۹ مرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

عدم افزایش قیمت خرید شیر خام تجربه تلخ وابستگی به واردات لبنیات را تکرار می‎‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اگر تولیدکنندگان شیر مجبور شوند دام‌های مولد را به کشتارگاه بدهند با مشکل جدی روبه‌رو می‌شویم و تجر به تلخ وابستگی به واردات لبنیات مجددا تکرار می‌شود.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

با توجه به چرای دام‌ها از مراتع گوشت قرمز در کشور ما قیمت تمام شده پایین‌تری دارد

ابراهیمی: قیمت تمام شده گوشت قرمز در کشور ما به دلیل اینکه نیمه خشک محسوب می‌شود و مجبور هستیم دام‌ها را به‌صورت دستی تامین علوفه کنیم با توجه به چرای دام‌ها از مراتع قیمت تمام شده پایین‌تری دارد. به هیچ عنوان ممنوعیت صادرات صحیح نیست مخصوصا در زمینه دام در شرایطی که توانسته‌ایم در تولید موفق باشیم و بازاری را کسب کنیم اگر مانع صادرات شویم دیگر نمی‌توانیم این بازار را کسب شده را از دست بدهیم.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

گوشت قرمز ایران در بازار جهانی خواستار دارد و منع صادرات آن به تولیدکنندگان ضربه می‌زند

ابراهیمی: مانع شدن از صادرات گوشت قرمز ضربه زدن به تولیدکننده و دامداران داخلی است، کشورهای حاشیه خلیج فارس متقاضی گوشت قرمز تولیدی ایران هستند و از این طریق ارز مناسبی وارد کشور می‌شود.قیمت گوشت قرمز در کشور بر اساس تاثیر پذیری از قیمت نهاده‌ها و علوفه است و می‌توان گفت همیشه در چندسال گذشته متناسب با تورم قیمت گوشت قرمز رشد موازی دارد. در کشور ما همزمان گوشت قرمز صادر و وارد می‌شود، به لحاظ کیفیت و شرایط تولید گوشت قرمز گوسفندی و گوساله ایران در بازار جهانی خواستار دارد و می‌تواند در ارز آوری اثرگذار باشد.

۲۷ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

سازمان دامپزشکی تاکنون مهار آنفلوآنزای پرندگان را تأیید نکرده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در خصوص کنترل و مهار بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان مرجعی که می‌تواند اظهار نظر کند سازمان دامپزشکی است که تاکنون این مسئله را مطرح نکرده است.

۶ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

اجرای طرح نکاشت آسیب‌های فراوان اقتصادی و اجتماعی دارد

ابراهیمی با بیان اینکه اجرای طرح نکاشت ( جایگزین معیشت) آسیب‌های فراوانی دارد گفت: اینکه بعضی مسئولان، کشاورزی را تنها عامل اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه می‌دانند به اعتقاد بنده اظهار نظر خام است و آسیب‌های فراوان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد چراکه، کشاورزی در آن منطقه تنها ابزار معیشت هزاران بهره‌بردار خرد روستایی است.

۲ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

بودجه خرید تضمینی نباید به اوراق قرضه حواله شود

ابراهیمی با بیان اینکه بودجه خرید تضمینی گندم نباید کاهش پیدا کند گفت: دولت نباید بودجه خرید تضمینی گندم را کاهش و یا به اوراق قرضه حواله دهد. درخواست ما این است که منابع مالی مشخصی برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته شود؛ چراکه در غیر این صورت خودکفایی گندم از بین خواهد رفت.

۲۰ بهم ۱۳۹۶

شریعتمداری : ۱۷ هزار و ۹۲۸ واحد تولیدی در کشور از تسهیلات رونق تولید بهره مند شدند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۷ هزارو ۹۲۸ واحد تولیدی در نقاط مختلف کشور در سال جاری از تسهیلات رونق تولید بهره مند شدند.

۱۱ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

کنترل آنفلوآنزا در واحدهای صنعتی باتوجه به اینکه روش‌های بسته برای پرورش استفاده می‌کنند قابل مدیریت است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: خطر اینکه یکی از اشکال بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان برای انسان خطرساز باشد وجود دارد اما گزارشی رسمی از تلفات انسانی بر اثر آنفولانزای حاد پرندگان دریافت نشده است.

۱۶ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

در لایحه بودجه سال ۹۷ بودجه تعادل‌بخشی منابع آبی از رشد قابل توجهی برخوردار نبوده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: در لایحه بودجه سال ۹۷ بودجه تعادل بخشی منابع آبی از رشد قابل توجهی برخوردار نبوده است.

۱۵ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

بخش کشاورزی با ۱۴درصد از تولید ناخالص داخلی تنها ۵درصد از اعتبارات را به خود اختصاص داده‌است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: رئیس جمهور از عملیاتی شدن ۳۴ درصد لایحه بودجه سال ۹۷ خبر داده اما لایحه ای که عملیاتی نباشد به چه درد می خورد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

نباید مزیت تولیدی خود در گندم را از دست دهیم و به واردکننده تبدیل شویم

علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاوزی مجلس با بیان اینکه گندم یکی از محصولات استراتژیک در کشور است، گفت: نباید مزیت تولیدی خود را از دست دهیم و به واردکننده تبدیل شویم.

۸ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

صلاح نیست آقای روحانی در سفر پاریس یک طرفه تعهداتی را بپذیرد

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه به صلاح نیست که آقای روحانی در سفر پاریس و در اجلاس تغییر اقلیم یک طرفه تعهداتی را بپذیرد، گفت: برای طی کردن مراحل توسعه استفاده از زیرساخت‌هایی که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند‌، اجتناب ناپذیر است و کشورهای توسعه یافته هم همین مسیر را طی کرده‌اند.

۵ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

مسئولان وزارت صنعت و وزارت کشاورزی را برای پاسخگویی به کمیسیون کشاورزی می‌آیند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی دلایل افزایش قیمت نان در کمیسیون متبوعش خبر داد.

۲۲ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

در صورت پایداری امنیت ملی، تاسیس دفتر اتحادیه اروپا با شرایط امروز، مثبت ارزیابی می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: ارتقای روابط با کشورهای مختلف منطقه و جهان و ایجاد تعامل با کشورهای دنیا با حفظ شرایط کشور و از طریق احترام متقابل اجتناب ناپذیر است.

۱۵ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

واگذاری ریاست کارگروه گندم، آرد و نان به وزیر صنعت خلاف قانون است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از واگذاری ریاست کارگروه گندم ،آرد و نان به وزیر صنعت گفت: اثرات اجرای قانون انتزاع در سراسر کشور بسیار مثبت بوده است و چنانچه این موضوع اصلاح نشود از ابزارهای دیگری که در اختیار ماست استفاده خواهیم کرد.