۹ اسف ۱۳۹۴

لزوم حذف رقابت منفی بین تجار ایرانی در صادرات به روسیه

نقاط قوت و ضعف تجارت با روسیه در در سومین همایش کاربردی تجارت ایران و روسیه مورد بررسی قرار گرفت و نکات کلیدی برای رونق گرفتن تجارت میان دو کشور به تجار توصیه شد.

۱ اسف ۱۳۹۴
مدیرعامل مرکز آموزش‌ بازرگانی وزارت صنعت خبر داد

راه اندازی بانک اطلاعات اقتصادی بین ایران و روسیه

مدیرعامل مرکز آموزش‌های بازرگانی وزارت صنعت گفت: بزرگترین مشکل تجار نبود اطلاعات کافی در مورد بازار روسیه است و با تعاملات خوبی که با روسیه انجام شده بانک اطلاعات اقتصادی ایران و روسیه در حال راه‌اندازی است.

۳۰ آبا ۱۳۹۴
همزمان با برگزاری سه نمایشگاه بین المللی؛

بزرگترین نشست تجار ایران و ترکیه آذرماه امسال در استانبول برگزار می شود

مدیرمرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری بزرگترین نشست تجار ایران و ترکیه در روزهای ۱۲ تا ۱۵ آذرماه امسال با حضور مسئولان عالی رتبه اقتصادی، سفیران و رایزنان تجاری دو کشور در استانبول خبر داد.

۱۳ آبا ۱۳۹۴

یک مقام وزارت صنعت: سهم آلمان از تراز تجاری با ایران ۸۸ درصد است

مدیر عامل مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، فعالیت تجاری ایران و آلمان را نابرابر دانست و گفت: سهم آلمان از تراز تجاری با کشورمان ۸۸ درصد است

۲۶ خرد ۱۳۹۴

جای خالی ایران در بازار چند میلیارد دلاری آذربایجان

مدیر مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به مرزهای مشترک با آذربایجان و ترکمنستان باید از ظرفیت صادراتی به این دو کشور که عمدتا کالاهای مصرفی، مواد غذایی و پوشاک است، به نفع تولید‌کنندگان داخلی استفاده کنیم.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی:

بازار ۳۵۰ میلیارد دلاری روسیه را نباید از دست بدهیم

مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی گفت: تحولات منطقه فرصت‌های طلایی صادرات غیرنفتی برای کشور ایجاد کرده و این در حالی است که حجم واردات روسیه در سال گذشته ۳۵۰ میلیارد دلار بوده که سهم ایران از این میزان تنها کمتر از ۱درصد محاسبه شده است.