۲۰ شهریور ۱۳۹۶

نامه رحمانی فضلی به وزیر آموزش و پرورش برای درج درس سوانح طبیعی در برنامه آموزشی مدارس

وزیر کشور در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
رحمانی فضلی:

۲۱۰ مرکز اشتغالزایی برای توسعه حمایت‌های اجتماعی از زنان در معرض خطر راه‌اندازی شده است

وزیر کشور: برای توسعه حمایت‌های اجتماعی از زنان، دختران و کودکان در معرض خطر، ۲۱۰ مرکز اشتغالزایی در سراسر کشور راه اندازی شده است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶
وزیر کشور اعلام کرد؛

ایجاد هزار و ۱۰۹ طرح اشتغال‌زایی توسط دهیاران در طول سه سال گذشته

وزیر کشور از پرداخت هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به دهیاری ها در دولت یازدهم خبر داد و گفت: با تلاش این دولت، بخشی از عدم توازن و تعادل در روستاها جبران شد.

۱۴ آذر ۱۳۹۵

اعتیاد عامل ۵۰درصد طلاق ها،سرقت ها و زندانی هاست

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از ۵۰ درصد زندانی‌ها، بیش از ۶۰ درصد سرقت ها و ۵۰ درصد طلاق های ما به دلیل اعتیاد است و در سایر بزه ها نیز اعتیاد فاکتور مهمی محسوب می شود و به همین خاطر کاهش اعتیاد می تواند در کاهش سایر بزهکاری ها موثر باشد.

۱۳ آبان ۱۳۹۵
در بازدید وزیر کشور عنوان شد

پیشرفت ۹۵ درصدی ساخت پتروشیمی کردستان

وزیر کشور از پروژه پتروشیمی سنندج که اکنون از پیشرفت ۹۵ درصدی برخوردار است، بازدید کرد.

۶ آبان ۱۳۹۵
وزیر کشور:

راندمان محصولات با آبی کردن اراضی کشاورزی چهار برابر می شود

وزیر کشور گفت: راندمان محصولات کشاورزی در اراضی آبی چهار برابر نسبت به اراضی دیم افزایش می یابد که با توجه به این مهم ، آبی کردن زمین های کشاورزی در دستور کار دولت قرار دارد.

۱۹ مهر ۱۳۹۵

وزیر کشور: باید به نرخ رشد جمعیت ۲ و یک دهم درصد برسیم

وزیر کشور: در جلسه امروز شورای اجتماعی مقرر شد همه تلاش ها به سمت و سویی برود که بتوانیم به حداقل ۲ و یک دهم درصد رشد جمعیت برسیم.

۳۰ مرداد ۱۳۹۵
وزیر کشور:

توسعه روستاها در قالب کارگروه های تخصصی پیگیری می شود

وزیر کشور با تاکید بر ضرورت توسعه روستاها بیان کرد: بازگشت سرمایه روستاییان نیازمند دست کم یک سال زمان است و محصولات برای بازار داخل تولید می شوند که ترویج کشت های منجر به کاهش زمان گردش سرمایه و تولید محصولات صادرات محور می تواند به توسعه روستاها کمک کند.

۶ مرداد ۱۳۹۵
وزیر کشور:

دولت برای جلوگیری از قاچاق سوخت اقدامهای موثری انجام داده است

وزیر کشور گفت: جلوگیری از خروج غیرقانونی سوخت، تامین زیرساخت برای صدور سوخت از مبادی رسمی، پایش کامیونها و وسائط نقلیه برون شهری و تخصیص سوخت بر اساس پیمایش از جمله اقدامهایی بوده که از سوی دولت انجام شده است.

۳ تیر ۱۳۹۵

نرخ سود ۱۵ درصدی هم بالاست/ پرداخت تسهیلات بزرگ و غیر منطقی به افراد، یک تصمیم غلط است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تک رقمی شدن نرخ تورم، گفت: نرخ ۱۵ درصدی برای سپرده هم بالاست، چرا که اگر نرخ تورم ۹ درصد باشد، نرخ سود سپرده باید بین ۱۰ تا ۱۲ درصد در نظر گرفته شود و بیش از این هم لازم نیست.

۲ تیر ۱۳۹۵
رئیس‌کل بانک مرکزی:

سود بانکی بیشتر از ۱۳درصد مورد قبول نیست

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه نرخ تورم تک‌رقمی شده است امیدواریم اقتصاد هم به ثبات و آرامش برسد و در این شرایط نرخ سود بانکی بیشتر از ۱۲ تا ۱۳ درصد مورد قبول نیست.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵

بخشنامه ممنوعیت خرید کالای خارجی به استانداران ابلاغ شد

وزیر کشور در بخشنامه‌ای مسئولیت معاونان وزارت کشور و استانداران در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب و تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص ممنوعیت خرید کالای خارجی را برای اجرا ابلاغ کرد.

۲۸ دی ۱۳۹۴

نمایندگان قانع نشدند، فانی چهارکارته شد

وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی مجلس نتوانست نمایندگان را از پاسخ‌هایش درباره مدیریت ضعیف در این وزارتخانه قانع کند و بدین ترتیب دومین اخطار و کارت زرد خود را از مجلس نهم دریافت کرد و بار دیگر در یک قدمی استیضاح قرار گرفت.

۳۰ آذر ۱۳۹۴

سومین کارت زرد مجلس به فانی/ دولت هفدهمین اخطارش را دریافت کرد

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر آموش و پرورش به سؤال موسوی‌نژاد قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند؛ بدین ترتیب دولت یازدهم، هفدهمین اخطارش را از مجلس دریافت کرد.

۲۳ آذر ۱۳۹۴

شیوع مواد مخدر در ایران پایین تر از نرخ جهانی است/تلاش برای کاهش ۲۵درصدی معتادان در برنامه ششم

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران که به دعوت مدیر کل مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل در وین حضور دارد نرخ شیوع مواد مخدر در ایران را حداکثر ۵ر۲تا ۳ درصد اعلام و بیان کرد: این رقم کمتر از نرخ ۴درصدی جهانی است.