۲۲ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

وزارت جهاد کشاورزی در توسعه نظام آماری پیشرو است

نشست مشترک معاونان و روسای سازمان‌های وابسته وزارت جهاد کشاورزی با رئیس و مدیران مرکز آمار ایران به منظور تشکیل کمیته‌ای برای اجرای «برنامه‌های آماری ثبتی محور» در بخش کشاورزی در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

۱ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ارائه تسهیلات ۱.۵میلیارد دلاری توسعه اشتغال روستایی و عشایری منتظر شورای نگهبان است

بخشنده: برای استفاده از تسهیلات ۱.۵میلیارد دلاری توسعه اشتغال روستایی و عشایری منتظر تأیید شورای نگهبان هستیم. ۱۲ طرح در این ارتباط در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت. در چند سال اخیر ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کمک خیلی خوبی به بخش کشاورزی کشور است.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بر اساس قانون بخش کشاورزی ۱۰ درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی را در اختیار دارد

بخشنده: بر اساس قانون بخش کشاورزی ۱۰ درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی را در اختیار دارد که به همین میزان بخش صنعت هم سهم دارد و سال گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان از این محل برای ارائه تسهیلات ریالی به کشاورزان اختصاص پیدا کرد. پس از اختصاص ۱۰ درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی و سپرده‌گذاری در بانک‌های دولتی،‌ وزارت جهاد کشاورزی متقاضیان خود را که از فعالان بخش کشاورزی هستند به بانک‌های عامل که عمدتاً بانک‌های دولتی است، معرفی می‌کنند تا از این تسهیلات استفاده کنند و تاکنون تعداد زیادی از کشاورزان و فعالان بخش خصوصی به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بعید است که طرح جدایی وظایف بازرگانی بخش کشاورزی یا همان قانون تمرکز از وزارت جهاد کشاورزی عملی شود

بخشنده: با توجه به شرایط موجود بعید است که طرح جدایی وظایف بازرگانی بخش کشاورزی یا همان قانون تمرکز از وزارت جهاد کشاورزی عملی شود؛ چراکه این لایحه که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است، در مجلس مسکوت باقی مانده است و چند کمیسیون تخصصی مانند کمیسیون کشاورزی با این لایحه مخالفت کرده‌اند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

نظارت بر قیمت محصولات در سطح خرده‌فروشی بر عهده سازمان‌های دیگر است

بخشنده: اختیار قانونی تنظیم بازار محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، اما نظارت بر قیمت محصولات در سطح خرده‌فروشی بر عهده سازمان‌ بازرسی، تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت است. ما مسئولیم که کالاهایی همچون شکر، روغن یا امثالهم در بازار عمده کمبود نداشته باشد و حتی اکنون نیز در برنامه‌ ارائه شده آقای حجتی به مجلس آمده است که تأمین عمده بازار بر عهده ما است، و ما مسئول آن هستیم، اما اینکه باید در سطح عرضه و خرده‌فروشی بر آن نظارت شود و چه اتفاقی می‌افتد، در اختیار سازمان‌های بازرسی، تعزیرات و بخشی هم در اختیار سازمان حمایت است که مربوط به وزارت جهاد کشاورزی نیست.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۳ هزار واحد کشاورزی در سال ۹۵

بخشنده: در سال ۱۳۹۵ در قالب طرح رونق تولید، اعتباری نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان به حدود ۱۳ هزار واحد کشاورزی تخصیص داده شد؛ به گونه‌ای که این واحدها توانستند ۲۵ درصد از تسهیلات طرح رونق تولید را به خود اختصاص دهند. با استقبال واحدهای تولیدی و عملکرد موفق طرح رونق تولید، در سال جاری تسهیلات پرداختی افزایش یافته است، به شکلی که ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۰ هزار واحد تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی تعریف شده است.

۳ خرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

تراز تجاری محصولات کشاورزی تا پایان برنامه ششم به صفر می‌رسد

بخشنده، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی: تراز تجاری محصولات کشاورزی در دولت یازدهم پنج میلیارد دلار بهبود یافته و این تراز تا پایان برنامه ششم به صفر می رسد.

۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون اقتصادی وزیرجهاد کشاورزی:

سیاست وزارت کشاورزی سوق دادن تولیدات خام به سمت فرآوری است

بخشنده، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی: سیاست این وزارتخانه سوق دادن تولیدات خام به سمت محصولات فرآوری شده است و اکنون بیش از ۵۰ میلیون تن از ۱۱۸ میلیون تن محصولات کشاورزی کشور فرآوری می‌شود.

۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی:

میزان فرآوری از ۵۰ میلیون تن تولیدات کشاورزی فراتر خواهد رفت

بخشنده، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی: تراز تجاری محصولات کشاورزی از ابتدای دولت یازدهم، پنج میلیارد دلار کاهش یافته است؛ همچنین ۵۰ میلیون تن از ۱۱۸ میلیون تن تولیدات کشاورزی کشور در حال فرآوری است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در ستاد اقتصاد مقاومتی، افزایش حجم محصولات فرآوری‌شده کشاورزی و همچنین ساخت انبارها، سردخانه‌ها و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در دستور کار قرار دارد. ساخت سردخانه‌ها با ظرفیت ۱,۵ میلیون تن به اتمام رسیده که وزارت جهاد کشاورزی از لحاظ تسهیلاتی، احداث این سردخانه‌ها را پشتیبانی کرده است.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

ارزآوری ۵.۷ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی در سال ۹۵

بخشنده، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد: بیش از پنج میلیون و ۸۱۲ هزار تن محصولات کشاورزی در سال ۹۵ از کشور صادر شده که نسبت به سال قبل از آن به لحاظ وزنی ۲۱.۷۷ درصد و از نظر ارزشی ۳.۶۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. سهم صادرات بخش کشاورزی از کل صادرات غیرنفتی به لحاظ وزنی ۴.۴۸ درصد و از نظر ارزشی ۱۲.۹۷ درصد است. میزان واردات بخش کشاورزی در سال گذشته نسبت به سال ۹۴ به لحاظ وزنی ۵.۷۸ درصد و به لحاظ ارزشی ۱.۱۵ درصد کاهش داشته است.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد؛

الزام به صدور مجوزهای حوزه کشاورزی تنها از طریق سامانه پنجره واحد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای خطاب به رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها بر صدور مجوزهای حوزه کشاورزی تنها از طریق سامانه صدور مجوزها تاکید کرد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۸۰۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان در معرض فرسایش هستند

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان در معرض فرسایش هستند که ۳۴۵ هزار هکتار از آنها اولویت اول برای مقابله تعیین شده است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

ارزآوری ۴,۷ میلیارد دلاری صادرات بخش کشاورزی در ۱۰ ماهه امسال/ صادرات ۲۷ درصد افزایش و واردات ۴ درصدی کاهش یافت

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات بخش کشاورزی تا انتهای دی ماه سال جاری به لحاظ وزنی ۲۷,۴۵ درصد و از نظر ارزشی ۴.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ افزایش نشان می دهد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی:

رئیس جمهور برای حل مشکلات خوزستان دستور ویژه داده است

معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: رئیس جمهور برای حل مشکلات زیست محیطی خوزستان دستور ویژه داده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
معاون حجتی:

بخشودگی جرایم وام بانکی کشاورزان ابلاغ شد

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزرات جهاد کشاورزی از ابلاغ مصوبه بخشودگی سود تسهیلات بانکی تا سقف یک میلیارد ریال برای بدهکاران بخش کشاورزی خبر داد.