۱۶ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۳ هزار واحد کشاورزی در سال ۹۵

بخشنده: در سال ۱۳۹۵ در قالب طرح رونق تولید، اعتباری نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان به حدود ۱۳ هزار واحد کشاورزی تخصیص داده شد؛ به گونه‌ای که این واحدها توانستند ۲۵ درصد از تسهیلات طرح رونق تولید را به خود اختصاص دهند. با استقبال واحدهای تولیدی و عملکرد موفق طرح رونق تولید، در سال جاری تسهیلات پرداختی افزایش یافته است، به شکلی که ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۰ هزار واحد تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی تعریف شده است.

۳ خرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

تراز تجاری محصولات کشاورزی تا پایان برنامه ششم به صفر می‌رسد

بخشنده، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی: تراز تجاری محصولات کشاورزی در دولت یازدهم پنج میلیارد دلار بهبود یافته و این تراز تا پایان برنامه ششم به صفر می رسد.

۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون اقتصادی وزیرجهاد کشاورزی:

سیاست وزارت کشاورزی سوق دادن تولیدات خام به سمت فرآوری است

بخشنده، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی: سیاست این وزارتخانه سوق دادن تولیدات خام به سمت محصولات فرآوری شده است و اکنون بیش از ۵۰ میلیون تن از ۱۱۸ میلیون تن محصولات کشاورزی کشور فرآوری می‌شود.

۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی:

میزان فرآوری از ۵۰ میلیون تن تولیدات کشاورزی فراتر خواهد رفت

بخشنده، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی: تراز تجاری محصولات کشاورزی از ابتدای دولت یازدهم، پنج میلیارد دلار کاهش یافته است؛ همچنین ۵۰ میلیون تن از ۱۱۸ میلیون تن تولیدات کشاورزی کشور در حال فرآوری است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در ستاد اقتصاد مقاومتی، افزایش حجم محصولات فرآوری‌شده کشاورزی و همچنین ساخت انبارها، سردخانه‌ها و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در دستور کار قرار دارد. ساخت سردخانه‌ها با ظرفیت ۱,۵ میلیون تن به اتمام رسیده که وزارت جهاد کشاورزی از لحاظ تسهیلاتی، احداث این سردخانه‌ها را پشتیبانی کرده است.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

ارزآوری ۵.۷ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی در سال ۹۵

بخشنده، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد: بیش از پنج میلیون و ۸۱۲ هزار تن محصولات کشاورزی در سال ۹۵ از کشور صادر شده که نسبت به سال قبل از آن به لحاظ وزنی ۲۱.۷۷ درصد و از نظر ارزشی ۳.۶۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. سهم صادرات بخش کشاورزی از کل صادرات غیرنفتی به لحاظ وزنی ۴.۴۸ درصد و از نظر ارزشی ۱۲.۹۷ درصد است. میزان واردات بخش کشاورزی در سال گذشته نسبت به سال ۹۴ به لحاظ وزنی ۵.۷۸ درصد و به لحاظ ارزشی ۱.۱۵ درصد کاهش داشته است.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد؛

الزام به صدور مجوزهای حوزه کشاورزی تنها از طریق سامانه پنجره واحد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای خطاب به رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها بر صدور مجوزهای حوزه کشاورزی تنها از طریق سامانه صدور مجوزها تاکید کرد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۸۰۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان در معرض فرسایش هستند

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان در معرض فرسایش هستند که ۳۴۵ هزار هکتار از آنها اولویت اول برای مقابله تعیین شده است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

ارزآوری ۴,۷ میلیارد دلاری صادرات بخش کشاورزی در ۱۰ ماهه امسال/ صادرات ۲۷ درصد افزایش و واردات ۴ درصدی کاهش یافت

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات بخش کشاورزی تا انتهای دی ماه سال جاری به لحاظ وزنی ۲۷,۴۵ درصد و از نظر ارزشی ۴.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ افزایش نشان می دهد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی:

رئیس جمهور برای حل مشکلات خوزستان دستور ویژه داده است

معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: رئیس جمهور برای حل مشکلات زیست محیطی خوزستان دستور ویژه داده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
معاون حجتی:

بخشودگی جرایم وام بانکی کشاورزان ابلاغ شد

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزرات جهاد کشاورزی از ابلاغ مصوبه بخشودگی سود تسهیلات بانکی تا سقف یک میلیارد ریال برای بدهکاران بخش کشاورزی خبر داد.

۳ بهمن ۱۳۹۵

ارزآوری ۴ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی ایران در سال ۹۵

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات محصولات کشاورزی ایران در نه ماه امسال، چهار میلیارد و ۱۴۷ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

۲۹ آذر ۱۳۹۵
معاون وزیر کشاورزی خبر داد؛

آزاد شدن واردات برنج با تعرفه و عوارض سابق

در حالیکه طی ماه‌های گذشته واردات برنج در فصل برداشت این محصول ممنوع شده بود، معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر کشاورزی اعلام کرد که واردات برنج با تعرفه و عوارض سابق مجددا آزاد شده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

دریافت کد رهگیری محصولات کشاورزی در سه سال آینده

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد: هر محصول باید «بسته بازار» داشته باشد تا با پایش میزان تولید و مصرف، از کشت محصولات فاقد بازار مصرف داخلی یا صادراتی پرهیز و نسبت به جایگزینی موارد دیگر اقدام شود.

۲۰ آذر ۱۳۹۵
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی:

کشاورزان ذرت خود را در بورس کالا به فروش برسانند/ مابه‌التفاوت توسط دولت پرداخت می‌شود

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه سیستم روش‌های آبیاری نوین نیز در دستور کار قرار گرفت که حداقل مصرف آب را در پی دارد.

۱۷ آذر ۱۳۹۵

تمام قد جلوی انحصار واردات ایستاده‌ایم/مجوز واردات را به تولید کننده محصول می‌دهیم نه افراد خاص/خودکفایی ۷۰ درصدی روغن ظرف ۱۰ سال

معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تمام قد جلوی انحصار واردات کشاورزی ایستاده‌ایم، مجوز واردات را به تولید کننده محصول و نه افراد خاص می‌دهیم و طبق برنامه، خودکفایی ۷۰ درصدی دانه‌های روغنی ظرف ۱۰ سال حاصل می‌شود.