۳۰ آبا ۱۳۹۶
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی ایران اعلام کرد:

آماده سازی نیروگاه‌ها برای تامین پیک تابستان ۹۷/ تعمیرات دوره‌ای ۳۰ هزار مگاوات از نیروگاه‌های کشور

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی ایران با تاکید بر اینکه تاکنون تعمیرات ۳۰ هزار و ۵۰۸ مگاوات از نیروگاه‌های کشور انجام شده است، گفت: با تدابیر صورت گرفته در طی دو، سه سال اخیر نیروگاه‌ها در تابستان از آمادگی ۹۹ درصدی برخوردار بوده‌اند.

۲۲ خرد ۱۳۹۵
یک مقام مسئول خبر داد

۲ هزار مگاوات کمبود تولید برق در تابستان ۹۵ داریم

معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی گفت: از مجموع ۵۵۷۱۸ مگاوات ظرفیت اسمی، حدود ۴۵ هزار مگاوات ظرفیت عملی تولید برق حرارتی است که پیش بینی می‌کنیم در تابستان امسال، ظرفیت عملی تولید برق از واحدهای حرارتی ۴۳ هزار مگاوات باشد.

۱۲ دی ۱۳۹۳
معاون هماهنگی تولید شرکت توانیر اعلام کرد

برنامه‌ریزی برای کاهش وابستگی نیروگاه‌ها به آب/ تامین آب تمام نیروگاه‌ها تا ۱۰ سال آینده

معاون هماهنگی تولید شرکت توانیر از برنامه‌ریزی کلان برای کاهش وابستگی نیروگاه‌ها به آب خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی کلان، راهبرد تامین آب تمام نیروگاه‌ها تا ۱۰ سال آینده را پیش می‌بریم و در این راستا گام‌‌های مثبتی برداشته شده است.

۲ دی ۱۳۹۳
ذخیره سوخت نیروگاه‌ها کم شد

هشدار وزارت نیرو؛ «ضربه سخت» در انتظار صنایع و نیروگاه‌های کشور

معاون هماهنگی تولید توانیر از ظرفیت ۶میلیارد لیتری ذخیره سوخت نیروگاه‌ها و کاهش آن نسبت به سال قبل خبر داد و گفت:اگر پیش‌بینی‌ها در تامین سوخت نیروگاه‌ها محقق نشود، بی‌گمان ضربه سختی به صنایع و نیروگاه‌ها و حتی به کل کشور وارد می شود.

۲ دی ۱۳۹۳
یک مسئول در وزارت نیرو اعلام کرد:

هشدار جدید برقی‌ها به نفتی‌ها/ ذخیره سوخت نیروگاه‌ها کم است

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با انتقاد از کاهش ذخیره سوخت مایع نیروگاه‌ها، اعلام کرد: میزان گازرسانی به نیروگاه‌ها امسال ۲۲ درصد افزایش یافته اما نسبت به برنامه‌ریزی وزارت نفت کاهش داشته است.

۱۹ آبا ۱۳۹۳

تعمیرات اساسی نیروگاه‌های برق ایران آغاز شد

یک مقام مسئول در توانیر با اشاره به آغاز تعمیرات اساسی نیروگاه های برق در ایران، اعلام کرد: تعداد کل نیروگاه های حرارتی ایران به ۸۳ واحد نیروگاهی افزایش یافته است.