۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
مدیرکل تنظیم بازار وزارت کشاورزی:

هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت یا کمبود خوراک دام و طیور قابل پذیرش نیست

مدیرکل دفتر تنظیم بازار وزارت کشاورزی گفت: میزان دقیق پرداخت دلار دولتی برای واردات خوراک دام و طیور و شرکت‌های واردکننده کالا مشخص است؛ بنابراین هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت یا کمبود قابل پذیرش نیست و واردات نهاده‌ها به اندازه کافی انجام شده است.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
معاون بازرگانی وزیر جهاد:

واردکنندگان کالاهای اساسی به ازای هر دلار ۴۰۰ تومان یارانه دریافت می‌کنند

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:با توجه به تخصیص یارانه ارزی ۴۰۰ تومانی به کالاهای اساسی از روز یکشنبه آینده و ترخیص نهاده های دامی از مبادی ورودی،قیمت این کالاها در بازار متعادل می شود.

۶ اسفند ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

پیشنهاد کاهش تعرفه واردات جو به ۵ درصد را ارائه داده‌ایم

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از پیشنهاد تعرفه ۵ درصدی این وزارت برای واردات جو خبر داد.

۳ اسفند ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

ذخایر کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید کافی است

معاون وزیرجهاد از وجود ذخایر کافی کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و گفت:مرغ منجمد درجه ۱ با قیمت هر کیلوگرم ۶۲۰۰ تومان به مصرف کنندگان عرضه خواهد شد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

سیاست کلی دولت و وزارت جهاد کشاورزی، گسترش عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا است

کشاورزی یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد و تأمین‌کننده امنیت غذایی کشور به شمار می‌رود. وجود بازار‌های سازمان‌یافته جهت دادوستد قانونمند و استاندارد کالا‌های کشاورزی، می‌تواند نقش بسزایی در توسعه بخش کشاورزی به‌عنوان یکی از محوری‎ترین مؤلفه‌های توسعه اقتصادی کشور داشته باشد.

۲۸ دی ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

وزارت جهادکشاورزی برای کنترل قیمت برنج شب عید، تصمیم به صدور مجوز واردات به مدت محدود(۲ماه) گرفته‌است

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهادکشاورزی برای جلوگیری از افزایش قیمت برنج در بازار شب عید، تصمیم به صدور مجوز ثبت سفارش واردات به مدت محدود (۲ماه) گرفته است.

۲۷ دی ۱۳۹۶

صادرات دام زنده سبک در ازای واردات لاشه گوشت گوسفندی آزاد شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات دام سبک را به صورت مشروط آزاد اعلام کرد.

۲۰ دی ۱۳۹۶
معاون وزارت جهاد:

برای تامین نیاز شب عید ۲۳هزارتن سیب خریداری شده و۵۰ هزارتن پرتقال خریداری و ذخیره می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز خرید میوه شب عید خبر داد و گفت: از نظر میزان خرید و ذخیره‌سازی سیب و پرتقال هیچ نگرانی وجود ندارد و به موقع قیمت و جزئیات عرضه آن اعلام می‌شود.

۱۷ دی ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

با دستورالعمل جدید وزیر جهادکشاورزی، بخشی از برنج داخلی برای تامین ذخایر راهبری خریداری می‌شود

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی از دستورالعمل جدید حجتی برای ساماندهی بازار برنج که شامل کنترل واردات و خرید محصول داخلی برای تکمیل ذخایر راهبردی است، خبر داد.

۱۰ دی ۱۳۹۶

در پی نامه حجتی و معاونش به گمرک، گمرک ثبت سفارش برنج را ممنوع اعلام کرد

در پی نامه حجتی و مهرفرد، معاون امور بازرگانی وزارت جهاد به گمرک؛ گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد طبق مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه و تجارت ایران و به درخواست وزیر جهاد کشاورزی و معاون امور بازرگانی این وزارتخانه، ثبت سفارش برنج تا اطلاع بعدی ممنوع است.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
معاون وزارت جهاد:

پرورش شتر برای صادرات فرآورده‌های آن در دستورکار است و از هیچ کشور اروپایی واردات شتر صورت نمی‌گیرد

معاون بازرگانی وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: پرورش شتر برای صادرات فرآورده های آن بویژه به اتحادیه اروپا در دستور کار است و از هیچ کشور اروپایی واردات این دام صورت نمی گیرد.

۱۴ آذر ۱۳۹۶
معاون حجتی:

با توجه به موجودی انبارها و تولید بالای شکر در سال جاری، تا پایان امسال نیازی به واردات شکر نیست

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی خبر داد: با توجه به موجودی انبارها و تولید بالای شکر در سال جاری (که هم‌اکنون در فصل برداشت آن و تحویل به کارخانه‌های قند و شکر هستیم) تا پایان امسال نیازی به واردات شکر نیست.

۷ آذر ۱۳۹۶
معاون حجتی:

مسئولیت تنظیم بازار به تشکل‌های زیر مجموعه کشاورزی واگذار می‌شود

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۶ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک ها برای حمایت از صادرات محصولات کشاورزی پیش بینی شده است.

۱ آذر ۱۳۹۶
معاون وزارت جهاد کشاورزی:

برخی که شایعات را در مورد بی‌کیفیت بودن گندم ایرانی مطرح می‌کنند، به دنبال واردات هستند

معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد: ۷۰ درصد گندم ایرانی تولید شده کیفیت مناسبی دارد و کسانی که بی‌کیفیتی این محصول استراتژیک را مطرح می‌کنند، دنبال واردات گندم هستند.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

افزایش واردات برنج در هفت ماهه نخست امسال ناشی از کنترل واردات غیررسمی و قاچاق است

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزایش حدود ۴۰ درصدی واردات برنج در هفت ماهه نخست امسال را ناشی از کنترل واردات غیررسمی و قاچاق این محصول دانست و گفت: در پنج ماهه باقی‌مانده امسال واردات برنج کنترل می‌شود، اما تاکنون واردات کیوی نداشته‌ایم.