۱۷ تیر ۱۳۹۷
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:

برگزاری ۲ نوع آزمون در کنکور ۹۸/ تأثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در کنکور ۹۸ دو نوع آزمون خواهیم داشت؛ یکی برای فارغ‌التحصیلان نظام قبلی و دیگری برای فارغ‌التحصیلان نظام جدید است و تأثیر سابقه تحصیلی در کنکور ۹۸ حدود ۳۰ درصد خواهد بود.

۱ خرداد ۱۳۹۷

دوران تحصیل در هنرستان‌ها ۵ساله می‌شود/تغییر زمان کنکور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به ۵ساله شدن دوران تحصیل هنرستان‌ها گفت:‌ از سال‌های آینده زمان برگزاری کنکور تغییر خواهد کرد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش:

آموزش‌وپرورش برای تداوم دوره‌ کاردانی پیوسته در حال پیگیری است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به مستندات قانونی، مکاتبا‌تی با آموزش عالی برای تداوم دوره‌های کاردانی پیوسته انجام شده است.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان مدارس غیردولتی:

آمادگی آموزش‌وپرورش برای گسترش خرید خدمت آموزشی

رئیس سازمان مدارس غیردولتی از آمادگی برای تامین کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش‌وپرورش با استفاده از طرح خرید خدمات آموزشی خبر داد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش:

دانش‌آموزان را باید بر اساس هوش فردی تربیت کرد

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش گفت: امروزه برای توجه به استعدادهای برتر به دنبال توجه به هوش‌های چند گانه دانش‌آموزان هستیم و باید هر دانش‌آموزی را بر اساس هوش خودش تقویت کنیم.

۱ آذر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

به ۱۶ هزار استادکار در هنرستان‌های کشور نیازمند هستیم

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی آینده به ۱۶ هزار استادکار در هنرستان های کشور نیازمند هستیم که اصلی ترین چالش در آموزش های مهارتی محسوب می‌شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

ازدواج زودهنگام یکی از عوامل ترک تحصیل دختران در مناطق محروم است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، ازدواج زودهنگام دختران را یکی از عوامل ترک تحصیل در مناطق محروم دانست.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر آموزش و پرورش:

ازدواج زودهنگام در برخی استان‌ها و مناطق محروم از عوامل فقدان دسترسی دختران به تحصیل است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ازدواج زود هنگام در برخی استان ها و مناطق محروم را یکی از عوامل فقدان دسترسی دختران به تحصیل برشمرد و گفت: حضور معلمان مرد و غیربومی در مدارس نیز از دیگر عوامل ترک تحصیل دختران در این مناطق است.

۸ آبان ۱۳۹۶

زرافشان: برای تجهیز پژوهشسراهای کشور در تلاشیم

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بر تجهیز پژوهشسراهای کشور تاکید کرد و گفت: برای این موضوع با معاونت علمی ریاست جمهوری در حال تعامل هستیم.

۷ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

با ۳ ساله شدن رشته‌های فنی ۲۰ هزار نیروی انسانی کمبود خواهیم داشت

زرافشان: ۳۵۰ هزار نفر از افرادی که سال آینده به پایه دوازدهم اضافه می‌شوند از شاخه‌های فنی ‌و حرفه‌ای و کاردانش هستند که با ۳ ساله شدن این ۲ شاخه وارد پایه دوازدهم می‌شوند. برای این ۳۵۰ هزار نفر محصل پایه دوازدهم سال آینده در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش هم مشکل فضا و هم مشکل نیروی انسانی خواهیم داشت، برای این جمعیت به دلیل تنوع نیروی انسانی پیچیدگی و استلزامات بیشتری وجود دارد.

۶ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

آموزش مهارت به دیپلمه‌های نظری در دوره سربازی مورد نظر است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان پسری که از شاخه نظری فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند ضمن گذراندن خدمت سربازی، یک مهارت را آموزش ببینند تا بتوانند پس از پایان خدمت وارد بازار کار شوند.

۴ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

تجربه‌های موفق تعلیم و تربیتی در کشور ثبت نشده است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تجربه‌های موفق تعلیم و تربیتی در کشور ثبت نشده است، گفت: بیش از صد سال نظام تعلیم و تربیت در کشور وجود دارد اما ۱۰۰ صفحه تجربه تعلیم و تربیتی را نمی‌توانیم از این صد سال ارائه کنیم.

۲ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

دیپلمه‌های نظری در دوران سربازی می‌توانند دیپلم کاردانش هم بگیرند

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر دیپلمه‌های نظری بسته مهارتی‌ استاندارد آموزش و پرورش را در سربازی ‎‌بگذرانند، می توانند همزمان دیپلم کاردانش هم دریافت کنند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

باید به سمت ارتقای کیفیت در فضای یادگیری ـ یاددهی، مدیریت و مشارکت باشیم

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه هیچ مدرسه‌ای به درد مدرسه دیگر نمی‌خورد، گفت: کیفیت، برنامه می‌خواهد و در شاخص‌های مدرسه در تراز سند، یک مدرسه مبتنی بر برنامه است.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

۶۳ درصد شاغلان کشور مدرک «دیپلم و پیش‌دانشگاهی» دارند

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سالانه یک میلیون نفر از طریق دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و متقاضی ورود به بازار کار هستند، گفت: بیش از ۶۳ درصد شاغلان کشور مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی دارند.