۱ شهر ۱۳۹۵
تشریح دستاوردهای نفت و گاز پارس در هفته دولت

تولید روزانه پارس جنوبی ١۴٠ میلیون مترمکعب افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس همزمان با آغاز هفته دولت به تشریح مهمترین برنامه ها و دستاوردهای این شرکت پرداخت و گفت: با بهره برداری از پالایشگاههای فازهای ١٩، ٢٠ و ٢١ و تکمیل بخش باقیمانده فازهای ١٧ و ١٨ در مجموع ١۴٠ میلیون متر مکعب به تولید روزانه پارس جنوبی افزوده می شود.

۲۳ مرد ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس: همه فازهای پارس جنوبی اولویت دار شدند

با رفع محدودیت منابع مالی میدان گازی پارس جنوبی از اردیبهشت ماه امسال، همه فازهای توسعه ای این میدان در اولویت توسعه قرار گرفتند.

۲۱ مرد ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس: ظرفیت سازی برای افزایش برداشت ۵ میلیارد فوت مکعبی گاز از پارس جنوبی تا پایان سال محقق می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به آغاز عملیات هوک آپ و راه اندازی سکوهای ١٩A، ٢١ و ١٨B اظهارکرد: با پایان این عملیات و راه اندازی سکوهای فازهای ٢٠، ١٧B و ٢٠ تا پایان امسال، پنج میلیارد فوت مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می شود.

۱۶ تیر ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس مطرح کرد:

توسعه هرفاز پارس جنوبی یک میلیاردفوت مکعب به ظرفیت برداشت اضافه می کند

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس گفت: توسعه هر فاز استاندارد پارس جنوبی یک میلیارد فوت مکعب معادل ٢٨,٣ میلیون مترمکعب در روز به ظرفیت برداشت از این میدان اضافه می کند.

۱۵ تیر ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس عنوان کرد:

توانمندی پیمانکاران ایرانی در ساخت تجهیزات پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس با تشریح بارگیری و حمل سکوهای فازهای ١٩A ،٢١ و ١٨B در هفته های اخیر گفت: پیمانکاران ایرانی در بخشهای مختلف ساخت تجهیزات مورد نیاز پارس جنوبی توانمند شده اند.

۱۰ تیر ۱۳۹۵

فرزاد B منتظر مدل مالی هندی‌ها

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به این‌که تصمیم نهایی در مورد میدان فرزاد B را شرکت ملی نفت می‌گیرد، می‌گوید شرکت هندی پیمانکار تنها تا سپتامبر فرصت ارائه‌ی مدل‌های تجاری خود را در مورد این میدان دارد.

۱۹ خرد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

تولید ایران از پارس جنوبی تا پایان امسال با قطر برابر می شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزایش برداشت از میادین مشترک را مصداق عمل به اقتصاد مقاومتی بر شمرد و گفت: تا پایان امسال تولید ما از پارس جنوبی با قطر برابر می شود.

۱۸ خرد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس:

فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی نیمه دوم امسال راه اندازی می شوند

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به برنامه ریزی برای راه اندازی فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در نیمه دوم امسال بر پایان ٢ سکوی باقیمانده این فازها از سوی پیمانکار تاکید کرد.

۶ خرد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

ایران منتظر پیشنهاد مالی هندیها برای توسعه میدان فرزاد بی است

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس با اشاره به مذاکرات ایران و هند برای توسعه میدان گازی فرزاد بی، گفت: منتظر مدل مالی پیشنهادی آنها درباره بحث مالی پروژه هستیم.

۱۸ ارد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

بورس کالا، رقابت و شفافیت را به بازار پتروشیمی آورده است

پتروشیمیها و بورس کالا باید در یک ارتباط متقابل و دوطرفه، نیازهای خود و فعالان بازار را براساس منافع ملی برطرف کنند که این اتفاق به سود کشور خواهد بود.

۱۵ ارد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس خبرداد

تولید میعانات گازی از مرز ۵٠٠ هزار بشکه در روز گذشت

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس گفت: هم اکنون تولید میعانات گازی درمیدان گازی پارس جنوبی از مرز ۵٠٠ هزار بشکه در روز گذشته است.

۸ ارد ۱۳۹۵
با وارد مدار شدن ٥ فار پارس جنوبی

تولید پارس جنوبی امسال با قطر برابر می شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اعلام این که برداشت سالانه ایران از میدان گازی پارس جنوبی امسال با قطر برابر می شود، میزان سرمایه گذاری انجام شده در فازهای ١٢ تا ٢۴ پارس جنوبی را ۵٠ میلیارد و ۵٠٠ میلیون دلار اعلام کرد.

۸ ارد ۱۳۹۵
با وارد مدار شدن ٥ فار پارس جنوبی

تولید پارس جنوبی امسال با قطر برابر می شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اعلام این که برداشت سالانه ایران از میدان گازی پارس جنوبی امسال با قطر برابر می شود، میزان سرمایه گذاری انجام شده در فازهای ١٢ تا ٢۴ پارس جنوبی را ۵٠ میلیارد و ۵٠٠ میلیون دلار اعلام کرد.

۱۳ بهم ۱۳۹۴

تولید بیش از ۹۵ میلیارد متر مکعب گاز از پارس جنوبی طی ۱۰ ماه

طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری بیش از ۹۵ میلیارد و ۱۸۴ میلیون مترمکعب گاز غنی از پارس جنوبی برداشت شده است.

۷ بهم ۱۳۹۴

دستور ویژه معاون اول برای تعیین تکلیف پروژه‌های گازی صدرا

اول دی ماه، آغاز فصل سرد سال ۹۴ با صحبت‌های تند و گرم بیژن زنگنه وزیر نفت در جمع تاجران تهرانی آغاز شد. صحبت‌هایی که زنگنه در خلال آنها افشا کرد که شرکت صدرا یک میلیارد و ۸۰۰میلیون دلار پول از وزارت نفت دریافت کرده و «یک قران» کار تحویل نداده است. روز گذشته و در جریان بازدید خبرنگاران از فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی، علی‌اکبر شعبانپور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در نشستی خبری ابعادی دیگر از چالش‌های شرکت صدرا برای پروژه‌های عسلویه را تشریح کرده و از پیگیری این مشکلات توسط آنها از طریق اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست‌جمهوری سخن گفت.