۵ آذر ۱۳۹۴

الزامات اقتصادی برنامه ششم/ضرورت توجه وی‍ژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی

در پی بی‌توجهی دولت‌ها به الزامات برنامه‌های پنج ساله گذشته و همخوانی آن با چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی الزامات اقتصادی این برنامه را گوشزد می‌کنند.

۲۵ شهر ۱۳۹۴

حضور سرمایه‌گذارهای خارجی به شرط کسب دانش و تکنولوژی/با ورود تکنولوژی تولیدات‌ملی را افزایش‌دهیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاهد یک نظام نوینی در اقتصاد کشورخواهیم بود،گفت:پس ازتوافق ژنو اغلب کشورهای اروپایی برنامه‌ریزی می کنند تا به نوعی درعرصه اقتصادی ایران سرمایه گذاری کنند.

۲۰ مرد ۱۳۹۴

جزئیات جلسه تولیدی نعمت‌ زاده و سیف با مجلسی‌ها

جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی و صنعت مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی درحالی با محور پرداخت تسهیلات به تولید برگزار شد که وزیر امور اقتصادی و دارایی به این جلسه نرفت.

۱۵ ارد ۱۳۹۴

طرح مجلس برای رنگ بندی چک ها/رانت چک باید حذف شود

درخواست برای اصلاح قانون چک را بارها شنیده ایم.قانونی که به رغم مشکلات زیادش هنوز اجرا می شود .این قانون طی سال های مختلف اصلاحاتی را به خود دید اما هنوز هم چالش های را برای صاحبان خود دارد.حال کمیسیون اقتصادی مجلس طرح چک را به جریان انداخته است تا بواسطه این طرح بتواند نقاظ ضعف قانون قبلی را بپوشاند.قانون فعلی به گونه ای است که دارنده چک را مجاز به کشیدن هر مبلغی می کند.

۲۶ فرو ۱۳۹۴

خروج حذف صفر و ارز تک‌نرخی از برنامه بانک مرکزی و پیمان پولی با ۵ کشور

نداشتن برنامه در حال حاضر برای حذف صفرها و اجرای ارز تک نرخی، نهایی شدن پیمان پولی دو جانبه با پنج کشور و برنامه ویژه برای جلوگیری از رانت‌ها از مهمترین محورهای نشست رئیس کل بانک مرکزی با نمایندگان کمیسیون اقتصادی بوده است.

۲۶ بهم ۱۳۹۳
رجبی مطرح کرد:

وزارت صنعت نباید اجازه واردات خودرو را محدود کند/ورود مجلس در صورت تداوم انحصار

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزارت صنعت نباید اجازه واردات خودرو را محدود کند بنابراین باید به تمامی متقاضیان واردات خودرو که شرایط را برای انجام این کار را دارند، مجوز لازم را ارائه دهد، نباید فراموش کرد در صورت عدم اجرای این مهم، مجلس به مسئله ورود می کند.

۲۴ دی ۱۳۹۳
جزئیات نشست کمیسیون اقتصادی با وزیر اقتصاد در گفت‌وگویی با رجبی؛

حراز ۳میلیون پردرآمد با مالیات و طرح جدید تشویقی برای انصراف از یارانه

نمایندگان علت عدم‌حذف یارانه اغنیا را از وزیر اقتصاد سؤال کردند که طیب‌نیا در پاسخ تأکید کرده: حذف یارانه این گروه از شعارهای من هم بوده ولی چون رئیس‌جمهور با سرک کشیدن به حساب‌های مردم مخالف است، فعلاً راهی برای شناسایی دهکها نداریم.

۶ آبا ۱۳۹۳
رجبی خبر داد

دریافت کارمزد از کارتخوان‌ها مسکوت ماند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حضور وزیر اقتصاد در جلسه امروز این کمیسیون گفت: بناست از آقای طیب نیا درباره نرخ سود بانکی، سهام عدالت، دریافت کارمزد از پذیرنده و سازمان مدیریت سؤال شود.

۵ آبا ۱۳۹۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگویی اعلام کرد:

طرح بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت احیا می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم شهرستان های کلاله، مینودشت، گالیکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در مجلس بررسی و احیا می‌شود.