاری‌ها بود، اما اکنون، ریسک، حرف اول را در گزینش سپرده می‌زند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

حجم سپرده‌های بانک‌ها؛ ۲۲۸میلیارد دلار

صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات: حجم کل سپرده های بانکی ۲۰۲ میلیارد دلار بلندمدت و ۲۶ میلیارد دلار سپرده دیداری است./ نسبت وام به سپرده ها نزدیک به ۹۰ درصد است./ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۷٫۷ شعبه در کشور وجود دارد./

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

این بانک با بانک های ۱۱۸ کشور، روابط کارگزاری دارد

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران: اگزیم بانک ایران با بانک مرکزی و نهادهای مرتبط با صادرات تعامل مثبت و با بانک های ۱۱۸ کشور روابط کارگزاری دارد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

بانک مرکزی روسیه آماده اجرای پیمان پولی دوجانبه با ایران نبود

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به تلاش بانک مرکزی ایران برای اجرای پیمان پولی ایران و روسیه، گفت: بانک توسعه صادرات به عنوان بانک عامل معرفی شد اما بانک مرکزی روسیه اعلام کرد فقط فرآیند صدور مجوز و نظارت را انجام می‌دهد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

تامین مالی پروژه‌های ۱۸ میلیارد دلاری پتروشیمی در مکران در دستور کار این بانک قرار دارد

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه ۱۸ میلیارد دلار پروژه پتروشیمی در منطقه مکران و چابهار تعریف شده است، گفت: تمام این پروژه‌ها نیاز به بندر دارند و ما تامین مالی این طرح را در شرق کشور در دستور کار قرار داده‌ایم.

۱۷ آبان ۱۳۹۵
مدیر عامل بانک توسعه صادرات:

افزایش سرمایه بانک‌ها پول نقد وارد نظام بانکی نمی‌کند

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه هنوز بانک‌های خارجی از برقراری ارتباط با ایران می‌ترسند، گفت: افزایش سرمایه بانک ها که در اصلاحیه بودجه دیده شده پول نقدی وارد نظام بانکی نمی کند.

۴ مهر ۱۳۹۵
رئیس بانک توسعه صادرات:

نرخ سود تسهیلات دو درصد کاهش می یابد

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: صادرکنندگانی که از تضمین صندوق ضمانت صادرات استفاده کنند می‌توانند از تخفیف ۲ درصدی در سود تسهیلات این بانک بهره‌مند شوند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۵

مدیرعامل بانک توسعه صادرات: رفع کامل موانع مبادلات ارزی با ۵ کشور اروپایی / ۱۱ برابر شدن گشایش ال سی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره و رفع موانع مبادلات ارزی با کشورهای آلمان، ایتالیا، بلژیک، سوئیس و اسپاینا، گفت: در ۵ ماهه اول امسال ۵۶۱ میلیون دلار ال سی گشایش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱برابری داشته است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۵
مدیر عامل بانک توسعه صادرات:

استان های تهران، کرمان، فارس، خراسان رضوی و یزد، ۵ اولویت اول دریافت وام هستند

صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون: استان های تهران، کرمان، فارس، خراسان رضوی و یزد، پنج استان اول در لیست اعطای تسهیلات دو هزار میلیارد ریالی به بنگاه های کوچک و متوسط هستند./ بانک توسعه صادرات ایران تاکنون به ۱۵۵ شرکت کوچک و متوسط تسهیلات مالی پرداخت کرده است./

۲۰ مرداد ۱۳۹۵

مدیرعامل بانک توسعه صادرات: شرکت های صادراتی می توانند اوراق بهادار با تضمین این بانک منتشر کنند

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به اینکه شرکت های صادراتی که نیاز به منابع بالای مالی دارند، می توانند اوراق بهادار از جمله اوراق مشارکت و صکوک منتشر کنند، گفت: آماده تضمین این اوراق با توجه به پیشینه فعالیت مالی مشریان خود هستیم.

۹ خرداد ۱۳۹۵
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد:

بانک توسعه صادرات آمادگی اعطای خطوط اعتباری برای خرید کالای ایرانی در دیگرکشورها را دارد

صالح آبادی: تا کنون ۷۶ طرح در ۲۷ کشور توسط این بانک اجرا شده و پس از حذف تحریم ها تقاضا برای اجرای طرح های بیشتری داشته ایم

۳ خرداد ۱۳۹۵

مذاکره بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ملی برای اختصاص خط اعتباری به صادرات خدمات فنی و مهندسی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: بانک توسعه صادرات هم‌اکنون در حال مذاکره با صندوق توسعه ملی است تا با همکاری یکدیگر چارچوب اعطای خط اعتباری به خدمات فنی و مهندسی را نهایی کنند.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

اعطای خط اعتباری بلندمدت به صادرات خدمات فنی مهندسی فراهم شد

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از اعطای خط اعتباری بلندمدت برای صادرات خدمات فنی مهندسی خبر داد و گفت: این امکان توسط صندوق توسعه ملی فراهم شده است.