۱۱ تیر ۱۳۹۶
رییس کل بیمه مرکزی:

سود بالای بانکی مانع مهم تولید و اشتغال است

همتی: مانع مهم تولید و اشتغال سود بالای بانکی است. با تکیه صرف به مکانیسم بازار، سود قابل تعدیل نیست.

۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس کل بیمه مرکزی:

اجرای ۳ وظیفه حمایتی، هدایتی و نظارتی اولویت اصلی بیمه مرکزی است

همتی: ما باید شرایط را به سمتی ببریم که هر سه بعد وظایف حاکمیتی یعنی حمایت، هدایت و نظارت را اجرا کنیم چرا که من به آینده صنعت بیمه اعتماد دارم و با مدیران خوبی که دارد ایمان دارم در کوتاهترین زمان ممکن به وضعیت مطلوب میرسد کما اینکه پرداخت خسارت حوادث متعدد اخیر خود نشانگر توانایی صنعت بیمه بود.

۲۷ فرو ۱۳۹۶
رئیس کل بیمه مرکزی:

با تداوم وضعیت موجود، نظام بانکی تا دو سال دیگر فلج میشود

همتی، رئیس کل بیمه مرکزی: سود ۲۲ درصد با تورم ۸ درصد توجیه ندارد./ یک درصد افزایش سود سپرده بانکی زیان بانک‌ها را ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزیش می‌دهد./ سود دریافتی بابت تسهیلات داده شده به بخش دولتی، بسیار کمتر از سود دریافتی بابت تسهیلات عمومی است و با توجه به بدهی بالای دولت به بانکها، در واقع این منابع قفل شده هستند./ با تداوم این وضع ۲ سال دیگر نظام بانکی فلج می‌شود.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

بانک ها منابع لازم جهت اعطای وام ازدواج را دارند اما حاضر نیستند از سود رانتی خود بگذرند

در روزهای اخیر، آقای همتی مدیرعامل بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک ها، به نمایندگی از بانک‌ها هجمه های سنگینی را به مصوبه وام ازدواج مجلس وارد کردند و این مصوبه را غیراجرایی و غیرکارشناسی داستند.

۷ ارد ۱۳۹۵

دلیل مخالفت‌های مدیرعامل بانک ملی برای پرداخت نکردن وام ۱۰ میلیونی ازدواج چیست؟

مصوبه افزایش وام ده میلیونی ازدواج کاملا بر مبنای کار کارشناسی دقیق بوده و هر زمان که لازم باشد، مجلسی‌ها حاضرند دلایل خود را در دفاع از آن در محافل کارشناسی ارائه کنند .

۶ ارد ۱۳۹۵

اظهارات آقای همتی درباره وام ازدواج درست نیست

همتی: در حال حاضر برای پرداخت همین سقف ۳ میلیون تومانی وام ازدواج، بانک‌ها با مشکل مواجه‌اند؛ اگر قرار باشد که سقف را به یکباره تا سه برابر افزایش دهیم به‌طور حتم میزان پرداخت به یک سوم کاهش می‌یابد، در این حالت نه تنها تبصره موجود نتوانسته گره‌ای از زوجین باز کند، بلکه موجب می‌شود عده‌ای از این تسهیلات استفاده کرده و عده‌ای دیگر از آن محروم شوند.

۶ ارد ۱۳۹۵

نماینده مجلس: بانک‌ها برای دادن وام ازدواج دست و دلشان می‌لرزد/ رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها: نباید توقع مردم را بالا برد

علیمردانی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها وام‌های کلان و ارزان با بازپرداخت درازمدت به کارمندان و مدیران خود پرداخت می‌کنند اما چرا برای پرداخت وام‌های ضروری همچون وام ازدواج دست و دلشان می‌لرزد.

۱۹ اسف ۱۳۹۴

نرخ سود سپرده بانکی اوایل سال آینده ۱۶ درصد می‌شود

مدیرعامل بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: تلاش سیستم بانکی این است که نرخ سود سپرده بانکی اوایل سال آینده به ۱۶درصد کاهش یابد.

۲۷ مهر ۱۳۹۴

همتی: ۹ هزار میلیارد تومان کالا در انبارها دپو شد

مدیرعامل بانک ملی گفت: اکنون ۹ هزار میلیارد تومان کالا در انبارها انباشته شده است و میزان نقدینگی ای که در جامعه وارد می شود برای به حرکت درآوردن این میزان انباشت کالاست.

۱۴ مرد ۱۳۹۴
مدیرعامل بانک ملی:

۵۰ درصد منابع بانک‌ها قفل شده است/ فشار به بانک‌ها در خشکسالی مالی

مدیرعامل بانک ملی گفت: امسال سخت‌ترین سال مالی است و به عبارت دیگر امسال خشکسالی مالی است.

۸ مرد ۱۳۹۴
سهم صنایع کوچک۶۰۰ میلیارد تومان شد

همتی:تولید ۶۵ هزار میلیارد تومان وام گرفت

درحالی رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی از اختصاص ۶۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تولید در سال گذشته خبر داد که عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک گفت، تسهیلات بانک‌ها به صنایع کوچک به ۶۰۰ میلیارد تومان هم نرسید.

۲۹ ارد ۱۳۹۴
مدیرعامل بانک ملی:

هشدار نسبت به بروز مشکل جدی در بورس و بانک‌ها

در جلسه مدیران بانک ها تصمیم گیری شد به سپرده های دفترچه ای زیر سه ماه نیز بیشتر از ۱۰ درصد سود پرداخت نشود.