۹ ارد ۱۳۹۵
توصیه مدیر عامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دولت

به جای واردات بنزین، از بنزین پتروشیمی‌ها استفاده کنید

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: تا پایان سال حداقل روزی ۱۵ میلیون لیتر گازوئیل صادر خواهیم کرد که با توجه به قیمت‌های فعلی نفت، ارزش کل صادرات گازوئیل در سال جاری به ۲ میلیارد دلار بالغ خواهد شد.

۱۷ آذر ۱۳۹۴
عبدالحسین بیات

تعیین شرایط خوراک، مهمتر از تعیین نرخ خوراک

تعیین قیمت خوراک گاز طبیعی پتروشیمی از آن دست مجادله هایی است که گویی تمامی ندارد و هر طرف تلاش می کند تا توپ را به زمین دیگری بیندازد! اکنون و در آخرین فرصت های باقیمانده که مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی را وادار کرده در آستانه برگزاری همایش بین المللی پتروشیمی (IPF) در تهران، اعلام کند، نرخ خوراک تا هفته آینده، نهایی می شود، نقطه نظرات کارشناسان را در این زمینه جویا شدیم تا ببینیم سرانجام تعیین تکلیف نرخ خوراک پتروشیمی به کجا می انجامد؟

۲۲ مهر ۱۳۹۴
عضو هیأت مدیره شرکت ملی پتروشیمی تشریح کرد

حاشیه سود مناسب پتروشیمی‌ها با نرخ ۱۳ سنتی خوراک/ افت بورس از کاهش بهای نفت است

عضو هیأت مدیره شرکت ملی پتروشیمی گفت: اگر ساختار اقتصادی ما یا ساختار بازار سرمایه از لحاظ کارایی و بهره‌وری مشکل دارد، باید روی آن مشکل تمرکز کرد و ساختار معیوب را اصلاح کرد چرا که با ارزان‌فروشی و رشد غیرمنطقی و غیررقابتی یک بخش، سیستم اصلاح نمی‌شود.

۷ مرد ۱۳۹۴

معاملات محصولات پتروشیمی خارج از بورس کالا، شفافیت اقتصادی را کاهش می دهد

پتروتحلیل- عبدالحسین بیات عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌وگو با پتروتحلیل گفت: توسعه و رونق معاملات در بورس‌های کالایی، سهام و ارز در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دنیا از ویژگی‌های یک اقتصاد پویا است، به طوری که تقویت و برنامه برای ارتقاء معاملات در بورس ها برای شفافیت اقتصاد لازم و ضروری به شمار می رود؛ به این ترتیب در کشور ما نیز معاملات انواع کالاها و توسعه قراردادها در بورس کالا، برای رسیدن شفافیت ضروری به نظر می رسد.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پتروشیمی تشریح کرد

۴ ایراد فرمول جدید نرخ‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها/ احتمال بازگشت رانت وجود دارد

عضو هئیت مدیره شرکت ملی پتروشیمی با تشریح ایرادهای وارده به فرمول جدید نرخ‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها گفت: اگر این فرمول نرخ خوراک را به کمتر از آنچه در بودجه مصوب شده برساند، دوباره شرایط رانت ارزان فروشی به پتروشیمی‌ها فراهم می‌شود.

۴ شهر ۱۳۹۳
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پتروشیمی خبر داد

احتمال واگذاری «بیدبلند۲» به «هلدینگ خلیج‌فارس»

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با تشریح آخرین وضعیت فاز دوم و سوم خط اتیلن غرب،‌ از احتمال واگذاری پالایشگاه گازی «بید بلند۲» به «هلدینگ خلیج فارس» خبر داد.

۳ شهر ۱۳۹۳
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پتروشیمی

۴دلیل تعطیلی۳۰ درصد ظرفیت واحدهای پتروشیمی اعلام شد

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی دلایل خالی ماندن ۳۰ درصدی ظرفیت واحدهای پتروشیمی را تشریح کرد و خواستار شفافیت قرارداد بین تأمین کنند و گیرنده خوراک شد.