۹ مرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

نظارت بر واردات تخم چشم زده ماهی سختگیرانه است/ واردات تخم ماهی آلوده بعید است

رئیس دامپزشکی کشور روند نظارت بر واردات تخم چشم زده ماهی را تشریح کرد و گفت: از مبدا وارداتی تا مرز کشور نمونه برداری انجام می شود و تخم ماهی چشم زده پس از طی مراحل قرنطینه وارد مزارع پرورش ماهی می شود.

۸ مرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

تب کریمه کنگو جان ٥ نفر را گرفت/ واکسیناسیون طیور در ١٠ استان آغاز شده است

رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه ٥ نفر بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو فوت کرده اند، گفت:اجرای طرح واکسیناسیون طیور علیه آنفلوانزا در ١٠ استان آغاز شده است.

۶ مرداد ۱۳۹۷
رییس سازمان دامپزشکی:

خدمات سازمان دامپزشکی کشور از طریق سامانه های الکترونیک ارائه می شود

رییس سازمان دامپزشکی کشور با حضور در نمایشگاه بین المللی الکامپ(الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) که بیست و چهارمین دوره خود را سپری می کند گفت: سهم قابل توجهی از خدمات سازمان دامپزشکی کشور از طریق فضای وب و سامانه های الکترونیک صورت می گیرد و خدمات یاد شده صرفن ظر از زمان و مکان در هر شرایطی بدون مراجعه ی حضوری به متقاضیان ارائه می شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

مجموعه اقدامات ما در سال ۹۷ جلوی طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد را خواهد گرفت

رفیعی‌پور: واکسیناسیون طیور از ۱۰ روز پیش در استان قزوین آغاز شده به ترتیب در استان‌های البرز،تهران و قم انجام می‌شود.در کنار آن اقداماتی همچون ورود به حوزه مرغداری های غیرمجاز برای تعیین تکلیف آنها داشتیم. در بخش پرورش مرغ‌های بومی و سنتی در روستاها اقدامات خوبی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی شروع کردیم که این مرغداری‌ها هم تحت نظر و با مدیریت بهداشتی به تولیداتشان ادامه بدهند تا خطری برای صنعت طیور نباشند. در پی تفاهم‌نامه‌ای که با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید،کنترل تمام جابه‌جایی صنعت طیور مانند تخم‌مرغ،‌مرغ،غذای صنعت طیور و کود مرغی در مبادی مختلف کشور انجام می‌شود.این مجموعه اقدامات جلوی طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد را در سال ۹۷ خواهد گرفت.

۱۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

دشمنان به طور قطع به دنبال آن هستند که عمدا با دستکاری ویروس‌ها کشور ما را تهدید کنند

رفیعی‌پور: دشمنان ما به طور قطع به دنبال آن هستند که عمدا با دستکاری ویروس ها و دستکاری عوامل بیماری زا کشور ما را تهدید کنند که حوزه دامی به عنوان دومین رکن اقتصاد کشوردر معرض این تهدید است. پارسال طغیانی در بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان داشتیم که این طغیان از سال ۹۵ شروع و در سال گذشته نیز ادامه داشت که تا اوایل سال ۹۷ هم متاسفانه به شکل سینوسی گزارش‌هایی از کانون‌های بیماری داشتیم. امسال برای پیشگیری از این بیماری برنامه هایی مانند رصد، پایش، تشخیص بیماری، معدوم سازی و در صورت نیاز اقدامات امنیت زیستی در حوزه طیور خواهیم داشت.

۱۰ خرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

شیوع آنفلوآنزا در سال گذشته با ۲۵ میلیون قطعه تلفات، بیش ۱۴هزار میلیارد ریال خسارت مالی در برداشت

رفیعی‌پور: در سال گذشته ۶۴۰ مرغداری به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آلوده شدند. با شیوع این بیماری ۲۵ میلیون قطعه طیور صنعتی و محلی تلف شد که بیش ۱۴هزار میلیارد ریال خسارت مالی در برداشت. میزان اعتبار هزینه شده سال گذشته برای واکسینه کردن طیور کشور در برابر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود. با تمهیدات اندیشیده شده در توزیع به موقع واکسن، اجرای آموزش و اطلاع رسانی مطلوب، طغیان این بیماری خطرناک طیور جلوگیری و مهار شد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

۴۰ میلیون راس دام سبک و سنگین امسال به منظور پیشگیری از بیماری‌های دامی واکسینه می‌شود

رفیعی پور: ۴۰ میلیون راس دام سبک و سنگین امسال به منظور پیشگیری و تداوم کنترل بیماری های دامی در کشور واکسینه می‌شود. تمامی واحدهای دامی موجود به طور کامل در کنترل نظارتی ماموران شبکه های دامپزشکی قرار دارد. بیماری های دامی در ۲ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد کاهش داشت.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

صنعت طیور ایران توسط کارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی دام آنالیز می‌شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از آنالیز صنعت طیور ایران توسط کارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی دام، خبر داد و گفت: این آنالیز شامل تحلیل های اقتصادی، ساختاری و بهداشتی خواهد بود.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس‌سازمان دامپزشکی:

باید تهدیدهای بیوتروریسم در منابع دامی را جدی بگیریم

رفیعی پور: ما و کشورهای منطقه باید مراقب بیوتروریسم و تهدیدات زیستی باشیم. در امریکا ٦ ویروس و میکروب وجود دارد که این کشور می‌تواند با سوءاستفاده از آن جنگ میکروبی به راه بیاندازد که پنج ویروس آن دامی محسوب می‌شود مانند ویروس مشمشه، ویروس سیاه زخم و ویروس تب برفکی.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

تنها راه مقابله با بیماری تب کریمه کنگو پیشگیری است

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه برای درمان تب کریمه کنگو راهی وجود ندارد؛ تنها راه مقابله با این بیماری را پیشگیری دانست.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس‌سازمان دامپزشکی:

۹۵ درصد واکسن‌های دامی و ۶۵ درصد دز واکن طیور تولید داخل است

رفیعی‌پور: ایران به دلیل داشتن دانشمندان مجرب، امکانات، تجهیزات و وجود شرکتهای واکسن سازی توانا در بخش دولتی و در بخش خصوصی خط مقدم ایمن‌سازی دام را در دست دارد. ۹۵ درصد واکسن‌های دامی تولید داخل است و تنها ۵ درصد از آن در شرایط خاص و اضطراری از خارج وارد می‌شود. اما در حوزه طیور همچنان با مشکلاتی مواجه هستیم و تنها ۶۵ درصد از واکسن و واکسیناسیون طیور را در داخل تولید می‌کنیم. ما دانش بومی ساخت واکسن طیور را در کشور داریم که تولید این واکسن حدود یک تا دو سال به طول می‌انجامد. ما به ٢/٥ میلیارد دز واکسن نیازمندیم که ۶۵ درصد آن در داخل کشور و مابقی آن از خارج وارد می‌شود.

۱۹ فروردین ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

با توجه به احتمال وجود حمله بیولوژیکی در حوزه دامپزشکی، خواستار ایجاد یگان حفاظتی در این سازمان هستیم

رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به احتمال وجود حمله بیولوژیکی در حوزه دامپزشکی کشور خواستار ایجاد یگان حفاظتی برای سازمان دامپزشکی کشور شد.

۱۰ فروردین ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

از ۲۷ هزار واحد تولیدی مرغ فعال کشور، هفت هزار واحد تولیدی غیرمجاز است

رییس سازمان دامپزشکی با اشاره به فعالیت ۲۷ هزار واحد تولیدی مرغ در کشور گفت: از این تعداد هفت هزار واحد تولیدی مرغ غیر مجاز است .

۲۷ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان دامپزشکی:

۵۰۰ واحد مرغداری کشور درگیر بیماری آنفلوانزا شدند

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۵۰۰ واحد مرغداری کشور درگیر بیماری آنفلوانزا شدند که اگر این معدوم سازی انجام نمی شد شاهد کانون های بیشتری در کشور بودیم.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان دامپزشکی:

۲۱میلیون قطعه مرغ به‌واسطه آنفلوآنزای مرغی معدوم شدند و همچنان امکان انتقال بیماری توسط کود مرغی وجود دارد

رئیس سازمان دامپزشکی از واردات غیر مجاز جگر در قالب پوست خبر داد و اعلام کرد: درپی شیوع آنفلوآنزای طیور ۲۱ میلیون قطعه مرغ معدوم شدند و همچنین باتوجه به تولید بیش از دو میلیون تن کود مرغی که امکان دارد خارج از نظارت باشد و بیماری منتقل کند، باید در مصرف آن مراقب بود.