۱۰ آذر ۱۳۹۶
معاون وزارت جهاد کشاورزی:

وزارتخانه با عرضه محصولات کشاورزی در بورس موافق است و گسترش آن مناسب است است

بخشنده: در قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و در بخش قیمت های تضمینی الزام داریم که با روش‌های جدیدی محصولات کشاورزی را خرید و عرضه کنیم که یکی از این روش ها ارائه کالاها در بورس کالای کشاورزی است لذا وزارتخانه با این امر موافق است و هرچه قدر بتوانیم عرضه کالاهای کشاورزی را در بورس کالا گسترش دهیم بهتر است. بورس کالا روش کارآمدی است و به شفافیت کمک می کند. ما امیدواریم زیرساخت های آن در کشور آماده شود و تولیدکنندگان و کشاورزان برای ارائه محصولات از لحاظ ذهنی آمادگی بیشتری پیداکنند تا طی دوسال آینده شتاب بیشتری دراین زمینه داشته باشیم.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
معاون وزارت جهاد کشاورزی:

واردات گندم ممنوع است و هیچ کس اجازه واردات این محصول را ندارد

بخشنده: واردات و صادرات محصولات کشاورزی استراتژیک زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است و با امضای شخص آقای حجتی این کار انجام می شود. هیچ ارگان و کارگروهی در این زمینه دخالت نمی‌کند. واردات گندم ممنوع است. هیچ کس اجازه واردات این محصول را ندارد. در این دو سال در بحث گندم به خودکفایی رسیده‌ایم و در حال حاضر بیش از ۱۲ میلیون تن گندم در انبارها ذخیره داریم ونیازی به واردات این محصول نیست.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

دولت باید تا پایان شهریور ماه قیمت تمام محصولات زراعی را اعلام می‌کرد

بخشنده در خصوص تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم گفت: متاسفانه، علی‌رغم اینکه، وزیر جهاد کشاورزی در تیر ماه امسال به دبیرخانه شورای اقتصاد مستقر در سازمان برنامه‌وبودجه، قیمت نرخ خرید تضمینی گندم را پیشنهاد داده است، اما با این سازمان به دلیل افزایش قیمتی که مورد توجه وزیر جهاد کشاورزی است به توافقی نرسیده‌ایم.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

۲۷۰۰میلیارد تومان از اوراق خزانه برای تبدیل به اعتبار نقدی و پرداخت طلب گندم‌کاران از دولت دریافت کردیم

معاون وزیر کشاورزی ضمن عذرخواهی از گندم‌کاران بابت تاخیر در پرداخت باقی‌مانده مطالبات آنها، اعلام کرد: با اسناد خزانه ۲۷۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است تا پایان آبان ماه باقی‌مانده مطالبات گندم‌کاران را پرداخت می‌کنیم.

۱۸ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

امسال به ارزش دو میلیارد و ۷۲ میلیون و ۷۷۰ هزار دلار محصولات کشاورزی از کشور صادر شده است

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:بیش از دو میلیون و ۵۲۴ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش دو میلیارد و ۷۲ میلیون و ۷۷۰ هزار دلار در شش ماهه نخست امسال از کشور صادر شده است.

۱۳ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

سیاست‌گذاری در بخش کشاورزی تا پایان برنامه ششم توسعه برای به صفر رساندن تراز منفی بخش کشاورزی است

بخشنده: سیاست‌گذاری اصلی وزارت جهاد کشاورزی در این بخش کاهش تراز منفی تجاری کشاورزی تا رسیدن آن به حداقل ممکن و در ادامه صفر و مثبت شدن این تراز است که امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه به جایگاه مناسبی در این زمینه برسیم. اگر برنامه‌های مصوب در این زمینه که به تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه ششم توسعه نیز رسیده است، اجرایی شود می‌توانیم به اهداف خود دست یابیم که می‌توان به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در قالب ۱۹ برنامه به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است اشاره کرد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶

تراز منفی بازرگانی بخش کشاورزی در شش ماهه نخست امسال با رشد بیش از دو برابری نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته مواجه شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در بخش کشاورزی تا پایان برنامه ششم توسعه برای به صفر رساندن تراز منفی بخش کشاورزی است که در این زمینه نیازمند اعتبارات و منابع مالی پیش بینی شده هستیم.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

۷۸ درصد پول گندمکاران کشور پرداخت شده است و ۲۲ درصد باقی‌مانده تا پایان آبان تسویه می‌شود

معاون وزیر جهاد گفت:تاکنون ۷۸ درصد پول گندمکاران کشور پرداخت شده است و ۲۲ درصد باقی مانده تا پایان آبان تسویه می‌شود.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

وزارت جهاد کشاورزی در توسعه نظام آماری پیشرو است

نشست مشترک معاونان و روسای سازمان‌های وابسته وزارت جهاد کشاورزی با رئیس و مدیران مرکز آمار ایران به منظور تشکیل کمیته‌ای برای اجرای «برنامه‌های آماری ثبتی محور» در بخش کشاورزی در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

۱ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ارائه تسهیلات ۱.۵میلیارد دلاری توسعه اشتغال روستایی و عشایری منتظر شورای نگهبان است

بخشنده: برای استفاده از تسهیلات ۱.۵میلیارد دلاری توسعه اشتغال روستایی و عشایری منتظر تأیید شورای نگهبان هستیم. ۱۲ طرح در این ارتباط در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت. در چند سال اخیر ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کمک خیلی خوبی به بخش کشاورزی کشور است.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بر اساس قانون بخش کشاورزی ۱۰ درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی را در اختیار دارد

بخشنده: بر اساس قانون بخش کشاورزی ۱۰ درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی را در اختیار دارد که به همین میزان بخش صنعت هم سهم دارد و سال گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان از این محل برای ارائه تسهیلات ریالی به کشاورزان اختصاص پیدا کرد. پس از اختصاص ۱۰ درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی و سپرده‌گذاری در بانک‌های دولتی،‌ وزارت جهاد کشاورزی متقاضیان خود را که از فعالان بخش کشاورزی هستند به بانک‌های عامل که عمدتاً بانک‌های دولتی است، معرفی می‌کنند تا از این تسهیلات استفاده کنند و تاکنون تعداد زیادی از کشاورزان و فعالان بخش خصوصی به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بعید است که طرح جدایی وظایف بازرگانی بخش کشاورزی یا همان قانون تمرکز از وزارت جهاد کشاورزی عملی شود

بخشنده: با توجه به شرایط موجود بعید است که طرح جدایی وظایف بازرگانی بخش کشاورزی یا همان قانون تمرکز از وزارت جهاد کشاورزی عملی شود؛ چراکه این لایحه که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است، در مجلس مسکوت باقی مانده است و چند کمیسیون تخصصی مانند کمیسیون کشاورزی با این لایحه مخالفت کرده‌اند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

نظارت بر قیمت محصولات در سطح خرده‌فروشی بر عهده سازمان‌های دیگر است

بخشنده: اختیار قانونی تنظیم بازار محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، اما نظارت بر قیمت محصولات در سطح خرده‌فروشی بر عهده سازمان‌ بازرسی، تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت است. ما مسئولیم که کالاهایی همچون شکر، روغن یا امثالهم در بازار عمده کمبود نداشته باشد و حتی اکنون نیز در برنامه‌ ارائه شده آقای حجتی به مجلس آمده است که تأمین عمده بازار بر عهده ما است، و ما مسئول آن هستیم، اما اینکه باید در سطح عرضه و خرده‌فروشی بر آن نظارت شود و چه اتفاقی می‌افتد، در اختیار سازمان‌های بازرسی، تعزیرات و بخشی هم در اختیار سازمان حمایت است که مربوط به وزارت جهاد کشاورزی نیست.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۳ هزار واحد کشاورزی در سال ۹۵

بخشنده: در سال ۱۳۹۵ در قالب طرح رونق تولید، اعتباری نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان به حدود ۱۳ هزار واحد کشاورزی تخصیص داده شد؛ به گونه‌ای که این واحدها توانستند ۲۵ درصد از تسهیلات طرح رونق تولید را به خود اختصاص دهند. با استقبال واحدهای تولیدی و عملکرد موفق طرح رونق تولید، در سال جاری تسهیلات پرداختی افزایش یافته است، به شکلی که ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۰ هزار واحد تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی تعریف شده است.

۳ خرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

تراز تجاری محصولات کشاورزی تا پایان برنامه ششم به صفر می‌رسد

بخشنده، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی: تراز تجاری محصولات کشاورزی در دولت یازدهم پنج میلیارد دلار بهبود یافته و این تراز تا پایان برنامه ششم به صفر می رسد.