۲۲ اسف ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم: لازمه دانشگاه کارآفرین، افزایش مهارت دانشجویان کارشناسی است

دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیرعلوم و رئیس مرکز هیات های امنا وهیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین معارفه سرپرست دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: اگر می خواهیم دانشگاه کارآفرین داشته باشیم باید درباره افزایش مهارت دانشجویان کارشناسی و فراهم کردن شرایط برای حمایت از ایده های ان ها برنامه ریزی کنیم .

۱۴ اسف ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم:

دانشگاه‌ها در ارائه راه حل برای مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی پیش قدم باشند

دکتر عبدالرضا باقری ،قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های امنا و هیئت ممیزه وزارت علوم با تاکید بر جایگاه مهم و نقش اساسی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در حل مشکلات و معضلات مختلف جامعه ایران تصریح کرد: دانشگاه ها باید در ارائه راه حل های علمی و کارآمد برای مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی کشور پیش قدم باشند.

۹ اسف ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: در حوزه وقف، علم و فناوری، باید از سرمایه‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز استفاده کنیم

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی، چهارشنبه در نخستین همایش ملی وقف، علم و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خیران در سال های گذشته ساخت ۶۵۰ هزار مترمربع از طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را انجام داده‌اند.

۲۵ بهم ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم :

منابع حاصل از وقف باید به سمت ایجاد سرمایه‌گذاری‌های پایدار در دانشگاه‌ها سوق داده شود

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی، در آیین سومین گردهمایی ملی خیرین آموزش عالی کشور، گفت: حیطه جدیدی که باید در حوزه خیرین تعریف شود، سوق دادن منابع به سمت سرمایه‌گذاری‌هایی است که بتواند منابع پایدار برای دانشگاه‌ها ایجاد کند.

۲۱ بهم ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم: در رشته‌های پرمتقاضی، کنکور اجتناب‌ناپذیر است

مجتمع آزمایشگاه‌های علمی تحقیقاتی دانشگاه هرمزگان، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه هرمزگان و فاز دوم دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه هرمزگان با حضور قائم مقام وزیر علوم، استاندار سابق هرمزگان و رئیس دانشگاه هرمزگان افتتاح و به بهره برداری رسید.

۳۰ دی ۱۳۹۶

وزارتخانه‌های «علوم» و «جهاد کشاورزی» در زمینه تربیت نیروی انسانی و تامین نیازهای پژوهشی بخش کشاورزی همکاری مشترک صورت می‌دهند

نشست مشترک وزرای جهاد کشاورزی و علوم،تحقیقات و فناوری با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، دکتر عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی ظهر امروز در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

۱۹ دی ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم: برای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت علوم باید امر تصدی‌گری را به مراکزی که می‌توانند امور را اجرا کنند، واگذار کنیم

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی، بر لزوم ضرورت بازنگری در آئین‌نامه استخدامی اعضای هیئت علمی تأکید کرد و گفت: نیازمند بازنگری آئین‌نامه استخدامی برای اعضای هیئت علمی آموزشی که فقط به امر آموزش می‌پردازند هستیم.

۲۷ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم:

باید به سمت دانشگاه خلاق برویم

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر دانشگاه ها به سمت دانشگاه خلاق و کارآفرین بروند علاوه بر اشتغال فارغ التحصیلان برای دیگران نیز می توانند شغل ایجاد کنند.

۲۷ آذر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم: بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهم‌ترین دغدغه وزارت علوم است

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را یکی از دغدغه‌های این وزارتخانه دانست و گفت: در کنار راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در استان‌ها به منظور حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان، جشنواره‌های علمی به منظور معرفی پژوهشگران برتر برگزار می‌شود.

۱۵ آذر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم: براساس آمار سازمان سنجش در سال جاری حدود یک میلیون نفر صندلی خالی در آموزش عالی داشتیم

قائم مقام وزیر علوم از ماموریت گرا کردن واحدهای تازه تاسیس آموزش عالی در حوزه های تخصصی خبر داد و گفت: این کار در راستای کیفی سازی آموزش و پژوهش باید انجام شود.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم :

مشکلات نظام آموزش کشور به دلیل رشد کمی و بی رویه دانشگاه‌ها است

رئیس مرکز هیأت های امناء وزارت علوم گفت: رشد کمی، بدون مطالعه و بی رویه دانشگاه‌های کشور که در سال های قبل از ۱۳۹۲ اتفاق افتاد؛ نظام آموزشی کشور را دچار مشکلات متعدد و جدی کرده است.

۴ آذر ۱۳۹۶

“قائم مقام وزیر علوم: تمرکززدایی و اعطای اختیارات بیشتر به دانشگاه‌ها در سیاست‌گذاری‌های جدید آموزشی یک ضرورت است “

قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیأت‌های امناء و هیأت ممیزه در نشست مشترک با اعضای شورای دانشگاه یزد و هیئت ممیزه، تمرکززدایی و دادن اختیارات بیشتر به مناطق در سیاست‌گذاری‌های آموزشی را به عنوان یک ضرورت دانست.

۴ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

دانشگاه کارآفرین و نسل جدید نیاز امروز توسعه کشور است

قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در توسعه جوامع،‌ گفت: نیاز امروز جامعه ما داشتن دانشگاه کارآفرین و نسل جدید است به همین دلیل پایان نامه‌های دانشجویی باید به سوی رفع نیازها و حل مشکلات سوق داده شوند.

۲۳ آبا ۱۳۹۶
با حکم دکتر غلامی؛

دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیرعلوم شد

دکتر منصور غلامی روز سه شنبه در حکمی “دکتر عبدالرضا باقری” را با حفظ سمت، به عنوان “قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری” منصوب کرد.

۹ شهر ۱۳۹۶
رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه وزارت علوم:

تا ۳۱ شهریورماه در همه دانشگاه‌ها یک بار جلسه هیات‌امنا برگزار خواهد شد

رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم گفت: برای تشکیل جلسات هیات امنای دانشگاه ها هیچ مشکلی وجود ندارد و طبق برنامه این جلسات برگزار می شود.